Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Каква е ползата от форумния експириънс ?  (Прочетена 863 пъти)
cicaaa
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« -: Юли 05, 2011, 13:32:12 »

Трупането на знания в дадена област от форумите е слабо. Автора на темата поставя своя въпрос и останалите изказват мнение ,често бива безмислено,извън темата , голяма е и часта на тези,които искат да се покажат какво знаят и могат.Откъсаци информация от тук-там , няма подредба,мнението на другите често не е от значение.

36 страници да четеш мнението на хората,лавинообразно темите се превръщат в  общ чат на тези които нямат личен живот и са изградили виртуален такъв с останалите от  форумното стадо.

Ползата на форум ,в който всеки си изразява мнението ,е когато искаш да разбереш даден продукт как се оценява качествено.Като анкета във форум където хората са тийнове или расисти .
Полезен може да ви е форум за отглеждане на марихуана,кой какъв успех е имал с  дадена лампа .
Но за духовни практики или здравни проблеми,мнението на другите е неприложимо,защото всеки е уникален.

Ако искам да науча нещо мога да напиша в търсачката ,да ми покаже определн форум,и тема ,с точното мнение оцветено в жълто , мога да  прочета статия ,да  видя  клип или най-добре да потъна в дебела книга.

Във форумите всички имат аватари,подписи,БРОЙ на коментарите,често мнението почва с "АЗ" , повторение на теми,избутване на вече дискутирани развити теми,някои потребители вече ги няма,а са били важна част от форума,други нови са дошли  и са на  ниво  реклама на собствените познания . Постоянно има някой недоволен,някой мн умен,караниции,разправии,форумни тролове, за какво е всичко това? Вместо да излезем да се съберем на живо да обсъждаме ,си седим затворени по  стаите и киснем в тези форуми,това е изкуствена крайност. Ако е с цел подобряване на социалните контакти тогава защо всички са анонимни, с  никове от някой холивудски филм и аватари на разни кумири от  телевизора,защо поне  родния град не си напишите ?

Това мнение го пиша за да видя вашите мнения по въпроса,за да се обедя,че няма смисъл да държа в  боокмарка си 20 форума и във всички да съм регистриран,за да чета скритите подфоруми, за да  разбера,че най добрата информация идва от книгите и истинското знание е това,което придобиваш сам,защото пътят към истината е самотен !

п.п. не искам да обидя никой  точно в този форум,от тук пускам това мнение  после се отправям към подобни като xnet ,indigota ,и все серизони такива
Активен
demy
Daniela
Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Юли 05, 2011, 13:41:29 »

Ами аз чета, чета и се чудя нас ли питаш или себе си питаш....... всеки си има неговата истина аз мога да ти кажа мойта истина, ама ти питаш за твойта истина, а тя е в теб...... повече от това не мога да ти кажа
    Активен
    ool
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« Отговор #2 -: Юли 05, 2011, 19:31:25 »

Едни играят игри, други гледат филми, трети си чатят с приятели, четвърти си губят времето пред форумите, пети от всичко по малко и така.. всеки запълва времето си с нещо, дали ще е игране на безсмислени игри, или гледане на тъпи американски комедии и от време на време, хубав филм, или ще бъде чатенето с хора, с които така или иначе се виждаш всеки ден и ти е дотегнало от тях, или пък ще си променяш мнението, ще се объркваш/ядосваш и т.н. пред форумите, или ще си губиш времето и с четирите нещица, за мен поне няма значение..
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #3 -: Юли 05, 2011, 20:42:12 »

........., или пък ще си променяш мнението, ще се объркваш/ядосваш и т.н. пред форумите, или ще си губиш времето и с четирите нещица, за мен поне няма значение..

Това безполезно ли е? Ако си решил да потърсиш нещо дето не знаеш какво е точно, може тъкмо тук да го срещнеш... Незнам каква е вероятността, но я има. Този форум може да са напуснали немалко хора, но и много са се запознали чрез него. Той е място не само за виртуални, но и за реални познанства. Не всеки би могъл да изтъкне с какво е допринесъл в ежедневието му този форум - с лошо, или с хубаво и полезно, но лично аз познавам да речем около 4-5 човека, на които форума, чрез потребителите в него е помогнал. Не е нужно да приемете думите ми. Аз не съм жури, критерии, специалист. Този форум си има своите силни и слаби моменти с течение на времето. Екипа, който го поддържа не е изоставил форума на произвола и немалка част от нас са благодарни на този екип.

Моето лично желание е за повече живи смислени и полезни един за друг срещи... да не са просто за забавление вижданията ни. Ама това тия дето ме познават си го знаят Усмивчица, че ми е дерт...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #4 -: Юли 05, 2011, 21:56:51 »

Форума за мен е като едно красиво цвете цъвнало на един от милиардите кръстопъти в електронната мрежа.
    Има минувачи които дори няма да го забележат.
    Има минувачи които ще го видят и ще му се порадват за малко.
    Има такива които ще се опитат да го откъснат и ще се ободат.
    Има такива които ще съзрат съвършенството на това цвете осъзнавайки и своето собствено съвършенство.
    Има и такива които ще видят съзиращите и също ще получат просветление.

Но това не е толкова важно!

Важното тук и сега е,че те има и ТЕБ!!!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    cicaaa
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #5 -: Юли 05, 2011, 22:36:24 »

Форума за мен е като едно красиво цвете цъвнало на един от милиардите кръстопъти в електронната мрежа.
    Има минувачи които дори няма да го забележат.
    Има минувачи които ще го видят и ще му се порадват за малко.
    Има такива които ще се опитат да го откъснат и ще се ободат.
    Има такива които ще съзрат съвършенството на това цвете осъзнавайки и своето собствено съвършенство.
    Има и такива които ще видят съзиращите и също ще получат просветление.

Но това не е толкова важно!

Важното тук и сега е,че те има и ТЕБ!!!

и аз бях привързан към 1 форум,но сякаш чума та го погуби всички спряха да пишат остана вкаменен сле дкоето аз по форуми спрях да пиша , за  този форум знам от години,но  някак не мога да чета мнения разни,предпочитам книгите,концентрирам се и научавам,тук поричета 1 страница и ми писва да седя на компа .

следя тази тема да видя кой как мисли. Темата,която ми помогна с инфо е за слънцеядството ,което практикувам от година по мой си начин и имам подобрение на  зрението и емоцианалния контрол , раздела пък за  йога,кото също е част от моя живот, е  ужасно зле има и разни разправии тук там Срещите естествено са във София и Варна ,понеже гледам форума е от Варна, ем аз съм от Русе , и нокой никога не прави нищо в моя град.
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #6 -: Юли 05, 2011, 23:23:10 »

........, ем аз съм от Русе , и нокой никога не прави нищо в моя град.

Но от твоя град има един потребител на форума, който идва във Варна. Въпрос на желание и усещане в себе си на импулс, накъде и защо искаш да поемеш.
    Ето аз например чух за една духовна общност в шумен, на 90км от Варна и се каня тази събота да се насоча натам, да се  срещна с тях Усмивчица
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #7 -: Юли 06, 2011, 00:39:18 »

Аз викам пилците да ги броим на есен !!! Веселяк Веселяк Веселяк
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #8 -: Юли 06, 2011, 01:01:09 »

Цитат
    и аз бях привързан към 1 форум,но сякаш чума та го погуби всички спряха да пишат остана вкаменен сле дкоето аз по форуми спрях да пиша , за  този форум знам от години,но  някак не мога да чета мнения разни,предпочитам книгите,концентрирам се и научавам,тук поричета 1 страница и ми писва да седя на компа .
    Може би този форум към който си бил привързан ти е дал един от най-ценните уроци,а именно да не се превързаваш.
    Но дали си видял подаръка в боклука или само боклука...възможностите са навсякъде където ги виждаме?
    Да се отнасяш с уважение и любов към нещо не означава,че непременно трябва да се привържеш към него!
    Всичко което започва все някога свършва...
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Luna:)
    Гост
    « Отговор #9 -: Юли 06, 2011, 12:42:57 »

Цитат
    36 страници да четеш мнението на хората,лавинообразно темите се превръщат в  общ чат на тези които нямат личен живот и са изградили виртуален такъв с останалите от  форумното стадо.

В другите форуми може и да е така, но за този мога да кажа, че тази част от мнението ти не важи, защото почти всяка събота или неделя се организират срещи в София и Варна, ако се оплакваш, че си от Русе и там все още няма, можеш да спретнеш една от твое име. Личен живот всеки от нас си има и аз не знам за такъв, който е седнал от сутрин до вечер във форума.

Цитат
    Ползата на форум ,в който всеки си изразява мнението ,е когато искаш да разбереш даден продукт как се оценява качествено.Като анкета във форум където хората са тийнове или расисти .
    Полезен може да ви е форум за отглеждане на марихуана,кой какъв успех е имал с  дадена лампа .
    Но за духовни практики или здравни проблеми,мнението на другите е неприложимо,защото всеки е уникален.

Тук ние не само говорим за здравни проблеми или духовни практики, а за много повече неща. Повечето хора идват объркани, без ясна идея какво се случва с тях, защото са малко по - различни и сетивността им е доста по - голяма.. Споделя се опит, намират се приятели и дори самата идея, че има кой да те разбере и не си чак толкова луд за колкото те имат околните е успокояваща.. 
    Повечето хора са объркани от материални проблеми, вкопчват се в пари, коли, къщи и дори се стига до избиване за тези ненужни и временни неща и са им далеч усещанията на т.нар. ново поколение. Та общо взето идеята на този форум не е да си споделяме опита ни в отглеждането на марихуана или да плюеме циганите, а да намериме поне малко разбиране и приятели, ако искаш - Добре дошъл.

Цитат
    Във форумите всички имат аватари,подписи,БРОЙ на коментарите,често мнението почва с "АЗ" , повторение на теми,избутване на вече дискутирани развити теми,някои потребители вече ги няма,а са били важна част от форума,други нови са дошли  и са на  ниво  реклама на собствените познания . Постоянно има някой недоволен,някой мн умен,караниции,разправии,форумни тролове, за какво е всичко това? Вместо да излезем да се съберем на живо да обсъждаме ,си седим затворени по  стаите и киснем в тези форуми,това е изкуствена крайност. Ако е с цел подобряване на социалните контакти тогава защо всички са анонимни, с  никове от някой холивудски филм и аватари на разни кумири от  телевизора,защо поне  родния град не си напишите ?

Мнението на повечето започва с "Аз си мисля така" и се явява опит да се избегне спречкване и коментари тип "Да ама това си е твоята истина, не си мисли, че знаеш всичко". Напълно в нормите е да си отиват потребители и да се появяват нови, които има какво да научат иначе щяхме да циклиме да едно място. Тези, които остават от старите помагат на новите да намерят пътя и така нещата се въртят. Недоволни винаги ще има, а всичко това е част от пътя.. Предполагам си чувал понятието 'градвина критика' нещо такова се получава, но не винаги разбира се.. Тук повечето потребители избягваме телевизията, комирите и холивудските филми, защото просто не виждаме смисъл в опитите да се отвлече вниманието и енергията на хората с новини тип "Днес в банката беше застрелян човек" или тем подобни..

Цитат
    Това мнение го пиша за да видя вашите мнения по въпроса,за да се обедя,че няма смисъл да държа в  боокмарка си 20 форума и във всички да съм регистриран,за да чета скритите подфоруми, за да  разбера,че най добрата информация идва от книгите и истинското знание е това,което придобиваш сам,защото пътят към истината е самотен !

Най - добрата информация не идва от книгите, истинското знание си е в теб, а насоки и знаци можеш да намериш навсякъде. Знанието е едно, но казано по различни начини (Ако си чел повечето.. езотерични книги в основата си са за едно и също и това което ги различава са само начините по които достигат до целта ) И не, пътят не винаги е самотен, номера е в това да си имаш едно на ум и да не се предоверяваш на никого, за да не страдаш после от избора си..
    « Последна редакция: Юли 06, 2011, 12:58:28 от Luna » Активен
    Aliya
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 146

« Отговор #10 -: Април 07, 2012, 09:55:11 »

Трупането на знания в дадена област от форумите е слабо. Автора на темата поставя своя въпрос и останалите изказват мнение ,често бива безмислено,извън темата , голяма е и часта на тези,които искат да се покажат какво знаят и могат.Откъсаци информация от тук-там , няма подредба,мнението на другите често не е от значение.

Ако искам да науча нещо мога да напиша в търсачката ,да ми покаже определн форум,и тема ,с точното мнение оцветено в жълто , мога да  прочета статия ,да  видя  клип или най-добре да потъна в дебела книга.

п.п. не искам да обидя никой  точно в този форум,от тук пускам това мнение  после се отправям към подобни като xnet ,indigota ,и все серизони такива
    А ти защо търсиш полза?!
    Не можеш ли да правиш нещо и без непременно да ти е от полза!? - като например да общуваш с хора. защото форумите са именно това - общуване с хора.
    Активен

Завръщане към себе си - aliya.blog.bg
    sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #11 -: Април 07, 2012, 10:48:18 »

Форумите са доста полезни, има доста ненужно за самия четящ инфо, но понеже четящите са различни всеки си намира понещо, някои четива довеждат до големи промени в живота, стига наистина да търсиш нещо,да задълбаваш ако трябва после, а не просто да си четеш и дотам, макар че и това помага
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Еволюция на съзнанието - Български филм « 1 2 »
    Филми
    Administrator 24 6741 Последна<br />публикация Януари 31, 2011, 03:35:15
    от nre
    Истината за посланията от извънземни
    Филми
    dtmf 14 1866 Последна<br />публикация Май 30, 2013, 07:38:40
    от Flip-Flop
    Пътят на Мистика- етапи на духовния път
    Духовни учения
    {-^-} 14 1029 Последна<br />публикация Април 08, 2012, 14:00:07
    от Aliya
    Истината за Възкресението според Исус Христос « 1 2 3 4 »
    Духовни учения
    Aliya 51 2545 Последна<br />публикация Април 19, 2012, 01:13:54
    от The One
    Поучителни мисли, притчи, истории « 1 2 ... 6 7 »
    Обща тематика
    Странник 104 7509 Последна<br />публикация Юли 26, 2016, 02:45:48
    от Житара

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright