Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Що е то сахаджа йога?  (Прочетена 1351 пъти)
notlike
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 74

• Град: Варна
  • Възходът на планетата на идиотите

« -: Юни 14, 2011, 19:43:55 »

Ето я и първата тема от мен. Съжалявам, но трябва да я напиша. Напоследък този тип йога нашумя изключително много в Европа, в България също, като се очертава да бъде лидер. Вие се възвишавате, печелите сума ти неща, а от своя страна не влагате нищо. Звучи прекрасно!

... нали ни ви изглежда реалистично? Не мислите ли, че в този свят е доказано, че
    Нищо не се дава безвъзмездно!
    За да дадеш, трябва да получиш. Ама в Сахаджа йога само печелиш, как става тази работа? Искам и аз. Никой не може да ме накара да мисля само със сърцето си - това, което насърчава сахаджа йога. Защо ми е мозъкът? Да залинее? О, не, драги приятели, това е една пропаганда - мислейки със сърцето, мозъците ви закърняват и вие няма да бъдете способни да се измъкнете от клещите на тази йога, която ви издига безвъзмездно.

Научете от мен, а най-лесно от своя опит или една реплика на Маргарет Тачър, реплика, която печели милиони симпатизанти с нотката реалистичност, която вкарва.
    Няма безплатен обяд. Всеки си плаща. Единственото безплатно е сиренцето в капана на мишката

Тук искам предварително да спомена, че нямам обсолютно нищо против хората, практикуващи тази йога и тези, които я разпространяват - браво, вършите добра работа, но, моля ви искрено, не натрапвайте! Овце е имало и винаги ще има, натиснеш ли ги - ще се огънат. Ако сахаджа йога ви учи да бъдете добри, невероятни, вътрешно красиви и куп други епитети, то тогава наистина бъдете добри. Щом това изкуство, бих го нарекъл, успява да пробие всички рамки на земното и неземното, то тогава хората сами ще идват при вас и никой няма да се нуждае от наставления.

И като за последно в тази тема:
    "Най-важното в този свят е себеиздигането. Не ставайте роби на учители и различни "висши" сахаджисти, които не ви дават гаранция за това, което ще постигнете. По-добре да ви считат за ограничени и духовно неуравновесени, отколкото да попадате в различни капани, прелъстени от идеята за Себеразвитие. Точно в това се крие и коренът на думата - СЕБЕ СИ. Издигнете се сами, няма по-подходяща основа

Хайде, със здраве! Нямам намерение да преча на никого, не искам никой да ме счита за враг, защото аз самият нямам такива (поне се надявам) и не искам да имам. Когато обаче нещо не ми допада, аз си го казвам. За да бъдем обективни, трябва да видим и втората страна на монетата.
    Активен

Зад всяка хвалба се крие завист. Зад всеки упрек се крие добро намерение. Зад всяко хубаво нещо стои интерес, а зад всяка тежка ирония дебна аз и се хиля на идиотщината на тоз' прост народ!
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #1 -: Юни 14, 2011, 19:45:46 »

Ето я и първата тема от мен. Съжалявам, но трябва да я напиша. Напоследък този тип йога нашумя изключително много в Европа, в България също, като се очертава да бъде лидер. Вие се възвишавате, печелите сума ти неща, а от своя страна не влагате нищо. Звучи прекрасно!

... нали ни ви изглежда реалистично? Не мислите ли, че в този свят е доказано, че
    [/i] За да дадеш, трябва да получиш. Ама в Сахаджа йога само печелиш, как става тази работа? Искам и аз. Никой не може да ме накара да мисля само със сърцето си - това, което насърчава сахаджа йога. Защо ми е мозъкът? Да залинее? О, не, драги приятели, това е една пропаганда - мислейки със сърцето, мозъците ви закърняват и вие няма да бъдете способни да се измъкнете от клещите на тази йога, която ви издига безвъзмездно.

Научете от мен, а най-лесно от своя опит или една реплика на Маргарет Тачър, реплика, която печели милиони симпатизанти с нотката реалистичност, която вкарва.
    Няма безплатен обяд. Всеки си плаща. Единственото безплатно е сиренцето в капана на мишката

Тук искам предварително да спомена, че нямам обсолютно нищо против хората, практикуващи тази йога и тези, които я разпространяват - браво, вършите добра работа, но, моля ви искрено, не натрапвайте! Овце е имало и винаги ще има, натиснеш ли ги - ще се огънат. Ако сахаджа йога ви учи да бъдете добри, невероятни, вътрешно красиви и куп други епитети, то тогава наистина бъдете добри. Щом това изкуство, бих го нарекъл, успява да пробие всички рамки на земното и неземното, то тогава хората сами ще идват при вас и никой няма да се нуждае от наставления.

И като за последно в тази тема:
    "Най-важното в този свят е себеиздигането. Не ставайте роби на учители и различни "висши" сахаджисти, които не ви дават гаранция за това, което ще постигнете. По-добре да ви считан за ограничен и духовно неуравновесен, отколкото да попадате в различни капани, прелъстени от идеята за Себеразвитие. Точно в това се крие и коренът на думата - СЕБЕ СИ. Издигнете се сами, няма по-подходяща основа

Хайде, със здраве! Нямам намерение да преча на никого, не искам никой да ме счита за враг, защото аз самият нямам такива (поне се надявам) и не искам да имам. Когато обаче нещо не ми допада, аз си го казвам. За да бъдем обективни, трябва да видим и втората страна на монетата.

+1
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• « Отговор #2 -: Юни 14, 2011, 19:47:47 »

+1

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Гергана
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 23

• Град: Вселената
  • Сахаджа Йога

« Отговор #3 -: Юни 14, 2011, 19:58:12 »

За да дадеш, трябва да получиш. Ама в Сахаджа йога само печелиш, как става тази работа? Искам и аз. Никой не може да ме накара да мисля само със сърцето си - това, което насърчава сахаджа йога. Защо ми е мозъкът? Да залинее? О, не, драги приятели, това е една пропаганда - мислейки със сърцето, мозъците ви закърняват и вие няма да бъдете способни да се измъкнете от клещите на тази йога, която ви издига безвъзмездно.

Какво даваме на Слънцето за да свети.
    В Йога Сърцето и Ума се сливат и стават Едно.
    Активен

САХАДЖА ЙОГА
    Гергана
    *
    Неактивен Неактивен

• Сахаджа Йога

« Отговор #4 -: Юни 14, 2011, 20:02:25 »

В Вселената има място за всички,защото сме Едно
    Активен

САХАДЖА ЙОГА
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #5 -: Юни 14, 2011, 20:04:39 »

Ами именно! Щом има място за всички, значи има място не само за сахажда йога.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• « Отговор #6 -: Юни 14, 2011, 20:05:53 »

Браво Ихра - взе ми го от ума!

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    notlike
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 74

• Възходът на планетата на идиотите

« Отговор #7 -: Юни 14, 2011, 20:12:47 »

Недейте така да нападате момичето, явно е с добри намерения. Герганче, браво, че се осмеляваш да пишеш в темата положителни неща, радвам се, ако наистина казваш това, което мислиш, иначе лъжеш себе си. Не нападайте момичето така дръзко, от това няма полза и за самите вас. Разбирам, че сте против тази йога, но нека бъдем обективни - и от нея се извличат ползи. Просто цялата ми идея се криеше в това да не се доверяваме "на сляпо" и да не си мислим, че съвършенство се постига ей така с молби кой какво да ни даде... то ако беше така на просия, циганите да са Фърст(First) по съвършенство...
    Активен

Зад всяка хвалба се крие завист. Зад всеки упрек се крие добро намерение. Зад всяко хубаво нещо стои интерес, а зад всяка тежка ирония дебна аз и се хиля на идиотщината на тоз' прост народ!
    Гергана
    *
    Неактивен Неактивен

• Сахаджа Йога

« Отговор #8 -: Юни 14, 2011, 20:19:52 »

Просто цялата ми идея се криеше в това да не се доверяваме "на сляпо" и да не си мислим, че съвършенство се постига ей така с молби кой какво да ни даде...

Така е,не става със сляпа вяра.Всяко едно нещо,което съм практикувала през живота си е защото съм го експериментирала/практикувала/ лично.

Разбира се.
    Активен

САХАДЖА ЙОГА
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Йога - какво е йога, видове и др.
    Йога
    delfin 14 3894 Последна<br />публикация Февруари 22, 2013, 15:11:11
    от Търсач
    Карма йога
    Йога
    Админ 0 1142 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:15:45
    от Админ
    Сахаджа йога « 1 2 »
    Йога
    sahaj 22 3541 Последна<br />публикация Януари 24, 2012, 22:30:02
    от Търсач
    Сахаджа йога и съвременната физика
    Йога
    Ivs.SY 1 1233 Последна<br />публикация Януари 14, 2011, 19:01:41
    от sahaj
    ОСНОВНИ ТЕХНИКИ И ПОНЯТИЯ В САХАДЖА ЙОГА
    Духовни учения
    Търсач 0 1340 Последна<br />публикация Март 15, 2011, 19:48:08
    от Търсач

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright