Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Преобладаващи храни във вашето меню  (Прочетена 3152 пъти)
Слънчев лъч
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« -: Май 30, 2011, 14:21:18 »

Храната е едно от любимите ми удоволствия. Тя не само ми доставя удоволствие докато се храня, но ме зарежда  и с енергия. Ходя ден след ден до магазина да си купувам провизии и когато се замислих установих, че циклично пазарувам все едни и същи стоки.

Кои са вашите преобладаващи продукти във вашето меню, с които си набавяте нужната енергия.

Ако някой ви попита кои са топ 10 на най-използваните хранителни продукти от вас, кои бихте посочили?

Моите топ 10 са:
1. Хляб
2. Кисело Мляко
3. Сирене и Кашкавал
4. Краставици
5. Картофи
6. Ориз
7. Боб
9. Масло
10. Чушки
Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
Слънчев лъч
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: Май 30, 2011, 17:02:40 »

Искам също така да попитам по колко пъти на ден се храните?
Активен

Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Юни 11, 2011, 11:25:55 »

На никой ли не му е интересна темата

Тази тема е важна!

Ще приведа като интересен отговор едно мнение от друга тема:

Тази сутрин, след като се събудих, ми се случи нещо наистина странно - в момента, в който отворих очи, вече знаех причината за гневните си изблици. Никога не бих се сетила!

Знаете ли кое е водело до това пред-депресивно състояние? Неправилната храна! Покрай празниците съвсем се бях оляла  в ядене на джънк фууд и захар (баклави, какво да ги правя). Не че съм ги яла постоянно, но все пак.

Връщайки се назад, в дните, в които също бях в лошо настроение достигнах до едно заключение. Познайте - винаги е имало наличие на обработвана храна!!!

Всичко се потвърждава сега - вчера наблягах на плодове и зеленчуци и днес, че и още тогава, се чувствам повече от прекрасно - постоянно се смея, радвам се на всичко и всички.

Очевидно тялото ми по някакъв начин е започнало да изгражда някаква "защита" срещу всички боклуци, които ни се предоставят в ежедневието, под името "храна" - постоянно иска чиста и необработвана продукция. И това пак в последната половин година.
    Странно.
    Активен
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Юни 11, 2011, 16:27:15 »

Ich Благодаря ти за отношението към темата!

И при мен така се случи, тялото ми само ми даде индикации да променя хранителния режим, който водих дълаг период от време. Тялото започва да не приема определени храни като ми даваше индикации под формата на:
    Прилошаване
    Главоболие
    Отпадналост
    Сънливост
    Чувство, че не съм се нахранил
    Чувство все едно имап температура
    Липса на енергия

При мен това бяха показателите, които ми оказаха влияние да изменя хранителния си режим.
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #4 -: Юни 11, 2011, 17:55:17 »

И при мен така се случи, тялото ми само ми даде индикации да променя хранителния режим, който водих дълъг период от време.

А как се хранеше преди?

И какво промени след това?
    Активен
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Юни 11, 2011, 18:13:12 »

И при мен така се случи, тялото ми само ми даде индикации да променя хранителния режим, който водих дълъг период от време.

А как се хранеше преди?

И какво промени след това?

Основната храна в моето меню беше месото. Обичах да ям много чипсове, много солено. Преяждах постоянно, много пуржено ядях, смесвах най-различни храни. Ядях плодове непосредствено след като съм се нахранил обилно. Все вредни навици, които много от нас все още робуват на тях.

Списъка, който съм изредил е от основните продукти в сегашното ми меню. Започнах да се храня разделно и балансирано.
    Активен

chukich
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 18

« Отговор #6 -: Юли 05, 2011, 09:31:43 »

И аз съм изпитвал подобно нещо. Преди време се хранех с месо и то купено месо и така дълги години. След това започнах да се храня предимно с пилешко месо пак купено и забелязах, че след обяда съм отпаднал, върти ми се главата, топло ми е та направо умирам от жега, но не се потя. Също така ме болеше и главата. Винаги пиех кафе с надеждата, че това нещо е от кръвното налягане, и от кафето ще се вдигне. Е да ама не. Мерих си кръвното налягане и всичко си беше нормално. И в крайна сметка така и не успях да установя причината защо не ми е добре след като се храня на обяд в стол-а. Това нещо се случваше само когато се храня в обществени заведения. Може би поради причината,че там всичко което се ползва е или генно-модифицирано или блъскано с куп химикали, особено пък пилешките бутчета в които слагат и хормони и антибиотици.

Та, след известно време установих, че започнаха по тялото да ми се появяват голям брой бенки.  Малко след това спрях да се храна с месо в обществените заведения и дори спрях да се храня изобщо с месо.

Храня се с неща които са подобни на това което е описал Sungazing.  Само, че аз добавям към моя списък и мляко, яйца, домати, и то в огромни количества защото това са ми любимите храни.

След като преминах към новото хранене, веднага изчезнаха и симптомите които ги изпитвах преди.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« Отговор #7 -: Юли 10, 2011, 00:15:48 »

За да не сме голословни ще поканя една моя позната ,която е от години веган, ако има желание да напише за финансовата страна ,също тя има чудесни снимки и рецепти.
    Междудругото разбрах ,че има дини от по 35 до 50 стотинки килото !!!!!
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Юли 10, 2011, 10:37:47 »

Еми във всеки случай, човек, който се тъпче с глупости всеки ден, едва ли е особено развит духовно.. най-много да е празен теоретик и нищо повече.

... или просто няма възможност за нещо по-добро !!!

П.С: за това изказване вече ще вземе да ме баннете сигурно

Tова е една от най-голямата Илюзия за здравословното хранене разпространена сред хората. И мен дълго време тази илюзия ме спираше да се храня здравословно, но след като започнах разбрах, че от финансова гледна точка е дори в пъти по-евтино може да се храниш по природосъобразен начин.

Семената за покълване не са скъпи, пресните зеленчуци и плодове лятото може да си намираш на ниска цена дори и в големите градове. Зимата също има евтини плодове, като ябълки, портокали, мандарини и др. Бобените растения наяждат много и са евтини.

Приема на количество храна спада за сметка на качеството и.

Това е Илюзия, че хората не могат да си позволят да се хранят здравословно!

Всичко е въпрос на личен избор!
    Активен

Fox Muldar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 31

• Град: София
  • « Отговор #9 -: Юли 10, 2011, 11:34:44 »

Междудругото разбрах ,че има дини от по 35 до 50 стотинки килото !!!!!
    Има та,на Женския пазар е пълно...там е най ефтино!
    Ако знаехте с какво инжектират някои производители дините за да стават по големи щяхте да се замислите дали да си купите...
    Извод и съвет:Не се радвайте на едрото!
    Активен

Истината е някъде там!
    chukich
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 18

« Отговор #10 -: Юли 11, 2011, 22:49:00 »

Е, с какво - с урина, това всеки го знае. Но урината е естествена, докато антибиотиците в пилешките бутчета са доста по-вредни.  Хубаво е да се хапва и месо, човешкият организъм има нужда от всичко. Но домашно месо, не това от магазина което е тъпкано с хормони, стимуланти и лекарства за да расте по-бързо.
    Активен
    Fox Muldar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 31

• « Отговор #11 -: Юли 12, 2011, 08:29:02 »

Добре,че е естествена,естествена е приемаме го както и това,че не ни е гнус от това и това го приемаме...от къде обаче можеш да си сигурен,че въпросната урина е взета от здраво животно и още повече,че след взимането и е поставена веднага във въпросната диня...урината може и да има някои полезни свойства,но това е така докато е прясна,след като престои в нея се развиват да кажем неща,които не бихте искали да попадат във вашия ценен организъм!
    А това за антибиотиците е вярно...най сигурният начин е да си имаш домашно производство или при невъзможност за наличие на такова да имаш източници,от които да се снабдяваш с истински продукти!
    Активен

Истината е някъде там!
    Sirius_999
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

• Град: ***
  • « Отговор #12 -: Юли 18, 2011, 20:06:52 »

Преобладаващите храни в моето меню са плодове, зеленчуци, ядки, хляб, картофи и много дестилирана вода.От време на  време пост.Дори и зеленчуците правят утайки в организма, има нужда от почистване на слуз, кристали или просто временна почивка за организма.
    Активен
    Above The Clouds
    Наталия
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

• « Отговор #13 -: Февруари 28, 2012, 10:08:34 »

Хляб
    Кашкавал и сирене
    Масло
    зеленчуци
    плодове
    Вода
    ядки
    картофи
    боб, леща, грах
    бамя
    Активен

"Вашето тяло е вашата учебна програма за достигане до Бога в този живот".
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #14 -: Октомври 15, 2012, 14:56:54 »

В моето меню основно са включени плодове и зеленчуци. И откакто не консумирам газирани напитки, натурални сокове, освен домашни фрешове и вода или чай, и откакто спрях да консумирам колбаси, се чувствам много добре. Сега направо ми се струват като че ли, абе не ги възприемам. То в тия колбаси какво ли не слагат. Един съсед каза, че и кучето му не ще да ги яде, гладно вика, ама подуши и не ще;D. А от животинските продукти само яйца, мляко, кашкавал и сирене, но пък то и те съдържат повече сухо мляко и растителни мазнини(без яйцата де).
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Индиго ли е вашето дете, характерни черти « 1 2 3 »
    Децата индиго
    giti 32 19667 Последна<br />публикация Май 16, 2013, 19:16:27
    от rosi_999
    Генномодифицирани храни « 1 2 3 »
    Природосъобразно хранене
    delfin 41 4841 Последна<br />публикация Юли 31, 2010, 00:46:06
    от sanguinary
    Полезните храни за предпазване от/и лечение на рак на гърдата
    Природосъобразно хранене
    Админ 0 9100 Последна<br />публикация Януари 29, 2010, 15:57:29
    от Админ
    Вашето ежедневие! « 1 2 »
    Обща тематика
    Аэ съм 22 1464 Последна<br />публикация Август 08, 2010, 20:36:30
    от Infame
    Имам нужда от Вашето съдействие!
    Инициативи
    MouseMaiki 8 555 Последна<br />публикация Ноември 01, 2012, 17:11:57
    от MouseMaiki

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright