Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Импулс за Родителство  (Прочетена 3964 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « -: Юни 03, 2011, 22:23:52 »

Незнаех как да кръстя темата...

Забелязъл съм че има хора, които преди 40тата си година не са фенове на идеята да станат родители. Може би е по-често срещано у мъжете.
     Защо жените сякаш се раждат с тази мисия, че някога задължително ще станат майки, а при мъжете въпроса не стои така непременно.
    Нима са по-безотговорни. Знам за първобитния вариант. Мъжа като сеяч на семето си на възможно по-голяма територия...

Странен ли е, неприемлив ли е избора на някой мъж да не иска да става баща? Във всички случаи ли има нещо сбъркано в него... Или просто не е узрял за това...?!
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Юни 03, 2011, 22:36:15 »

Защо жените сякаш се раждат с тази мисия, че някога задължително ще станат майки,

Мисля, че не е по рождение, а резултат от възпитание и влияние на обществото, което внушава на жените, че не могат да бъдат щастливи, ако нямат деца.

Допълнително, предвид на неспособността на много хора да бъдат щастливи и да имат смислен живот по друг начин, те си създават такава цел - деца, семейство.
    И често после си носят разочарованията, но поне си имат задължения и животът се мисли за смислен, оправдан.

Цитат
    а при мъжете въпроса не стои така непременно.
    Нима са по-безотговорни. Знам за първобитния вариант. Мъжа като сеяч на семето си на възможно по-голяма територия...

Странен ли е, неприемлив ли е избора на някой мъж да не иска да става баща? Във всички случаи ли има нещо сбъркано в него... Или просто не е узрял за това...?!

Незрялост може да има, нежелание да се поема отговорност, излишни ангажименти.

Но ако човек има цели и осмислен живот, който му доставя щастие, мисля, че това е нещо много по-важно от създаването на "изкуствено" щастие.
    Активен
    Чиста енергия
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 118

• « Отговор #2 -: Юни 03, 2011, 22:58:52 »

Аз допреди време смятах, че трябва да вадя над 2 бона, че да имам дете. Просто съм свикнал, като гледам баща ми, ако стане нещо и вади и плаща и всички са съгласни и са насреща. Сега вече не мисля, чак така, даже май доста по-различно. Ся се чудя дали искам да отглеждам деца в БГ. Не толкова заради стандарта на живот, колкото заради културата, или по-скоро нейната липса, заради чалга живота, псевдо мутрите и всички тези неща. Сещам се като бях в Германия и на 1 гара 1 клас от малчугани махаха на всички във влака, такива слънца. Тук , като си разхождам кучето из махлата и съм потресен. Пеят се чалга песни, имам впредвид кофти грозни неща, децата псуват, агресивни са, крещят, пушат, деца, нямат възпитание, изтървани са. Ти колкото и да си добър родител, средата влияае. Незнам, гледах, тоест майка ми гледа при Гала, гостуваха едни хора, които са се отказали от живота в града и си живет като земеделци и си отглеждат децата и мн мн духовни хубави, за възхищение хора, децата им бяха ангелчета, чисти. Този варянт ме привлича мн повече. Но пак, незнам, не искам да са изолирани, но и не искам да ги смесвам с това което виждам в града. Незнам, мислех си добре, аз мога да 'си жертвам живота' да живея в БГ, но за децата си, май не искам. Мисля си, че можеби в София бих пробвал, защото има толкова мн хора и прослойката, която ми харесва, е достатъчна, да се обградиш предимно с такива хора, нали не изцяло. Аз харесвам артисти, музиканти, одухотворени хора, дейци, соцялни работници, хора с 'огнено лице' както слушах 1 пърче по радиото. Тук тези хора, избягаха. Просто не виреят, единици са, и хабя толкова мн енргия в простотията. А и тя е толкова силна, че направо ги/ни претапя. Мисля си, имам страхотно село, до Кюстендил, да си купя пикап и да стана земеделец и нз, да си ги отглеждам там. Но в селата, вярно хубва природа, но хората нямат пари и изнемогват и , то не останаха хора. Незнам, но е мн важен въпрос.
     Пак по темата наблюдавам масово, масово жени предимно, които единствена цел е дете. Аз не го одобрявам това, трябва да си имаш твой живот и детето да е естествено последствие на 1 любов, не някаква цел и да избиваш комплекси, дали имаш/ нямаш. После тези хора се вкопчват в това дете и го задушват. И когато то порасне и иска да се откъсне и тези хора мн страдат, защо това дете е живота им. Което не е правилно. Аз мисля, че децата са на земята. Не на родителите си. Тоест до към 6, 7 имаш отговорност да го учиш на основни мн важни оснвоположни неща. СЛед това до към 15, 16 можеш да му помогнеш да открие то само важните неща в него, повтарям да му помогнеш то да ги открие в себе си. Не да го учиш, защото човек се учи от това, кето преживее, което чувства, и така е. СЛед това може да се радвате на краткия ни красив престой тук
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• martin.kristov1
    « Отговор #3 -: Юни 03, 2011, 23:02:01 »

Чувал съм неведнъж как стари бездетни хора се оплакват от това, че няма кой да се погрижи за тях у дома. Не са могли да имат деца и страдат от липсата на роднинско рамо, на което да се облегнат в последните си дни... за съвсем елементарна физическа помощ. И защо страдат от това... Дали пак на същите им е било внушено, че... "Ако се беше оженил/омъжил и родил дете... сега нямаше да се мъчиш толкова"
    В по-добрия вариант, за детето, което обича родителя не би било мъчение да полага грижи за него на старини, а проява на синовна или дъщерна обич...

Или и в този случай пак всеки си поема последствията от собствения избор и от някогашното си философстване, че дете не му е нужно по разни причини...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Katrin
    Lady Free Mind
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 10

• Град: In the Future
  • Alpha

« Отговор #4 -: Юни 03, 2011, 23:58:52 »

Всяко решение е плод на Избор, породен от комплексното влияние на фактори, като житейски опит, среда, приоритети, амбиции, бъдещи планове и цялостната ни концепция за индивидуалното ни развитие...

Активен

Игра на думи, думи вплетени в играта,
    искрящо трепкат знаците върху стената
    енергии се вихрят в надоблачният свят,
    на кръстопът поел, ще бъдеш ти Познат
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #5 -: Юни 04, 2011, 00:04:27 »

Их незнам дали обществото внушава на моето куче да бяга между храстите ,да търси някой за разплод. Това си е първично подсъзнателен стремеж на женският индивид. Както се подискат (правилно или не ) и други първични нужди , може и тази , но е много по-трудно ,защото е един от основните инстинкти.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Чиста енергия
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 118

• « Отговор #6 -: Юни 04, 2011, 00:16:32 »

При мъжете даже е основен. Незнам някой да е избрал пиле с орис, пред друго пиле
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #7 -: Юни 04, 2011, 09:19:55 »

Их незнам дали обществото внушава на моето куче да бяга между храстите ,да търси някой за разплод. Това си е първично подсъзнателен стремеж на женският индивид. Както се подискат (правилно или не ) и други първични нужди , може и тази , но е много по-трудно ,защото е един от основните инстинкти.

Да, обаче да отбележим, че при животните сексуалният инстинкт винаги води до осъществяването на неговото предназначение и животните си раждат малки. Така ли е при човека? Винаги ли сексуалният нагон е свързан с желанието човек да си роди дете?

Чувал съм неведнъж как стари бездетни хора се оплакват от това, че няма кой да се погрижи за тях у дома.

Да, дори в някои региони се планира предварително кое от децата ще се грижи за старите след време … И съответно отношението към това дете е по-специално …

Дали обаче страхът за старините е добра причина за раждането на дете?
    И дали е честно това дете да бъде натоварвано с тази му мисия?
    Не се ли ограничава така неговата свобода, неговото бъдеще?
    Активен
    andromeda3213
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 40

« Отговор #8 -: Юни 04, 2011, 09:33:10 »

И аз мисля точно така :)Това е инстинкт,толкова е просто.....погледнат отстрани и самият акт на създаване на дете няма никаква разлика с този при животните.Така сме програмирани  Усмивчица
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #9 -: Юни 04, 2011, 10:17:20 »

И аз мисля точно така :)Това е инстинкт,толкова е просто.....погледнат отстрани и самият акт на създаване на дете няма никаква разлика с този при животните.Така сме програмирани  Усмивчица

Както посочих по-горе, съвсем не е толкова просто.
    Не можем в никакъв случай да отъждествяваме хората с животните. Иначе би трябвало всяка година жените да раждат по едно бебе, както много от животните раждат всяка година.
    Активен
    andromeda3213
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Юни 04, 2011, 10:25:21 »

Както посочих по-горе, съвсем не е толкова просто.

Това е моето мнение.Нямаме ли и пример при хората за раждане всяка година.Всички сме едни и същи и просто сме го подтиснали....за разлика от циганите да речем(и много други).Не мисля ,че го правят само заради помощите.
    Не можем в никакъв случай да отъждествяваме хората с животните. Иначе би трябвало всяка година жените да раждат по едно бебе, както много от животните раждат всяка година.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #11 -: Юни 04, 2011, 10:33:51 »

Това е моето мнение.Нямаме ли и пример при хората за раждане всяка година.Всички сме едни и същи и просто сме го подтиснали....за разлика от циганите да речем(и много други).Не мисля ,че го правят само заради помощите.

Спомних си един случай, когато едно от децата в детската градина, в която ходех, в отговор на въпроса защо определени групи/народи раждат прекалено много деца, отговори така:

- Ами защото те не знаят какво правят!

И точно така е при животните: те несъзнателно, под влиянието на сексуалния инстинкт се размножават, когато една висша сили ги принуди към това.

Така се случва и при определени групи от хора.

Дали обаче съзнателните, мислещите хора действат по същия начин? Водят ли се те сляпо от своите инстинкти?

И ако е така, защо се е развила цяла една индустрия, която позволява да се предпазват хората от забременяване?
    Активен
    andromeda3213
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Юни 04, 2011, 10:49:08 »

Така изказахме мнение по въпроса :)АЗ продължавам да мисля по моя начин и ти по твоя.....
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #13 -: Юни 04, 2011, 10:57:43 »

Така изказахме мнение по въпроса :)АЗ продължавам да мисля по моя начин и ти по твоя.....

Добре, а мислиш ли, че винаги когато хората имат желание за секс, те имат желание това да доведе до раждане на дете?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #14 -: Юни 04, 2011, 14:01:33 »

Их нямам предвид сексуалният нагон , а инстинкта у женския индивид да се възпроизведе , който е по-силен ,отколкото у мъжът. Казвам го от опит , не си жена да го усетиш. То и не е само да се възпроизведе и край. За това си играят момиченцата на майки , не е само защото са го видели и момченцата го виждат. Естествено има и изключения, но то зависи от баланса на ИН-ЯН според мен.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Страници:  [1] 2 3 ... 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright