Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За децата на тъмнината и Бог  (Прочетена 570 пъти)
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« -: Май 26, 2011, 22:47:32 »

Приемаме, че освен деца на светлината има и деца на тъмнината.
Приемаме също и факта, че както светлите, така и тъмните деца имат своите мисии. Тоест, пиша ги деца, просто защото и те започват техните задачи като такива.

Създател на всичко е някой/нещо, което наричаме Бог. Някои от тези, които е създал са против него, против "системата". Дали по техен личен избор или по зададена от Бог програма - не знаем.
Някои от опозицията са също толкова могъщи, че могат да създават живот на Земята.

Така както Бог създава и праща души на земята с някаква мисия, така и другите. Все пак всичко остава под Бог и евентуална графика би изглеждала нещо подобно:

0. Бог
-1. Опозицията (създадени от Бог)
---1.1 Души от опозицията (тяхно творение)
-2. Други (създадени от Бог)

Всичко това е с цел да е нещо като информация за следните въпроси:
- Защо Бог създава опозиция на себе си? Или ако НЕ я създава, а е станало НЕВОЛНО, защо не я спира, при все, че има тези качества?
- Ако Бог е създател на абсолютно всичко - вселена, извънземни цивилизации, планети, хора, ВСИЧКО, то тогава какво прави, какво цели? Просто си играе като малко дете с конструктор?
- Бог има ли си негов Бог, шеф?

и другите въпроси:
- Приемаме, че някой е душа от опозицията/дете на тъмнината, което идва на Земята с точно определена мисия. Разбира се, то не я знае, а я научава в последствие през живота си, но дори и до този момент, съзнателно или не, то я е изпълнявало. Какво правим ако нещо се обърка? Ако зададената програма от неговите създатели не се изпълнява така, както е желано? Това грешка на "системата" ли е или намеса от хакер(Бог) ?
- Ако дете на тъмнината се обръща към неговия създател, то към опозицията ли се обръща или към Бог?
- В случай, че има нарушение в системата и едно такова дете на тъмнината приживе се смята за дете на светлината, живее като такова и мисли като такова - какво наказание получава от първосъздателите си? Възможно ли е при молба/молитва за здраве - да получава болест, за радост - да получава нещастие?

Желая да задам и други въпроси, но вероятно в последствие в темата. И моля без мнения от по 1 изречение в стил "всичко е възможно", което не отричам, но ако това бе решение на всичко, нямаше да има нужда от форум и да се питаме.
И друго уточнение - въпросите ми не са от гледна точка на незнаещ, а от гледна точка на желаещ да се запознае и с други такива, затова отговаряйки, не го правете в стил "чакай сега да ти обясня мой човек".

Активен
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #1 -: Май 26, 2011, 23:29:37 »

Здрасти Сита хубава тема си отворил Усмивчица.

В мен възникнаха някой отговори и реших да ги споделя тук и сега.

Цитат
Защо Бог създава опозиция на себе си?
За да може да има движение,а това движение да поражда живота,всъщност то самото е живота.
За да се движи нещо е нужно да има друго с което то да се сравни... независимо дали другото стой или се движи насреща или дори във същата посока но с друга скорост Усмивчица
Така цялото се самоопознава в това движение този танц.

Цитат
Или ако НЕ я създава, а е станало НЕВОЛНО
Не-волно не е възможно да се създаде нищо нищичко!
Волята или желанието са в основата на всеки един процес от там тръгва всичко.
Но може би имаш предвид не-осъзнато,ако е така това също няма как да стане,защото Цялото притежава цялото съзнание което Е,и там няма НЕ-осъзнати неща.
Дори не може да се случи нещо непредвидимо защото всичко е вече направено,всички ходове да предвидини също като и да е електронната игра или телевизор.

Цитат
Ако Бог е създател на абсолютно всичко - вселена, извънземни цивилизации, планети, хора, ВСИЧКО, то тогава какво прави, какво цели? Просто си играе като малко дете с конструктор?
Тъй като Цялото не е нещо статично то постоянно се променя и опознава себе си,ти си живия пример за това...постоянно разбираш нови и нови неща и се променяш чувстваш душаш и живееш ...РАЗВИВАШ...РАСТЕШ....до без край!
Създадени по образ и подобие.

Цитат
- Бог има ли си негов Бог, шеф?
Аз вярвам в това,че:Каквото и да вземем например и най-малката ни частица и започнем да я разделяме на 2 равни части тази процедура ще продължи до безкрай.
Учените дори доказаха това само,че те използваха времето и се увериха сами....не си спомням много подробности но можеш да провериш в нета.
По същия начин е и нагоре всичко се овеличава до без-край.
Но въпреки това Целото съзнание винаги е едно във всеки един миг от вечността и няма и как да не бъде Усмивчица.

Цитат
- Приемаме, че някой е душа от опозицията/дете на тъмнината, което идва на Земята с точно определена мисия. Разбира се, то не я знае, а я научава в последствие през живота си, но дори и до този момент, съзнателно или не, то я е изпълнявало. Какво правим ако нещо се обърка?
Нищо не може да се обърка колкото и объркано да изглежда Усмивчица
Има закони които на принципа на привличането действат безотказно енергията или съзнанието се групира или привлича това на което съответства.
Като обръщаш внимание на положителните черти на своите приятели повече внимание ще привлечеш повече радост в живота си и тн....нищо не може да се обърка защото няма нещо предначертано.

На този въпрос:
Цитат
Ако зададената програма от неговите създатели не се изпълнява така, както е желано? Това грешка на "системата" ли е или намеса от хакер(Бог) ?
Отговорът се съдържа в горните редове.

Цитат
- Ако дете на тъмнината се обръща към неговия създател, то към опозицията ли се обръща или към Бог?
Създателят е само един!
Частта от него която наричаме опозиция или неговият аспект е само част от него.
Пример:
Аз съм баща на дъщеря ми но само физически истинският баща и майка са и Живота или Цялото.
Всички сме негови деца и в знак на благодарност можем поне да му се радваме и да го обичаме....ЖИВОТА!

Цитат
- В случай, че има нарушение в системата и едно такова дете на тъмнината приживе се смята за дете на светлината, живее като такова и мисли като такова - какво наказание получава от първосъздателите си?
Няма някой който да ни наказва това е илюзия!
Всичко в живота ни е наш ПЛОД!
По плодовете им ще ги познаете!

Цитат
Възможно ли е при молба/молитва за здраве - да получава болест, за радост - да получава нещастие?
Това е невъзможно точно поради електромагнетичните закони.
Почукай и ще ти се отвори!
Но и на всеки му според вярата! Също важи!

Това е което в мен изникна като отговори почти без да се замислям над тях,просто така ми дойде.
И да се съгласиш и да го отречеш пак ще намериш своята истина така,че Enjoy Усмивчица

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #2 -: Май 26, 2011, 23:42:25 »

Цитат
Приемаме, че освен деца на светлината има и деца на тъмнината.
Приемаме също и факта, че както светлите, така и тъмните деца имат своите мисии. Тоест, пиша ги деца, просто защото и те започват техните задачи като такива.

Ами аз не знам дали мога да приема тези абсолютни крайности . Нито че мисиите могат да бъдат тъмни или светли . Не знам дали ние можем да го преценим. Дето се вика всяко зло за добро. И глобалният и индивидуалните планове според мен са много по-сложни за да бъдат само черни или само бели. От тук и не можем да бъдем сигурни как върви планът ,защото той със сигурност не е прволинеен ,примерно константен стремеж към светлината. Планът в съчетание със свободна воля прави моментът Изненада.
Скоро четох нещо много ценно пак на Тери Пратчет . Беше нешо от сорта ,че Вселената съществува именно заради момента на Изненадата. Един Създател вечно изненадан от себе си , вечно провокиращ се и развиващ се . Може би е той-тя-то е едно голямо дете. Може да има и други дечица. Няма по-хубаво от дечицата
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Децата на новото хилядолетие. Как децата медиуми променят света
Книги
lotus 2 2355 Последна<br />публикация Юни 18, 2009, 22:10:15
от lotus
Децата и страхът
За родителите
delfin 0 2444 Последна<br />публикация Януари 14, 2010, 15:23:59
от delfin
Децата в училище
Други деца на новото време
Аэ съм 9 1780 Последна<br />публикация Май 04, 2011, 01:43:16
от rouzira
Ние сме света, ние сме децата, ние ....
Послания
Georgio 3 2436 Последна<br />публикация Февруари 01, 2012, 04:37:18
от mirokiriakov
Децата на Белия Ягуар
Снимки
dayana 4 1010 Последна<br />публикация Септември 16, 2011, 18:37:16
от ...

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright