Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да опозная себе си и как да се науча да се контролирам?  (Прочетена 1282 пъти)
Silence95
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 11

« -: Юли 01, 2011, 23:46:34 »

И защо постоянно като седя пред компютъра или пиша на клавиатурата сякаш бавно се оттеглям от тялото ми нагоре??? Докато пиша този пост чувствам абсолютно същото странно чувство.
Защо става така? Трябва ли да се притеснявам за това? Тъжен
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Юли 02, 2011, 00:01:11 »

Silence и на мен ми се случва това със отделянето и също и подобности с време забавянето и конструктивни сънища. За първото си мисля ,че ще ти е полезно да прочетеш темите за заземяването, според мен идва от концентрация на енергийния поток в горните чакри и просто трябва да се балансираш, докато не се превърне в контрoлируем естествен процес ( и за мен важи ).  За времето ясно ние сме му сложили някакви линейни рамки, а то въобще не е такова. За сънеброденията няма граници, в каква реалност можеш да попаднеш умишлено или не. Все пак си мисля ,че на сън отключваме заложени дарби , които също в даден момент могат и наяве да се отключат - телепатия , конструиране, левитация, мултипребиваване и тнт. За тълкуване незнам има знакови сънища ,които могат да се тълкуват има и просто сънебродения. Ако си опитен сънуващ лека полека се научаваш да ги различаваш.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Silence95
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Юли 02, 2011, 00:36:09 »

Много благодаря Еона, а какво е това заземяване? потърсих, но не излиза нищо. А и да кажа, че не съм запознат достатъчно с чакрите и енергийните потоци...
И да питам едно нещо, че не ми е ясно. В един вестник пишеше, че децата индиго и кристалните деца не боледуват, а в друг пишеше точно обратното - че боледуват и то често, поради причината, че тяхното енергийно ниво попринцип е по-високо и много трудно се приспособяват към земното или нещо такова. Вие какво мислите?(за да може да довърша...)
Активен
Silence95
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Юли 02, 2011, 01:04:08 »

Не знам дали съм индигово или кристално дете или нито едно от двете и се надявам да ми помогнете, ето малко за мен:
Още от малък се държа като възрастен - пример: всеки път като влизахме със сестра ми в магазин мама и тате питат какво искаме(глезотиийка), сестра ми винаги някоя близалка или шоколадче или някаква играчка, а аз никога не исках нищо, казвайки им, че не искам да им хабя парите за излишни неща, считайки материалното ни положение. Винаги ме е грижа за другите от семейството - понякога повече от мен. Още на 5-6 съм се замислял какво правят родителите ми за мен и, че аз трябва да съм наистина благодарен за това и постоянно съм се опитвал да им помагам с каквото и да е. Грижа ме е за природата ама наистина много!!! И се нервирам всеки път като видя някоя река или парк, пълни с боклуци или изсечени дървета, а за животните да не говорим!!! Не мога да убия и един комар, Декември правя 16, преди 2 месеца някъде умря котето на един приятел, което между другото никога не съм виждал, само видях изражението в очите му и ми стана толкова тъжно... След като се прибрах съм(моля не се подигравайте!) плакал 15 минути, мислейки за котето Тъжен.
Винаги съм знаел, че имам някаква мисия, че трябва да поведа света в права посока!!!
Много ме влечат изкуствата - пея и танцувам. Понякога съм доста бурен и необуздан... Никога не съм имал много приятели, не бях много общителен, чак сега в 9-ти клас имам 3-ма приятеля, които също не са много общителни. Имам леки проблеми с говоренето - имам френско "р" и понякога говоря твърде бързо...
Ето и нещо, което намерих в един сайт:

Въз основа на клиничния опит и сведенията на родителите бе установено, че индиговите деца са податливи към следните болести и болестни състояния:

* Хронична обърната полярност (CRP - Chronic Reversed Polarity)
* Проблеми с гърлото и ушите, чести настинки и грип
* Алергии
* Психично изтощение
* ADD и ADDH (установени чрез тест)
* Астма и бронхит
* Депресии
* Сменящи мястото си хронични болки
* Хронична умора и невъзможност за понасяне на натоварвания
* Чести главоболия

Имам вродена глаукома, често боледувах като дете(бронхити и обикновени настинки), на 11 години развих астма, която затихна, пукали са ми тъпанче(лекар), заради инфекция и после пак имах леки проблеми с ушите след почивка на морето, често имам възпалено гърло, имам и целогодишна алергия - ринит...
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 01:11:19 от Silence95 » Активен
dariomag327
Requiem
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

• Град: Sofia
  • Bless the mind too small for doubt!

« Отговор #4 -: Юли 02, 2011, 01:28:36 »

изгради си щит и се научи да контролираш енергията си.
    Активен

Strength and Honor!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #5 -: Юли 02, 2011, 01:40:31 »

Той сега ще те попита какво е щит. Аз лично бих му препоръчала да не се товари със всички формули,техники ,етикети и мамбо -джамбо ,които могат да се намерят тук ,по вестници и навсякъде. Най-добрата техника е да се вслушваме в себе си и нещата да стават така ,както дишаме.
    А той търси и ще намери по-мъничко.
    Аз засега ще му кажа ,че забравих Добре дошъл и утре лекичка полекичка всеки ще му разкаже ,как е постъпвал в подобни ситуации на неговите.

тук е темата за заземяване
    http://indigota.com/index.php?topic=3856.0
    « Последна редакция: Юли 02, 2011, 01:47:21 от Eona Lightholder » Активен

Silence95
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Юли 02, 2011, 08:51:33 »

Благодаря за отговорите Усмивчица Добре, има доста неща, които определено трябва да прочета... И ще съм Ви благодарен ако ми кажете откъде да започна? Какво да чета първо? Иначе в къщи имам няколко книги за йога и други.
    Активен
    dariomag327
    Requiem
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Юли 02, 2011, 11:12:26 »

не се хвърляй на йогата...първо научи контрол над себе си. след това ще прецениш дали изобщо ти се занимава с йога (според мен никой няма нужда от това).
    Активен

Strength and Honor!
    Silence95
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Юли 02, 2011, 11:29:33 »

А как да постигна този контрол над себе си?
    Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #9 -: Юли 02, 2011, 11:37:50 »

не се хвърляй на йогата...първо научи контрол над себе си. след това ще прецениш дали изобщо ти се занимава с йога (според мен никой няма нужда от това).
    Йога е връзка. Докато не си свързан е безпредметно да правиш техники, защото те не са ефективни.
    Все едно без да си запалил двигателя да въртиш кормилото.
    Активен

dariomag327
    Requiem
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Юли 02, 2011, 11:42:03 »

@Silence95
    трябва да усетиш силата на енергията си. да усетиш как се движи в теб. едва когато приемеш това което си, ще можеш да постигнеш контрол над чувства, емоции, страхове... над себе си.
    Активен

Strength and Honor!
    dariomag327
    Requiem
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Юли 02, 2011, 11:45:25 »

@Търсач
    Всеки има право на мнение. И моето е, че йогата по никой начин не ме интересува, нито я смятам за нещо полезно. контролирането на енергията става чрез мен самия, а не да спазвам някакви определени начини (които са ми крайно далечни)

Administrator - Коментар Моля спазвайте Правилата за писане във форума, в противен случай ще ви бъде наложено наказание!

2.2) - Отговора(цитата) трябва да се придържа към заглавието на темата. Когато коментарите се изместят на друга тематика и не отговарят на заглавието на темата, се създава нова тема в която се продължава разговора по новообразуваната тема.
    « Последна редакция: Юли 02, 2011, 12:58:14 от Administrator » Активен

Strength and Honor!
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #12 -: Юли 02, 2011, 12:53:35 »

@Търсач
    Всеки има право на мнение. И моето е, че йогата по никой начин не ме интересува, нито я смятам за нещо полезно. контролирането на енергията става чрез мен самия, а не да спазвам някакви определени начини (които са ми крайно далечни)
    Как може да кажеш, че нещо не е полезно, без да го познаваш и без да си го практикувал? Йога дава познание за това как сме изградени и как функционираме.
    Познай себе си.

Administrator - Коментар Моля спазвайте Правилата за писане във форума, в противен случай ще ви бъде наложено наказание!

2.2) - Отговора(цитата) трябва да се придържа към заглавието на темата. Когато коментарите се изместят на друга тематика и не отговарят на заглавието на темата, се създава нова тема в която се продължава разговора по новообразуваната тема.
    « Последна редакция: Юли 02, 2011, 12:57:58 от Administrator » Активен

Luna:)
    Гост
    « Отговор #13 -: Юли 02, 2011, 14:08:29 »

Silence, това което ти се случва не е ненормално.. За техники мога да ти кажа да намериш най - подходящата за себе си.. Ако не се чустваш ок с някоя я остави, няма смисъл да се насилваш. Всеки си се чуства добре с различна, няма правилни и няма грешни.. даже е добре, когато намериш такава която да ти хареса да си я нагласиш да ти е удобна лично на теб.. Примерно за медитацията не трябва задължително да си в поза 'лотос', а както се чустваш най - добре, главното е да се отпуснеш. Също така е добре да не придаваш голямо значение на въпросите "Защо ми се случва това?" и "Какво дете съм?", щом имаш силата - Ами добре дошла, става забавно като направиш нещо неочаквано и срещнеш ошашавен поглед отсреща тип "Ама какво стана?".
    Забавлявай се с това което притежаваш и се радвай, че имаш такива сили и знание мисля, че когато престанеш да позволяваш това да те обърква и да те стряска контрола идва от самосебе си.. 
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #14 -: Юли 02, 2011, 14:10:19 »

Silence има много начини за енергийна работа , сигурно толкова ,колкото са и хората по света.
    За да не се разводнява темата, в която ти вече сподели своите Необичайни преживявания, ти препоръчвам да се поразходиш по форума и ей така ,каквото те привлече по интуиция, да си почетеш и да си задаваш ,колкото искаш въпросчета по дадената тема. От мен мога да ти кажа - няма универсална практика, това което работи за един, не работи при друг , защото нивата са различни , всеки има напредък в една или друга посока и различнnа енергийна морфология. Все пак е хубаво да прегледаш опита на другите и където ти светне вътрешната лампичка , да се съсредоточиш. Всеки има строго индивидуален път и не бива никой да налага опита си като най-успешен , това вече е и в правилата на форума !!!!!!! Споделяйте, не налагайте

PS с Луна публикуваме едновременно
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright