Духовно развитие

Страници:  1 2 3 [4] 5 6   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Усещам негативна енергия, закрепена за мен  (Прочетена 6965 пъти)
kehoy_
Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #45 -: Май 23, 2012, 00:08:13 »

Това,че има хора, които се наричат семейство, не значи че имаш семейство и това,че някой е бил добър с теб, не значи,че това е добро за теб . Нищо, не е такова каквото изглежда, хубаво е когато общуваме по между си, наистина да подхождаме с желание да разбираме отсрещния ,а не просто нехайно да изкажем мнението си, защото виждаш ли можем да помогнем. Още по-хубаво е да не очакваме благодарност , а да поемем отговорността,че ние сме решили да дадем от себе си за да помогнем, а помагайки на друг - помагаме и на себе си. Това ми беше мисълта и за въпроса дали някой е чувал или виждал човек, който да помага с енергиите и спокойствието, с негативното, защото защо да не си помагаме помежду си щом можем да го правим ? Ако товарим всичко на плещите си, какви плещи ще имаме всъщност ? Защо са други хора, ако всичко е в нас самите ? А когато обвиняваме тогава другите, значи ли че тайно обвиняваме и себе си ? А какво ни кара да обвиняваме себе си ? Болката събужда обвиненията, а от какво ни боли ? Какво крием в себе си и трябва ли да излиза наяве ? А не е ли най-страшното да сме сами, или е най-страшното да ни е страх ? А какво е да живееш със всички тези чувства, а дали трябва да ги изкараш точно тук и сега в този форум и какво ако го направиш :Д:Д Нищо, няма значение, защото тъй или иначе това не е решение на проблема . А тогава кое е ? За кое да се стегна точно ? Да спра да чувствам ли .. или да спра да говоря, или да не търся помощ. Ми и да търся и да не търся, няма резултат, чувствата са си там, просто нямам думи . и междудругото си позволявам да надувам главите на четящите, точно защото гледам че и други го правят. Ако ви е неприятно моля не четете !!! :Дддд
Активен
kehoy_
Неактивен Неактивен

« Отговор #46 -: Май 23, 2012, 00:09:46 »

sanguinary много готино мнение  Плезещ се
Активен
lymist
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« Отговор #47 -: Май 23, 2012, 00:23:08 »

Здравей, Кехоу! Аз съм израстнала със "странна" баба. От много малка ме научи да вярвам в движението на енергиите и да ги усещам. Тя е от тези баби, които баят, повярвай виждала съм чудеса! Как да не вярваш в тях! Това поемане на тъмна енергия тези баби наричат уроки, сигурно си чувала. Като дете много поемах такава енергия и непрекъснато имах нужда от нейната помощ. С времето се научих да я управлявам. Мисълта ми е да се свържеш с такъв човек, който да ти "пребае". Казано на съвременен език да те пречисти. Най-добре е с гасене на дървени въглени, действа безотказно. Не знам дали съм ти от помощ и дали това ще ти помогне, просто ти давам идея. И не разбрах, ти откъде я пое тази енергия? Трябва да си била много уязвима в този момент.
Активен
Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 253

« Отговор #48 -: Май 23, 2012, 08:04:57 »

Цитат
Може и да прилича на драма, но е жалко как няма как да се усещаме и да видиш всъщност с колко болка са пропити думите ми, защото без любов и искра наистина сме изгубени ..
Не е драма. Трагедия е.  Защото болката напомня това, което е забравено- че тази любов, която търсиш, всъщност си самата ти. Че ти си тази светлина, която търсиш, ласката в сърцето, милувката на нежния вятър и усмивката на деня.....  и всичко това стои заключено някъде много дълбоко. То е, което плаче, Кехой, и с него плаче целият свят.
Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #49 -: Май 23, 2012, 10:28:44 »

Колкото и да нося едно дете на гърба си - то няма да проходи само.
    Лоша услуга му правя само.
    В крайна сметка започваме да се учим заедно да ходим.
    Има падане,ставане,синини,цицини,плач,страх от болката,понякога и кръв се лее...
    Но аз си знам че това е естествения ход на нещата и непрекъснато го подкрепям докато проходи.
    И някак и двамата с детето сме устремени в една цел която и двамата си знаем че ще постигнем.
    И винаги се убеждавам в едно - Вселената се е погрижила за всичко.
    Детето дори и да падне,поради ниския си ръст се удря леко.
    Често съм си мислил че ако аз падна като него може и крайник или главата да си счупя...
    Колкото и да гледаш отстрани как се кара колело - няма да се научиш докато не се качиш на колелото.
    И пак падане,ставане,ожулени лакти и колене и стиснати зъби с устремен поглед в целта...
    В такива моменти се иска щипка лудост да продължиш напред...въпреки болките,раните и очакванията за други такива пред теб.
    Но не се отказваш и наградата идва рано или късно с кураж и упорство.
    Усещането когато вече успееш и владееш равновесието и летиш свободно с колелото по пътя изтрива всички сълзи и болки.
    Вече си друг след това и усмивката не слиза от сърцето ти.
    Струвало си е.
    Знаеш че можеш.
    Нищо не е напразно.

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 280

Red Overtone Serpent

« Отговор #50 -: Май 23, 2012, 10:51:31 »

Цитат
    "И ако се поддадеш идва един тъмен кръговрат на тъмни сили които постепенно те превземат."
    ето за това става въпрос
    И? После какво?

Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #51 -: Май 23, 2012, 13:03:33 »

Цитат на: kehoy
    sanguinary много готино мнение
    Благодаря ти, Кехойче, имах нужда от нещо такова. 
    Цитат на: kehoy_
    Може и да прилича на драма, но е жалко как няма как да се усещаме и да видиш всъщност с колко болка са пропити думите ми, защото без любов и искра наистина сме изгубени ..без близък човек, без някой с който да споделиш... ми само да изживяваш хиляди ситуации една след друга без видим прогрес .. нека да се оплаквам.
    И ти ли си само дете?

Цитат на: Alida
    Не е драма. Трагедия е.  Защото болката напомня това, което е забравено- че тази любов, която търсиш, всъщност си самата ти. Че ти си тази светлина, която търсиш, ласката в сърцето, милувката на нежния вятър и усмивката на деня.....  и всичко това стои заключено някъде много дълбоко. То е, което плаче, Кехой, и с него плаче целият свят.
    Активен
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #52 -: Май 24, 2012, 12:40:55 »

Хехехе, Санги, толкова искрено и чисто не ми се беше случвало скоро да се смея.
    Обаче няма какво да се правя на голямата работа, точно сега имам невероятна нужда от подкрепа. Това земетресение изкърти неподозирано от мен количество гняв, та сега виждам зор като го вкарвам в канала за нещо градивно. Той че няма къде другаде да иде-няма, грам шанс няма да му дам. Обаче се инати и иска да прави поразии не там, където му е работа. Стискайте ми палци да му напомня кой кара влака.
    Активен

Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #53 -: Май 24, 2012, 14:21:26 »

Обаче няма какво да се правя на голямата работа, точно сега имам невероятна нужда от подкрепа. Това земетресение изкърти неподозирано от мен количество гняв, та сега виждам зор като го вкарвам в канала за нещо градивно. Той че няма къде другаде да иде-няма, грам шанс няма да му дам. Обаче се инати и иска да прави поразии не там, където му е работа. Стискайте ми палци да му напомня кой кара влака.
    Привет, Alida!
    Помощта от "вън", по хоризонтала, малко или много се явява "патерица".
    Въпросът е, дали наистина тази патерица е необходима в даден момент. Ясно е, че понякога е необходима и тогава човек даже и да не иска (което е невъзможно) получава помощ, но едва когато вече е абсолютно нетърпимо.
    Опитвай "да се хванеш за зелено". Наблегни на горчиво и на кисело, чай, жълта тинтява, червен кантарион и не на последно място - пелин.
    Но най-доброто лекарство си остава Бог, наричан с много имена.
    Затова в такива случаи, пък и във всички случаи, няма по-добра "практика" от себепредаването/себеотдаването + съгласието/приемането на Божията воля.
    Останалото прави само ако прецениш, че желаеш още да се бориш и да опитваш да побеждаваш.

Просто се настаняваш удобно, до колкото можеш, и казваш: "Ето ме, тук съм! Твой/твоя съм.", предавайки се в ръцете на Твореца.
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=MTbVVbDpGzM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MTbVVbDpGzM</a>
    Човек няма какво да губи, освен себе си (себе-то), а това му дава единствената възможност да се превърне във Всичко.
    Цитат
    Когато намерил уединено кътче в гората край Урувилва, под дървото Бодхи, Сидхартха Гаутама дал дума да не става от мястото си, докато не открие истината. В продължение на седем дни той преживял Просветлението, а в продължение на още седем – блаженството на Освобождението.
    Просветлението се преживява постоянно по пътя и има седем главни нива, които си имат поднива. Т.е. по Пътя, във всеки един момент можем и получаваме частични просветления, на базата на опитностите с това, или с онова.
    Опитността с енергията, или както искате го наричайте, с това какво всъщност е тя, как се движи/действа, какви нюанси има и пр., е Път и Просветление.
    Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #54 -: Май 24, 2012, 18:26:49 »

Цитат
    Дори и когато част от урока ти е да се научиш освен от "горе" да искаш и по хоризонтала?

Активен

Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #55 -: Май 24, 2012, 18:39:38 »

Цитат
    Дори и когато част от урока ти е да се научиш освен от "горе" да искаш и по хоризонтала?
    Според разбирането ми, въпросния урок, за който пишеш, се преподава от "горе" и има много различно естество, от каквото си представят повечето хора.
    Всъщност, в началото е точно обратното - с всички сили и средства те учат да черпиш помощ само от "горе" ("от горе" може да се разбира и като "от вътре", ако на някой му е по-удобно това разбиране), защото само по този начин ще успееш да бъдеш, да станеш независим човек - човек независещ от "външните" условности/нетрайности.

Ако човек търси/свиква/разчита на помощ от вън, от тази хоризонтала, тъй да се каже, то той сам себе си обрича на разочарование и страдание, защото този, който днес може да ти помогне и на който ти евентуално би разчитал, него утре може и да го няма.
    Да, верно, че на мястото на този, или онзи, на тази, или онази помощ може да се прати друг, който да замести липсата, да запълни дупката, но може и да не се прати. Често не се праща, за да се "обърне" човек към Първоизточника и да "черпи вода от извора".

А, урокът за който писа, си у много качествен, но за него всеки само си разбира. Усмивчица
    Активен

Alida
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #56 -: Май 24, 2012, 20:13:31 »

Абе... все ми се е случвало да събличам стягащи ме кожи и да усещам как от клетките ми се изтриват стари програми, ама да си разбивам черупка около мозъка като на кокосов орех ми е за сефте. Ухилен
    Не знам дали съм споделяла едно любимо ми мнение на познат от друг форум- че човек е като кофти бобена реколта- трудно увира. Значи, прибави щипка телешки инат и картинката става.... да не си на мястото на получаващия урока  Ухилен
    Извинявам се за спама, аз поолекнах и ме изби  на шантави работи. Пелин, благодаря ти, че беше до мен. На всички, които четоха и се чудиха кво ми има- благодаря, че не ме набихте. Аз офейквам преди да сте размислили.
    Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #57 -: Май 27, 2012, 16:43:45 »

Това може само да ме радва, Alida и да даде повече смисъл на деня ми. 
    На всички, които четоха и се чудиха кво ми има- благодаря, че не ме набихте.
    Не съм забелязал подобни отклонения в поведението ти. Иначе сигурно щях да те набия  Ухилен
    Активен
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #58 -: Май 27, 2012, 20:18:13 »

Цитат
    Не съм забелязал подобни отклонения в поведението ти. Иначе сигурно щях да те набия 
    Радвам се. При това, което мина през мен, си представям какво съм излъчвала. По силата на закона за привличането наистина можех да си довлека мераци някой да ме набие. Ухилен (за кой ли път ми се показа, че силата на намерението е по- важна от силата на енергията и може да променя посоката и)
     Искрени благодарности към мъжа ми, че успя да ме изтърпи.
    Активен

kehoy_
    Неактивен Неактивен

« Отговор #59 -: Юни 01, 2012, 01:14:59 »

Мерси на всички, наистина много яки мнения, хареса ми , даже бях учудена че подходихте с добро .. Усмивчица) Искрено съм зарадвана,че участвате в моето голямо приключение , казва се "да намеря себе си" Усмивчица)))
    Активен
    Страници:  1 2 3 [4] 5 6   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Източници на енергия
    Енергийни учения
    Evolution 3 5739 Последна<br />публикация Август 20, 2010, 10:16:28
    от Evolution
    Архитектура и енергия
    Видео клипове
    Amica 1 1138 Последна<br />публикация Август 15, 2010, 22:34:34
    от Evolution
    Малко от мен!
    Обща тематика
    nani 13 800 Последна<br />публикация Август 30, 2010, 20:13:04
    от nani
    Лекуване чрез енергия « 1 2 3 »
    Енергийни учения
    The One 33 5970 Последна<br />публикация Март 13, 2011, 16:20:35
    от meander
    Дневникът на Чиста Енергия « 1 2 »
    Лични дневници
    Чиста енергия 15 2091 Последна<br />публикация Юни 09, 2011, 22:37:28
    от Чиста енергия

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright