Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Духовното развитие  (Прочетена 759 пъти)
onidar
Аз съм . . . и какво от това!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « -: Юли 11, 2011, 11:18:40 »

Ще пиша в тази тема,защото има връзка!!!

Вие тримата от Варна (Turist,Amaranth и The Universal Twister),които бяхте в Шумен видяхте следващия етап на развитието на една група.Това е център,където да се събирате и метод/и и средства с които да се развивате и напредвате заедно -
     МАТЕРИАЛНИ И ДУХОВНО.На този етап,без това - НЕ МОЖЕ!!!
    Следващата стъпка е СМИРЕНИЕТО - във всичките му форми и разновидности(индивидуални),само така Живота ще се прояви,чрез Вас.
    Когато се събират хора с общо самоопределени и интереси се стига до кой е по - по - най...което на Абсолютно ниво е смешно и показва незрялостта на отделната личност и "странните претенции",които всеки показва,водят до това,което се случва сега при Вас (Варна и София)...и отново се стига до СМИРЕНИЕТО! . . . но Умът на Аза не се дава лесно.Той е Вашият Господар(в момента) и един ден когато Той се разпадне и преживеете неговата "смърт" . . .
    каква изненада Ви очаква!
    И не на последно място е схвщането(изказване),че всеки трябва да се развива сам,защото е хванал "Господ за шлифера".Да това е една от многото възможности,но темпото на развитие и осъзнаване на нещата в този живот е със скоростта на охлюв...ако това е Вашият път,така да бъде.
    Просто живеем във време с ОГРОМЕН потенциал(а възможностите намаляват) и да се движиш с такава "скорост" - простете ми,но не го разбирам това.
    « Последна редакция: Юли 11, 2011, 11:32:06 от onidar » Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« Отговор #1 -: Юли 11, 2011, 11:41:02 »

Просто живеем във време с ОГРОМЕН потенциал(а възможностите намаляват) и да се движиш с такава "скорост" - простете ми,но не го разбирам това.

Извинявам се първо, ако не е по темата, но това изречение ми направи силно впечатление и искам да го коментирам.

Скоростта с която се движи всяка една душа е строго индивидуална и е нейно право сама да реши колко бързо иска да напредва. Такова нещо като крайни срокове не съществуват, които душата да гони, че да може да кажем, че си пропилява времето.

Има души, които напредват бавно и сигурно, а има души които напредват бързо и унищожително (унищожително, защото уроците не се усвояват в пълната и степен и накрая достигат до Регресия). Бъдете умерени.

Противник съм на тези, които слагат и ограждат ученията си в рамки. А "пропиляното време" е такава рамка. Времето е много условно понятие, то както всичко останало във вселената е сгъстена енергия и може да се манипулира като ластик (разтягайки и свивайки се).

Мили хора, помнете че способностите ви са големи и сте сътворци заедно с господ, граници за вас не съществуват. Чудесата се случват, за това не позволявайте на границите да ви ограничават, защото именно те са тези, които ви спират да разгърнете своя потенциал.

Помнете, че вие най-добре знаете кое е най-добре за вас самите.
    Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
    onidar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Юли 11, 2011, 20:27:33 »

С това и аз съм съгласен:
    Цитат
    Помнете, че вие най-добре знаете кое е най-добре за вас самите.

Моят коментар е за тези,които искат(търсят) възможност(знание) за по - дълбоко навлизане в същността на нещата,но дотам има "ПЪТ който трябва да се извърви".Всички духовно развити същества,Учители и Буди са минали по този път,няма защо да преоткриваме топлата вода.

И още веднъж потвърждавам това:
    Цитат

То е за всички,който се чустват Творци в този Свят и работят не само за себе си, а за ВСИЧКИ ЧУВСТВАЩИ СЪЩЕСТВА!
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #3 -: Юли 11, 2011, 20:37:54 »

А какво да кажем за този който ви блъсне за да не ви размаже летящия към вас товарен камион?
    Ставаме му сърдити че ни е блъснал,че е бил груб с нас... без да са видели камиона.
    И така някои не осъзнават какво им се е разминало във времето и пространството - тук и сега  в тази реалност.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #4 -: Юли 11, 2011, 21:32:15 »

Чакай , чакай, нали има Път ? Аз вярвам в него на 100% , ние ,че творим-творим, но това е просто част от Пътя пред нас, дай да не ограничаваме развитието си дотам. Има една теория за съединяването на частите на душите. Едната, която носим в себе си, и другата , която ни чака да я достигнем. Ако всичко е каквото го напишем, то няма смисъл, постоянно можем да си променяме възгледите и представите, и действителността да ни се изкривява по всякакви начини.Губи се смисълът, че всичко е  1 и истината е 1 .
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #5 -: Юли 12, 2011, 13:22:27 »

Чакай , чакай, нали има Път ? Аз вярвам в него на 100% , ние ,че творим-творим, но това е просто част от Пътя пред нас, дай да не ограничаваме развитието си дотам. Има една теория за съединяването на частите на душите. Едната, която носим в себе си, и другата , която ни чака да я достигнем. Ако всичко е каквото го напишем, то няма смисъл, постоянно можем да си променяме възгледите и представите, и действителността да ни се изкривява по всякакви начини.Губи се смисълът, че всичко е  1 и истината е 1 .

Вероятностния характер на бъдещето в тази реалност предполага безчет възможности и крайни резултати.
    Пътя го има като част от постоянното движение което не бива да спира.
    Спреш ли - загиваш по един или друг начин.
    Това от което сме направени е Едно Цяло... и няма как да бъде разделено.
    Всеки застанал против това не го чака нищо хубаво.
    Истините са твърде много от субективна гледна точка... именно защото сме различни съзерцавайки Истината пред нас.
    Истината е пред нас през цялото време.
    Проблема е в какво се фокусираме.
    Нека си спомним скритите картинки... как постепенно се научаваме да виждаме и скритото.
    То го има,но го виждаме едва след промяна на сетивата и съзнанието.
    Другия  проблем е че мнозина не знаят какво да правят със свободата на избора си.
    И си мислят че това е една забавна игра... или нещо интересно за разнообразие в живота.
    Егоцентризма все още властва и над хора които имат възможности и съзнанието за нещо много повече.
    Това е твърде тъжно и мисля че ще изгубят с времето това което имат именно защото не го ползват по предназначението заради което им е дадено свише...
    Както ви е дадено,така и вие давайте...
    Не сте го купили,за да продавате...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    onidar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Юли 12, 2011, 23:20:33 »

Странник това се опитвам и аз да кажа:
    Цитат
    Другия  проблем е че мнозина не знаят какво да правят със свободата на избора си.
    И си мислят че това е една забавна игра... или нещо интересно за разнообразие в живота.
    Егоцентризма все още властва и над хора които имат възможности и съзнанието за нещо много повече.
    Това е твърде тъжно и мисля че ще изгубят с времето това което имат именно защото не го ползват по предназначението заради което им е дадено свише...

Много често се случва,да се обръща внимание на дребните илюзорни феномени(светлинки,изтръпвания и др.подобни) и това поглъща Вниманието на много хора,а може би,затова ги наричат Деца(индигови,кристални) - просто размишлявам.
    Искам да напиша много неща...но дали има смисъл!?!
    Диамантите(Знанието) не е за всеки,трябва да се заслужи!
    Активен

kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #7 -: Юли 16, 2011, 00:12:00 »

Съгласна съм , че всичко трябва да се заслужи .
    Активен
    НИКОЙ
    Гост
    « Отговор #8 -: Юли 16, 2011, 14:04:12 »

Динамиката на Промените не позволява човек само с разума си да постигне разбиране и виждане...
    Кармата е поредната клопка да се отклони съзнанието от правилната посока.
    Гледането назад и четенето на писания и книги нека само си остане стъпало в живота ви...
    От всички нас се очаква да създаваме нови хоризонти,а не само да повтаряме стари истини...
    ЗАЕДНО МОЖЕМ ПОВЕЧЕ!
    ВСЕКИ САМ ЗА СЕБЕ СИ Е ОБРЕЧЕН!
    Активен
    onidar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Юли 16, 2011, 18:51:56 »

Така е . . . Ние действаме отдавна.
    Ти какво правиш?

Цитат
    ЗАЕДНО МОЖЕМ ПОВЕЧЕ!
    ВСЕКИ САМ ЗА СЕБЕ СИ Е ОБРЕЧЕН!

Всеки човек,когато се е замислил,че живота не може да е само това,което вижда,усеща и/или си мисли че е - "тръгва" по духовния път.
    Като всеки път,трябва да се измине едно неопределено разстояние в километри,години,животи за да се натрупа достатъчна опитност и вече да не е необходимо прераждане на тази планета или друга от трето/четвърто измерение.
    Винаги се стига до етап/момент в който - сам си научил всичко за Живота и можеш да оцелееш при всякакви условия на тази планета и то сам-самичак,нещо като Андрогинно същество в триизмерния свят.Много хора стигат до тука и спират своето развитие,но има други,които решават да продължат напред.Влизат(създават) в групи,така се трупат НОВИ опитности как Ти/Той/Тя можете да се хармонизирате с другите членове на групата и така се получава едно по-голямо Андрогинно същество.
    Разбира се Ти/Той/Тя трябва да си застане на мястото в групата и да дава това,което може най-добре и да получава това от което се нуждае за своето развитие - материално и/или духовно.И така все по-голяма група и по-голяма,докато всички Хора на тази планета станат едно цяло.
    Това е същото,както е в най-горните измерения,само че Там нямаме тела(физически)..."Каквото е горе,такова е и долу."
    Разбира се,за да се случи това,трябва да се разделиш с най-милото ... с Егото,но после с какво,ще се отъждествяваш,няма ли да Изчезнеш,да се изгуби твоята самоличност/Личност...страх.
    Явно още не сте разбрали играта,играта на Живота!
    Активен

НИКОЙ
    Гост
    « Отговор #10 -: Юли 16, 2011, 19:46:46 »

Така е . . . Ние действаме отдавна.
    Ти какво правиш?
    Явно още не сте разбрали играта,играта на Живота!

НИЩО защото съм НИКОЙ от НИКЪДЕ!
    Но явно ти си разбрал всичко!
    Само минавам...
    Активен
    onidar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Юли 17, 2011, 15:53:08 »

Цитат
    НИЩО защото съм НИКОЙ от НИКЪДЕ!

Галактически стопаджия,цяла книга написаха за Вас.
    И какъв е смисъла на живота - 42 или . . .
    Активен

praiseyou
    Гост
    « Отговор #12 -: Юли 17, 2011, 16:03:07 »

omnidar просветли ни, о ти носителю на Вселенското Знание. О ти Слънце в тъмното небе, малки земни господе.. сподели ти с нас невежите твоето висшочайшо знание, О! О!.. целувам твой крак и ръка предварително. И ако може да се допълните за смирението, нещо не разбрах пред кого да се смиряваме ?! А много ми се ще..
    Активен
    onidar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Юли 17, 2011, 19:15:48 »

Живота е една комедия,а ти къде си в нея ?!?
    Режисьор,Актьор или Зрител ... важното е накрая - Кой си? Как си? и Защо си?

Смирение - една хубава дума,но с изкривено значение от не една Религии.

Смирение = Любов = Хармония със себе си и със Света(и всичко що мърда или не в него)
    Живота е една комедия,смей се на воля и се радвай! Това е!
    Активен

НИКОЙ
    Гост
    « Отговор #14 -: Юли 18, 2011, 05:36:14 »

onidar аз съм този който подпалва театъра когато комедията свърши.
    И после ЗАЕДНО строим нов.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright