Духовно развитие

Анкета
Въпрос: Готови ли сте да преминете прехода успешно?
Готов съм да го премина - 12 (27.3%)
Едва ли ще успея да премина - 2 (4.5%)
Подготвям се за него - 19 (43.2%)
Не се подготвям - 3 (6.8%)
Без отговор - 4 (9.1%)
Не мога да преценя - 4 (9.1%)
Общ брой гласове: 39

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Готови ли сте да преминете прехода успешно?  (Прочетена 2970 пъти)
protoplasma
Гост
« Отговор #15 -: Май 31, 2011, 09:36:05 »

Цитат на: Gi
А, хрумвало ли ви е на идея, че прехода е вече на лице и ние го минаваме в момента? Какво всъщност е прехода и колко време трае той?!

Всеки живот и всяка смърт е преход. Всяко състояние, година, сезон. Всяка възраст, през която преминаваме и етап и отделна случка. Всеки ден.
Така, както отделния човек преминава през различни преходи, така и семействата, родовете, селата, градовете, държавите... и т.н. Сега, просто ще е голям и труден преход, за цялото човечество и планета... и за това е толкова важен.
Цитат на: Gi
Реално погледнато, всички ще го преминем.
Ми да. Просто за различните хора, общества и народи цената ще е различна.
Ето, сега гледам, в щата Мисури, стотина човека са преминали прехода на торнадото, като са платили с живота си.  Намигване
Активен
edinica_nula
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #16 -: Май 31, 2011, 10:27:47 »

Имам въпрос към всички, които са гласували "Готов съм да го премина".

Как разбирате кога сте готови?

И бихте ли изброили няколко простички насоки да следваме на хората, които още се подготвяме?
Усмивчица
Здравей!
Когато човек е готов да премине, то той преминава и разбира, че е преминал, защото следващото ниво, като времепространствено измерение, като мироглед, възглед, му се разкрива и той живее в него и чрез него.
Писано е, че "новото вино" не се налива в "стари мехове". На тялото, за да стане подходящ и обновен "мех", му е необходимо да се поправи, да се очисти.
В Християнството, в Кабалла се говори за "чаша", за "съсъд"... за праведност, за светлина и святост.

"новото вино" - това е символ на новото съзнание, на т.н. "Христово съзнание".
Под "вино" в евенгелието се разбира любовта, която се отдава, която се споделя. Ето защо се говори и за причастие към това, за съпричастие - да се съпричастиш, да станеш част от това явление на Любовта - да приемеш "виното" и "хляба", което днес в църквата, за жалост, е придобило само външна форма, на една празна церемония.
Единствено чрез тази любов, тялото може да бъде преобразено. Това е споменато във всички учения и във всички религии. Пуст, несложен, простичък ум и преизпълнено с любов сърце.

За да стане на масово ниво явлението, то първо става на индивидуално ниво. На този, на който е дадено това и на който е писано да премине, на него ще се позволява да влиза и да излиза в новото състояние/измерение, докато това влизане и излизане не стане лесно и естествено, докато той самия не придобие познание за този процес. След туй, този човек и други като него ще се "съюзът", изпълнявайки думите на Иисуса "Където са двама или трима в мое име, там съм и Аз посред тях."
Тук излиза една въпросителна:
Кое е името на Иисус?

Та, когато двама или трима се съберет в името на Иисуса, тогава Той ще е в сред тях. Тогава и ще стане прехода на масово ниво. Усмивчица
« Последна редакция: Май 31, 2011, 10:33:53 от edinica_nula » Активен
Amica
Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « Отговор #17 -: Май 31, 2011, 11:28:36 »

Имам въпрос към всички, които са гласували "Готов съм да го премина".

Как разбирате кога сте готови?

И бихте ли изброили няколко простички насоки да следваме на хората, които още се подготвяме?
    Усмивчица
    Здравей!
    Когато човек е готов да премине, то той преминава и разбира, че е преминал, защото следващото ниво, като времепространствено измерение, като мироглед, възглед, му се разкрива и той живее в него и чрез него.
    Писано е, че "новото вино" не се налива в "стари мехове". На тялото, за да стане подходящ и обновен "мех", му е необходимо да се поправи, да се очисти.
    В Християнството, в Кабалла се говори за "чаша", за "съсъд"... за праведност, за светлина и святост.

"новото вино" - това е символ на новото съзнание, на т.н. "Христово съзнание".
    Под "вино" в евенгелието се разбира любовта, която се отдава, която се споделя. Ето защо се говори и за причастие към това, за съпричастие - да се съпричастиш, да станеш част от това явление на Любовта - да приемеш "виното" и "хляба", което днес в църквата, за жалост, е придобило само външна форма, на една празна церемония.
    Единствено чрез тази любов, тялото може да бъде преобразено. Това е споменато във всички учения и във всички религии. Пуст, несложен, простичък ум и преизпълнено с любов сърце.

За да стане на масово ниво явлението, то първо става на индивидуално ниво. На този, на който е дадено това и на който е писано да премине, на него ще се позволява да влиза и да излиза в новото състояние/измерение, докато това влизане и излизане не стане лесно и естествено, докато той самия не придобие познание за този процес. След туй, този човек и други като него ще се "съюзът", изпълнявайки думите на Иисуса "Където са двама или трима в мое име, там съм и Аз посред тях."
    Кое е името на Иисус?

Та, когато двама или трима се съберет в името на Иисуса, тогава Той ще е в сред тях. Тогава и ще стане прехода на масово ниво. Усмивчица
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #18 -: Май 31, 2011, 12:42:19 »

Цитат
    Кое е името на Иисус?
    Според мен се има предвид Христовото съзнание под името на Х-ри-сто-с.

Цитат
    Пуст, несложен, простичък ум и преизпълнено с любов сърце.
    Това много ми хареса Усмивчица

Интересното ми е,че напоследък забелязвам как всичката информация която четем и над която умуваме за да я разберем,може да ни доближава но и много ни откъсва именно защото усложнява и натрупва много умствен багаж!

С които почваме да изграждаме нова представа за себе си,която с времето отново става не-достатъчна,не-пълна.

Може би на финала ще се разпаднат всички представи,изводи,мнения,убеждения,мисли,и други Умо-производни и ще остане само разбирането и осъзнаването.
    Ще остане само свободата,чиста и необременена от това жужене бжжжжжжж Усмивчица.

Нещо като ....Бжжжжжжжж....Оммммммммммммммм. Усмивчица

« Последна редакция: Май 31, 2011, 12:59:04 от AMAZING » Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Scortan
    Гост
    « Отговор #19 -: Октомври 21, 2011, 18:47:37 »

Ето какво споделя една дама (nelia del Pilar Ahumada Avila на кратко наричаща себе си Inelia Benz) за прехода пред проект авалон, всъщност тя е пратена тук като катализатор на високи вибрации. За първи път от раждането си излиза публично и разкрива, че е на земята, за да помага на групи хора, работници и войни на светлината, дава да се разбере че тя не е специална.
        Притежава това което наричаме дарби просто защото в DNA-то на всеки човек е заложено да ги придобие при достигане на определено ниво от духовно си развитие. Казва че това е страниче ефект от духовното развитие -нещо като бонус предполагам  Ухилен
        За тези който нямат време да го гледат, частта за прехода запаочва приблизително от 1:11:00, филмът е изцяло на англииски и е публикуван преди 10 дни. Инелия казва че преходът е на 70% позитивно завършен и че единственствено е несигурно колко тежки и какви катаклизми ще има... Казва че това зависи от самите хора, но спирам до тук да не развалям удоволствието от гледането.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=feZqzZUV19w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=feZqzZUV19w</a>

П.п
    Мойте лични впечатления от филма са че тази жена говори непринудено, без его или някаква претенция което ме кара да вярвам в думите и.  

Благодаря за интересното интервю! Току-що тази жена я сканирах и досега не съм виждал такова създание. Ще се опитам да и пиша скоро и във Facebook... Нека всеки поотделно я сканира , да разбере за какво говоря.

Активен
    Bora
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #20 -: Март 14, 2012, 00:24:06 »

Здравейте, от скоро съм във форума, но го посещавам от горе-долу година поради интереса, който предизвикват в мен темите. Не знам дали тук е мястото да попитам нещо, така, че ако е не на място се извинявам. От седмица имам главоболие и съм много отпаднала. Два дена главоболието при събуждане беше много силно и не успявах да стана, замаяна съм. Аз по принцип съм си слаба, но от година започнах да губя килограми. Миналата седмица си направих кръвни изследвания, защото се съмнявах,че имам проблеми със щитовидната жлеза. Нищо. Всички показатели бяха в много добри норми. Имах и болки в кръста доста време, появиха се безпричинни болки в китките. Питам ви възможно ли е всичко това да е от прехода?
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Умението да промениш себе си « 1 2 3 4 »
    Духовни учения
    Icko 50 5093 Последна<br />публикация Януари 16, 2011, 12:00:44
    от Петър
    Родословно дърво на индоевропейските езици
    Обща тематика
    nia.boneva6 12 3828 Последна<br />публикация Януари 23, 2011, 23:26:39
    от nia.boneva6
    The Perfect Day (Един ден, който можеше да е реалност)
    Послания
    Christegonia 6 1224 Последна<br />публикация Октомври 19, 2011, 10:12:06
    от Me.Racle
    Общоевропейски протест срещу ACTA на 11 февруари
    Инициативи
    naturu 2 652 Последна<br />публикация Февруари 07, 2012, 02:25:14
    от naturu
    Извън телесно преживяване под пълна упойка?
    Необичайни преживявания
    purple_haze 9 1186 Последна<br />публикация Август 14, 2013, 11:07:28
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright