Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Липсата на желания  (Прочетена 981 пъти)
Арелия
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« -: Юни 09, 2011, 21:35:00 »

Здравейте отново :-)

Врязвам се с нова тема по един въпрос, на който не мога да намеря отговор. И очаквам от вас да споделите мнения, за които ще ви бъда много благодарна.

Днес, един познат ме попита (ей, така  съвсем лежерно) какви желания имам и какво обичам да правя. Вярвате ли ми, че не успях да отговоря смислено. Тогава се замислих, наистина имам ли желания? Не. Просто не мога да се сетя какво бих искала (като предмет, като действие, като чувство). Естествено не винаги е било така. Имала съм доста мечти, желания и любими ситуации. Но сега не мога да се сетя за нищо.
Замислих се дали не се дължи на някаква депресия и отпуснатост, но не съм в такава ситуация. Харесвам си живота (заедно с проблемите му), не съм в депресия. Тогава защо? Какво значи това? Също така не чувствам и тъга относно това, че мечтите ми ги е "хванала липсата" (а по принцип съм голяма мечтателка и идеалистка)
Споделете минавали ли сте през такъв етап (така да го наречем)? Минава ли? Защо се получава?

Също така, ако имате пък желания - споделети ги Усмивчица
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Юни 10, 2011, 00:35:26 »

Ако нямаш желания -значи нищо не ти липсва
    Щом нищо не ти липсва значи имаш всичко необходимо.
    Щом имаш всичко необходимо си осъзнала какво ти е най-необходимо.
    И всичко останало вече е без значение за теб.
    Сега си в относителен период на затишие.
    Ще се появят нови мечти и желания които да следваш.
    Но няма да са същите като другите от по-ранен период.
    Живота никога не спира на едно място.

« Последна редакция: Юни 10, 2011, 00:50:32 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    KALIA73
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

• Град: SOFIA
  • « Отговор #2 -: Май 28, 2012, 16:44:13 »

Здравейте,пиша тук,защото незнам къде точно,но въпросът за мен е много важен-аз загубих някъде душата си преди 3 години и от тогава не съм същата.Нямям емоций,нямам чувства,или нищо не чувствам като камък или съм безкрайно жестока към хората около мен,пробвах това-онова,но резултат няма-как да върна душата си?
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #3 -: Май 28, 2012, 18:44:27 »

Цитат
    Здравейте,пиша тук,защото незнам къде точно,но въпросът за мен е много важен-аз загубих някъде душата си преди 3 години и от тогава не съм същата.Нямям емоций,нямам чувства,или нищо не чувствам като камък или съм безкрайно жестока към хората около мен,пробвах това-онова,но резултат няма-как да върна душата си?

Значи така, слушай ме внимателно, че инак ще се повтарям. Гледаш в календара е следващото пълнолуние. Като дойде, точно в 12 часа и нула-нула минути и нула-нула секунди, в самото начало на пълнолунието, се събличаш пред огледалото дибидюс и почваш да се мажеш с пчелна мед, по възможност домашна, правиш си две-три снимки(скайпа ми е hotdog007) и на пръсти, леко и тихо(да не тъ чуй съседа) излизаш пред блока и почваш да виеш на лунна светлина. Ама виеш като че на тръняк си се наденала - със сърце и... В това време луната ще се преобрази на Джоко Росич, един мустак ще пусне, и ще почне: Душо, къде си? Душо, я те чекам, сърце мое..... Тогава ще усетиш силно главоболие и на сутринта ще се събудиш в болница...Много мили хора, ще ти помогнат!

ПС: Преди ритуала се напуши добре с халюциногенни гъби като тея на индианците хопи - често пъти помага за визуалицията на лунния мустак. УСПЕХ!
    « Последна редакция: Май 28, 2012, 18:53:17 от Аэ съм » Активен
    KALIA73
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

• Град: SOFIA
  • « Отговор #4 -: Май 28, 2012, 18:56:53 »

Много умно и също толкова духовито-благодаря все пак
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #5 -: Май 28, 2012, 19:07:22 »

Много умно и също толкова духовито-благодаря все пак
    Мани го тоя самозван крал, хич не го слушай.
    Номера е да се намери подходящия алкохол. Пак навлизам в частта на Рабено, но нищо - той е добра душа, ще даде професионално мнение и по тоя въпрос.
    А иначе, не се притеснявай. Хората оплешивяват, надебеляват, пък ти за една душа си се запритеснявала. Споко.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Май 28, 2012, 19:29:13 »

Приятели - иронията не винаги е удачна и на място.
    @KALIA73
    Като начало опитай повече сред природата да бъдеш.
    Но наистина да се слееш с нея,не само да присъстваш и дишаш чист въздух.
    Ще ти се подскажат възможни варианти.
    Опитай и някоя от форумните срещи -само че нещо напоследък значително се разредиха.
    Активен

{-^-}
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

да

« Отговор #7 -: Май 29, 2012, 12:15:50 »

KALIA73 послушай Странник - природата лекува всякакви проблеми, според мен обаче проблема ти не е в това което си мислиш, щом от 3 години се опитваш да го поправиш без успех.. Според мен минаваш през такъв период защото трябва да научиш нещо.. Може да има нещо общо с миналите ти желания.. Опитай да се радваш на малките неща Усмивчица

Врязвам се с нова тема по един въпрос, на който не мога да намеря отговор. И очаквам от вас да споделите мнения, за които ще ви бъда много благодарна.

Днес, един познат ме попита (ей, така  съвсем лежерно) какви желания имам и какво обичам да правя. Вярвате ли ми, че не успях да отговоря смислено. Тогава се замислих, наистина имам ли желания? Не. Просто не мога да се сетя какво бих искала (като предмет, като действие, като чувство). Естествено не винаги е било така. Имала съм доста мечти, желания и любими ситуации. Но сега не мога да се сетя за нищо.
    Замислих се дали не се дължи на някаква депресия и отпуснатост, но не съм в такава ситуация. Харесвам си живота (заедно с проблемите му), не съм в депресия. Тогава защо? Какво значи това? Също така не чувствам и тъга относно това, че мечтите ми ги е "хванала липсата" (а по принцип съм голяма мечтателка и идеалистка)
    Споделете минавали ли сте през такъв етап (така да го наречем)? Минава ли? Защо се получава?

Поздравявам те за темата Усмивчица
    Минах през абсолютно същото наскоро.. Бях свикнал да живея ден за ден, питаха ме какво искам и не знаех какво да кажа.. Дори не бях се замислил какво искам аз от живота.. Поставих си нови цели и започнах да ги гоня Усмивчица

П.С. Някъде бях чел че човек без желания е най близо до Бога..
    Активен

Живей за мига
    eses
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« Отговор #8 -: Май 29, 2012, 12:22:11 »

Това е заболяване и се казва депресия.Ама не депресивно състояние а заболяване.Имам познат на който жена му е болна.Никакви емоции, нищо, студена като камък.Пие лекарства. Консултирай се с лекар психиатър.
    Активен
    eses
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« Отговор #9 -: Май 29, 2012, 12:24:12 »

Арелия, минала съм през такъв период, минава, но не очаквай да ти се върне найвността на детското мечтаене.
    ПП. За съжаление мечтите не са това което си мислим ,че са.Те са извор на лишения,защото веднъж осъществявайки една мечта се лишаваш от осъществяването на хиляди други. Толкова много възможности стоят пред нас,но когато изберем една или две те отрязват пътя ни към всички останали.Малцина са тези който са всичко което искат да бъдат.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #10 -: Май 29, 2012, 12:59:21 »

Лекарствата не винаги са панацея.
    Те са само междинна помощна среда,
    която ако се обърка води до сериозни последици.
    Истинската работа е на съвсем друго ниво.
    Активен

nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 90

« Отговор #11 -: Май 29, 2012, 13:49:29 »

KALIA73 ,

иска ми се да бъда по-внимателен,
    но като споменавате преди колко години е станала тази промяна,
    ще Ви кажа някои числа: на всеки 7 години при жените и на всеки 8 години
    при мъжете има кризисен период около 1-2 години, в който човек може да
    стане податлив на проблеми.
    Това са възрастите 28, 35, 42, 49, и т.н. години за жените и съответно
    32, 40, 48, 56 , и т.н. години за мъжете.

Не бива да се притеснявате за това.

Посещението при психиатър/психотерапевт може да доведе само до временно
    подобрение, например около месец.
    Да се пият лекарства не е добра идея - смекчават някои симптоми, а
    обикновенно дават много лоши странични ефекти.
    Без крайна нужда не бива!

Опитайте да се постоплите постепенно, най-добре с любов - нямате ли си
    някой/нещо любимо, поне домашно животно?

Тези душевни оплаквания, които споменавате, са само външни признаци,
    добре е внимателно да се потърси причината и конкретните обстоятелства
    при Вас.

Това е само мое мнение, надявам се поне да не Ви засегна с нещо.
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #12 -: Май 29, 2012, 14:17:49 »

Здравей, представи си че някой ден срещнеш един ангел и той те попита:- "За какво мечтаеш  Арелия? Кажи ми три твой желания, за да ги изпълня". Не може те първа да ги мислиш, няма време, добре ще да ги имаш готови. Хубаво е човек да има мечти, желания постижими обаче. Състоянието ти не е не нормално, мисля че имаш нужда от емоционално раздвижване, тръпка, трепет. Сигурно ти знаеш къде да ги търсиш. Природата носи приятни чувства и емоции, струва ми се обаче, че ти трябва нещо по-силно. Спомням си последният път когато минах през този период, тогава една любов ми помогна много. Извади ме от състоянието за което говориш. 
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    ekaya
    Гост
    « Отговор #13 -: Май 30, 2012, 00:29:31 »

Здравей, Ареля.
    Това, че не си успяла да отговориш на твоя познат, наистина е много тъжно, на пръв поглед, но може би всеки човек би се затруднил, ако му зададат подобен въпрос и трябва да отговори в срок от няколко секунди или минута.
    От една страна това е застой. Когато си на път, желанието ти е да стигнеш там, за където си тръгнала. Живота, лека-полека ни завърта в един омагьосан, затворен цикъл и губим основната посока и идея.
    Щом смяташ, че нищо не ти липсва, значи, според твоите разбирания ти си напълно завършен човек.
    Първите неща, които ми хрумнаха, когато си зададох въпроса какво бих си пожелала, баха: любов, здраве, щастие, късмет. Все неща, които хората си пожелават по празници. Може би, ако се замисля и се задълбоча и ако имам цял ден за размисъл, ще са по-различни желанията ми. Във времето, желанията се менят.

Активен
    Svetoslav
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

всичко е наред

« Отговор #14 -: Декември 01, 2012, 20:43:53 »

1.Ставаш сутрин
    2.Измиваш си очите
    3.Леле тоа къв начумерено ма гледа - усмихваш се и той ти се усмихва
    4.И си викаш - бе що не си хвана приятелка ...
    « Последна редакция: Октомври 06, 2013, 22:12:33 от Svetoslav » Активен

Колкото различни звезди има на небето - толкова различни хора има и на земята .
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Как да отправя мисловните си желания?
    Въпроси и отговори
    i.am.eternal 5 1048 Последна<br />публикация Декември 27, 2012, 20:13:08
    от Morena

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright