Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Предложение за добавка към Правилата на форума  (Прочетена 853 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« -: Юни 07, 2011, 16:10:43 »

Става въпрос за разширяване на това правило

4) - СПАМА във форума е забранен!

Спам (spam) е използване на среда за електронни комуникации за масово изпращане на нежелани съобщения. Най-известната форма на спам е под формата на съобщения с рекламно съдържание по електронната поща.

Словосъчетанието “форумен трол” се появява някъде в края на 80-те години, но самото явление е толкова старо, колкото и BBS и USENET. Смята се, че терминът е бил заимстван от риболова, където трол се нарича стръвта на кукичката. Тролинга по форумите много прилича на риболова. На наивните потребители се подхвърля провокационна публикация (примамка), на която те реагират емоционално и по този начин приличат на хваната риба в мрежата на флеймъра.

http://bglog.net/BGLog/17983 цялата статия за троловете.

Моля , предложете разширение на тази 4та точка от правилника, относно нежеланите постове . Границата между цензура и надзор на общото ни лично пространство е доста тънка.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Юни 07, 2011, 16:44:08 »

Става въпрос за разширяване на това правило

4) - СПАМА във форума е забранен!

Моля , предложете разширение на тази 4та точка от правилника, относно нежеланите постове . Границата между цензура и надзор на общото ни лично пространство е доста тънка.

Предвид актуалността предлагам да се добави, че
    фанатизираната реклама, дразнеща болшинството от другите участници,
    е забранена.
    Темите да бъдат заключвани/изтривани, а на нарушителите след предупреждение
    да се налага бан.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #2 -: Юни 07, 2011, 16:48:51 »

Значи просто трябва да се уточни ,какво се разбира под СПАМ (нежелани постове) във форума !!!!
    Активен

Luna:)
    Гост
    « Отговор #3 -: Юни 07, 2011, 19:03:04 »

Значи просто трябва да се уточни ,какво се разбира под СПАМ (нежелани постове) във форума !!!!

Може би като СПАМ може да се уточни : Системното представяне на информация, която е обявена от голяма част от съфорумниците като нежелана и ненужна? 
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #4 -: Юни 07, 2011, 19:44:32 »

Положението наподобява родната ни свинщинка. Закони има, полиция бол (най-много от всяка една държава в ЕС), но съдебната система е под всякаква критика.
    Човека е социално животно. От както съществува, живее и се развива, като част от обособено общество, племе или народ, в които властват закони. Общото между тях, от време оно, до ден днешен е един основен закон - народа решава.
    Подлагайте всичко на гласуване, а не да сформирате неформален съвет на вождовете.
    Уважавайте гласовете на болшинството и взимайте предвид доводите и аргументите на всички.
    Проблема сега е, не това, че няма правила. Не е нужно да ги създавате и дообогатявате, а да ги прилагате.
    Дори и някой да нарушава правилата системно, ако повечето намират повече плюсове в присъствието му - уважете това. И обратното.
    Властта не е привилегия, а отговорност. Ако не можете да се справите, няма нищо срамно... питайте.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #5 -: Юни 07, 2011, 20:07:09 »

Какви вождове бе Санги, май не е много ясна функциите на модовете - да местят ,коригират латиница и нецензурни неща и да пишат предупреждения. На мен ми се изпредупреди предупреждалото.
    Ей ви отворена тема за гласуване по конкретно правило . Има една за дискусия по всички правила.
    Мисля ,че не бива да се оплакваш ,след като май сме преценили ,че въпреки системните ти нарушения в дебатите ти с Барси нямаш наказание. Преценката , безпристрастието и обективноста са главното към което се стремим , така че дори и да закъсаме няма теб да питаме
     Плезещ се Плезещ се Плезещ се Плезещ се Плезещ се
    Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #6 -: Юни 07, 2011, 20:37:27 »

Цитат на: Eona Lightholder
    функциите на модовете - да местят ,коригират латиница и нецензурни неща и да пишат предупреждения.
    Ок, тогава това не се отнася до вас. На мен латиницата не ми пречи, нито нецензурираните изрази, стига да са на място.
    Ей ви отворена тема за гласуване
    Какъв е смисъла да гласува, който и да било, след като ще се случи това, което би се случило и без да гласува? Направо даже, гласувайте да се махне анкетната форма, за изразяване на мнение и позиция.
    Мисля ,че не бива да се оплакваш ,след като май сме преценили ,че въпреки системните ти нарушения в дебатите ти с Барси нямаш наказание.
    Ако някога, по какъвто и да било начин, разбера, че на място, в което обитават 20 човека, 11 не ме искат, няма да има нужда да ме банвате. Предполага се, че тук всеки е достатъчно осъзнат, за да вземе правилно решение за себе си и останалите, а ако не може - да му бъде помогнато и в краен случай... наложено. Не бих се ангажирал с конкретни имена, но следвам твоя изказ. Та, господин панти, достатъчно доказа, че му е трудно, дори непосилно да се съобразява с неговото и съответно с общото добруване. Оставяйки го, не му помогаме, а му пречим да се осъзнае. Щом вие не виждате причина да го дисквалифицирате, то нека всеки се оправя поединично.
    Преценката , безпристрастието и обективноста са главното към което се стремим , така че дори и да закъсаме няма теб да питаме
    Не мен, бре моме, нас. В анкетите не гласувам само аз. А за обективността ми, песни се пеят  Намигване
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #7 -: Юни 07, 2011, 20:44:56 »

Цитат
    Щом вие не виждате причина да го дисквалифицирате, то нека всеки се оправя поединично.
    Е няма ВИЕ в случая , анкетата е за всички нас , като я погледне Админа ,вече да си преценява.

Цитат
    Преценката , безпристрастието и обективноста са главното към което се стремим , така че дори и да закъсаме няма теб да питаме

Не мен, бре моме, нас. В анкетите не гласувам само аз. А за обективността ми, песни се пеят  Намигване

Гориш с безпристрастността , поне с еди съфорумец сме сигурни ,че си приСТРАСТЕН
    Активен

Gi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #8 -: Юни 08, 2011, 00:45:36 »

Гориш с безпристрастността , поне с еди съфорумец сме сигурни ,че си приСТРАСТЕН

Пристрастен, пристрастен.. колко пък да е пристрастен? Ако аз настъпя "котето по опашката", докато ми гушка дупето с едната ръка, с другата ще ме предложи за бан. Питаш ли ме какво ми е с такова диване? Не случайно единственната му тема тука е озаглавена: "Принципи"...
     Обича, не обича, пристрастие или не.... това е...
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #9 -: Юни 09, 2011, 17:20:00 »

Цитат на: Eona
    поне с еди съфорумец сме сигурни ,че си приСТРАСТЕН
    И други песни се пеели значи.
    Цитат на: Giti
    Ако аз настъпя "котето по опашката", докато ми гушка дупето с едната ръка, с другата ще ме предложи за бан.

Сещам се за човек, който е взел 30 сребърника, за подобно деяние.  
    Ми така де. Дупето си е дупе, форума си е форум.
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #10 -: Юни 09, 2011, 18:00:15 »

Цитат
    Словосъчетанието “форумен трол” се появява някъде в края на 80-те години, но самото явление е толкова старо, колкото и BBS и USENET. Смята се, че терминът е бил заимстван от риболова, където трол се нарича стръвта на кукичката. Тролинга по форумите много прилича на риболова. На наивните потребители се подхвърля провокационна публикация (примамка), на която те реагират емоционално и по този начин приличат на хваната риба в мрежата на флеймъра.
    Е то тогава не е опасно за всички щом само с наивните се случва това да се хващат на кукичката.
    Трола не им ли прави един вид услуга за да станат те емоционално интелигентни.
    Може би работата е там,че това не се вижда именно като услуга от страна на наивните?
    Просто се забъркват във филма без да се замислят и лапат кукичката,сигурно после като останат на сухо обвиняват рибаря,че е виновен и пак забравят,че именно те са тези които са захапали кукичката понеже не са имали достатъчн знания какво е това!

Сигурно по-опитните риби колкото и да повтарят на по малките,че е опасно те си знаят тяхното и им викат,абе вие ли ще ме учите мене,някакви си изкуфяли дъртаци ще ме учат кое е това или онова.

А морският крал само гледа от страни и смирено и се наслаждава на естесвения процес на живота,който редува цикъл след цикъл изпаднал в блаженството на настоящия момент се любува на всички и всичко.
    Пропил с присъствието си всяко водно конче или мида.

Той знае,че скоро наближава един нов и много важен цикъл в които рибите ще се превърнат в красиви русалки.
    И когато това стане трансформацията ще предизвика редица въпроси на които той ще може да отговори помагайки за оформянето на един нов свят не по-съвършен,а просто малко по-различен!

Относно правилата във форума мисля,че ще е здравословно поне един път седмично всеки да се банне сам за един ден както от форума така и от ума си за да може по-малко да се отъждествява с каквото и да било.
    Няма да се приемат нещата толкова сериозно на живот и смърт,а ще се приемат по скоро като промяна...обикновенна и непринудена промяна.
    Така няма да има крайни и твърди мнения или убеждения които да спират потока на реката в която плуваме.

ПС:Поздрави на морският крал от едно шаранче

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright