Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Импулс за Родителство  (Прочетена 4129 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #15 -: Юни 05, 2011, 09:28:59 »

Их нямам предвид сексуалният нагон , а инстинкта у женския индивид да се възпроизведе , който е по-силен ,отколкото у мъжът. Казвам го от опит , не си жена да го усетиш. То и не е само да се възпроизведе и край.

В такъв случай, можем ли да предположим, че майчиният инстинкт е проявление на импулсите, изпращани от бъдещото дете към бъдещата му майка?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #16 -: Юни 05, 2011, 15:04:31 »

Да ти кажа и това също. Значи като предпоставка инстинкта съществува , а когато вече е налице и чакаща душа, тогава наистина се усилва многократното,  което предопледеля твоите действия , а ако не се подадеш предпостaвките създавани от бъдещето дете стават доста брутални. Поне в моя случай беше така Веселяк Веселяк Веселяк
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 580

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #17 -: Юни 05, 2011, 19:15:49 »

И какво излиза, че бъдещото дете изпраща сигнали само към мама си, и почти никакви към татя си, тъй ли? хм...
     Щом при жената е по-силно - аз до този извод стигам...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #18 -: Юни 05, 2011, 19:42:14 »

И какво излиза, че бъдещото дете изпраща сигнали само към мама си, и почти никакви към татя си, тъй ли? хм...
     Щом при жената е по-силно - аз до този извод стигам...

Тук играе роля и различното устройство на различните тела на жените и мъжете,
    което допринася за по-лесното възприемане от жените на духовните импулси.

Има и нещо друго, за което Р. Щайнер пише:

В онзи (бъдещ човек), който се приближава до момента,
    когато трябва отново да стъпи на Земята,
    се образува душевно представата за родителите,
    чрез които той ще дойде на Земята.
    Как именно той бива подтикван към една родителска двойка,
    за това можем да говорим друг път, то зависи от Кармата на човека.

Обаче това, върху което искам да обърна вниманието днес, е,
    че онзи, който пристъпва към раждането,
    получава първо един образ на това,
    което съществува физически на Земята, от майката.

СЛЕДОВАТЕЛНО той гледа предимно надолу към майката.

А за бащата – моля Ви да вземете под внимание това,
    защото то е едно важно явление – за бащата той получава един образ чрез това, че майката носи един образ на бащата в нейната душа.

Това е казано, бих могъл да кажа, малко пресилено,
    но то отговаря на истината в най-голямата част от случаите.

Върху тези свръхсетивни процеси може да се говори само така,
    като те биват охарактеризирани в основни линии.
    За да не получите една твърде формална представа,
    бих искал да добавя, че във всеки случай,
    когато е важно духовно-душевната наследственост от страна на бащата да играе една особена роля,
    СЛЕДОВАТЕЛНО от бащата да бъдат пренесени върху човека,
    който трябва да се роди, особени духовно-душевни качества,
    може да се роди също един пряк образ на бащата.

Обаче в същия размер, в който бива възприеман образът на бащата,
    отслабва образът на майката.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #19 -: Юни 05, 2011, 21:01:19 »

Значи тези кармични предпоставки са свързани с договори преди раждането ,според мен. Това важи за избора и на двамата родители. Много често се случва , че една жена или мъж не успяват с години да създадат дете , а ако сменят партньора и свамата се сдобиват с деца.
    Активен

Sirius_999
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

• Град: ***
  • « Отговор #20 -: Юни 06, 2011, 15:56:25 »

След като единият от двамата родители е индиго, се замислих дали двете деца носят същите характеристики?!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #21 -: Юни 06, 2011, 17:33:38 »

Ами според мен  опитността на душата няма връзка с наследствеността.
    За избора на душата на родителите предполагам играят най-вече кармични взаимовръзки и съответните уроци ,които душата има за цел. Понеже си мисля децата на Новото време имат цели ,които са свързани с бързи намеси най-вече в глобалната обстановка, имат поне един родител с по-отворено съзнание ,който да им отвори път.
    По скоро значи на Индиго (тези които проправят пътя) им идват души с енергийна морфология готова за директно действие.
    Активен

mira123
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« Отговор #22 -: Юни 07, 2011, 09:50:34 »

Няма нищо по-хубаво да чуеш думичката "Мамо" и то по стотици пъти на ден.А бащите.за тях още повече.Друг е въпроса дали си готов да станеш родител с подходящия човек,има  такива които им е призвание да бъдат родители,а други не,само да ги раждат и захвърлят.Въпрос на време е да се осъзнае подходящия момент.Аз имам две деца,две момичета,едната е на 8 години ,а другата на 7 месеца.Толкова слънчеви деца....Повярвайте ми няма скука в къщи,особено докато растат децата и се учат да говорят,такива уникални бисери,а прохождането..не мога да ви опиша с думи какво е усещането да знаеш  че създаваш човек,всеки ден да наблюдаваш как се развива и расте това мъничко създание.Усещането е уникално по своему.А за всеки,който все още не иска да има деца,нека не бърза,нека намери подходящия за  него човек и когато се чувства готов-да го направи.Няма да съжалява за нищо на света,че се е случило.Няма нищо страшно да си родител,много е хубаво!!Децата дават смисъл в живота ни!
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #23 -: Юни 07, 2011, 10:02:29 »

Здравей, Мира и добре дошла!

Много хубав пост си написала!

Само да попитам във връзка с последното изречение:

Цитат
    Децата дават смисъл в живота ни!

Какво ще се случи със смисъла на живота на родителите,
    когато децата им ги напуснат след време?
    Дали животът им няма да стане безсмислен?
    Активен
    mira123
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Юни 07, 2011, 13:22:53 »

Не мисля Ich ,всеки родител би трябвало да знае ,че децата в един момент излизат от дома,не бива и не трябва да се задържат,да се развиват както са решили.Родители са за това,да дадат,до колкото могат добър старт в живота им,да са подготвени за всичко случващо се,за да не ги очука реалността ,то това е част от родителството
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 580

• martin.kristov1
    « Отговор #25 -: Юни 07, 2011, 19:12:18 »

Това е моето мнение.Нямаме ли и пример при хората за раждане всяка година.Всички сме едни и същи и просто сме го подтиснали....за разлика от циганите да речем(и много други).Не мисля ,че го правят само заради помощите.

Спомних си един случай, когато едно от децата в детската градина, в която ходех, в отговор на въпроса защо определени групи/народи раждат прекалено много деца, отговори така:

- Ами защото те не знаят какво правят!

И точно така е при животните: те несъзнателно, под влиянието на сексуалния инстинкт се размножават, когато една висша сили ги принуди към това.

..........

Мира, как ще коментираш казаното в тези цитати от Их и icekiara?
    Хубаво е човек да има деца - добре.
    Хубаво е да не ги създава безразборно - добре.
    И все пак дори някой да има 2 или 3 или повече деца, щом продължават да му се раждат живи и здрави - значи няма проблем да продължава да ги прави, отглежда и възпитава...
    Мога да приема, че една двойка може да реши да спре със създаването на деца по здравословни прични. Да речем проблемно раждане, здравето на майката... Кое друго може да е причина за това? Финснсовото състояние на двойката ли? По-трудно е, но не и невъзможно.... Знам, че не изхождам от личен опит, но не ми пречи да си разсъждавам тук... Усмивчица
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #26 -: Юни 07, 2011, 19:29:00 »

Туристче ето едно откъсче от една много ценна книга- Селестинското пророчество

- Децата трябва да се приемат като нова степен в еволюцията, която ни води напред. Но за своето развитие, те се нуждаят от нашата енергия постоянно и безусловно. Най-лошото нещо по отношение на децата е да им отнемаме постоянно енергия като се опитваме да ги коригираме. Това, както знаете вече, поражда у тях властна драма. Това манипулативно отношение обаче може да се избегне, ако възрастните им дават цялата енергия, която им е необходима, независимо от ситуацията. Затова те трябва винаги да бъдат включвани в разговорите, особено когато се отнасят до тях самите. И не бива да се поема отговорност за повече деца, отколкото човек може да обкръжи с внимание.

Ето тук съм извадила по-голям откъс свързан с децата.
    http://indigota.com/index.php?topic=2129.0
    Активен

mira123
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Юни 09, 2011, 08:07:20 »

Е ..при циганите,там малко ми е неясно поради що така се множат...ама явно им е в породата Усмивчица И наистина е така,доста хора не искат да имат деца,точно поради липса на финасови средства,въпреки че ако имат желание,биха се справили.Но това все пак си е въпрос на личен избор..и как ще си възпитаме нашите деца,които сме създали.Ако те израстнат в семейство,в което се ражда всяка година,както при циганите,най -вероятно ще го приемат за нещо нормално и естесвено,но ако все пак растат в среда ,в която има малко здрав разум по този въпрос,не би трябвало да е проблем.
    Активен
    Чиста енергия
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 118

• « Отговор #28 -: Юни 09, 2011, 09:44:02 »

При циганите е начин на живот. Аз живея до циганската махла, учил съм с цигани, работил съм с цигани, гонил съм цигани, бил съм се с цигани, хващал съм ги в къщата ми, цигани. ДО нас има 1 гаден циганин. Начи има гадни цигани има и добри. ДОбрите са мн малко, но има и такива. Циганина живее от помощите на детето си. Той не взима кредит (щот не му давата), а прави и ражда деца. Колкото повече деца, толкова повече помощи. Плюс това ги пращат да просят, крадат, събират всякакви боклуци. За циганина детето е малко повечко пари. Тоз до нас гадния циганин, мн гаден циганин, мн. Малко по надолу живе и пич циганин. Мн добър човек, трудолюбив и сръчен. Кара миниван, има магазин на пазара, зарежда от турция с продукция. Тва мн цигани го правят, но този е мн благ, кефи ме. Има мн хубаво семейство, възпитани деца и те мн хубави. Евалата, тва е пич циганин. Тоз дет е гадния, мн ще го бия някой ден, кара жена си да проституира на златни. Тя е токлоз грозна, че се чудя какви хора има?!! Тя е българка, но само по паспорт, по душа е бетер циганка. Че те раждат през 1 година, ся май са се поспряли, че мама работи... Ужас. Голямото й момче идва с мен и разхождаме кучето/кучетата. Научих го да брой, научих го като се изака кучето, че трябва торбичка, научих го, тоест още го уча да не казва: Ааааа (да), ами: да. Гонят ги от градини, училища, ма и те са едни диваци. И ми разправя как мама ходила на златни при 1 приятелка и сутринта носели закуски. Мн гадно ми става. И тоз не ги обича, тоест незнам, но не тва не е любов. Може да е привъразн до няква степен. Но реши да бяга в Австрия ли къде и го върнаха. И използва децата за оправдание, щит какво ли не, гадния циганин. Ма и тя си заслужава, едно момче я искаше, селянче с трактор, един тошко, познавам го от малък. Малко, доста простичък, мн добър, мн добър. Мн щеше да се грижи за нея, един такъв сладък найвен. Тя не, тоз, иска Миро дебелия мазен гаден циганин ще му скоча с стол на веждите, аххххбтъйтбйтъйбб. И ся на златни... Ако не бях се нагледал на такива простотии, сигурно щях да го приема за голяма трагедия  Шокиран 
    Активен
    Gi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #29 -: Юни 09, 2011, 10:37:06 »

Няма нищо по-хубаво да чуеш думичката "Мамо" и то по стотици пъти на ден.
    И няма нищо по-сдухващо от това бездетна жена да попадне на такава тема и този пост...
    Съобразявайте се малко, когато пускате теми!
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright