Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За религиите и начините ни на действие..  (Прочетена 695 пъти)
Luna:)
Гост
« -: Юни 05, 2011, 22:47:49 »

Душата идва в новото тяло наивна, любопитна и изпълнена с интерес към заобикалящия я свят.. Хората, предметите, животните.. Идва с усещанията за това кой какъв е, усеща енергията и намеренията, но постепенно израства започва да се страхува, да напада, да защитава и объркана и загубена започва да търси своя път и своя собствен стил с който ще се чуства най - добре.. Някой успяват да го намерят, докато на други им е малко по - трудно и прибягват до религиите, техниките и духовните учения. Без да има откъде да научат, че в тях се крият опасности, ако им се предовериш. Те показват на дадения човек, че начините на действие действително помагат грешката обаче е в това, че след като го направят повечето отричат другите техники и религии или казват, че действат по.. тромаво и са по - малко ефективни, а техните си начини са най - добрите и трябва да действаме само така както са ни казали иначе нямало да стане, а това е все едно да ти казват как да мислиш ( при всички случай има и такива които го правят ). Вратичката е в това, че макар да говорят по различни начини всички в основата са си са еднакви. Всички казват, че е нужна вяра, визуализация, медитация, връзка с духа и т.н.. Тайната е в това да намерим нашият начин за действие, примерно наш отделен начин за медитация. Всички казват, че е важно да се отпуснеш като седнеш/легнеш, а не е задължително да си в поза лотос..  Да си измислиме наша техника, а не да се напрягаме и мъчим по начините описани ни от някой друг.. Въпроса ми е вие имате ли си ваша техника и ако - да каква е тя?
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Юни 06, 2011, 08:12:54 »

Luna, поздравления за хубавите разсъждения!

Искам да ти задам във връзка с тях някои въпроси.

Първо, мислиш ли, че техниките за медитация са по-важни за духовното развитие от цялостния начин на живот на човека, от това какъв е неговият мироглед, начинът му на общуване, справяне с трудностите и т.н.?

Второ, ти казваш, че е добре да си измислим наши си собствени техники за медитации, а не да ползваме препоръчаните от този или онзи учител.
    С какво обаче препоръчаните от нас методи ще са по-добри от препоръчаните от учителите?
    И с какво те биха били полезни за човек, който иска да си намери свои собствени методи?
    « Последна редакция: Юни 06, 2011, 08:27:19 от Ich » Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #2 -: Юни 06, 2011, 08:31:54 »

Всички казват, че е нужна вяра, визуализация, медитация, връзка с духа и т.н.. Тайната е в това да намерим нашият начин за действие, примерно наш отделен начин за медитация. Всички казват, че е важно да се отпуснеш като седнеш/легнеш, а не е задължително да си в поза лотос..  Да си измислиме наша техника, а не да се напрягаме и мъчим по начините описани ни от някой друг.. Въпроса ми е вие имате ли си ваша техника и ако - да каква е тя?
    Ако истински търсим и имаме чисто сърце ще намерим верния път.
    Активен

Luna:)
    Гост
    « Отговор #3 -: Юни 06, 2011, 20:31:13 »

Luna, поздравления за хубавите разсъждения!

Искам да ти задам във връзка с тях някои въпроси.

Първо, мислиш ли, че техниките за медитация са по-важни за духовното развитие от цялостния начин на живот на човека, от това какъв е неговият мироглед, начинът му на общуване, справяне с трудностите и т.н.?

Второ, ти казваш, че е добре да си измислим наши си собствени техники за медитации, а не да ползваме препоръчаните от този или онзи учител.
    С какво обаче препоръчаните от нас методи ще са по-добри от препоръчаните от учителите?
    И с какво те биха били полезни за човек, който иска да си намери свои собствени методи?

Споменах за медитацията като пример и не мисля, че е по - важна за дух.развитие на човека от неговия цялостен начин на живот, защото медитацията е начин за отпускане и разтоварване на напрежението събрано именно от там и е хубаво да има баланс м/у двете, както и с всички други техники.

Цитат

Ами не казвам, че вашите методи ще са по - добри или нещо такова, просто ми е интересно какви са.. Те биха били полезни за другите като действат като насоки, а и така ще се опознаем още малко и ще обменим опит.
    Активен
    sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #4 -: Юни 06, 2011, 21:27:06 »

Въпроса ми е вие имате ли си ваша техника и ако - да каква е тя?

моята е разхождане придружено с енергиина визуализация, всички околни предмети си представям енергиино обгърнати , първоначално един предмет след това втория до него и така докато се изгради цялата картина и движейки се вече автоматично всичко става енергиино и всичко това придружено с л'бимата ми музика, като се движа така 2 часа е доста добре

ефекта от това е че обръщаме внимание на енергийното ни тяло и то съответно ни се отвръща после също с внимание, интересно е
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #5 -: Юни 06, 2011, 21:38:44 »

моите методи на действие ли?
    Аз съм на приливи и отливи
    Първия прилив бе 96-2000г
    тогава четях окултна литертура. Медитирах у дома (по метода Силва), записвах си сънищата, опитвах се да контролирам сънищата си. Разхождах се бос по полянки, и по тях съм медитирал. С Хата-йога се занимавах 2 лета. През 4-5 евангелски църкви преминах в рамките на 5 месеца... Записвах си лекции на един варненски духовен водач (айде нема да го турям в кавички) Елеазар Хараш. Играл съм веднъж дваж Паневритмия... Посещавах един кръг от хора, които имаха по-различно възприятие за околния свят... може би свръхсетивни... Общувал съм с тях.

После дойде отлива. От 2000 - 2010г.
    Тогава проходих из българските Високи, чисти все още неизсечени планини, през всички сезони на годината, и в студ и в пек. С групи организирани от туристически дружества или от мен самия... После се зажених и заразвеждах..

И дойде новия прилив с този форум. 2010 до сега...
    Попаднах в кръга на хора с рядко срещани способности, харесвам начините по които изразяват любовта си на живо ( с прегръдки), харесвам усмихнатите им лица, дружелюбнността и приемането им на почти всички, които наминат покрай тях. Чета форума им. Намирам в него покани за семинари и медитации, на които се запознавам с други хора, които ме насочват към книги, в които намирам полезни и важни неща за себе си. Общувам с форумците по скайпа и на лични и публични бележки. Научавам за проблемите им. Търся съвет за своите. Получавам - понякога се вслушвам... Понякога се ядосвам, че всичко става така бавно. Но често упреквам себе си, заради това, че не постоянствам в желанието си да следвам Духовния, а не инерционния светски път...
    Радвам се, че ви има! Всички - и многословни и мълчаливи , и баннати, и небаннати Намигване
    Нека си помагаме и да се разбираме....

Амин !

Да, знам че върпроса ти беше НАШИТЕ методи, но аз реших да опиша повечето неща, с които съм се занимавал Намигване
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright