Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Важността на десния аспект на Муладхара чакра  (Прочетена 1429 пъти)
sahaj
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 130

• Град: България
    « -: Май 31, 2011, 21:07:49 »

Важността на дясна Муладхара
    Когато става въпрос за чистене на Муладара чакра, ние обикновено пропускаме нашата дясна Муладара. Това е мястото, където обитава Шри Картикея . Той е този, който ни защитава от демоничните сили.
    Дясната Муладара е чакрата, която се изявява мъдростта и отдадеността на Шри Ганеша. Тя също така е важна за Екадеша рудрите, тъй като две от тях са  Шри Ганеша и Шри Картикея. Рудрите ни защитават от сатанинските атаки и ни дават силите да се борим срещу негативностите. Ето защо, дясна Муладара е равностойна по важност за чистенето и заздравяването на нашата лява страна.
    Установено е, че когато нашата дясна Муладара се подобрява, блокажите ни в левия свадистан намаляват.
    Шри Картикея  също така държи контрола над ада. Когато Шри Бхайрава се бори срещу обсебванията на духа ни, докосва дясната Муладара и двамата, работейки в координация с Шри Картикея, изтикват негативностите от нашата фина система в ада, откъдето са дошли.
    Силата на Шри Картикея е съществена за предпазването на нашата невинност. Когато Кундалини се издига от свещената кост до Сахасрара, дясна Муладара играе важна роля в изчистването на блокажите по пътя на Кундалини. Наблюдава се, че когато дясна Муладара се подобрява - и цялата дясна страна става по-добре - поради две причини:
    1. Тъй като муладара е директно свързана с нашата Агния чакра, то дясна Муладара директно лекува дясната Агния, и също така поправя отслабената его-рудра на челото ни. (От 11-те рудри, представени на нашето чело, две са за контролиране на нашето его и суперего.)
    2. Като ефект от намаленото его, ние развиваме вяра и просветлен ум (които имат Божественото разграничение и познание).
    "Невъзможно е да се опише как Той се грижи за своята майка. Няма думи, които да опишат разбирането на Христос за Майка му, Неговата любов, Неговата нежност, Неговата грижа, Неговото отдаване, посвещение, Неговата вяра - не могат да се опишат. Вие знаете, че Той дойде като развитие на Шри на Ганеша, че отзад е Шри Ганеша, а отпред е Шри Картикея, много силен, 11 рудри и на Него му бе дадена най-високата позиция.(2)
    « Последна редакция: Май 31, 2011, 21:14:57 от sahaj » Активен

"Истинската свобода е възможна, ако откриете собствените си сили вътре във вас. Трябва да усетите съществуването на  Духа чрез вашата централна нервна система, чрез вашия съзнателен ум."
    sahaj
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: Май 31, 2011, 21:10:13 »

Забелязано е също така, че с подобряването на дясната Муладара, намалява нашата безполезна умствена активност и вътрешната тишина се стабилизира повече. Дясната Муладара играе важна роля в балансирането и стабилизирането на състоянието без мисли.
    Но това не трябва да се разбира, че ние можем да изоставим лявата и централна муладара. Всъщност без събуждането на Шри Нирмал Ганеша и Шри Нирмала Гаури, Шри Картикея не може да бъде събуден.
    Само след редовно медитиране и последвалото  осъзнаване чрез сърцето, описаното познание за муладара ще бъде ефективно. В противен случай то няма да "работи" истински.

Активен

"Истинската свобода е възможна, ако откриете собствените си сили вътре във вас. Трябва да усетите съществуването на  Духа чрез вашата централна нервна система, чрез вашия съзнателен ум."
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #2 -: Май 31, 2011, 21:15:08 »

А как да се прочиства десният аспект на Муладхара чакра?
    Активен
    sahaj
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Май 31, 2011, 21:23:39 »

А как да се прочиства десният аспект на Муладхара чакра?
    ами с някои мантри а също може и когато седнеш на земята да медитираш с лявата ръка на коляното с дланта нагоре а с дясната към земята може да помолиш майката земя "Майко, моля Те, изчисти и подобри моята дясна Муладара"
     Можем да казваме следните мантри:
    А/ОМ Шри Картикея сакшат
    Б/ОМ Шри Ракшас Хантри сакшат
    В/ОМ Шри Ракшагни сакшат
     Гледайте повече Майката Земя
    има и други техники ако искаш пиши ми на скайп и ще обсъдиме темата
    Активен

notlike
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 74

• Град: Варна
  • Възходът на планетата на идиотите

« Отговор #4 -: Юни 05, 2011, 19:44:34 »

Не че нещо, пич, благодаря за информацията, но такива "Майко Земя, дай ми това, дай ми онова" ми се струват леко смешни и нереални. Ако човек не е готов за това, как ще го получи? Според мен става с дълготрайно трениране, спокойствие и предпазване от зли сили чрез вършене на добри дела, които повишават честотите на организма и го изкачват твърде много за низшите съзнания, които се опитват да се промъкнат вътре. Според мен ДЕЙСТВИЯТА са основният фактор, от който зависи това. Иначе, ако не бях прочел долните постове, нямаше да разбера за какво говориш. Ако можеш, опитай да опростиш текста за такива неразбрани същества като мен (тук няма и капка ирония, да спомена). Благодаря ти Усмивчица
    Активен

Зад всяка хвалба се крие завист. Зад всеки упрек се крие добро намерение. Зад всяко хубаво нещо стои интерес, а зад всяка тежка ирония дебна аз и се хиля на идиотщината на тоз' прост народ!
    sahaj
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Юни 11, 2011, 11:37:33 »

Не че нещо, пич, благодаря за информацията, но такива "Майко Земя, дай ми това, дай ми онова" ми се струват леко смешни и нереални. Ако човек не е готов за това, как ще го получи? Според мен става с дълготрайно трениране, спокойствие и предпазване от зли сили чрез вършене на добри дела, които повишават честотите на организма и го изкачват твърде много за низшите съзнания, които се опитват да се промъкнат вътре. Според мен ДЕЙСТВИЯТА са основният фактор, от който зависи това. Иначе, ако не бях прочел долните постове, нямаше да разбера за какво говориш. Ако можеш, опитай да опростиш текста за такива неразбрани същества като мен (тук няма и капка ирония, да спомена). Благодаря ти Усмивчица
    Най силните действия са нашата вяра и искренната молитва която идва от сърцето а не от разума , използването на природните елементи също много ни помага да бъдем пречистени, добрите дела също са много важни защото всичко което сторим ни се връща както е казал Исус на всекиму ще бъде въздадено според делата му. Ако искаш да видиш нещата по опростени може да погледнеш блога ми там съм подредил нещата по по разбираем начин от А до Я
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Муладхара - 1-ва чакра
    Духовни учения
    Administrator 1 7293 Последна<br />публикация Юни 21, 2009, 10:11:21
    от delfin
    Манипура - 3-та чакра
    Духовни учения
    Administrator 1 5535 Последна<br />публикация Юни 21, 2009, 10:30:14
    от delfin
    За важността на спорта при децата.
    За родителите
    Бунтарката 7 2993 Последна<br />публикация Февруари 02, 2011, 18:41:40
    от Житара
    Монадичен аспект
    Духовни учения
    Evolution 0 586 Последна<br />публикация Март 21, 2011, 20:36:14
    от Evolution
    Важността на коледната украса !
    Обща тематика
    Eona Lightholder 0 530 Последна<br />публикация Декември 15, 2011, 12:41:55
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright