Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Училище за деца Индиго  (Прочетена 2469 пъти)
Soenya
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« -: Юни 03, 2011, 22:45:40 »

http://lentanews.pozicii.net/archives/1814

Училище за децата индиго откриха в Латвия
Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
BaDBluEeYeS
Witness of a miracles
Неактивен Неактивен

Публикации: 68

• Град: Ямбол
  • « Отговор #1 -: Юни 04, 2011, 16:50:08 »

http://lentanews.pozicii.net/archives/1814

Училище за децата индиго откриха в Латвия
    Интересно, но за мен е напълно не нужно. Лично мое мнение е ,че тези деца трябва да са сред обществото , нали именно в това се крие част от тяхната мисия - да преведат другите през прехода! Ако ги ограничим - какъв е смисълът?
    Активен

За сините очи, розовата душа и животът ми в лилаво
    onidar
    Аз съм . . . и какво от това!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #2 -: Юни 04, 2011, 17:45:21 »

Цитат
    Интересно, но за мен е напълно не нужно. Лично мое мнение е ,че тези деца трябва да са сред обществото , нали именно в това се крие част от тяхната мисия - да преведат другите през прехода

Това е така, но несъмнено възникват въпроси относно "Новите" децата:

Имат ли Знание,Сила и Мъдрост за да направят това и/или само си мислят така?

Когато все още Те наричат Дете,следва,че има много да учиш още за Света(нов/стар),да "надграждаш" това,което си Ти до момента?

Когато класическите училища,не са подходящи за "Новите" деца,а специализираните не се възприемат с доверие и се твърди,че всеки човек може сам на себе си да е Учител,тогава . . . това къде го има - в Природата,в Историята и/или Света в който живеем?
    (рзбира се ,всяко правило си има изключение)

Цитат
    Ако ги ограничим какъв е смисълът?

Как може да ограничиш някого,Ти правиш ли го и Защо?
    Въпросите ми,не са пряко към BaDBluEeYeS ,а "общото мислене" във Форума.
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    BaDBluEeYeS
    Witness of a miracles
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #3 -: Юни 04, 2011, 18:43:29 »

Цитат
    Ако ги ограничим какъв е смисълът?

Цитат

Можеш да  ограничиш някого по много начини, самият факт ,че му слагаш етикет "индиго", "кристал" и т.н. е вид ограничение. Нека не забравяме, че те на първо място са хора, изключително специални, прекрасни и духовно израснали, въпреки крехката си възраст. Аз лично се стремя да не ограничавам никого, защото най-важното нещо е свободата - духовната свобода. То е ясно ,че обществото ни слага разни ограничения. Мисля, че всеки трябва да се развива, така както го усеща вътрешно, а не по някакви стереотипи, защото всеки е индивидуален, не можеш да го поставиш под общ знаменател.
    Активен

Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Юни 04, 2011, 19:15:43 »

Това е новата епоха. Съвсем скоро всички хора ще бъдат такива, каквито ние сега ги наричаме "индиго". Всеки, който е решил да премине пътя на духовното развитие, за да започне да изпълнява волята Божия, би могъл да бъде наречен така, защото в днешните времена човек може по-бързо да извърви пътеката на духовното развитие, но и много по-трудно да оцелее до края. Всички, ние, които сме родени в тези времена имаме нужните инструменти, така ги нарека, за да преминем по тази пътека. Нужни са ни само духовни ценности и добродетели.
      Одобрявам създаването на такова училище, защото то ще успее да подготви децата по правилен начин за новото общество. Традиционните системи и стереотипи подготвят децата по правилен начин за старото общество, където всички хора живеят в ада на капитализма. Аз не искам да живея в това общество! Одобрявам създаването на нетрадиционни и на нестереотипни училища, тъй като те ще успеят да подготвят младите хора така, че един ден да могат да изпълнят своята духовно мисия на Земята. Нали не очаквате, че те ще я изпълнят докато са още деца?! Ако е така, то накрая ще останете много разочаровани.
       В крайна сметка се радвам за латвийските  деца - крайно време и в България да се спре този инкубатор на селяни и простаци, докато талантливите хора гинат в чужбина или от бедност, в България.
    Активен
    Soenya
    Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #5 -: Юни 04, 2011, 19:24:53 »

Това е така, но несъмнено възникват въпроси относно "Новите" децата:

Имат ли Знание,Сила и Мъдрост за да направят това и/или само си мислят така?

Когато все още Те наричат Дете,следва,че има много да учиш още за Света(нов/стар),да "надграждаш" това,което си Ти до момента?

От това може да излезне смислена дискусия. Названието "Деца Индиго" не е даден от самите деца,Бог, или някой ,който е наясно с тях,а от психолог,опитващ се да си обясни този феномен с Индиговите аури. "Деца" е използвано,не защото са незнаещи, идващи да се учат или безсилни-а защото повечето "опитни зайчета" са били на детска възраст Усмивчица Всички използват едни и същи определения и думички, отнасяайки се към тези нови деца,а истината е ,че всички сме различни,идваме от различни точки на Етера и Вселената и единственото,което ни свързва е високата честота на вибрация ( която е Индигово=Виолетова). Това не е перманентно състояние.
    Казваш ограничение и аз съм напълно съгласна с теб. Да категоризираш,означава да лимитираш и контролираш някой-съзнателно или не. Индиготата не светят постоянно в този цвят.Това е така,защото не сме свързани с етера постоянно. Индигото е цвета и вибрацията на Етера и Вселената- нормално е когато се свързваме с него, за да протича информация по между ни, да вибрираме на една честота. Но това е същото да кажеш,че аз и ... примерно ти сме едно и също,защото говорим и двамата на Български език Усмивчица Тук има една огромна празнина,защото до този момент всичките книги, философии,определения не са писани от деца Индиго ,а от психолози,родители,учители или интересуващи се от темата,които виждат обвивката,но не и същността. Ти си прав,не е нужно да се създават специални училища или места за тях. Но сметнах,че е добре да пусна статията,защото навсякъде по света се говори по темата,без притеснение,страх от общественото мнение,а тук си играем на филмчета от типа- застрашавам си живота като се покажа,като разберат какво мога... Смятам че трябва да живеем в реалността и по-малко да хвърчим в облаците или да сме герои във филмите на Джеймс Бонд Усмивчица
    Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #6 -: Юни 05, 2011, 01:13:31 »

BaDBluEeYeS тук във форумът съм превела едно предаване за Паранормалните деца в Холандия. Там конкретно можеш да видиш какъв проблем могат да имат тези деца . Значи не до толкова в каква среда са , а дотолкова едно такова училище е добре дошло ,поради хората , които работят с тези деца. Тези дечица също имат нужда от разбиране и подкрепа ,та дори от насочване. Един от генералните проблеми е трудността със заземяването и е хубаво да работят с хора имащи опит в тази част. Тук в Холандия има училища подобни , работещи със системите Монтесори и Волдорф т.нар свободни училища. Също доста педагози участват в програми и семинари отнасящи се до т.нар Деца на новото време.
    В България също има ,но таксите са си ,като за частно училище Тъжен
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    BaDBluEeYeS
    Witness of a miracles
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #7 -: Юни 05, 2011, 17:19:43 »

BaDBluEeYeS тук във форумът съм превела едно предаване за Паранормалните деца в Холандия. Там конкретно можеш да видиш какъв проблем могат да имат тези деца . Значи не до толкова в каква среда са , а дотолкова едно такова училище е добре дошло ,поради хората , които работят с тези деца. Тези дечица също имат нужда от разбиране и подкрепа ,та дори от насочване. Един от генералните проблеми е трудността със заземяването и е хубаво да работят с хора имащи опит в тази част. Тук в Холандия има училища подобни , работещи със системите Монтесори и Волдорф т.нар свободни училища. Също доста педагози участват в програми и семинари отнасящи се до т.нар Деца на новото време.
    В България също има ,но таксите са си ,като за частно училище Тъжен
    Еона, как мога да видя това предаване, ако може да ми дадеш линк. За Монтесори центровете в България  не просто съм чувала , но съм посещавала - права си в една таксите са космически за средностатистическия българин ( от порядъка на 500-600 лв на месец) , иначе идеята им като цяло, както и методите и подхода са уникални и страшно ми допадат.  
    Активен

ники
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 44

• Град: Плевен
  • « Отговор #8 -: Юни 05, 2011, 19:38:24 »

Според мен трябва да им се отделя време, ама цяло училище пълно с "Деца Индиго" мисля че е малко прекалено.Не трябва да се отделят от другите които не са индиго,нали след време,като пораснат ще съжителстват с тях,ще работят заедно и т.н. Трябва да израстват заедно, не да се делят.
    Може да се направят кръжоци,неделни училища, такива извън класни дейности,където няма да се делят от връстниците си и приятелите.
    Ама това си е мое мнение
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #9 -: Юни 05, 2011, 20:18:52 »

http://indigota.com/index.php?topic=2503.0

тука е предаването

в целият раздел - За Родителите ,има много инфо.
    Ники не говорим за отцепване от средата ,говорим за адекватни възрастни .Просто не е узряла идеята ,че педагозите трябва да са задълже запознати с тези деца и да знаят ,как да реагират ,не да ги пращат по психиатриите.
    Активен

ники
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 44

• Град: Плевен
  • « Отговор #10 -: Юни 06, 2011, 08:47:59 »

Май пишем за различни неща,темата не е ли "Училище за деца Индиго",дори и в статията се казва че е училище

Цитат
    „Ние не трябва да им заповядваме, а да помогаме „, – казва Rode.Новото училище се намира в село и засега има само с 12 ученици. Половината от тях са от различни градове.

Съгласен съм с теб, че трябва да и се обърне повече внимание, а не след 2-3 изследвания да ги мислят за ненормални и да ги пращат по клиники и т.н.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #11 -: Юни 06, 2011, 10:49:27 »

Да говорим за училище с преподаватели отворени по тези въпроси. Дори детето да не е с индиго етикетче, има родители ,които биха желали детето им да се развива в среда отворена за духовно развитие. Там където детето ще може да прави избори във вярата си и убежденията си , в развитието си. Бих казала ,че тук в Холандия ми харесва избора на име- Свободно училище , дали индиго ,кристали или бенбенки ще го посещават няма значение. Ще се опитам да преведа малко инфо за него.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #12 -: Юни 06, 2011, 11:37:27 »

Горе-долу е това:

В основата на Свободното образование лежи духовната  визия за тяло,душа и дух , която до пълнолетие предлага база за развитие през целият живот. Непрекъснатото развитие на образованието и учителите е от съществено значение.Тяхното обучение е съсредоточено към подрастващите , като им предлага индивидуални и социални възможности, където мотивацията са съобразени с възрастта.Образованието е наука и изкуство ,но изкуството не остава съсредоточено само в съответните учебни предмети ,а е обвързано с цялото образование.

Целите на Свободното образование са :

Да се реализират отговори на въпросите на учениците: - Кой съм аз? Какво искам и какво мога?
    Учениците да получат една балансирана визия за човекът , като мислещо, чустващо и развиващо се същество.
    Да получават знания,умения и компетентност върху една широка база , за да бъдат подготвени за променящите се изисквания на обществения и професионалния живот.

Да се развива интереса към инициативност и отговорност към ближния и околната среда
     Учениците да  са в състояние да допринесат за човешкото общество и за здравето на света.
    Да се насърчава  личната преценка, и на тази основа на учениците да действат независимо.

Основната цел е ученикът да е наясно с идеалите си , да бъде вътрешно свободен и да се стреми към постигането им. Индивидуалното развитие също така може да доведе до творчески и оригинален принос към обществото.
    Активен

BaDBluEeYeS
    Witness of a miracles
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #13 -: Юни 06, 2011, 12:12:21 »

педагозите трябва да са задълже запознати с тези деца и да знаят ,как да реагират ,не да ги пращат по психиатриите.
    Еона, педагозите по правилник , а мисля и по закон нямат право да пращат деца , където и да било, т.к. това не влиза в техните правомощия. Никой уважаващ себе си педагог не би пратил дете на психиатър ( все пак родителите могат да сезират комисия по дискриминация и т.н. )
      Освен това, младите педагози сме много добре запознати с децата на новото време - нещата се осъвременяват, малко по малко.  Разбира се , живеем в България и тук нещата се развиват много по-бавно от другите страни, но не значи , че не се случват. Промяната ще настъпи!

Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #14 -: Юни 06, 2011, 12:21:34 »

Е те разбира се не ги пращат директно, но натякват на родителя ,че детето има проблем и трябва да бъде изпратено на психолог или не дай си боже на психятър и ако родителя хал хабер си няма за какво иде реч- тръгва. И това е масово. не знам за младите педагози, къде са. При майка ми е имало миналият месец интервю за учителки в елитна държавна детска градина и е било пълна трагедия , щото никой не иска да бачка за там 300-400 лева с по 28 деца в група. Проблемът е много по-сериозен от колкото по-бавното ставане .
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Деца Индиго
    Видео клипове
    Админ 2 1741 Последна<br />публикация Февруари 14, 2011, 11:01:41
    от pluton
    Четирите типа деца-индиго « 1 2 »
    Децата индиго
    Админ 29 11315 Последна<br />публикация Септември 23, 2013, 16:06:22
    от Kissing You Good Night
    Индигови деца или деца под индиго
    Децата индиго
    Админ 0 3211 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 23:36:57
    от Админ
    Деца Индиго - феномен на новото поколение
    Децата индиго
    Админ 8 3347 Последна<br />публикация Май 06, 2011, 12:18:03
    от Sita
    Коя организация помага на различните деца-деца индиго « 1 2 3 4 5 »
    За родителите
    Loli07.11 74 6527 Последна<br />публикация Март 22, 2013, 16:17:26
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright