Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Анкета
Въпрос: Бихте ли сложили виртуалния си подпис под по-долу изброените точки?  (Гласуването приключено: Юни 23, 2011, 18:28:04 )
1. Да - 3 (20%)
2. Да, но ако бъдат променени някои от тях (посочете кои и как да звучат, или добавете свои, или напишете кои да изключим) - 1 (6.7%)
3. Не - 7 (46.7%)
4. За нищо на света - 1 (6.7%)
5. Не, няма да участвам в измишльотините на Туриста - 0 (0%)
6. Няма да гласувам. Не съм от толкова отдавна в този форум - 3 (20%)
Общ брой гласове: 13

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Новият завет от Туриста  (Прочетена 1489 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « -: Юни 13, 2011, 18:28:04 »

Новият завет от Туристчо.

Представяте ли си да се подпишем виртуално под едни точки, които ще се опитам да формулирам по-долу. И тези, които се подпишат да са главно по-отдавна регистрирани потребители на този форум. Например:
    Sahaj, nre, Ich, yyy, Sine Wave Zero, stefanica, Л._Лозанов, Ихра, Власти, xristo, sharga, amica, taken, Giti, sanguinary, Gayatri, Eona Lightholder, Amaranth, elsha, Небесен ангел, dariomag327, kuan, AMAZING, Administrator, m_banovski, Еруин, Странник и др., за които не се сещам

1.   Да се старая да не засягам чувствата на потребителите на този форум без значение на пол, възраст, вероизповедание, дата на регистрация
    2.   Да не отговарям на провокативни постинги, дори и в тях да е споменато моето име (nick);
    3.   Ако видя тема, в която ВЕЧЕ са започнали междуличностни нападки - да не се опитвам да участвам в омиротворяващи мисии.
    4.   Никога и по никакъв повод да не се опитвам да изкарвам стари (или нови), кирливи ризи на потребител от форума. Има кой да го съди.
    5.   Да използвам по-често опцията за лични бележки, когато ми се стори, че някой е казал нещо против мен в дадена тема. Цел -  да не прибързвам да отговарям в темата по начин, който би показал неправилно тълкувание на думите му.
    6.   Да не забравям, че този форум се чете и от нови потребители, пред които нося отговорност за дръзването ми да участвам в теми, в които се вихрят скандали.
    7.   Да помня, че съм в този форум, И за да се уча от онова, което споделят другите, като информация и преживян опит
    8.   Да не защитавам ревностно и с цената на всичко своята позиция, за да не изляза отвъд границите на добрия тон

И примерно тези точки  могат да се сложат в тема „Прочети преди да пишеш”, за да е ясно на всеки нов потребител, че това е сериозен некръчмарски форум, в който болшинството от разделите изискват по-премерен изказ…
    Съзнавам, че на немалка част от вас това ще прозвучи смешно, но се замислих за вариант, при който да могат да се избягват разни скандали… и това ми дойде на ум. През два месеца се появява някоя нелицеприятна тема – би било хубаво да намерим начин да ги избягваме. Не съм казал, че който наруши тези точки трябва да бъде прогонен, линчуван, баннат, но просто ще му се напомни, че се е подписал под тях или че Потребители с повече стаж от него в този форум спазват тези точки и ако иска да се разбира с тях би било хубаво и той да се постарае да ги спазва.
    Надявам се, че разбирате в общи линии идеята ми!
    « Последна редакция: Юни 13, 2011, 20:37:43 от turist » Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #1 -: Юни 13, 2011, 18:49:27 »

Не.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• « Отговор #2 -: Юни 13, 2011, 18:51:59 »

т.3  ''Ако видя тема, в която ВЕЧЕ са започнали междуличностни нападки - да не се опитвам да участвам в омиротворяващи мисии.''
    Не съм съгласен - именно защото спазвах това без да ми се вменява като задължение и условие стигнахме до подобни махленски циркове.

Добавям и точки:
    т.9 Да се забрани толериране и реклама на секти -дори и да има най-малко съмнение за това!
    Основание - форума не е място за секти!
    Не един път съм чувал подобни коментари и обвинения от външни хора...
    Освен това достатъчно невинни души се отбиват тук с идея да търсят помощ и подкрепа!
    Не приемам и оправданията че всеки си имал глава на раменете.
    Да имат - но когато душата и сърцето са съкрушени - главата меко казано отсъства...
    т.10 Да се забрани всякаква реклама на комерсиални мероприятия и продукти с цел печалба!
    Основание - форума не е битпазар,целия интернет е пълен с реклами на какво ли не!
    Нямам намерение точно тук да чета и гледам реклами!
    Не съм дошъл тук да правя бизнес или да ставам спонсор на който и да е!
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    demy
    Daniela
    Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Sofia
  • « Отговор #3 -: Юни 13, 2011, 18:58:20 »

Цитат
    т.9 Да се забрани толериране и реклама на секти -дори и да има най-малко съмнение за това!
    Основание - форума не е място за секти!
    Не един път съм чувал подобни коментари и обвинения от външни хора...
    Освен това достатъчно невинни души се отбиват тук с идея да търсят помощ и подкрепа!
    Не приемам и оправданията че всеки си имал глава на раменете.
    Да имат - но когато душата и сърцето са съкрушени - главата меко казано отсъства...

Аз съм за ей тази точка, която да се следи и да бъдат премахвани такива постове и теми.
    Активен
    Lachita
    Гост
    « Отговор #4 -: Юни 13, 2011, 19:19:11 »

Форумът си има добре написани правила и мисия.Контролът си е на модераторите.Те могат да са трайния и краен коректив.Мое мнение е , че колата вече се е обърнала...
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• « Отговор #5 -: Юни 13, 2011, 19:40:09 »

Ако поискаме - ще я изправим ЗАЕДНО!
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• « Отговор #6 -: Юни 13, 2011, 20:08:32 »

Турист -относно точките 

Ако поискаме - ще я изправим ЗАЕДНО!

-----------------------------------------------------------------------------------
    Сменям заглавието на темата, ако Туриста има по-добро предложение за заглавие, което да остава ясна идея за какво се пише в темата и да не стряска потребителите, да пише, ще го сменя.
    За момента използвам това:
    Новият завет от Туристчо.

« Последна редакция: Юни 13, 2011, 21:54:58 от Еруин » Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #7 -: Юни 13, 2011, 20:34:19 »

Няма да се подпиша. Нищо лично, Турист. Не бих могъл да спазя точките. Затова.
    Активен
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 369

• Град: Sofia
  • « Отговор #8 -: Юни 13, 2011, 20:58:40 »

мех (meh)
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #9 -: Юни 14, 2011, 12:55:58 »

Няма да се подпиша. Нищо лично, Турист. Не бих могъл да спазя точките. Затова.
    И аз така.
    Активен
    Теди
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 17

Да ви натеменужкам маргаритките! :))))

« Отговор #10 -: Юни 14, 2011, 15:22:30 »

Туристе не разбрах обаче коя е причината да се подписват по отдавна регистрираните потребители,не бих искала да гадая затова ще се радвам ако ми отговориш Усмивчица!
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• martin.kristov1
    « Отговор #11 -: Юни 14, 2011, 17:20:35 »

Аз лично приемам по отдавна регистрираните, като един вид създатели и първи строители на този форума. Първите, които са се грижили за атмосферата в него...

Благодаря на всички, които участват с мненията си и гласа си в тази анкета...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #12 -: Юни 14, 2011, 17:22:51 »

И аз не съм склонен да се подпиша под нещо което няма да спазвам.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright