Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Чудене върху дружбата и кавгата  (Прочетена 1005 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « -: Юни 11, 2011, 17:12:07 »

Какво ни разделя и какво ни обединява НАС потребителите на този форум...?
    Тези, които сте по- отдавна тук и тези, които още нямаме и една навършена година във форума?

Как стигаме до кавгите?
    Забравяме ли тогава за това, което ни обединява?
    Напослушни дечица ли има тук, които не искат да се държат според някакви правила, които не признават .... вътрешния морал на всеки един от нас ли е различен, какво е - незнам...?!
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #1 -: Юни 11, 2011, 17:28:09 »

От 5-те месеца прекарани тук, съм си извадил извода, че най-често до спорове се стига, когато някой заяви своята позиция и мнение като твърд и неоспорим факт, а след това някой друг, който просто има различно мнение/гледна точка, бива оприличен като незнаещ, непросветен, тъп, глупав и тн.
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #2 -: Юни 11, 2011, 18:03:31 »

Може би защото понякога забравяме кои сме и защо сме тук (на Земята). Когато нещо не ни хареса най-лесно е да преминем в атака. Ей ме на, виж кой съм аз! - общо взето така се получава. Всеки бърза да си изкаже мнението, било то пристрастно или не, без да се опита да вникне в думите или просто се опитва да попречи и да заблуди останалите. Така е, защото тук във виртуалното пространство е най-лесно, никой не ни вижда, не ни познава, просто натискаш няколко клавиша и готово, без особени рискове и усърдие.
     Тук имаме възможността да срещнем хора подобни на нас, хора с които да споделим преживяното и с обща подкрепа да продължим напред. Но също така форума е част от живота, както навън така и тук ние правим своят избор и в една или друга степен преминаваме или към Светлината или към Тъмнината. А те винаги са в опозиция, няма как да е иначе, нужен е баланс. За това тук във форума има както добри хора, така също и не чак толкова добри. Всичко се свежда до нашите желания и избор, който правим.
    Активен
    sahaj
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 130

• Град: България
    « Отговор #3 -: Юни 11, 2011, 18:13:48 »

Не знам защо точно се стига до кавгите ама това е нещо грозно и трябва да се постараем да ги намалим . Нашата сила е в колективноста в това да сме заедно вместо да се караме за глупости ами нормално е да има различни мнения нали всички сме от различни школи така да го наречем обаче трябва да разберем едно а именно , че ние вървим в една и съща посока просто сме по различни пътеки едни по лесни други по трудни , всеки от нас избира своята и върви по нея затова моля ви не се карайте и не се плюите едни други нека се опитаме да създадем едни истински братско сестрински отношения и да работим заедно за постигането на духовно равновесие. Какво значение има това , че сме от различни школи? Нали основния принцип е истинската любов без значение кой при какъв Гуру учи или каклво е прочел някъде си важното е целта към която се стремиме нека се опитаме да я постигнеме заедно . Усещам, че от известно време се прокрадва някаква негативност в тоя форум обаче никой не е виновен за това и никого не обвинявам  това си е изпитание за нас самите и трябва да го преодолеем , така че не се потдавайте на тези неща нека се научиме да си прощаваме и да бдем истински смирени НАМАСТЕ
    Активен

"Истинската свобода е възможна, ако откриете собствените си сили вътре във вас. Трябва да усетите съществуването на  Духа чрез вашата централна нервна система, чрез вашия съзнателен ум."
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« Отговор #4 -: Юни 11, 2011, 18:23:13 »

Имам един въпрос към вас? Някога замисляли ли сте се защо не всички хора се подават на кавги?

Когато някой хвърли камък по мен аз трябва ли да му отговоря? Ако го направя оправдава ли ме това, че той е започнал?

Хората имат навика да съдят и поучават с лека ръка, но замислете се дълбоко дали това е правилно. Един художник когато рисува една картина и тя все още не е довършена бъде зърната от друг художник, той ще я удума ще каже, що за художник си. Но само един едничък знае крайния вариант как ще изглежда картината и това е нейния създател. Така е и с хората, ние сме създадени от Господ и той за всички нас има план, това че в определен момент сме имали такива прояви, значи е било нужно да се случи и ще дойде момент в който замерелия ме с камък човек ще стане един великолепен Ангел.

Не е нужно да се замеряме с камъни, когато някой те замери, усмихни се и продължи по пътя си, нима това не е по-лесно и приятно от колкото да му отвърнеш със същото?

Всеки има различна представа за живота и го разбира по различен начин. Аз мога да говоря само от мое име и да ви кажа, че за мен живота е Дар, който е изграден върху божествени закони, и когато си в хармония с тях, тогава живота се живее по-леко.

Аз съм щастлив човек!
    Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #5 -: Юни 11, 2011, 18:27:09 »

Не е нужно да се замеряме с камъни, когато някой те замери, усмихни се и продължи по пътя си, нима това не е по-лесно и приятно от колкото да му отвърнеш със същото?

Това от личен опит ли го казваш ? На колко летящи право към тебе камъни си се усмихнал ?
    Активен
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« Отговор #6 -: Юни 11, 2011, 18:29:30 »

Това от личен опит ли го казваш ? На колко летящи право към тебе камъни си се усмихнал ?

Да от личен опит е, в началото и аз отговарях с камък, но един ден разбрах, че това не ме прави щастлив. Деня в който спрях да обръщам внимание на провокациите, мога смело да заявя беше деня в който станах един по-щастлив човек!
    Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #7 -: Юни 11, 2011, 21:16:49 »

Какъв е механизма на отговаряне на един постинг?

Четеш една тема, виждаш, че има какво различно от своя опит да споделиш, да подкрепиш нечие мнение с пример. Да изкажеш различно мнение, като отново се опиташ да го подкрепиш с някакъв пример - за предпочитане от собствено видяно, чуто, преживяно.
    * Или пък имаш желание да се намесиш в дадена тема с въпрос. Нещо, което не ти е станало съвсем ясно, понеже звучи двусмислено и можеш деликатно да зададеш въпроса си. Ако прецениш, че въпроса ти не е от интерес за всички, може да се обърнеш на лични бележки към човека, чието мнение те е заинтригувало...
    * зависи ли сериозността на темата и водената в нея дискусия от раздела, в който е публикувана? Може ли тона да е леко шеговит? Дали и там не трябва да се спазва някаква мярка, понеже ще го прочетат не само твоите познати и приятели в този форум, които разбират чувството ти за хумор, но и много други потребители на този форум, които не знаят кое, кога и защо казваш така?
    * можеш да създадеш нова тема. Да споделиш нещо което си чул, нещо странно, което ти се е случило. Нещо полезно, което си научил и би искал да разберат и останалите.
    * много малко са хората, които харесват да ги критикуват. Казват, че имало и градивна критика, но пак трябва да внимаваш за начина, по който я поднасяш на аудиторията

Това са може би нещо като неписани правила (някои вероятно са и писани де), с които сигурно е много полезно да се съобразяваме. Признавам си - аз също нарушавам някои от тях, но ако искам да не ставам свидетал на кавги, а на приятни и ползотворни дискусии - ще трябва да променя това във себе си!!!

Благодаря за вниманието...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    zagorka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 36

« Отговор #8 -: Юни 11, 2011, 21:20:24 »

Отново съм напълно съгласен с Турист , както казах в една друга тема - Той е мой тип човек "пък бил той Варналия"
    Активен
    zagorka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 36

« Отговор #9 -: Юни 11, 2011, 21:25:52 »

Това за Варналии си го измислих да има интрига  Плезещ се
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #10 -: Юни 11, 2011, 21:43:38 »

Днеска ни обединява празника , забравихте ли

Аплодисменти Аплодисменти Аплодисменти Аплодисменти Аплодисменти
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #11 -: Юни 13, 2011, 18:38:08 »

Моля погледнете/участвайте в тази анкета!

http://indigota.com/index.php?topic=4516.0
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• « Отговор #12 -: Юни 13, 2011, 22:22:17 »

Да от личен опит е, в началото и аз отговарях с камък, но един ден разбрах, че това не ме прави щастлив. Деня в който спрях да обръщам внимание на провокациите, мога смело да заявя беше деня в който станах един по-щастлив човек!
    Според мен правилната реакция е различна в различните ситуации. Освен разума е добре и вътрешния глас да се слуша. Под вътрешен глас нямам предвид гласа на накърненото его, който иска да причини някому страдание или да възвеличае себе си.
    Усмивчица

Когато някой метне камък по мен, най-лесно за мен е да си продължа по пътя./Стига да съм в цялост и да мога да се движа Ухилен/
    Но в зависимост от различните ситуации правилното решение е различно:
    а) да отидеш и да поговориш
    б) да игнорираш
    в) да метнеш един камък и ти
    г) да отидеш и да му счупиш дясната ръка (това рядко е правилно)
    д) да отидеш и да му жигосаш на челото "Внимание камъкохвъргач"
    е) да предупредиш съседите си за този тип и къде се подвизава
    ж) да минаваш за в бъдеще по места по които трудно се намират камъни
    и подобни....

Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• « Отговор #13 -: Юни 13, 2011, 23:07:08 »

Провинилия се камъкохвъргач бих го изстрелял в орбита
    - хем да се любува на прекрасни гледки и хем да размисли малко за следващия си опит в достойна самота...
    Това е в кръга на шегата разбира се!
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright