Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как си представяте задгробния живот?  (Прочетена 916 пъти)
...
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« -: Май 23, 2011, 11:11:55 »

Въпросът е повече от ясен. Усмивчица

Какво според вас ни очаква след смъртта на физическото тяло?
Къде отиваме? Дали всички на едно място или "всеки според заслугите си", т.нар. Ад и Рай? Съществуват ли те въобще?
Какво ни очаква в Отвъдното? Каква е вашата представа за него - предполагаеми картини и чувства, които се пораждат у вас?
Активен
mamagaya
Гост
« Отговор #1 -: Май 23, 2011, 19:58:49 »

След смъртта на физическото тяло душата се слива с енергоинформационното поле и човешкото съзнание предсстава да съществува.  Няма рай или ад.

Активен
Sentinel
SentinelOfLove
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 369

• Град: Sofia
  • « Отговор #2 -: Май 25, 2011, 12:48:47 »

Когато тялото умре, ние сле сливаме с същността си напълно. Ние сме души, не енергии, а телата са си като коли за нас. Та, като колата й свърши газта, ние се връщаме в къщи, и там си продължаваме да живеем с новите неща, които сме научили тука. И от там си избираме дали пак да дойдем с нова мисия или да правим нещо друго Усмивчица Тука сме като на училище един вид Усмивчица
    « Последна редакция: Май 25, 2011, 13:10:46 от Death_Blade^ » Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Юли 17, 2011, 10:12:58 »

Какво според вас ни очаква след смъртта на физическото тяло?
    Къде отиваме? Дали всички на едно място или "всеки според заслугите си", т.нар. Ад и Рай? Съществуват ли те въобще?

В книгата си Теософия Р. Щайнер дава едно много ясно описание на Чистилището или Ада, както често го наричат.

Оказва се, че всички наши желания след смъртта ни не изчезват, а продължават да ни съпътстват. В резултат на това човешкото същество попада в една много трудна ситуация: то има сетивно желание, но няма органите, чрез които да може да го реализира!

Такова усещане могат лесно да си представят всички онези, които са искали да се откажат от някакво сетивно желание (например, да пушат) и особено, ако са били пристрастени към него.

Фактически, съпътстващата ни страст в отвъдното прави живота ни Ад. Ад, който все пак има за цел да ни пречисти, облагороди.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    101 мощни мисли за живот
    Здрав дух здраво тяло
    Админ 2 2839 Последна<br />публикация Януари 28, 2010, 17:56:43
    от Админ
    Живот по пътя на изцелението
    Духовни учения
    Админ 0 1396 Последна<br />публикация Януари 28, 2010, 18:00:10
    от Админ
    Разумният Живот
    Духовни учения
    lessus 2 983 Последна<br />публикация Февруари 25, 2010, 11:55:38
    от kim
    Пътят на душата към задгробния живот
    Езотерика
    Аэ съм 5 6134 Последна<br />публикация Май 15, 2011, 06:31:15
    от kaloian1
    Могъществото на невидимия живот
    Здрав дух здраво тяло
    The One 5 5584 Последна<br />публикация Юни 14, 2011, 11:49:15
    от gorgon4e

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright