Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Учителят за българите, славянството и Шестата раса  (Прочетена 1952 пъти)
Georgio
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 172

« -: Май 25, 2011, 09:09:06 »

"Шестата раса е раса на Братството. За нея може да се говори само на учениците, а не и на оглашените. Тогава ще има да живеят и от бялата раса, така както сега има и от черната, жълтата и прочие раси. Те ще бъдат в спящо състояние."

На вечеря с Учителя, 25 юни 1920 г., 22 ч. и 45 мин., Бургас, вечеря в дома на Я. Сотиров

‎"Новата цивилизация ще започне от Европа и ще се пренесе в Северна и Южна Америка и Африка. Нова земя вече се образува – в Тихия, Великия океан вече се подават под повърхността върхове на островчета, на които инженерите забиват байрачета. ...Там ще излезе новата суша, която ще съединява Америка с Европа. Ще заживее шестата раса на земята. От другите раси ще останат остатъци. Българите (славянството) ще играят важна роля. Ще се развие много интелектът. В славяните има най-много, най-голямо самопожертвувание. Култура без самопожертвувание не може да има."

Разговор с Учителя, 15 юни 1920 г., 19 ч., Сливен

‎"Ще кажете: „Защо Бог не е дал на българите по-голяма земя, като на англичаните?“ Бог е дал голяма земя, голяма империя на българите, повече от това не им трябва. Те влизат в расата на славяните, а славяните заедно имат голяма земя, грамадна империя. Бог е дал най-голямата империя на славяните и седи зад тях като страж и им казва: „Ако ме слушате, ще имате моето благословение. Ако не ме слушате, ще дойде студ от север. Народите от запад и юг ще ви нападнат, че ще се намерите на тясно.“

Тринайста неделна беседа от Учителя, държана на 15 януари 1939 год., София – Изгрев

"Славянството ще бъде ковачница на Новата култура. Това ще бъде на първо време. А след това ще дойде Шестата раса. У всички славянски народи ще се въплътят напреднали души. И това вече е започнало."

Петър Дънов, “Българската душа”, Издателство “Астрала”, 2000, стр.146

"Мисията на славяните е да внесат Любовта и доброто. Славяните днес са израснали духовно и те са най-подходящият материал за работа на Духа. Ето защо бъдещето е на славянството. Няма друг народ, който да е минал през толкова страдания, както славянството.

Славянството е дърво, върху което ще бъдат присадени Англия, Германия, Америка и Франция. Те са четирите професорин на славянството."

Петър Дънов, “Българската душа”, Издателство “Астрала”, 2000 г.

"Бъдещето е на славяните, бъдещето е на българите. Те ще оправят всички народи. БЪЛГАРИЯ ЩЕ БЪДЕ ДУХОВЕН КРЕДИТОР, ДУХОВЕН РАЗСАДНИК НА ЦЕЛИЯ СВЯТ!"

Петър Дънов, “Българската душа”, Издателство “Астрала”, 2000, стр. 148

"Бялата раса се отличава с едно самосъзнание, че седи по-горе от другите раси, които са я предшествали: жълтата раса, черната раса и червената раса. И действително тя седи по-горе от тях, има известни признаци. Устройството на тялото, устройството на черепа у бялата раса е другояче построен. Тъй нареченият Камперов ъгъл у бялата раса е по-голям. Черепът в бялата раса е другояче построен. После моралните чувства са по-силно развити в съзнанието."

Настанало е Царството Божие. Двадесет и четвърта неделна беседа, 30 март 1941 г., неделя, 10 часа. София – Изгрев

"Българският тип съставлява само една форма, една фаза, но не е нещо кардинално. Нито пък английският тип – англосаксонският, нито даже цялата бяла раса. Ако разгледате петтех раси, те се различават. В строежа на главата има разлика между бялата, жълтата, черната и червената раса. После има една разлика в строежа на ръцете. Един китаец, каквото и да прави той, у него няма тия заложби, които има един от бялата раса, от арийската раса. Понеже в бялата раса, във всяка раса има вложено нещо ново, което в предишните раси го няма. И в следната раса, която ще дойде и в нея ще има едно качество, което няма в бялата. Това качество не може да се предаде на бялата раса. Бялата раса, за да го придобие, трябва да премине в шестата раса. Ти не можеш да имаш качества на шестата раса, ако не влезеш в тази раса. Един плод не може да има едни и същи качества, ако е вирял в топлия или в умерения пояс. В топлия пояс има повече условия за растене, отколкото в умерения пояс. Та, във всяка нова раса има повече и по-добри условия, отколкото в предната раса."

Даване – вземане. Скъпоценният камък. 24 лекция на Общия Окултен клас, 7 март 1934г. София, Изгрев
Активен

Sentinel
SentinelOfLove
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 369

• Град: Sofia
  • « Отговор #1 -: Май 25, 2011, 10:22:57 »

Съгласен съм отчасти
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Май 25, 2011, 10:40:06 »

Съгласен съм отчасти

А с какво си съгласен и с какво не си?
    Активен
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #3 -: Май 25, 2011, 12:40:22 »

Съгласен съм отчасти

А с какво си съгласен и с какво не си?
    Тайна Усмивчица

Шегувам се Усмивчица Съгласен съм с всичко освен с границите, които са сложени. "Ти не можеш да имаш качества на шестата раса, ако не влезеш в тази раса." Това не е вярно Усмивчица
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Май 25, 2011, 12:43:32 »

Ако придобиеш някое от нейните качества, ти мигновено ставаш част от шестата раса. Ясно и просто. Природата е деспот! Няма как да ходиш по стените, колкото и да ти се иска!
    Активен
    cristo777
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 24

« Отговор #5 -: Май 25, 2011, 13:18:14 »

аз съм от шестата раса и мисля че тези качества за които говори или са ти дадени или не са а не се придобиват ..... "А след това ще дойде Шестата раса. У всички славянски народи ще се въплътят напреднали души. И това вече е започнало."

Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Май 25, 2011, 15:35:46 »

аз съм от шестата раса и мисля че тези качества за които говори или са ти дадени или не са а не се придобиват ..... "А след това ще дойде Шестата раса. У всички славянски народи ще се въплътят напреднали души. И това вече е започнало."

Тези качества са дадени на абсолютно всяка душа. Само че много от нас, ги пропиляват.
    Напредналите, преди да са напреднали, първо е трябвало да открият какво им е дадено, след което - да го проявят. "Ненапредналите" не знаят точно какво има в тях, какъв е потенциалът им.. крият светлата си сила зад маски, без дори да знаят за това.
    Активен
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #7 -: Май 25, 2011, 16:03:06 »

нищо не ти е дадено. Ти сам си си дал всичко, твой избор е къде да си сложиш границата.
    Активен
    cristo777
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Май 25, 2011, 18:13:24 »

Тези качества са дадени на абсолютно всяка душа. Само че много от нас, ги пропиляват.
    Напредналите, преди да са напреднали, първо е трябвало да открият какво им е дадено, след което - да го проявят. "Ненапредналите" не знаят точно какво има в тях, какъв е потенциалът им.. крият светлата си сила зад маски, без дори да знаят за това.

не съм съгласна с теб и по късно ще ти пиша лично
    Активен
    cristo777
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Май 25, 2011, 18:21:32 »

нищо не ти е дадено. Ти сам си си дал всичко, твой избор е къде да си сложиш границата.
    а на теб ще кажа че нищо не съм си дала а са ми дали и всеки ден се радвам на утрото и въобще съм Благодарна на Господ или на каквато и да е там сила  СВисше
     че имам възможноста още един ден да се наслаждавам на изгрева и залеза и всичките уроци които получих и продължам да получавам така си развивам вече даденото...а що се отнася до границите ...не си поставям граници 
    Активен
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #10 -: Май 25, 2011, 19:29:52 »

Хубаво е че се радваш и че не слагаш граници Усмивчица Браво Усмивчица
    Активен
    notlike
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 74

• Град: Варна
  • Възходът на планетата на идиотите

« Отговор #11 -: Май 31, 2011, 09:42:29 »

Ех, тая котка не спря да я слагаш, ама е хубава пък мацата. Иначе тези маски прикриват истинската ни същност, нали?

П.П: В думите на Учителя могат да се открият капки расизъм..или просто той знае, че нашата раса е по-развита?
    Активен

Зад всяка хвалба се крие завист. Зад всеки упрек се крие добро намерение. Зад всяко хубаво нещо стои интерес, а зад всяка тежка ирония дебна аз и се хиля на идиотщината на тоз' прост народ!
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #12 -: Май 31, 2011, 10:14:18 »

В думите на Учителя могат да се открият капки расизъм..или просто той знае, че нашата раса е по-развита?

Не е по-развита.
    Тук става въпрос за един окултен факт, свързан с това,
    че в различните еволюционни епохи
    водещите импулси на развитието са най-силно проявени в определена народност.

В едно по-далечно минало, по времето на Древна Атлантида,
    те са били проявявани в представителите на съответните раси,
    докато в нашата Следатлантска епоха значението на расите е намаляло съществено.

Така или иначе, в първата следатлантска епоха водеща роля са играли индийците,
    във втората - персийците,
    в третата - египтяни, вавилонци, асирийци,
    в четвъртата - гърците и римляните,
    в настоящата пета следатлантска епоха - западноевропейците (северните и особено немците),
    а в шестата следатлантска епоха водещите импулси ще идват от представителите на славянските народи.

Тъй като една епоха има дълъг период на развитие, началните импусли на шестата епоха за напредналите окултисти вече могат да бъдат забелязани у някои представители на славянските народи.
    Същинската фаза на тази епоха се предвижда да започне около 3573 година. 
    Активен
    Sobercho
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

« Отговор #13 -: Юли 07, 2011, 00:06:43 »

Цитат

Не съм съгласен! Граници слага човешкото его.Божественото е безгранично.На перфектно моралното не му трябва граница.
    Активен

В Природата няма нищо абсолютно равно,но все пак има перфектна хармония !
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #14 -: Юли 07, 2011, 10:49:50 »

Цитат

Не съм съгласен! Граници слага човешкото его.Божественото е безгранично.На перфектно моралното не му трябва граница.

Както аз казах по рано Усмивчица Точно така Усмивчица
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Шестата раса - има ли бъдеще? « 1 2 3 »
    Всичко относно индиготата
    11WOLF11 31 5886 Последна<br />публикация Октомври 07, 2012, 12:37:16
    от shining_star
    Програма за Шестата раса
    Езотерика
    Инил 1 1685 Последна<br />публикация Октомври 02, 2009, 20:58:24
    от Инил
    ЦЕРН блокирал шестата раса
    Всичко относно индиготата
    Evolution 2 3033 Последна<br />публикация Февруари 15, 2011, 14:36:41
    от Дом
    Как Българите стават граждани на турция
    За България
    Аэ съм 1 1066 Последна<br />публикация Октомври 07, 2010, 17:28:15
    от Аэ съм
    Кой ще успее да премине в Шестата раса? « 1 2 3 4 »
    Великият преход
    kuan 52 7051 Последна<br />публикация Март 11, 2013, 19:29:01
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright