Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Съществуват ли адептите?  (Прочетена 1944 пъти)
mamagaya
Гост
« -: Май 21, 2011, 23:45:12 »

Как мислите. Съществуват ли адептите.
Питах един френд и тои ми каза че това са хора надарен със свръхестествени способности и владеещи тайните на алхимията. Досат от тях могат дори и да правят промени във времето, да предизвикват земетресения и т.н. Разни такива неща.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D1%82

Адепт е посветен последовател на някое учение.
В различните култури и учения думата адепт има свой специфичен смисъл и съдържание, доколкото съществува различие в понятието „посветен“.
През Средните векове в Европа адепти са лица посветени в тайните на алхимията. Смятани са за същества с по-висша култура от човешката, които живеят на места, недостъпни за обикновения човек. Според окултизма много от събитията на Земята са направлявани от тях. Розенкройцерите били адепти от най-високата йерархия на окултистите. Усмивчица
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Май 22, 2011, 00:07:04 »

Транс бих те посъветвала , преди да пускаш тема ,да проверяваш вече наличната информация във форума. Напиши адепти в полето търси и попрочети, ако след това вече имаш конкретни въпроси ,можеш да извадиш цитат и да се дискутира по въпросa , който евентуално не ти е ясен или те интересува нещо повече.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
mamagaya
Гост
« Отговор #2 -: Май 22, 2011, 00:24:56 »

Ами интересувам се хората които практикуват транссърфинг считат ли се за адепти. Усмивчица
Активен
paparosko
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #3 -: Май 22, 2011, 21:32:55 »

Хайде да разсъждаваме логически.
Ако хората, които практикуват транссърфинг са адепти, то всеки може да стане адепт стига да практикува транссърфинг, защото доколкото съм запознат, всеки може да практикува транссърфинг.
От друга страна транссърфингът използва силата на Ума, а това означава, че всеки запознат малко или много с духовните принципи и практикува някакъв друг вид езотерични техники със същата насоченост е готов адепт.

Адептите са обвити с тайственост, която не е случайна. Нека ги оставим на спокойствие.
Важно е да бъдем позитивни и добронамерени!

Активен

Никога не казвай никога!
mamagaya
Гост
« Отговор #4 -: Май 22, 2011, 22:19:38 »

Хаха. Адепт означава човек надарен със свръхестествени сили.  Усмивчица Усмивчица Усмивчица

йогата Бабаджи адепт ли е?
Активен
paparosko
**
Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #5 -: Май 23, 2011, 20:09:56 »

Прав си - "надарен със свръхестествени сили".
То всеки има заложени такива сили, но е необходимо да ги развива и то осъзнато.
А адептите са явно надарени по рождение.
Бабаджи е аватар. Неговата мисия на земята е по-особена.

Активен

Никога не казвай никога!
mamagaya
Гост
« Отговор #6 -: Май 23, 2011, 20:13:32 »

Прав си - "надарен със свръхестествени сили".
То всеки има заложени такива сили, но е необходимо да ги развива и то осъзнато.
А адептите са явно надарени по рождение.
Бабаджи е аватар. Неговата мисия на земята е по-особена.

Бабаджи не е аватар, а човек постигнал просветление
Активен
paparosko
**
Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #7 -: Май 23, 2011, 21:17:19 »

Е, щом ти казваш!?

Активен

Никога не казвай никога!
paparosko
**
Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #8 -: Май 23, 2011, 21:32:26 »

Тук http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%85%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80_%D0%91%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B8
и тук http://www.kaldata.com/forums/index.php?autocom=blog&blogid=653&showentry=4209
и тук http://www.selenabg.com/index.php/2008-07-29-07-58-11/38-2008-07-27-20-26-06/77-2008-08-24-16-01-03.html
и на още много места пък казват друго:

Махаватар Бабаджи Нагарадж - аватар на аватарите!

« Последна редакция: Май 23, 2011, 21:53:35 от paparosko » Активен

Никога не казвай никога!
mamagaya
Гост
« Отговор #9 -: Май 23, 2011, 21:52:51 »

А ти виждал ли си го този Бабаджи. Аз се съмнявам в неговото съществуване в този свят.  Усмивчица Усмивчица
Активен
paparosko
**
Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #10 -: Май 23, 2011, 22:07:14 »

А сега!
Типичен въпрос на материалист.
Око да види, ръка да пипне.

Ти виждал ли си Бог?
Не е важно да видиш нещо, а да вярваш в съществуването му, то така или иначе всичко е дело на Ума, тя и "реалността" е илюзорна - някъде там в дълбините на съзнанието.

Въпреки това добре е да се съмняваш, да не приемаш всичко на доверие - обърни се към интуицията си.

Активен

Никога не казвай никога!
mamagaya
Гост
« Отговор #11 -: Май 23, 2011, 22:13:09 »

А сега!
Типичен въпрос на материалист.
Око да види, ръка да пипне.

Ти виждал ли си Бог?
Не е важно да видиш нещо, а да вярваш в съществуването му, то така или иначе всичко е дело на Ума, тя и "реалността" е илюзорна - някъде там в дълбините на съзнанието.

Въпреки това добре е да се съмняваш, да не приемаш всичко на доверие - обърни се към интуицията си.

Ти въобще знаеш ли кои е Бог. Аз такива фигури като Бабаджи,Сай Баба, Христос и т.н. са хора които са повярвали в способностите си. А всъщност тайната е една - всеки човек е Бог стига да повярва в способностите си.
Христос е вървял по вода защото е повярвал че го може. Ти също може да вървиш ако имаш такава вяра.

3. Дете на Бога
Декларация
Във всекиго от нас има частица от Бога. Вие сте негово дете, а животът ви е сънят на Бога. Управлявайки реалността със силата на своето намерение, вие изпълнявате Неговата воля. Вашето намерение е намерението на Бога.
Как можете да се съмнявате, че то ще бъде изпълнено?
За тази цел е нужно само да си позволите това право. Когато Го молите, е все едно Бог да моли самия себе си. Нима може Бог да моли самия себе си? Нима съществува някой, от когото Той да иска нещо за себе си? Той и така ще си вземе всичко, което поиска.
 Не молете, не искайте и не се стремете. Сами формирайте своята реалност с помощта на осъзнатото намерение.
Тълкуване
Нашият свят е театър на сънищата, където Бог е едновременно зрител, сценарист, режисьор и актьор. Като зрител Той наблюдава пиесата, която се играе на сцената на света. Като актьор Той преживява и чувства същото, което преживява и чувства и съществото, което играе ролята си. Бог твори реалността и я управлява чрез намерението на всичко съществуващо. Заедно с душата Той е вложил във всяко живо същество част от своето намерение и го е изпратил в съня му - живота.
На всяко живо същество Бог е предоставил свобода и власт да формира своята реалност, колкото му позволява осъзнатостта. Практически всички живи същества не използват намерението осъзнато и целенасочено. Намирайки се в несъзнателен сън, те сякаш смътно искат нещо, без да разбират докрай какво именно. Намерението се получава размазано, неясно, инстинктивно.
В този смисъл човекът не се е издигнал много над животните. Махалата са успели не само да отнемат на хората осведомеността за техните способности, но и да извратят смисъла на самия живот, като са подменили служенето на Бога с поклонението пред Него. А всъщност целта на живота, както и самото служене на Бога се състои в съ-творяване - съвместно творение с Него.

Активен
paparosko
**
Неактивен Неактивен

толерантен

« Отговор #12 -: Май 23, 2011, 22:59:45 »

За мен Бог е всичко, което е и което не е.
Аз вярвам в силата на мисълта и я използвам често в различни ситуации.
Факт е, че все още понякога се учудвам, че силата на мисълта работи, макар отдавна да съм се убедил във възможностите й.

Благодаря за лекцията!

Активен

Никога не казвай никога!
mamagaya
Гост
« Отговор #13 -: Май 23, 2011, 23:09:23 »

Благодаря за лекцията!

Пак заповядай
Активен
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #14 -: Май 23, 2011, 23:19:52 »

Цитат
Бабаджи не е аватар, а човек постигнал просветление

По думите ти съдя, че си наясно с това какъв е.Усмивчица

Цитат
А ти виждал ли си го този Бабаджи. Аз се съмнявам в неговото съществуване в този свят.

Хм, как си наясно за нещо, в чието съществуване не вярваш???

А ти знаеш ли кой е Бог? Остави огромната ти колекция от книги и ми спести копи пейста...

П.П- Транс ти не си адепт и трансърфинга няма да те направи велик. Помага за развитието, но начина, по който използваш наученото ще ти навреди и забави. Това не е рецепта за получаване на всичко, което искаш без усилие. Що се отнася до адептите те са повече от учители, а за това трябва много борба и време и упоритост и тнт., а не много визуализации как да си хванеш Бритни, Анелия да се влюби в теб, да станеш по-висок, да си материализираш приятели и тнт.
Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
Страници:  [1] 2   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright