Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Училище за деца Индиго  (Прочетена 2646 пъти)
ники
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 44

• Град: Плевен
  • « Отговор #15 -: Юни 06, 2011, 23:18:51 »

Това ни е проблема че не ни се заплаща труда както трябва, ако всеки взимаше хубава заплата щеше да си върши работата по съвестно и нямаше да има недоразумения .Има и изключения ама са рядкост.
    Eona  Мерси за превода,
    ако и тук го направят така образованието ще е много хубаво за децата
    Активен

BaDBluEeYeS
    Witness of a miracles
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

• Град: Ямбол
  • « Отговор #16 -: Юни 07, 2011, 17:24:24 »

не знам за младите педагози, къде са. 
      Ами като белите лястовици сме, само чуват за нас, а реално малко са ни виждали Усмивчица  В нашия град съм най-младият действащ учител. Въпросът не опира толкова до финанси, а до желание - ако имаш желание, винаги намираш начини!
    Активен

За сините очи, розовата душа и животът ми в лилаво
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #17 -: Юни 07, 2011, 17:28:20 »

Пред учител с призвание мога да направя само това.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    BaDBluEeYeS
    Witness of a miracles
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #18 -: Юни 07, 2011, 17:43:59 »

Пред учител с призвание мога да направя само това.

Аз аз  Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен
    Активен

Sirius_999
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

• Град: ***
  • « Отговор #19 -: Юни 09, 2011, 10:54:18 »

Трябва и у нас да се адаптират програмите към потребностите от нови знания за нашите деца.Сегашните малчугани идват готови със  знания, които не си пасват с програмите в образованието.Моя приятелка например работи в служба с колега "индиго".Той е новатор като мислене в професията си, но и малко неразбиран.Жалко за нас, все ми се иска да приеме обществото с разбиране   "индиго".Те са нестандартни, креативни, може да изявят характер, поради неприемане.Не всички  около нас четат астрология, езотерика, осмислят духовното си начало.
    Активен
    Алина
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #20 -: Юни 12, 2011, 22:47:16 »

Аз съм родител на едно такова `различно  за останалите дете ...ужасно е постоянно да ти се натяква че детето ти не като останалите ..че трябва да мине на индивидуално обучение -имам в предвид допълнителна работа с психолог ..нямам думи ...и всичко това е от учителката ...просто защото не иска да си усложнява живота или не иска да погледне по далеч от носа си ...мислех да го преместя в друго училище ...но се притеснявам дали ще понесе новата среда ..Просто не зная и аз какво да правя ..
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #21 -: Юни 12, 2011, 23:26:41 »

Алина просто го попитай , дали иска да отиде в ново училище ,където госпожата ще е различна от тази ?
    Активен

BaDBluEeYeS
    Witness of a miracles
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #22 -: Юни 13, 2011, 11:25:40 »

Аз съм родител на едно такова `различно  за останалите дете ...ужасно е постоянно да ти се натяква че детето ти не като останалите ..че трябва да мине на индивидуално обучение -имам в предвид допълнителна работа с психолог ..нямам думи ...и всичко това е от учителката ...просто защото не иска да си усложнява живота или не иска да погледне по далеч от носа си ...мислех да го преместя в друго училище ...но се притеснявам дали ще понесе новата среда ..Просто не зная и аз какво да правя ..
    Алина, аз лично като педагог, се срамувам от колежката си! Съжалявам , че има такива хора, които наричат себе си учители. Защото да си учител е много повече от това да научиш някого да чете и пише. Най-важно е да направиш от детето ,човек който да живее в хармония със себе си и да се обича такъв какъвто е. Истинският учител умее да работи със всяко дете, защото всяко дете е личност, а личността е това, което ни прави различни и неповторими. Разбира се, че детето ти е различно от останалите, но ние всички сме - няма двама напълно еднакви човека ( дори при еднояйчните близнаци)! Ей, на това трябва да учим децата си - как да бъдат себе си и да се гордеят от това, а не да ги ограничаваме с някакви етикети и да ги пращаме на психолог ( което на един педагог не му влиза в правомощията и ако решиш можеш да сезираш комисията по дискриминацията за личностно отношение към детето ти).
      Моят съвет е следният : Посъветвай се с детето си и ако то също се чувства некомфортно в средата, в която учи, потърсете друго училище. Все ще попаднете на свестен педагог, защото такива има и ще ги познаеш по излъчването им - такива хора сияят! Пожелавам успех, както на теб , така и на малкото ти съкровище.
    Активен

notlike
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 73

• Град: Варна
  • Възходът на планетата на идиотите

« Отговор #23 -: Юли 03, 2011, 20:29:03 »

Кажи му да се мотивира, да ги разбие и един ден да натрие носа на тази патка. Аз лично така се мотивирам - просто, когато ме провокират, обичам да настигам този, който ме провокира, да го задмина и да му се изсмея в лицето.. всъщност, това си е жива черна дупка - ама то в това няма лошо, тя поглъща светлина, тоест информация

Не се притеснявай за детето си, щом е различно, значи ще успее по свой начин. Накарай го да мисли за себе си, че е вълк, че е трудно, но лесното е да си овца и ставаш жертва на "пастирите"..
    Активен

Зад всяка хвалба се крие завист. Зад всеки упрек се крие добро намерение. Зад всяко хубаво нещо стои интерес, а зад всяка тежка ирония дебна аз и се хиля на идиотщината на тоз' прост народ!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #24 -: Септември 13, 2011, 23:07:28 »

На 15 септември отваря врати първото в България валдорфско училище "Николай Райнов". Същият ден чуйте повече за него и валдорфската педагогика в предаването "Лабиринти на познанието" по Българското Национално Радио, програма "Христо Ботев": 15 септември, 14:30 ч.
    Активен

Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Деца Индиго
    Видео клипове
    Админ 2 1821 Последна<br />публикация Февруари 14, 2011, 11:01:41
    от pluton
    Четирите типа деца-индиго « 1 2 »
    Децата индиго
    Админ 29 11586 Последна<br />публикация Септември 23, 2013, 16:06:22
    от Kissing You Good Night
    Индигови деца или деца под индиго
    Децата индиго
    Админ 0 3333 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 23:36:57
    от Админ
    Деца Индиго - феномен на новото поколение
    Децата индиго
    Админ 8 3478 Последна<br />публикация Май 06, 2011, 12:18:03
    от Sita
    Коя организация помага на различните деца-деца индиго « 1 2 3 4 5 »
    За родителите
    Loli07.11 74 6881 Последна<br />публикация Март 22, 2013, 16:17:26
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright