Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как се медитира? Как да чуем вътрешния глас? Какво е мантра?  (Прочетена 5399 пъти)
AIA
Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: Земя
  • « -: Декември 31, 2009, 01:34:08 »

Сега ще ви кажа как не се научих да медитирам . Преди година време изчетах доста неща за медитацията и разните пози които се казвали - асани , взех решение че позата или асана ще да бъде този дето му викат лотос , стори ми се най-достоен за дейноста ми пък и какво хубаво име само Лотос . След няколко минутно наместване на краката ми , гръбнакът ми , стойката на глава и ръце , беше цяло чудо че успях и точно след малко започна неистово да ме сърби носа, после кичур от косата ми като че ли оживя така ме гъделичкаше по лицето и връта че нямаше как да не наруша душевния ми баланс който все още дирех . Малко по-късно краката ми започнаха да тръпнат и да ме болят и тогава си казах че човек може да медитира само когато е отпуснат и да му е удобно така че бързо взех решение което си го приех с възторг доволна и щастлива че съм достатъчно умна че да ми хрумне . Реших да медитирам легнала по гръб разбира се , наново се намествах отпукане на крака , ръце и всичко както би трябвало всяка част от тялото ми . Сметнах че е време да пристъпя кам следващата крачка или - изчистване на съзнанието , никакви мисли край , и ви е бедна фантазията какво галопиране на мисли , цял поток се изсипа сякаш през целият ми съзнателен живот не съм мислила . Какво ли не беше , за това дали спрях газта или не , ами какво ли стана яденето ми на вкус и дали да изляза или не , правилно ли постъпих като си купих това а не унова и така нататък та чак до детските ми години .....
     След около час се събуждам и се кумя какво е станало и чак тогава включвам че този  Асан никак не бил лош но и той не е за мене . Е вярно че се ядосах на мене си че то си е за яд де при толкова усилия да заспи човек  Засрамен  И това беше моят опит за медитация първи и последен  . Няма проблеми смейте ми се какво пък важното е че положих усилия  Намигване
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #1 -: Декември 31, 2009, 02:46:48 »

Ами ще ти се смеем Ухилен ама не на това, което ти се е случило, а на начина по който го разказваш Ухилен Ухилен Ухилен
    На мен също не ми помагат Асаните за медитация. Медитирам легнала по гръб на пода с разперени ръце и крака ....
    Активен
    LaMariposa
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 22

• Град: Търговище
  • Пеперудите се нуждаят от любов!

« Отговор #2 -: Януари 21, 2010, 17:14:08 »

Как да не ти се смея, AIA , ами то все едно, че аз го разказвам!  Аплодисменти Слънце Целувчица Не бях аз Веселяк Веселяк Веселяк И моят опит беше долу-горе със същият успех! Май някой трябва да ни помогне, да ни даде някакви насоки. Само с книги не става. Пък и само с един опит, едва ли?
    Giti, не можеш ли да помогнеш. Как да си изпразня главата от всякакви мисли? Това ми изглежда невъзможно 
    Активен

ЩАСТИЕТО Е ЛЮБОВ! НЕКА БЪДЕМ ЩАСТЛИВИ!
    Icko
    Гост
    « Отговор #3 -: Януари 21, 2010, 21:25:17 »

Важното е, че човек има желание и се опитва да постигне това, което желае. Знайте, който търси, той намира Усмивчица
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #4 -: Януари 22, 2010, 12:41:33 »

Как да не ти се смея, AIA , ами то все едно, че аз го разказвам!  Аплодисменти Слънце Целувчица Не бях аз Веселяк Веселяк Веселяк И моят опит беше долу-горе със същият успех! Май някой трябва да ни помогне, да ни даде някакви насоки. Само с книги не става. Пък и само с един опит, едва ли?
    Giti, не можеш ли да помогнеш. Как да си изпразня главата от всякакви мисли? Това ми изглежда невъзможно 

Може би първо трябва да си изясниш проблемите,тревогите и всичко през деня и тогава да медитираш...? Усмивчица
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    LaMariposa
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 22

• Град: Търговище
  • Пеперудите се нуждаят от любов!

« Отговор #5 -: Януари 23, 2010, 08:31:12 »

Даааа, това никак не е лоша идея!  Сърце Точно това ми пречи да се отпусна и да се отдам на спокойствие... Благодаря! 
    Активен

ЩАСТИЕТО Е ЛЮБОВ! НЕКА БЪДЕМ ЩАСТЛИВИ!
    sunnyyy
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #6 -: Януари 27, 2010, 16:51:19 »

Аз съм в началото на моите опити да медитирам. Преживяването е страхотно!! Чувстваш се толкова щастлив след медитация, сякаш токущо си сбъднал най-голямата си мечта, а всъщност нищо такова не се е случило. Усещането е на чисто и огромно щастие, чисто защото извира от теб самата, от душата ти и никой и нищо извън теб не го е предизвикало. Аз лично оставям мислите ми да се реят, без да се насилвам да ги отбягвам, просто ги пускам да нахлуват в главата ми и ги наблюдавам без да ги преживявам. Трудно е да се обясни, всеки си има своя начин да се откъсне от мислите си, но не трябва да се отказвате, защото губите страшно много, уверявам ви  преживяването е несравнимооо  Щастливко
    Ето и един клип, който ми помогна много. Успех, надявам се да достигнете до това чисто чувство на щастие, обичам ви. Намигване

http://www.youtube.com/watch?v=e0rSmxsVHPE
    Активен
    7dc
    Гост
    « Отговор #7 -: Януари 29, 2010, 18:59:07 »

Аз съм в началото на моите опити да медитирам. Преживяването е страхотно!! Чувстваш се толкова щастлив след медитация, сякаш токущо си сбъднал най-голямата си мечта, а всъщност нищо такова не се е случило. Усещането е на чисто и огромно щастие, чисто защото извира от теб самата, от душата ти и никой и нищо извън теб не го е предизвикало. Аз лично оставям мислите ми да се реят, без да се насилвам да ги отбягвам, просто ги пускам да нахлуват в главата ми и ги наблюдавам без да ги преживявам. Трудно е да се обясни, всеки си има своя начин да се откъсне от мислите си, но не трябва да се отказвате, защото губите страшно много, уверявам ви  преживяването е несравнимооо  Щастливко
    Ето и един клип, който ми помогна много. Успех, надявам се да достигнете до това чисто чувство на щастие, обичам ви. Намигване

http://www.youtube.com/watch?v=e0rSmxsVHPE

Изглежда интересно... Усмивчица
    Активен
    Toni
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

« Отговор #8 -: Май 25, 2011, 10:08:12 »

Здравеите, на всички. Въпросите ми са следния как точно се медитира и какво представлява медитацията? Какво трябва да се направи за да чуем вътрешния си глас? Какво е мантра? Благодаря ви предварително, ако някои ми отговори ще съм му много благодарен.Извинете за неправилния правопис, но просто пиша на фонетик и не знам къде са буквите.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #9 -: Май 25, 2011, 12:00:34 »

Здравеите, на всички.

Здравей, Тони!

Цитат
    как точно се медитира и какво представлява медитацията?

Накратко казано медитацията е насочване на съзнанието към такива мисли, които са по-различни от обичайните. Има различни видове медитация в зависимост от избора на такива мисли. Един от видовете дори се състои в това да се опитваме да не мислим за нищо, което съвсем не е лесно.

Някои видове медитативни упражнения са посочени в ето тази тема:

http://indigota.com/index.php?topic=1951.0

На теб в каква връзка ти хрумна идеята за медитация?

Цитат
    Какво трябва да се направи за да чуем вътрешния си глас?

Вътрешният глас е връзка с по-висшата духовна същност на човека. Тя може да бъде по-лесно установена именно чрез медитации, но и ако човек е внимателен, наблюдава себе си и изобщо живота, ако се вслушва в своята интуиция.

Цитат
    Какво е мантра?

Мантра това е някакъв звук или словосъчетание, които се произнасят на глас или наум с цел медитация или молитва.

Много популярна мантра е "ОМ" (или "АУМ"), която се свързва със звученето на висшите творчески същества. 
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #10 -: Май 25, 2011, 12:31:38 »

Всяка медитация,йога или духовна практика започва с урока и усвояването на правилното дишане и намиране на вашия ритъм.
    Намиране и на удобната за вас поза е също важна.
    Следваща стъпка е фокусиране на съзнанието върху дишането с цел да спре рояка мисли,постигане на състояние на немислене (изпразване на съзнанието) и въвеждане на определени представи,идеи или образно казано визуализация след този момент които идват сами.
    Добро помощно средство за начинаещи е продължително гледане на пламък на свещ в комбинация с дишането.
    Написаното не е само прочетено отнякъде...
    Предупреждавам че съзерцаването на свещ не бива да се прави преди да имате някаква активна дейност изискваща вниманието ви.
    Пламъкът на свещта ще остави ярко петно пред очите ви и в съзнанието ви за дълго време.
    Препоръчвам го само преди лягане за да имате време за възстановяване от ефекта.
    « Последна редакция: Май 25, 2011, 12:38:37 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #11 -: Май 25, 2011, 12:36:36 »

Здравеите, на всички. Въпросите ми са следния как точно се медитира и какво представлява медитацията? Какво трябва да се направи за да чуем вътрешния си глас? Какво е мантра?
    "Да се медитира" е малко некоректен изказ. По-точно е "да бъдеш в медитация" или не. Или си вътре в къщата или не. В медитация може да бъдем когато сме свързани, а връзката се осъществява над главата.
    За това спомага оставане без мисли/Нивичар самадхи/. Всякакви мисли блокират Аджана/третото око/ и тогава е доста трудно медитацията да се случи.

Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #12 -: Май 25, 2011, 14:49:06 »

"Да се медитира" е малко некоректен изказ. По-точно е "да бъдеш в медитация" или не. Или си вътре в къщата или не.

Това е така само ако човек е един автомат, един предмет – той или е в къщата или не е. Ако човекът е едно съзнателно същество, той решава дали да бъде/влезе в къщата или да бъде навън/ да излезе от нея.

По същия начин човек решава да направи определено нещо – да мисли или да не мисли, да медитира или да не медитира. Да се оставиш твоето съзнание да прави нещо без твоето решение означава, че ти си в едно заспало/понижено състояние на съзнанието, когато нещата се случват от само себе си.

Цитат
    В медитация може да бъдем когато сме свързани, а връзката се осъществява над главата.

Всеки може да се опитва да медитира, ако го желае и положи определено усилие.
    Това усилие обаче не трябва да довежда до напрежение. Не е желателно също така да се прекалява с продължителността на медитациите.

Цитат
    За това спомага оставане без мисли/Нивичар самадхи/.
    Всякакви мисли блокират Аджана/третото око/ и тогава е доста трудно медитацията да се случи.

Правилни мисли спомагат за активизирането не само на третото око, но и на другите чакри, които са астралните човешки органи, служещи за възприемането на невидимите духовни светове.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #13 -: Май 25, 2011, 15:02:15 »

Буквално преведено, "медитация" означава "размишление".
    Да, в медитация се навлиза когато умът остане безмълвен.. в такъв случай ние сме изкривили значението на думата "размишление"! ХМ...

Може да се медитира върху определена дума или знак, за да се разбере техния смисъл.. ето го размишлението.. само че не трескаво и напрегнато, а спокойно.. хм..

Може би истинският смисъл на "размишление", "медитация", е да разбираш Мисълта на Духа, само че без да се мъчиш да мислиш...
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #14 -: Май 25, 2011, 15:07:44 »

Мисълта на Духа може да я възприемеш с всичките си сетива , може и да се опитваш да я прекараш през горния етаж. Не е нужно да е, чрез медитация.Когато станем наистина суперски , ще го правим осъзнато нон стоп. Може би това е Осъзнаването - възприемане на мисълта на Духа през всичко което сме.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright