Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какъв според вас е идеалния форум ?  (Прочетена 937 пъти)
Luna:)
Гост
« -: Юли 18, 2011, 11:48:12 »

Такаа.. накратно идеята ми е всеки, който има желание да представи идеята си за идеалния форум.. Защото се оплакваме доста, че се превръщал в това, в онова.. Истината е, че един форум като нашия се създава от хората, но нищо няма да се получи ако мрънкаме или бягаме.. Та представете идеи, нека ги обсъдим и да.. действаме заедно.  Плезещ се

П.С. Моля, избягвайте отговори тип: "Проблемите са необходими" или нещо от рода.. Действайте!

Активен
Fox Muldar
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 31

• Град: София
  • « Отговор #1 -: Юли 18, 2011, 12:01:16 »

Идеалните неща не са интересни,ти това ли харесваш идеални работи...това,което за теб е идеално за друг може да не е!
    Активен

Истината е някъде там!
    Гост
    « Отговор #2 -: Юли 18, 2011, 12:35:33 »

Идеалните неща не са интересни,ти това ли харесваш идеални работи...това,което за теб е идеално за друг може да не е!
    Да, така е - не са интересни.. Може би идеално не е точната дума, а да обсъдим идеи в, които форума няма да има проблеми.. И как би изглеждал той според вас.. Чрез действията ни ние определяме какво и как да бъде.
    Надявам се да разбираш.
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Юли 18, 2011, 12:53:56 »

Цитат
    а да обсъдим идеи в, които форума няма да има проблеми.. И как би изглеждал той според вас..
    Идеален може би?
    Форума няма никакви проблеми,ние сме тези които ги имат.
    Дори и ние нямаме проблеми,но си мислим,че имаме изхождайки от мисленето си.
    Което пак ни връща на старата приказка...промени себе си за да промениш и форума(света).

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Fox Muldar
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #4 -: Юли 18, 2011, 13:12:51 »

Да, така е - не са интересни.. Може би идеално не е точната дума, а да обсъдим идеи в, които форума няма да има проблеми.. И как би изглеждал той според вас.. Чрез действията ни ние определяме какво и как да бъде.
    Надявам се да разбираш.

Разбирам не бери грижа...
    С проблемите идват и решенията...важното е да се казва истината и систематично да се действа по постигане на целта Усмивчица!
    Активен

Истината е някъде там!
    Fox Muldar
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Юли 18, 2011, 13:15:03 »

Цитат
    а да обсъдим идеи в, които форума няма да има проблеми.. И как би изглеждал той според вас..
    Идеален може би?
    Което пак ни връща на старата приказка...промени себе си за да промениш и форума(света).
    Вярно е...нещо неудошевено не може да има проблеми,на него му е все едно!
    Активен

Истината е някъде там!
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #6 -: Юли 18, 2011, 14:07:20 »

Цитат
    Идеален може би?
    Вярно е...нещо неудошевено не може да има проблеми,на него му е все едно!
    Точно така.
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Гост
    « Отговор #7 -: Юли 18, 2011, 16:18:19 »

Цитат
    С проблемите идват и решенията...важното е да се казва истината и систематично да се действа по постигане на целта.

Да, идеята ми е нека да си кажем кой какво мисли.. За това добавих и този послепис, именно за да избегна идеята за такива междинни отговори..

Цитат

Ние също нямаме проблеми - да. Но си представете форум където всичко е.. перфектно само за секунда.. Оставете тези фрази тип "Няма идеални неща" и нека се отпуснем. Мисля, че ще е приятно за всички само за малко да се отделим от тази реалност.. Може пък да излезе нещо хубаво и от това? Аз казвам хайде да опитаме без "Ама", "Но'' и да се ловим за малките думички..
    Въпроса е ясен: Опишете мястото подобно на нашия форум където ще се чувствате като във свои води.. Всеки си има такава представа. Каква е вашата?

Активен
    ool
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« Отговор #8 -: Юли 18, 2011, 16:53:46 »

Форума не може да бъде идеален, ако ползвателите му не са поне наполовина толкова идеални .... Всичко зависи от потребителите, бих казал аз, оставете дизайна и фукнциите, те могат много лесно да се оправят(не че са зле, даже са ИДЕАЛНИ)... Та един форум е НЕВЪЗМОЖНО да бъде хубав, да не говорим за идеален, защото винаги ще има хейтъри, тролове и клавиатурни битки, които не разбират целта на дискусията, но искат непременно да участват... идеалния форум, ще е този, в който само тези които разбират, се включват в дискусии, а тези, които неразбират, или само четат, или задават въпроси и неща от този род, но такъв форум, пак казвам, че е невъзможно да има :]

Пп. Най-малкото да се ограничи достъпа, на потребители, които не се интересуват от темата на форума, а са тук само да вършат зли деяния (rofl)
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #9 -: Юли 18, 2011, 17:06:44 »

Ако форумът е идеален и всички в него са идеални, няма да има смисъл от него.
    Активен
    Гост
    « Отговор #10 -: Юли 18, 2011, 17:53:14 »

Пак не ме разбрахте. Защо се хващате за думата 'идеален'? Сложих я, защото се чудех каква друга дума да използвам в опит да избегна такъв тип коментари и да ви насоча към идеята която имам. Усмивчица

Е, ще се опитам да обясня за трети път какво искам да кажа.. Нека да приемем, че съм сгрешила и се извинявам за думата 'Идеален' и да повторя, че просто не се сетих да ползвам друга.
    Цитат
    Въпроса е ясен: Опишете мястото подобно на нашия форум където ще се чувствате като в свои води.. Всеки си има такава представа. Каква е вашата?
    Може ли да помоля да отговорите на зададения въпрос и да избягвате такива дребни нещица. Другия път като пусна тема ще бъда по внимателна - обещавам. Не вярвам да не разбирате идеята на темата така, че действайте.. Усмивчица
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #11 -: Юли 18, 2011, 19:05:38 »

1. да се премахне възможността за писане на нерегистрирани във форума
    2. регистрацията да е възможна само след представяне на кратка автобиография на кандидат-форумиста и след одобрението на съответен екип по приемането на нови членове
    3. трябва да има групиране и достъпност на раздели за определени потребители, а за други не
    4. да има раздели, в кото Модераторите ще се сменят на ротационен принцип, за да видят останалите потребители на какъв огън се пекат Модове и Админи
    5. да се наблегне на организирането на форумни срещи в малките градове и, ако няма кворум за провеждането им - да се транспортират необходимия брой потребители от близко и далече
    6. Да се реализират все повече живи срещи, за да намалее чувството на защитеност чрез компютърния екран и да се поема по-голяма отговорност за собствените постинги.
    7. По точки 5 и 6 - изключения са допустими за живеещите извън България
    8. Да се въведат строги санкции за несериозно отнасящите се към точки 5 и 6

Казах!
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #12 -: Юли 18, 2011, 19:57:07 »

Темата е много хубава Усмивчица

Ще взема отношение по изказването на Турист:

1. да се премахне възможността за писане на нерегистрирани във форума

Това сме го имали, но едва ли разликата е много съществена.

Цитат
    2. регистрацията да е възможна само след представяне на кратка автобиография на кандидат-форумиста и след одобрението на съответен екип по приемането на нови членове

Това съм го срещал в някои форуми, но ми изглежда нереалистично.
    Първо, кой ще е този доброволец, който ще чете стотици и хиляди автобиографии?
    Второ, какви ще са критериите за приемане или отхвърляне на някой желаещ?

Цитат
    5. да се наблегне на организирането на форумни срещи в малките градове и, ако няма кворум за провеждането им - да се транспортират необходимия брой потребители от близко и далече
    6. Да се реализират все повече живи срещи, за да намалее чувството на защитеност чрез компютърния екран и да се поема по-голяма отговорност за собствените постинги.
    7. По точки 5 и 6 - изключения са допустими за живеещите извън България
    8. Да се въведат строги санкции за несериозно отнасящите се към точки 5 и 6

Тези точки според мен излизат извън обсега на темата, защото те засягат извънфорумните мероприятия на участниците във форума, които си имат своята стойност и значение, разбира се.

Но въпросът на темата е как да направим привлекателно общуването във форума?

Според мен, един важен елемент е да се стараем да бъдем толерантни един към друг и да допускаме различни гледни точки, дори когато те не съвпадат с нашите.

Да се опитваме да се насърчаваме и развиваме хубавите качества на събеседниците ни.

Ако не можем да кажем нещо позитивно, окуражаващо, може би е по-добре да си премълчим, отколкото да се опитваме да убедим другия в правотата на нашата позиция.
    Дори когато искаме да направим забележка, да се опитваме да го правим внимателно и тактично.
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #13 -: Юли 18, 2011, 19:59:08 »

turist, да се строим в една редица с автобиогафия в ръка и с песен на уста и с медено гласче да си издекламираме какво ни е на душата. Така всичко ще е ясно и няма да има нужда от команди от типа "строй се, преброй се" Намигване
     Имам чувството, че няма какво да правите и се чудите какво да измислите. Хората са такива каквито са, не може да се сложат в рамки и всичко да е тип топ. Форумът като такъв е просто начин за получаване на информация и осъществяване на контакти. Животът не е във виртуалното пространство, а там навън.
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #14 -: Юли 18, 2011, 21:06:20 »

Аз съм съгласна със Христо. И ще добавя - сайтът е такъв, каквито сме ние. Подобрения трябва да има, рестрикции също.
    Какво значи идеалният форум? Може би хората да дебатират в него и да имат за цел да се достига до някаква ИСТИНА без егонцата ни да ни развалят хубавия дебат...а дебата, мили ми деца и по-възрастни е изкуство, което включва в себе си и етика (или кой както го разбира) ...За дебата е необходима тема и хора. Очевидно теми напоследък за повечето, които сме отдавна няма. Но тези, които се появяват сега, в търсене на нещото, което и нас ни е довело просто могат да се включват в досегашните теми или да създават нови...
    Но хайде - ако трябва все пак да отговоря конкретно на въпроса ще кажа - идеалния форум е този, който събира хора със сходни търсения, които разискват темите, не за да се покажат колко са умни, а за да чуят мненията на другите хора и евентуално да достигнат заедно до истината за нещата...
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Форум
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    Емилиян 1 469 Последна<br />публикация Септември 06, 2010, 11:47:35
    от nia.boneva6
    Какъв е според вас произхода на българите? « 1 2 3 »
    За България
    Аэ съм 40 3293 Последна<br />публикация Септември 19, 2013, 12:34:35
    от вожда
    Какъв минерал според вас е това ?
    Минерални и скъпоценни камъни
    aberration00 6 2840 Последна<br />публикация Март 21, 2011, 02:01:34
    от The One
    Според вас Коя е Най -хубавата зодия ? « 1 2 3 »
    Астрология и нумерология
    fenmen 38 7573 Последна<br />публикация Август 29, 2013, 16:34:04
    от Kissing You Good Night
    Какво е значението на съществуването ни според вас ?
    Обща тематика
    xxxx 7 593 Последна<br />публикация Септември 12, 2013, 17:44:33
    от xxxx

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright