Духовно развитие

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Kак да разберем кое е правилно, кое е хубаво и кое - лошо?  (Прочетена 3601 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #60 -: Май 31, 2011, 22:02:20 »

Като цяло не отричам разрушителните свойства на половината от нещата,другата половина също има същите свойства.

Както вярата може да разруши съмнението така и съмнението може да разруши вярата,според зависи кое допуснем да доминира.

Именно за това толкова често минаваме през тях за да можем да усвойм съзнателно тяхната природа.

Именно заради това,този който умишлено иска да нарани някой и излъчва злоба и тн. това е нещо което ще му даде знание на по късен етап например когато прочете някоя книга и ще си каже да точно така беше точно така се чувствах и точно това предизвиках или с други думи той се е обогатява погледнато от по-високо.

Този към който е изпратено всичко това пък сам си го е привлякъл защото няма как да стане иначе,но въпреки това той има възможност да отреагира по безброй начини според зависимост от това какво е научил.
Това при всички случаи е възможност за него и не само.
Ако той не отвърне със същото ще даде и възможност за нападателя да се замисли!
По "високото" съзнание винаги влияе на по "ниското".

Чука не е лош защото троши камъните!

Те сменят състоянието си и след това и предназначението си,но не си губят смисъла.
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
protoplasma
Гост
« Отговор #61 -: Юни 01, 2011, 10:16:01 »

Цитат на: AMAZING
Мислиш ли,че можем да нараним някого ако той не ни(си) позволи?
Само физически.
Макар, че, не съм много сигурен. Всички сме ставали свидетели на манипулации, от всякакъв род.

Например чувството на гняв или страх също е неутрално то е чувство.
Ако мине кола рязко пред тебе и ти изкара акъла ще те хване страх от това,че може да те блъсне и може да я напсуваш изпитвайки гняв
И евентуално ще остане без един джам.
Но минавайки по улицата ако някой се изкрещи внимавай и ти се дръпнеш от страх предодвратявайки злополука ще имаш основателна причина да бъдеш благодарен на това чувство спасило ти живота.
След като колата остане без джам, да.
чувството на гняв или страх също е неутрално
Имаше един лаф - Трябва да се страхуваме от самия страх.
Може би, по тази линия, следва да се гневим на самия гняв... а не на хора, ситуации и т.н.
Което пък ме навежда на едно друго, по-старо прозрение - че трябва да се обича самата любов.

Активен
Страници:  1 ... 3 4 [5]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright