Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво би направил, ако днес беше последният ми ден от този живот/реалност?  (Прочетена 1117 пъти)
sunsea
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« -: Май 22, 2011, 23:41:26 »

Стоях и си мислех какво бих направила, ако днес беше последният ми ден от този живот/реалност? Аз бих се усмихвала още повече, бих се опитала да дам на отчаяния надежда, на близките и приятелите топлина, на озлобения любов, на стресирания спокойствие. Да изживея всеки един миг пълноценно. То и сега се опитвам да го правя, но ако знам, че е за последно сякаш усилията ми биха били още по-големи. Вие какво бихте направили ?
Активен
mamagaya
Гост
« Отговор #1 -: Май 22, 2011, 23:44:55 »

Стоях и си мислех какво бих направила, ако днес беше последният ми ден от този живот/реалност? Аз бих се усмихвала още повече, бих се опитала да дам на отчаяния надежда, на близките и приятелите топлина, на озлобения любов, на стресирания спокойствие. Да изживея всеки един миг пълноценно. То и сега се опитвам да го правя, но ако знам, че е за последно сякаш усилията ми биха били още по-големи. Вие какво бихте направили ?

Интересно
ами честно да ти кажа живота ни е даден за да го изживеем така или иначе. Целта и смисъла на живота на всички живи същества е в управлението на реалността. На твоя място бих прекарал просто един хубав незбравим ден с любимия човек. Все пак любовта е нещо хубаво
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #2 -: Май 22, 2011, 23:56:52 »

Ако знаеше, че това ще ти е последния ден едва ли щеше да бъдеш така спокойна и да раздаваш надежда, топлина, любов и спокойствие. Но така де. Това сме го чували и друг път. Та това трябва да го правим всеки ден все едно, че той ни е последния, а не да чакаме той да дойде и тогава да се сетим, че трябва да се обърнем към всички и да раздаваме с пълни шепи. Няма защо вече. Няма да има и кой да го оцени. Затова, че сега разтворете сърцата си и раздавайте. Всеки миг, всяка секунда. Но да бъде истински, а не само така-лицемерно.
Надявам се да не ми го прехвърлите в говорилня. Ухилен Веселяк
Активен
mamagaya
Гост
« Отговор #3 -: Май 22, 2011, 23:58:49 »

С други думи - Позволете си да бъдете себе си, а на другите да бъдат други
Активен
sunsea
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Май 23, 2011, 00:01:07 »

Аз си казах, че и сега правя това до колкото мога Усмивчица
Цитат
Ако знаеше, че това ще ти е последния ден едва ли щеше да бъдеш така спокойна и да раздаваш надежда, топлина, любов и спокойствие
Сигурно си прав, но поне така си мисля и се надявам. Често мислите и надеждите не се опровергават, но това не означава да не се опитваш да ги следваш Усмивчица
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #5 -: Май 23, 2011, 00:12:13 »

Много хубав въпрос!
    В нашия живот има тук и сега...
    Няма утре,няма вчера...
    Мигът се изплъзва и никога не се завръща...
    Не го ли изживееш - пропилял си го...
    Дори като пием вода - може се превърне в незабравимо удовлетворение...

,,Бъди промяната която искаш да видиш в този свят''   - Ганди
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Lola
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #6 -: Май 23, 2011, 00:40:32 »

За един ден нищо не можеш да свършиш най-малкото заради това, че знаеш, че е последен. добре, че така е устроен света, че не знаем кога ни е последния ден. Поне не би трябвало да знаем. И човек колкото и да се опитва да се наслаждава на всеки миг, стреса  и ежедневието не дават голяма възможност да се усетиш моментите си. Всичко е прекалено забързано.
    Аз лично искам още толкова много неща да ми се случат и ги очаквам с такова нетърпение, че не искам и да си помислям за някакъв подобен ден
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #7 -: Май 23, 2011, 00:56:12 »

Аз лично искам още толкова много неща да ми се случат и ги очаквам с такова нетърпение, че не искам и да си помислям за някакъв подобен ден
    Аз пък се чудя защо някои хора постоянно мислят за последния ден, за самоубийства, потопи, края на света и ред глупости? Да, аз знам защо, но мисля, че тези същите ако нещо им куца в живота не би трябвало да насаждат мрачното си настроение и мисли върху останалите  и да травмират живота им. Той и без това е доста травмиран. Други пак такива хора са мнимоболните. Всеки ден ги боли нещо и все търсят на някой да се оплачат и ако някой им каже, че е болен от нещо и те вече, и те са болни. Живейте весело. Премахнете тези тъмни мисли от главите си. Живота е хубав и единствен.
    « Последна редакция: Май 23, 2011, 01:02:52 от pantera » Активен
    Lola
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Май 23, 2011, 01:13:38 »

Всеки си има страхове предполагам, някой повече страхове, а такива безстрашни не съм срещала честно казано, но има едно по лошо нещо от негативвизма, и от страховете и това са хората, които не мислят за нищо. Все повече ги срещам и ги наблюдавам и им се чудя, как се живее така, просто да съществуваш, без да искаш нещо определено, без да си даваш зор даже и за елементарни неща, просто да присъстваш. А на мнимоболните да не мислиш, че име  много лесно. Нали всичко е провокирано от нещо, едва ли някой иска да развие нещо подобно, което всъщност е следствие от начина на живот, а подобни отклонения  се случват след не много приятни събития, които могат да отключат всякакви страхове предполагам. А и не всеки умее да се наслаждава на живота и да е позитивен, просто си е даденост,а научаването е много трудно, след като не ти  идва отвътре. Та на не-толкова положителнитое личности не им е много добре, но просто са си такива. Тъй, че положителните да се раздават малко повече, за да радват душите и на другите
    Активен
    sunsea
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Май 23, 2011, 16:07:36 »

Цитат
    Аз пък се чудя защо някои хора постоянно мислят за последния ден, за самоубийства, потопи, края на света и ред глупости?

Ако си останал с такова впечатление за мен , но е доста далеч от истината. Може би не съм се изразила правилно, все пак четенето на написан текст не може да покаже истинската емоция. Хората около мен ми се чудят на постоянни позитивизъм и вяра, защото дори и в негативните ситуации им показвам, че има и добра страна. Когато нещата се приемат като уроци за личностно опознаване и израстване мисля е доста по - лесно. Това, че ми е минала такава мисъл през главата и съм я споделила не мисля, че може да постави една цялостна оценка/характеристика за това каква съм.

Цитат
    и не всеки умее да се наслаждава на живота и да е позитивен, просто си е даденост,а научаването е много трудно

Много е трудно да, но не и невъзможно. По мое мнение това се получава от конфликта в себе си. Когато един човек е заземен и в хармония със себе си нещата се нареждат. Стреса в ежедневието на всеки е доста голям, но и начините за справяне с него също са доста. Всичко е въпрос на личен избор и вътрешна нагласа. Въпрос на работа със себе си, а не на стоене и чакане да ти дойде "свише".

Цитат
    положителните да се раздават малко повече, за да радват душите и на другите
    бих добавила и да им покажат, че и те могат да бъдат такива

Усмивки и положителни емоции ви желая
    Активен
    Lola
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Май 23, 2011, 16:35:54 »

Цитат
    Аз пък се чудя защо някои хора постоянно мислят за последния ден, за самоубийства, потопи, края на света и ред глупости?

Ако си останал с такова впечатление за мен , но е доста далеч от истината. Може би не съм се изразила правилно, все пак четенето на написан текст не може да покаже истинската емоция. Хората около мен ми се чудят на постоянни позитивизъм и вяра, защото дори и в негативните ситуации им показвам, че има и добра страна. Когато нещата се приемат като уроци за личностно опознаване и израстване мисля е доста по - лесно. Това, че ми е минала такава мисъл през главата и съм я споделила не мисля, че може да постави една цялостна оценка/характеристика за това каква съм.

Цитат
    и не всеки умее да се наслаждава на живота и да е позитивен, просто си е даденост,а научаването е много трудно

Много е трудно да, но не и невъзможно. По мое мнение това се получава от конфликта в себе си. Когато един човек е заземен и в хармония със себе си нещата се нареждат. Стреса в ежедневието на всеки е доста голям, но и начините за справяне с него също са доста. Всичко е въпрос на личен избор и вътрешна нагласа. Въпрос на работа със себе си, а не на стоене и чакане да ти дойде "свише".

Цитат
    положителните да се раздават малко повече, за да радват душите и на другите
    бих добавила и да им покажат, че и те могат да бъдат такива

Усмивки и положителни емоции ви желая

За съжаление не всичко е въпрос на личен избор и вътрешна нагласа, има неща, които и Света да обърнеш не се получават и в този случай е много по-добре да стоиш и да чакаш посто да се случат, зашото да се бориш не винаги е най-доброто решение. Търпението е много полезно на моменти. А постигането на баланса също не е лесна работа.
    Много е важно какво ще ти поднесе живота и дали ще ти се наложи да се замислиш и  да поработиш върху себеси. Хората си живеят по инерция и вероятно освен да тъгува по това, че му е последен ден, и че не е направил толкова много неща, за друго човек едва ли би имал сили.
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #11 -: Май 23, 2011, 16:42:19 »

Цитат

О, не. Много добре си се изразила и не съм останал с такова впечатление за теб. Идеята е друга. Поста ти ми го подсказа въпроса. Защо все търсим това? Кога ще свърши света? Да не повтарям пак. Дори във филмите все ни нападат извънземните и все са от страшни по страшни. Нима тези извънземни са все такива? Дали при тях не е вече тази хармония за която ние все така бленуваме? Не е ли при тях чист света им без боклуци, без смог, без унищожаване на горите? Все потопи. Земетресения. Цунами. Такъв грип, онакъв грип. Ние май сами искаме да се затрием. Всичко все нас връхлита. Е, то затова  си задаваме въпроса- какво да направя ако ми остава един ден? Ами нищо. Ще го изживеем пак като овца без история.
    Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #12 -: Май 23, 2011, 16:53:41 »

Какво бихте направили ?
    Наслаждавай се.
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво е Йога
    Йога
    Админ 0 1121 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:22:08
    от Админ
    Какво е предателството за вас? « 1 2 3 4 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    DArkAngel 56 4297 Последна<br />публикация Декември 22, 2012, 19:59:49
    от perli4ka
    С какво те отъждествявам :) « 1 2 3 »
    Снимки
    giti 33 3091 Последна<br />публикация Септември 13, 2010, 16:25:11
    от небесният ангел
    Какво харесвам в теб? « 1 2 3 4 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Gayatri 57 4299 Последна<br />публикация Април 08, 2011, 14:32:41
    от shining_star
    Какво (не) научихме от тях ?
    Въпроси и отговори
    Amaranth 0 649 Последна<br />публикация Октомври 10, 2010, 22:10:25
    от Amaranth

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright