Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Преобладаващи храни във вашето меню  (Прочетена 3541 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #15 -: Октомври 15, 2012, 15:19:00 »

Опитай да се храниш 1 път на ден...с каквото си решиш разбира се...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #16 -: Октомври 15, 2012, 15:34:54 »

Опитай да се храниш 1 път на ден...с каквото си решиш разбира се...

А не, аз ям често и по-малко. Доколкото знам така е и по-полезно, отколкото да се "нагнете" човек наведнъж и на един път.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #17 -: Октомври 15, 2012, 15:49:20 »

Даже и не говоря за ,,нагнете'' - разбирам тъпчене.
    Изяж по твой избор само едно ястие 1 път на ден без да се тъпчеш...да речем един твой обяд...колкото си ядеш нормално.
    Опитай се да издържиш на глада с течности...за да не си скапеш стомаха.
    И виж какво прави глада с тялото,сетивата,мислите и съзнанието ти...
    Опитай да издържиш първите агонии на глада и след това в един момент ще разбереш че и този обяд ще ти стига.
    Полезното не е твоя идея... Намигване
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Октомври 15, 2012, 15:58:08 »

Да, това се опитвах да ти кажа, че не мога. Става ми лошо от глад. Не мога да ям по-много, че ми става тежко, но пък и като ям един път малко пак не става, затова хапвам по-малко, и по-честичко. Особено зимата, тогава имам нужда от много калории, лятото почти не усещам глад, само жажда. Поне при мен е така.
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #19 -: Октомври 15, 2012, 17:40:16 »

RU@  светлината крие всички нужни въпроси за храненето.
    Храната е светлина, и затова е нужна светлина.Има тема за слънцето виж я.
    Изследвай си организма и ще разбереш къде бъркаш , той създава ненужни илюзии за да ни накара да се храним.
    По някога храната не дава а взима.
    Често хранене , често храносмилане ,много енергия на вятъра , малко енергия за тялото. Згреших
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #20 -: Октомври 15, 2012, 17:42:25 »

Следващия момент е че и слънчева светлина няма да ви трябва...
    Това не значи че отричам тази практика...
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #21 -: Октомври 15, 2012, 17:44:27 »

Следващия момент е че и слънчева светлина няма да ви трябва...
    Това не значи че отричам тази практика...
    То и това със слънцето е далече за много хора , да не захващаме и другото.Но да така е.Еволюция.
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Октомври 15, 2012, 18:19:48 »

RU@  светлината крие всички нужни въпроси за храненето.
    Храната е светлина, и затова е нужна светлина.Има тема за слънцето виж я.
    Изследвай си организма и ще разбереш къде бъркаш , той създава ненужни илюзии за да ни накара да се храним.
    По някога храната не дава а взима.
    Често хранене , често храносмилане ,много енергия на вятъра , малко енергия за тялото. Згреших
    Слънчо, сигурно е така, но пък и всеки си е индивидуален. Забелязвам, че като стоя на слънце после не ми се яде много. Но пък и още не мога да фотосинтезирам, човек съм не фикус. Но ще прочета темата, интересна е, а отдавна не ми остава време.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #23 -: Октомври 15, 2012, 22:44:12 »

Абе ..аз днес ходих да видя една приятелка..срещнахме се и с една друга приятелка дето беше заклета вегетарианка - 3 години пости момичето, притесних се като разбрах, че от вегетарианството е получила нещо страшно на стомаха си..сега тя ми го каза това, аз незнам само споделям....Нещо като гастрит с незнам си какъв колит и още нещо имаше...и вика сега дори да искам не мога да не ям месо поне 3 пъти в седмицата  Купон та..нека попитам тука има ли някой, който е повече от 3 години вегетарианец или веган или суровояд, нека сподели дали е имал проблеми, защото аз почнах да се тревожа!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #24 -: Октомври 16, 2012, 01:18:26 »

Аз пък съм с хронични гастрит и енетеро колит и от както не ям месища мазни много ми е добре  Усмивчица , гледам ,че и съм изчистила района на храносмилателната с-ма в ириса, до колкото разбирам от ирисодиагностика.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #25 -: Октомври 16, 2012, 01:26:30 »

Може ли някой да изтъкува тая идиотщина да ми се яде риба , шоколад и содени питки. Аз това предимно ям от няколко седмици..... комбинцията кърти....
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #26 -: Октомври 16, 2012, 01:32:23 »

риба -Христос
    шоколад-щастие
    содени питки -земя
    Това не ме питай откъде ми дойде Ео.
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #27 -: Октомври 16, 2012, 07:21:49 »

Абе ..аз днес ходих да видя една приятелка..срещнахме се и с една друга приятелка дето беше заклета вегетарианка - 3 години пости момичето, притесних се като разбрах, че от вегетарианството е получила нещо страшно на стомаха си..сега тя ми го каза това, аз незнам само споделям....Нещо като гастрит с незнам си какъв колит и още нещо имаше...и вика сега дори да искам не мога да не ям месо поне 3 пъти в седмицата  Купон та..нека попитам тука има ли някой, който е повече от 3 години вегетарианец или веган или суровояд, нека сподели дали е имал проблеми, защото аз почнах да се тревожа!

Аз не ям месо от 20 години и нямам проблеми.
    Чел съм обаче, че от суровоядството могат да се получат, защото човешкият стомах се е трансформирал през вековете и сега има нужда и от готвена храна наред със суровата.
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Октомври 16, 2012, 09:31:38 »

Аз не ям месо от 20 години и нямам проблеми.
    Чел съм обаче, че от суровоядството могат да се получат, защото човешкият стомах се е трансформирал през вековете и сега има нужда и от готвена храна наред със суровата.

И аз си мисля, че може да е от суровоядството. А и някои храни дразнят стомаха ако не е пригоден за тях в големи количества, примерно много ядки, или плодове и зеленчуци. Все пак човекът не е хамстер или друг гризач. Аз имам приятелка в другата крайност. На нея и откриха язва и и забраниха да яде много неща, беше доста пълничка и за кратко време се стопи, много отслабна.
    Аз пък съм с хронични гастрит и енетеро колит и от както не ям месища мазни много ми е добре  Усмивчица , гледам ,че и съм изчистила района на храносмилателната с-ма в ириса, до колкото разбирам от ирисодиагностика.

Мазно месо никога не ям, въобще не ми е по вкуса. А и мазното запушва артериите като е в големи количества. Добре правиш като го избягваш.
    Доколкото знам в ядките се съдържат много хранителни вещества, също колкото и в месото.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #29 -: Октомври 16, 2012, 09:51:50 »

Стран е как от къде Усмивчица)))) сигнал от кораба -майка и аз си мислех нещо подобно Усмивчица))))

Вярно е ,че който мине от готвена на сурова храна внезапно , може да си направи проблеми.
    Моят дребчо така си иска от бебе, готвено не можеш да му набуташ освен по малко ориз или макарони. Обаче той пие сигурно 3 литра на ден сок ,мляко и вода.
    От известно време гледам да ям като него , той цеия ден подхапва непрестанно по мъничко (бабите ще ме утрепят ) , казва си какво да му извадя и нарежа или намажа и си ги яде цял ден. Баща му вечер сяда и аз му сипвам и от неговата храна , ама обикновено изяжда салатата и поопитва от другото.
    Определено е пристрастен към краставици

На мен болестите са ми от една нелекувана дезинтерия от един лагер и от неяденето !!!!!!!, не ядях защото - сутрин не съм гладна до 12 принципно, а купоните от стола си изхвърлях ,че от чорби и манджорляци ми беше дошо до гуша.
    Много обичах обаче да спя при прабаба и там за вечеря се ядеше чай с бучица сиренце и малко хляб .

Та пак да се върна на темата с гастритите- всяка болест е отражениие на дисхармония, за това всеки процес трябва да е постепенен и да се слуша тялото- дори да иска риба с шоколад Усмивчица))))))) . Внимание това и чревооугодничеството е различно , едното е желание на ума и егото , също се нарича пощеливост , другото е откликване на потребността на организма от определени химически вещества и се усеща на (как да го кажа) медиативно ниво Усмивчица
    Активен

Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Индиго ли е вашето дете, характерни черти « 1 2 3 »
    Децата индиго
    giti 32 20277 Последна<br />публикация Май 16, 2013, 19:16:27
    от rosi_999
    Генномодифицирани храни « 1 2 3 »
    Природосъобразно хранене
    delfin 41 5128 Последна<br />публикация Юли 31, 2010, 00:46:06
    от sanguinary
    Полезните храни за предпазване от/и лечение на рак на гърдата
    Природосъобразно хранене
    Админ 0 9801 Последна<br />публикация Януари 29, 2010, 15:57:29
    от Админ
    Вашето ежедневие! « 1 2 »
    Обща тематика
    Аэ съм 22 1587 Последна<br />публикация Август 08, 2010, 20:36:30
    от Infame
    Имам нужда от Вашето съдействие!
    Инициативи
    MouseMaiki 8 686 Последна<br />публикация Ноември 01, 2012, 17:11:57
    от MouseMaiki

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright