Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Преобладаващи храни във вашето меню  (Прочетена 3617 пъти)
Ru Alfa
Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #30 -: Октомври 16, 2012, 17:18:34 »

Хапвайте мед с орехи, и е вкусно, и е полезно.
А от толкова четене и разговори за ядене огладнях. Сега ще ида да хапна една баклавичка, ммммм вкусно, че "гладна мечка хоро не играе". Щастливко
Активен
krem
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #31 -: Октомври 16, 2012, 17:46:13 »

Една рецепта за язва от мен - пиене на прополис (клеева тинктура) всяка сутрин в продължение на няколко месеца. Баба ми така е излекувала сериозна язва на дванадесетопръстника. Помага и за по-леки форми - гастрити, колити...

Аз ако някой ми каже, че за да излекувам болест трябва да ям месо, не бих му повярвала. Особено на доктор. То на малко доктори имам доверие напоследък. Особено пък за съвети за хранене.
При наличие на проблем някои храни дразнят. Но и стомаха се калява, преди имах проблеми с ядене на ябълки с корите, боб, леща, намалих честотата и количествата, сега нямам проблеми вече.
Активен

just keep your mind open

love actually is all around
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #32 -: Октомври 16, 2012, 19:18:17 »

А, за нисък хемоглобин какво препоръчваш Крем.Имам проблем от раждането - от тогава незнам какво да хапвам за ниския хемоглобин....освен орехи може би  Згреших
Активен
krem
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: Октомври 17, 2012, 10:22:03 »

Много е относително, от какво е нисък хемоглобина. Ако е от ниско желязо, мога да ти препоръчам няколко неща. Аз наскоро заради една колежка погледнах специално за растителните източници на желязо.
http://www.zemianazaem.com/archives/114

Добре е да се приемат в комбинация с витамин С, така още по добре се усвоява желязото. Примерно на салатата да се слага изцеден лимонов сок вместо оцет.

Виж и тази рецепта с меласа, която била много богата на желязо.
http://vanillka.com/2012/10/15/molasses-raw-balls/

Също и любимата ми спирулина, която е като природен мултивитамин и се препоръчва при анемия
http://www.kukuriak.com/%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/

Моят хемоглобин също беше спаднал при бременността на 104, пих тогава някакъв сироп с желязо (още не бях толкова в час с растителните източници), и чак сега лятото се изследвах пак (при профилактични прегледи от работа) беше 135, след няколко месеца без месо и преди това, преди да го спра принципно рядко съм консумирала.

Много е важно много сурова храна да се яде, свежа, салати най вече, много тъмнозелени зеленчуци, защото хлорофилът е много подобен на хемоглобина ("Хемоглобинът е протеин в червените кръвни телца, който пренася кислород до важни органи на тялото ни. Единствената разлика между хлорофила и хемоглобина е магнезиевата молекула в ядрото на хлорфила, за разлика от молекулата желязо в това на хемоглобина. Съдържанието на Магнезий е изключително важно за сърдечния ритъм. Също така, хлорофилът помага за образуването на червени кръвни телца и се препоръчва при анемия.") ,  ръся салатите със сурови слънчогледови семки, много обичам песто от босилек или магданоз (той има много калций), червеното цвекло е супер за хемоглобина.
Активен

just keep your mind open

Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: Октомври 17, 2012, 13:51:44 »

Ще има да си пазаря явноооо благодаря за полезната информация Крем!Заинтригуваха ме водораслите, незнам защо, но някак си винаги са ме вълнували..
Активен
krem
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: Октомври 17, 2012, 15:09:43 »

и при мен беше така, като чувах за спирулина и ми светваше една лампичка, но все не се организирах да пробвам. след месеци, когато се скъсах да карам с детето ясленски вируси и бях доста изтощена ми присветна за тях. и воала, те ми бяха спасението.
един съвет, ако си вземеш, първо нека да е от биомагазин, защото някои в аптеката имат доста пълнители и добавки и също бих ти препоръчала на хапчета, защото според мен, а и други хора имат доста странен вкус... на водорасли Усмивчица аз лично не мога да свикна.
Активен

just keep your mind open

Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: Октомври 17, 2012, 15:28:25 »

Е, че водораслите нямат чак толкова лош вкус... Ухилен на плажа колко са ми влизали в устата......
Има каде, каде по-лоши хранителни вкусове от това!!Например -Кубети!!! Ухилен
Активен
Starseed
الحصان الهامس
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #37 -: Октомври 18, 2012, 01:38:53 »

мои топ 10:
1. Много хляб
2. Сирене
3. Кисело мляко
4. Леща
5. Боб
6. Риба
7. Телешко месо
8. Плодове
9. Зеленчуци
10. Ядки
Активен
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 972

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #38 -: Март 04, 2013, 18:49:29 »

В моето меню са предимно , жива храна и храна от природата.
    Или растителна храна и хляб от квас. 
    Така се чувствам , полезен и здрав.Освен това и весел с енергия.

Активен

Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Индиго ли е вашето дете, характерни черти « 1 2 3 »
    Децата индиго
    giti 32 20354 Последна<br />публикация Май 16, 2013, 19:16:27
    от rosi_999
    Генномодифицирани храни « 1 2 3 »
    Природосъобразно хранене
    delfin 41 5151 Последна<br />публикация Юли 31, 2010, 00:46:06
    от sanguinary
    Полезните храни за предпазване от/и лечение на рак на гърдата
    Природосъобразно хранене
    Админ 0 9861 Последна<br />публикация Януари 29, 2010, 15:57:29
    от Админ
    Вашето ежедневие! « 1 2 »
    Обща тематика
    Аэ съм 22 1624 Последна<br />публикация Август 08, 2010, 20:36:30
    от Infame
    Имам нужда от Вашето съдействие!
    Инициативи
    MouseMaiki 8 734 Последна<br />публикация Ноември 01, 2012, 17:11:57
    от MouseMaiki

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright