Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 [3] 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Импулс за Родителство  (Прочетена 4033 пъти)
Sirius_999
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 42

• Град: ***
  • « Отговор #30 -: Юни 09, 2011, 10:43:16 »

Ако говорим за здрав разум при родителите, за усет за възпитание, мисля, че всичко е много индивидуално.Дадена душа си избира определените хора, с които да изчиства кармични взаимоотношения.Така се спуска отгоре и в предна инкарнация, тя е била родител на настоящите родители.Трябва да бъде пробудено съзнанието на двете страни- родители и деца, да изпълнят своята мисия тук на Земята по най- хубавия начин.
    Активен
    Gi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #31 -: Юни 09, 2011, 10:47:56 »

Ако говорим за здрав разум при родителите, за усет за възпитание, мисля, че всичко е много индивидуално.Дадена душа си избира определените хора, с които да изчиства кармични взаимоотношения.Така се спуска отгоре и в предна инкарнация, тя е била родител на настоящите родители.Трябва да бъде пробудено съзнанието на двете страни- родители и деца, да изпълнят своята мисия тук на Земята по най- хубавия начин.
    Хайде обясни ми тогава къде и как ще се родя в следващата ми инкарнация, при все, че в тази няма да имам деца! Твърде убедено говориш нещо, в което и ти самият не вярваш.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #32 -: Юни 09, 2011, 11:50:05 »

Има нещо което аз наричам Енергийно родителство, т.е родителската връзка не е физическа. Убедила съм се не еднократно ,че тези родителски връзки може да са много по-силни . Най-силният случай съм наблюдавала при момче ,което още с първата връзка с не негово дете се усеща някаква много силна обвързаност. В стечение на времето той стана Родител на това дете има и физическо дете, но енергийната обвързаност с първото (не говоря за любов) е много пъти по-силна. Неведоми са понякога пътищата Божии и трябва да държим вярата си в перфектния план който има за нас и това да бъде пътя ни чист да го следваме.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Gi
    Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: Юни 09, 2011, 12:12:19 »

Има нещо което аз наричам Енергийно родителство, т.е родителската връзка не е физическа. Убедила съм се не еднократно ,че тези родителски връзки може да са много по-силни . Най-силният случай съм наблюдавала при момче ,което още с първата връзка с не негово дете се усеща някаква много силна обвързаност. В стечение на времето той стана Родител на това дете има и физическо дете, но енергийната обвързаност с първото (не говоря за любов) е много пъти по-силна. Неведоми са понякога пътищата Божии и трябва да държим вярата си в перфектния план който има за нас и това да бъде пътя ни чист да го следваме.

Чудесно, само дето енергийното ми дете (което вече имам), никога няма да ми каже "Мамо"! А осиновяването не е толкова лесно, колкото си мислите.... Така, че никога няма да изпитам удоволствието от:
    Няма нищо по-хубаво да чуеш думичката "Мамо" и то по стотици пъти на ден.
    Мислете малко и за отсрещната страна!!!
    Ако някои от вас са взели решението да нямат деца, други правят такива заради обществени рамки, трети заради помощи и прочие... Не забравяйте, че има хора, които искат деца, за да им дарят цялата си обич, ласки и грижа... и не могат!!! Нека аз да ви кажа нещо по темата: Усетих, че съм готова за майка, преди 10 години. Трудно е да се опише чувството, то просто си извира отвътре.. едно желание да дариш живот и да се грижиш за него, да го учиш и да се ичуш от детето си... И знаете ли колко е жестоко, когато този "импулс" се трупа, но нямаш на кой да го дадеш?! Знаете ли колко е жестоко да се чувстваш готов, да искаш и да не можеш?!

Активен
    Чиста енергия
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 118

• Град: Варна
  • « Отговор #34 -: Юни 09, 2011, 12:52:59 »

Според сънгейзинга, след 40тата минута изчезват всякакви физически заболявания. Можеш да пробваш. Аз съм още на мн малко, мн, но има голям ефект при мен. Можеш да помолиш изгреава и залеза за всичко, от което имаш нужда. Стига да няма облаци, те винаги са там, не взимат пари, не спорят. Пробвай.
    Активен
    Gi
    Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: Юни 09, 2011, 13:13:08 »

Според сънгейзинга, след 40тата минута изчезват всякакви физически заболявания. Можеш да пробваш. Аз съм още на мн малко, мн, но има голям ефект при мен. Можеш да помолиш изгреава и залеза за всичко, от което имаш нужда. Стига да няма облаци, те винаги са там, не взимат пари, не спорят. Пробвай.
    Момче ли си момиче ли си, не ме разсмивай! Мислиш ли, че не знам причините и не съм проверила всички възможни неща?! Не става дума за физическо заболяване, по-здрава съм и от кобила! Това, което човек сам си направи, изборите които някога взема, мислите и желанията.... и не само тук в тази дуална реалност... Сърбам си попарата сега, а вие тука ми бъркате с пръсче в раната, та чак и съвети и техники се осмелявате да давате... Наистина, почнете да мисилите какво пишете!
    « Последна редакция: Юни 09, 2011, 14:03:47 от Gi » Активен
    Чиста енергия
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 118

• Град: Варна
  • « Отговор #36 -: Юни 09, 2011, 13:54:13 »

1во момче съм
    2ро не само ти имаш рана
    3то не искам да си мерим раните, не искам да знам за твоята, нито ти за моята
    4то пробвала си всички възможни, така ли? Вселената е пълна с възможности и си пробвала всички възможе? И си пробвала сънгейзинг. Правила си го както е описано, така ли? Мислиш, че щом тез с престилките са ти дали всички възможности и това е. Мислиш, че човек е няма как да изкупи грешките си и да му се даде втори, пети, десети шанс? Много си права, докато мислиш така си много права и всичко ще те убеждава колко си права. Поне се радвам, че те расмивам, тва е на-доброто срещу стрес. Хубав ден
    Активен
    Soenya
    Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #37 -: Юни 09, 2011, 14:54:35 »

Като сме си говорили с майка ми за момента,когато са решили да ме...създадат с татко Усмивчица тя винаги казва,че момента просто е бил перфектен и някак си е знаела,че ако не се случи тогава,то няма да се случи никога. Предполагам всеки човек има вътрешен часовник и когато времето и събитията са благоприятни,чудото на раждането просто се случва Усмивчица
    Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
    mira123
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« Отговор #38 -: Юни 09, 2011, 14:59:23 »

И няма нищо по-сдухващо от това бездетна жена да попадне на такава тема и този пост...
    Съобразявайте се малко, когато пускате теми!
    [/quote]

Що да е сдухващо,тя темата тръгна от далече..и няма как да не го напиша,щото явно има хора които все още не са убедени дали да имат деца или нямат! Не мн лесно да нямаш по една или друга причина деца.Но в днешно време медицината е напреднала доста и помага на бездетни двойки,и то на мноооого.Аз съм типичен пример за това!! Така че ,дано не го приемеш лично,но като тръгне от някъде...и се завърта темата на много страни!
    Активен
    Soenya
    Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: Юни 09, 2011, 15:15:12 »

Мисля,че темата е прекрасна и трябва да се върне към първоначалната си идея,а не отново да се обръща на кавги и спамене. Има много майки във форума и смятам ,че е важно да се дискутира този импулс. Аз и приятеля ми също започнахме да говорим на тази тема. Говорила съм си с много съфорумки,които са майки и винаги стигам до заключението ,че нещата се случват от самосебе си. Аз от невиждан месар,стигнах до момента сега, в който мога да ям само свинско, започнах да живея доста здравословно и то от самосебе си. Преди съм се опитвала да спирам цигарите,вече от около 2 седмици не пуша и въобще и не се сещам за тях. Един ден станах и разбрах,че не ми се пуши и спрях. Първите 2 дни ми беше странно заради навика,но след това просто забравих за тях. Интересно е и се случва ,точно сега когато говоря на тема родител-дете с всички мои близки и познати.

П.С. Ги не сме безчувствени,но това е форум. До тук имаше чудесни коментари от майки,които са щастливи да споделят опита си. Не смятам,че това е обидно,а напротив похвално и прекрасно. Тук говорим за мъртви (въпркеи,че има много хора с починали роднини и приятели),обсъждаме Ромите,а аз лично съм си писала с момиче от този етнос. Всеки ,който иска да се обиди,винаги може да намери за какво. Не смятам, че рекацията ти е правилна. Познавам жени в твоето положение и даже с една от тях говорих точно по темата. Тя не ме кара да се чувствам неудобно,а напротив опитала е много неща и даже ми даде съвети за храна, билки и тн. Всеки има трудности и проблеми,но тук сме да споделяме,не да нападаме или да обвиняваме.
    « Последна редакция: Юни 09, 2011, 15:23:56 от Soenya » Активен

Lola
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #40 -: Юни 09, 2011, 16:26:56 »

Цитат
    Странен ли е, неприемлив ли е избора на някой мъж да не иска да става баща? Във всички случаи ли има нещо сбъркано в него... Или просто не е узрял за това...?!

Никак даже не е странен. Като го няма чувството в теб, не можеш да го създадеш. А жените,  на които им липсва такъв инстинкт, се чувстват още по-странно от мъжете, защото нали уж деца трябва да се раждат. Това ни най-малко не означава, че ако не се почувставаш готов, няма да станеш добър родител или няма да си обичаш детето или няма да знаеш как да го гледаш. Не не нужно да си готов за нещо такова. Никой не е готов за това, което ще му се случи утре или след 9 месеца. Ако беше нужно щяхме да го учим в училище  Всички тези размисли стават излишни, в момента, в който нещата се случат, а при жените като се намесят и хормоните от бременността и всичко си идва на мястото и с инстинктите и с готовността. Дори и човек да мисли, че не създаден за родител, или не иска да бъде такъв, живота може да покаже съвсем, съвсем друго. Хората не напразно са казали, че няма по силна любов от тази към детето ти. Едно дете може да те направи друг човек, такъв какъвто не си и подозирал, че можеш да бъдеш.
    Активен
    Soenya
    Неактивен Неактивен

« Отговор #41 -: Юни 09, 2011, 16:35:45 »

Хората не напразно са казали, че няма по силна любов от тази към детето ти. Едно дете може да те направи друг човек, такъв какъвто не си и подозирал, че можеш да бъдеш.

Била съм свидетел точно на такава положителна промяна. Усмивчица)) 
    Активен

Lola
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #42 -: Юни 09, 2011, 17:28:40 »

http://www.pozitivnoto.info/search/label/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B8%20%D0%B1%D0%B0%D1%89%D0%B8%20%D0%B8%20%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #43 -: Юни 09, 2011, 21:07:23 »

Мисля, че избързвате.
    Никой не е казал да криете децата си или да не им се радвате.

Цитат на: soenya
    Ги не сме безчувствени,но това е форум. До тук имаше чудесни коментари от майки,които са щастливи да споделят опита си. Не смятам,че това е обидно,а напротив похвално и прекрасно. Тук говорим за мъртви (въпркеи,че има много хора с починали роднини и приятели),обсъждаме Ромите,а аз лично съм си писала с момиче от този етнос. Всеки ,който иска да се обиди,винаги може да намери за какво. Не смятам, че рекацията ти е правилна.

Soenya, мисля, че избързваш. Би била права, ако ставаше дума за марка кола, която, да речем, някои хора не могат да си купят.
    Вникни. А и тя не ви се кара... да речем, че си пропомня.
    Никъде не е казала, да не се радвате на децата си, даже напротив. Няма начин да ви го обясня, ако не се поспрете с клавиатурите и не помислите сами. Деликатно е. Няма дори аналогичен пример, с който да ви насоча.
    Сещам се за нещо... приблизително.
    Например, офицер, бил на фронта. Бил се е в много битки, изгубил е много приятели пред очите си, по ужасен начин. Въпреки всичко, неговите войници печелят всички битки. И макар, че са останали малцина живи, офицера си мисли: "Заслужаваше си".
    Да, но политиците губят войната и офицера разбира, че всичко е било напразно. Всичко. Половината му живот, както и всичките, които е изгубил на фронта. При което, Не иска и да чува за война повече. започва да се занимава с риболов и влиза във форум за риболов. Във форума за риболов, той намира начин да забрави за войната. Изведнъж, обаче, някой от форума, решава да направи тема "Колко е хубав мира. Ходиш си на риба, когато си поискаш, с приятелите и е много весело".
    Не е ли е нормално, това да го подсети за войната, за неговите приятели, за лишенията, на които се е подложил, с надеждата да го има този мир?

Цитат на: Gi
    Нямаше ли някъде форум "БГмама", където се обсъждат такива въпроси?!
    Да, има. Форум, в който ако не иска човек, не влиза.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #44 -: Юни 09, 2011, 22:08:29 »

Деликатно е.

Така е, Санги.
    В случая, до известна степен, и двете страни си имат своите основания.

В термините на твоя интересен пример:

Цитат

Например, офицер, бил на фронта. Бил се е в много битки, изгубил е много приятели пред очите си, по ужасен начин. Въпреки всичко, неговите войници печелят всички битки. И макар, че са останали малцина живи, офицера си мисли: "Заслужаваше си".
    Да, но политиците губят войната и офицера разбира, че всичко е било напразно. Всичко. Половината му живот, както и всичките, които е изгубил на фронта. При което, Не иска и да чува за война повече. започва да се занимава с риболов и влиза във форум за риболов. Във форума за риболов, той намира начин да забрави за войната. Изведнъж, обаче, някой от форума, решава да направи тема "Колко е хубав мира. Ходиш си на риба, когато си поискаш, с приятелите и е много весело".
    Не е ли е нормално, това да го подсети за войната, за неговите приятели, за лишенията, на които се е подложил, с надеждата да го има този мир?

напълно естествено е офицерът да бъде наранен и да изпита болка.
    От друга страна, авторът на темата изобщо не е искал да го нарани. Много вероятно е дори изобщо да не знае за неговия проблем. А в същото време темата за мира и възможността за риболов да има значение за него или за другите участници във форума.

Едната възможност за офицера е, както посочваш, да не влиза във форуми, свързани с нараняващата го тема,
    но също така и да избягва случайно появили се подобни теми в неговия "риболовен" форум.

Този проблем обаче има и по-сериозни измерения.
    Окултните проучвания на Рудолф Щайнер показват, че проблемът с невъзможността на хората да имат деца ще придобива все по-големи измерения.
    Нещо повече, това е било предвидено в Плана за човешкото земно развитие.
    И още повече, то има своя дълбок смисъл и ще доведе до края на материалната форма на живот на Земята!

И макар посочените в тази тема успехи на науката да противодействат на този процес, които ще се увеличават, да забавят неизбежния край на човечеството с около едно хилядолетие, то ще настъпи вместо в края на седмото - в края на осмото хилядолетие.

Така че човечеството ще трябва да се изправи смело срещу този проблем и да намери едно позитивно решение, защото след време няма да остане незасегнат човек от него.

А решението е свързано с това ние да разберем, че животът в материално тяло и свързаното с него размножаване, ще приключи да носи полза на хората. Ние ще трябва да намерим силата да се откажем от живота в материално тяло и да се научим да живеем в етерни тела.
    Тогава днешният родителски (майчински) инстинкт ще трябва да се трансформира в нещо друго, може би подобно на това, което Еона нарече Енергийно-родителско чувство.
    И любовта ще се дава не на кръвните роднини (деца), а на близките по дух.
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright