Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Вярвате ли в кармата ?  (Прочетена 1608 пъти)
mamagaya
Гост
« -: Май 22, 2011, 23:49:41 »

Здравейте,

Вярвате ли в кармата и че човешката съдба е предопределена от някакви висши сили или от грешки в минали животи.
След като се запознах с транссърфинга разбрах нещо - в каквото вярваш и това получаваш, каквито мисли имаш в главата и такава ще е и реалността ти. Но защо все още се говори за кармата и че съдбата не може да бъде променена по никакъв начин? То не беше карма йога, кабалисти и т.н.
Активен
Lola
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #1 -: Май 23, 2011, 00:50:51 »

И на ме н това ми е било винаги много объркващо, защо казват, че съдбата не може да се промени или, че човек може да се намеси в съдбата си само с около 20 %, а в същото време ние се борим за нещо, имаме цели, постигаме ги, взимаме решения, опитваме се да променим толква много неща в жвота си с каква цел, след като може просто да се оставим по теченето и то да ни отведе по пътя ни, понеже съдбата си е съдба и тя ще се случи?
Активен
mamagaya
Гост
« Отговор #2 -: Май 23, 2011, 01:11:26 »

Започни да четеш транссърфинг на реалността Усмивчица Усмивчица Усмивчица
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #3 -: Май 23, 2011, 01:14:46 »

Абе Трански ти друго освен транссърфинг четеш ли? Като оставим невзетите изпити за които те мързи да четеш. Ухилен
Активен
mamagaya
Гост
« Отговор #4 -: Май 23, 2011, 01:24:41 »

Абе Трански ти друго освен транссърфинг четеш ли? Като оставим невзетите изпити за които те мързи да четеш. Ухилен

Разбира се.
Чета и други книги
Но транссърфинга ми е любим както Сахаджа йога и кундалини са присъщи на писара Търсач

Цяла библиотека имам у нас
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #5 -: Май 23, 2011, 01:27:26 »

То само във вас има цяла библиотека. Ухилен  Другите нямат. Веселяк
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #6 -: Май 23, 2011, 01:27:48 »

Целта е една,Пътищата много...
    Всъщност колкото и да се съпротивляваме се движим към Целта.
    Често тази съпротива създава и ответната реакция срещу нашите напъни...
    И това чувство за предопределеност наречено Съдба го има винаги като някакъв компас...
    Кармата... идеята да изкупувам грешки някак си не ми пасва на фона на Вселената...
    Да търгувам на дребно със Създателя и могъщите сили в тази Вселена... нещо този пазарлък не ми се вписва в картинката.
    На ти,дай ми... човешко,твърде човешко е...

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #7 -: Май 23, 2011, 01:30:45 »

Странник, въпросът за кармата е интересен.
    Много точни неща пишеш и разбираеми. Усмивчица
    Проблема е че на много хора им е затъмнено съзнанието и смятат че ако се случи нещо, то е по божията воля, а не осъзнават че всъщност това е техният избор в света на сънуващите. Усмивчица Усмивчица

53. Управляване на съдбата
    Декларация
    Когато човек поеме управлението в свои ръце, животът му престава да зависи от обстоятелствата. Корабчето може да се насочи в която и да е посока настрани от „съдбата", която уж ви е предначертана. Всичко е много просто - животът е като река. Ако самите вие гребете, имате възможност да избирате посоката, а ако просто сте се оставили на течението, сте принудени да плавате в руслото на потока.
    Искате ли карма - ще я получите. Като мислите, че участта ви зависи от някакви неумолими обстоятелства или грешки в минали животи, по този начин реализирате съответния вариант. Ваша воля - нали сте дете на Бога! А ако желаете да бъдете Създател, и това е във вашата власт. Дуалното огледало е съгласно с всичко.
    Тълкуване
    Да предположим, че сте си поставили цел, която от нормална гледна точка изглежда трудно постижима или изобщо неизпълнима. С цялата си душа се стремите към нея, но скептично настроеният разум ви сваля на земята и ви вдава все един и същ въпрос: как, по какъв начин?
    И така, съобразно с принципите на транссърфинга на етапа, когато средствата за постигане на целта все още не са ви известни, е необходимо да направите необичайна крачка - спрете да мислите за средствата и се съсредоточете върху крайната цел, сякаш тя вече е постигната. Когато въртите в мислите си целевия слайд, слоят на вашия свят се премества в пространството на варианти към сектора, където целта е реализирана.
    Преместването е неуловимо, но го има. Нека разумът си се съмнява колкото иска - главното е прилежно да въртите в мислите си целевия слайд. Това прилича на нощен полет - движението не се забелязва, но двигателят работи, значи самолетът се движи. По същия начин в главата ви се визуализира целта (двигателят), а отвън подемната сила - външното намерение - дърпа слоя на вашия свят (самолета) към крайния пункт.
    Кормилото на намерението е във вашите ръце. Всичко ще бъде така, както вие искате.

То само във вас има цяла библиотека. Ухилен  Другите нямат. Веселяк

Ами циганите например се съмнявам да имат библиотеки. Аз обхващам всички.
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #8 -: Май 23, 2011, 01:34:08 »

Странник, въпросът за кармата е интересен.
    Много точни неща пишеш и разбираеми. Усмивчица
    Проблема е че на много хора им е затъмнено съзнанието и смятат че ако се случи нещо, то е по божията воля, а не осъзнават че всъщност това е техният избор в света на сънуващите. Усмивчица Усмивчица

53. Управляване на съдбата
    Декларация
    Когато човек поеме управлението в свои ръце, животът му престава да зависи от обстоятелствата. Корабчето може да се насочи в която и да е посока настрани от „съдбата", която уж ви е предначертана. Всичко е много просто - животът е като река. Ако самите вие гребете, имате възможност да избирате посоката, а ако просто сте се оставили на течението, сте принудени да плавате в руслото на потока.
    Искате ли карма - ще я получите. Като мислите, че участта ви зависи от някакви неумолими обстоятелства или грешки в минали животи, по този начин реализирате съответния вариант. Ваша воля - нали сте дете на Бога! А ако желаете да бъдете Създател, и това е във вашата власт. Дуалното огледало е съгласно с всичко.
    Тълкуване
    Да предположим, че сте си поставили цел, която от нормална гледна точка изглежда трудно постижима или изобщо неизпълнима. С цялата си душа се стремите към нея, но скептично настроеният разум ви сваля на земята и ви вдава все един и същ въпрос: как, по какъв начин?
    И така, съобразно с принципите на транссърфинга на етапа, когато средствата за постигане на целта все още не са ви известни, е необходимо да направите необичайна крачка - спрете да мислите за средствата и се съсредоточете върху крайната цел, сякаш тя вече е постигната. Когато въртите в мислите си целевия слайд, слоят на вашия свят се премества в пространството на варианти към сектора, където целта е реализирана.
    Преместването е неуловимо, но го има. Нека разумът си се съмнява колкото иска - главното е прилежно да въртите в мислите си целевия слайд. Това прилича на нощен полет - движението не се забелязва, но двигателят работи, значи самолетът се движи. По същия начин в главата ви се визуализира целта (двигателят), а отвън подемната сила - външното намерение - дърпа слоя на вашия свят (самолета) към крайния пункт.
    Кормилото на намерението е във вашите ръце. Всичко ще бъде така, както вие искате.

Хайде да я вметнем цялата а?
    http://www.scribd.com/doc/30104952/53/%D0%A3%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #9 -: Май 23, 2011, 01:40:45 »

Целта за която говорех не е в този свят и измерение...
    Няма как да преминеш в друго ниво ако не следваш висока цел...
    Земните цели се постигат с почтени и непочтени начини -еволюция,щастие или любов не се купуват с пари...
    Транссърфинга е познание което ти дава начина,ти си избираш Целта...
    Ако Целта е по-долу от теб... ще летиш надолу...
    Падайки,си мислиш че летиш...

Не говоря за никой конкретно!
    Говоря по принцип!
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #10 -: Май 23, 2011, 01:44:58 »

Май е време да прочета Кришнамурти значи.
    Активен
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #11 -: Май 23, 2011, 08:01:17 »

Човек има съдба. Дадено начало, няколко преходни точки и край. А всичко останало, като какво ще правиш между тях, си е абсолютно твой избор.

Транс, това време дето го прекарваш във форума, ако го беше използвал да прочетеш нещо, сега нямаше да ни питаш как да си взимаш изпитите..
    Активен
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 369

• Град: Sofia
  • « Отговор #12 -: Май 23, 2011, 10:01:08 »

Човек има съдба. Дадено начало, няколко преходни точки и край. А всичко останало, като какво ще правиш между тях, си е абсолютно твой избор.

Транс, това време дето го прекарваш във форума, ако го беше използвал да прочетеш нещо, сега нямаше да ни питаш как да си взимаш изпитите..
    +1
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #13 -: Май 23, 2011, 10:17:41 »

И на мен това ми е било винаги много объркващо, защо казват, че съдбата не може да се промени или, че човек може да се намеси в съдбата си само с около 20 %, а в същото време ние се борим за нещо, имаме цели, постигаме ги, взимаме решения, опитваме се да променим толква много неща в жвота си с каква цел, след като може просто да се оставим по теченето и то да ни отведе по пътя ни, понеже съдбата си е съдба и тя ще се случи?

Такова фаталистично разбиране за съдбата/кармата е много крайно.

За да разберем по-точно въпроса, може да направим следното сравнение.
    Да си представим един човек, който решава да си построи къща. Той си събира пари, намира парцел, подготвя план и т.н. Ако всичко върви добре, той знае, че след някакво време (година, две или три) ще заживее в новия си дом.

Този план ще определи до някаква степен живота му след това.
    Как конкретно обаче ще живее той, това зависи изцяло от самия него и единственото ограничение се състои в това, че той ще обитава този дом.

Подобна аналогия може да се направи и с кармата/съдбата на човека.

Тя определя до известна степен случващото се в неговия живот,
    но не ограничава кой знае колко неговата свобода при наложените условия.
    Те така или иначе са задължителни предвид материалния характер на нашите въплъщения (ние се раждаме в конкретно време, семейство, държава, принадлежим към даден пол, социален кръг и т.н.), налагат известни ограничения,
    но съвсем не ограничават нашата свобода по начин, който да ни лиши от самостоятелен избор на начина на живот, който искаме да водим.
    « Последна редакция: Май 23, 2011, 10:25:10 от Ich » Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Май 23, 2011, 10:52:31 »

Да ме питат "вярвате ли в кармата", за мене е все едно да ме питат дали вярвам, че това, която върша, има последствия, за които съм отговорен. Еми не може да се каже, че вярвам, то просто е така.

Цитат
    Вярвате ли в кармата и че човешката съдба е предопределена от някакви висши сили или от грешки в минали животи.
    Никакви висши сили не предопределят съдбата ни. Може да се намесват в някакви ситуации, но без да нарушават свободния ни избор.
    Ние грешим, и понеже не се учим от грешките си, има "неприятни" последствия. След което вече би следвало да научим нещо. Но това не е ограничаващо по никакъв начин. Напротив, дава ни възможността да се учим - а "истината дава свобода".

Винаги има някакви зависимости, но те са ефимерни.
    А свободата не е да бягаш от тях, крещейки - "не съм роб!", а да можеш да живееш свободно и в рамките, и извън тях.

Но транссърфинга ми е любим както Сахаджа йога и кундалини са присъщи на писара Търсач
    И както търсач натрапва сахаджата, ти си натрапваш транссърфинга
    « Последна редакция: Май 23, 2011, 11:08:28 от Ихра » Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Вярвате ли в магии? Как си ги обяснявате ?
    Въпроси и отговори
    silence 8 1674 Последна<br />публикация Април 03, 2013, 17:29:14
    от meander
    Вярвате ли на хороскопите по зодии?
    Анкети
    nia.boneva6 11 2354 Последна<br />публикация Март 27, 2011, 18:34:29
    от l'amour
    Откровения на Кармата - Рудолф Щайнер « 1 2 »
    Книги
    Ich 27 2850 Последна<br />публикация Април 09, 2012, 08:57:10
    от Ich
    Ако вярвате в пререждания...
    Астрология и нумерология
    ~Schwarze_Sonne~ 3 861 Последна<br />публикация Юли 10, 2012, 09:39:05
    от Щуродино
    Вярвате ли в Коледа?
    Езотерика
    loop 0 511 Последна<br />публикация Декември 22, 2012, 04:07:13
    от loop

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright