Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Индиго и Емо  (Прочетена 2413 пъти)
Toni
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« -: Юни 03, 2011, 17:36:22 »

Преди няколко дена се разрових из нета за темата емо и емо децата. Не ви ли се струва че тези деца емо приличат до някаква степен на индиго децата. Имам предвид и те се чустват самотни и неразбрани. Отделят се от обществото като се мислят за по специални. Не си ли приличат с индиго децата ?
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Юни 03, 2011, 18:58:53 »

Преди няколко дена се разрових из нета за темата емо и емо децата. Не ви ли се струва че тези деца емо приличат до някаква степен на индиго децата. Имам предвид и те се чустват самотни и неразбрани. Отделят се от обществото като се мислят за по специални. Не си ли приличат с индиго децата ?

А какви са тези деца емо?
    Активен
    johny
    Гост
    « Отговор #2 -: Юни 03, 2011, 19:01:14 »

Вчера докато сърфирах в Интернет открих една сравнително нова тенденция, по която днешната младеж направо е луднала. Говоря за онези деца, които са перманентно в депресия и изглеждат така, сякаш са току-що излизат от корито, пълно с черна боя. Обществеността ги нарича Емо, но аз предпочитам да ги нарека просто жалки дечица, тъй като единственото, което правят е да мразят себе си и всички останали.

Някои от тях действително опитват и дори се нараняват в опит да се справят с положението, в което се намират. Драскат ръцете си с бръснарски ножчета, причиняват си болка, мъчат телата си с глад. И съвсем нямам предвид хората, които имат потвърдена медицинска диагноза, че са болни. Тези деца правят всичко това само и единствено за да привлекат вниманието на околните върху себе си.

Оправдават действията си с най-лошите и банални причини. Някои казват “Ако контролирам болката, не е толкова лошо”, други “Мразя се”, трети “Никой не ме разбира”. Мога само да им кажа: “Ако осъзнавате, че приличате на идиоти – спрете с това! Ако се мразите, променете това, което мразите в себе си. Причиняването на болка и носенето на тъмни дрехи няма да реши неприятностите ви! Вместо да правите опити за самоубийство, пробвайте да разрешите проблемите си по друг начин.”

Най-смешното е, че те наистина си вярват, че имат проблеми. Е, имам предложение към емо децата – опитайте да живеете в чужда страна, където да нямате чиста вода или в дома ви да няма електричество, тогава ще се сблъскате с истински трудности. А какъв е вашият най-голям проблем сега? “Мама не ме пуска да отида на този концерт. Толкова я мразя. Направо ще откача … ще си прережа вените!” О да, голям проблем имате, нали?

За повечето от емо децата това наистина са проблеми, от което мога да заключа, че са с много лабилна психика. Още по-лошото е, че с всеки изминал ден емо движението печели все повече и повече привърженици, което вече представлява сериозен проблем за обществото.
    http://www.theemo.net/2008/06/blog-post_23.html
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #3 -: Юни 03, 2011, 19:49:54 »

Единственото общо между тях е, че се чувстват неразбрани - индиго - понякога, а емо - почти винаги.. Но индиго наистина чувстват неразбирането на другите, докато емо по-често (не казвам винаги, а по-често) си го измислят... друго общо няма.

Цитат
    Най-смешното е, че те наистина си вярват, че имат проблеми.

А, те имат един проблем, много голям проблем. Но не знаят за него.. или знаят, но нямат воля да променят нещо.
    Активен
    ...
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« Отговор #4 -: Юни 03, 2011, 20:24:02 »

Не смятам за основателно сравнението между ингиготата и емотата, поради огромното празно пространство помежду им, що се отнася до начин на мислене и поведението им спрямо самите тях и околните.
    Децата индиго се чувстват отчуждени от света, неразбрани от хората, непринадлежащи на шаблона, в който живеем. Те мислят по-различно, действат по-различно - те са бунтарите, които рушат основите на вече остарелите принципи и ред. Разчистват терена за изграждането на по-доброто бъдеще. Често са смятани за аутсайдери, защото не принадлежат на консервативните и пуритански представи на оскотялото общество, свикнало да задоволява предимно първичните си нужди.
    Децата емота са просто откачени. Усмивчица
    Това са някакви заблудени душици, мразещи всичко и всички, с кофти прически и клоунски грим. Събират си се там в някакви депресирани групички и обсъждат колко тъжни и самотни се чувстват, как никой не ги разбирал, колко гаден, противен и долен е светът. За тях решението на всички проблеми се свежда до лаконичното: "Кухнята, ножа, вените - край на проблемите!". Ако предпочитате може и банята, и спалнята, и градинката на баба Севда - което помещение сметнете за подходящо за слагане край на живот. Ухилен Да не говорим, че всеки втори (да не кажа всеки) тийнейджър в даден период се чувства неразбран и неоценен. Да приемем, че емотата са дечица, прекалено вживели се в роля от своя патетичен и до лудост изкривен театър. Те са едни безхарактерни, депресирани същества, които просто не смеят да се изправят срещу проблемите си, а смятат за по-лесно да обвинят за всичко околните и целия свят.
    Активен
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 369

• Град: Sofia
  • « Отговор #5 -: Юни 03, 2011, 20:30:36 »

Етикети.. етикети.. етикети... Затъпяване
    Активен
    notlike
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 74

• Град: Варна
  • Възходът на планетата на идиотите

« Отговор #6 -: Юни 03, 2011, 20:34:33 »

Емотата са нещастници. Да ги свържеш с индигота - абсурд. За едните мисията е свързана със света, за другите е рязане на вените. Едните искат да ги разбират, другите искат да привличат вниманието. Едните са уникално умни, другите са тъпигьози... повече от това няма какво да кажа. Вместо да се тръшкат за щяло и нещяло, да вземат да свършат малко работа, че тея ръце освен да държат ножове и да се драскат с тях, нищо не могат. Дай на емото мотика и му реши проблема Човек, като нямал работа, сам си измислял проблемите....
    Активен

Зад всяка хвалба се крие завист. Зад всеки упрек се крие добро намерение. Зад всяко хубаво нещо стои интерес, а зад всяка тежка ирония дебна аз и се хиля на идиотщината на тоз' прост народ!
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #7 -: Юни 03, 2011, 21:35:45 »

Лелеййй каква умраза.. поне излизат хубави шеги.... " най-гот ще е поляната ми да е емо за да се изкоси сама :Д "
    Активен
    notlike
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 74

• Град: Варна
  • Възходът на планетата на идиотите

« Отговор #8 -: Юни 05, 2011, 11:08:24 »

Хахах, Blade, просто има различни начини да привлечеш внимание, но чак да стигаш дотам, че да правиш поразии по тялото си, смешно е. Иначе шегата е страшна! Веселяк
    « Последна редакция: Юни 05, 2011, 11:12:44 от Модератор » Активен

Зад всяка хвалба се крие завист. Зад всеки упрек се крие добро намерение. Зад всяко хубаво нещо стои интерес, а зад всяка тежка ирония дебна аз и се хиля на идиотщината на тоз' прост народ!
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Юни 05, 2011, 11:51:19 »

То че е смешно, смешно е ама това си е техен избор на тъпотия Усмивчица
    Активен
    chukich
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 18

« Отговор #10 -: Юни 06, 2011, 15:21:41 »

За мен тия деца Емо са си просто глезени деца. На всяко едно дете ако почнеш да му изпълняваш всяко едно желание и то се разглезва.  Едно време им казвахме глезени сега са Емо. Малко по "фешън" звучи от другото. В крайна сметка всичко идва от пренасищане и презадоволяване.  Не мисля, че има нещо общо с Индигото. Все пак идеалите на Емото са готините и по-различни прически, държане, и постоянните материални неща които си взимат. Ново телефонче, нови дрешки, глезотийки. Мисля, че това е Емо-то. Как се съпоставя това като паралел с възвисените търсения и цели на Индигото. И кога Индиго-дете са го интересували материални неща като телефончета, и всякакви други?
    Мисля, че Индигото има малко по-далновиден и не-материален поглед.

« Последна редакция: Юни 06, 2011, 15:32:25 от chukich » Активен
    христина
    Гост
    « Отговор #11 -: Юни 13, 2011, 06:48:59 »

моля всички с повърхтностно мнение и компетентност по "емо" културата и стила едно голямо"шшшшшшшш...."е...:)начина по който опосват в Американските филми и стаийки тези деца...е начина по който преди 20години са им поставяли диагнози и ....колко индигута на по-зряла въздраст гледам аз с направо "отхапани аури " осакатени от андидепресанти....та същото...аз и емо и индиго...
    Активен
    христина
    Гост
    « Отговор #12 -: Юни 13, 2011, 06:51:37 »

не съм се събудила още,извинете ме да допуснатите праповописни грешки....добро утро на всички емота и индигота:)
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #13 -: Юни 13, 2011, 07:41:16 »

моля всички с повърхтностно мнение и компетентност по "емо" културата и стила едно голямо"шшшшшшшш...."е...:)начина по който опосват в Американските филми и стаийки тези деца...е начина по който преди 20години са им поставяли диагнози и ....

Добро утро, Христина, когато се събудиш, би било интересно да напишеш едно по-задълбочено мнение по темата, ако имаш такова.
    Активен
    Nikolov15yo
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 20

Светът е дуалистичен, ние сме това, което мислим.

« Отговор #14 -: Август 11, 2011, 18:42:18 »

Само дето Индиго е цвят на аурата, а Емо е стереотип...
    Правете разлика хора! Емо са само едни заблудени и объркани деца, които рано или късно ще намерят правилния път! Те просто все още търсят себе си, по един или друг начин....
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Индиго « 1 2 »
    Послания
    rasta_bopp 15 3943 Последна<br />публикация Юли 14, 2010, 23:21:07
    от nia.boneva6
    Индиго или не?
    Анкети
    Аэ съм 14 2710 Последна<br />публикация Май 01, 2011, 13:38:03
    от itsme
    Раждаш ли се индиго или ставаш индиго? « 1 2 3 4 »
    Всичко относно индиготата
    Tiranin 54 6261 Последна<br />публикация Август 18, 2011, 17:47:22
    от Финист
    Разликите между индиго личност и индиго копие
    echo105 3 3017 Последна<br />публикация Септември 26, 2011, 16:47:20
    от Еруин
    Индиго и приятелството
    Orion 4 1147 Последна<br />публикация Февруари 22, 2012, 17:21:38
    от {-^-}

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright