Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Кундалини знае всичко  (Прочетена 4384 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #15 -: Май 20, 2011, 19:12:40 »

http://indigota.com/index.php?topic=559.msg49368;topicseen#msg49368

Без коментар!
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    selekt
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 13

« Отговор #16 -: Юни 13, 2011, 21:04:09 »

може ли тук да се пиши за Кундалини и да не се превръща в празна говорилня...зная , че може ,аз не обръщам внимание на скептиците и негативите и по този начин ги няма , някой почувствали се добре от отрицателните нападки ...зная ,че този форум не е място да си прехвърляме негативите ...някой наистина ли се почувства добре като ги прочете , зная ,че преди да изчезнат наркоманите и алкохолиците , първо ще изчезнат негативно мислищете хора ...толкова  е лесно ...и тогава как ще станиш наркоман , когато сърцето ти е изпълнено със светлина от любов
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #17 -: Юни 13, 2011, 21:06:45 »

...когато сърцето ти е изпълнено със светлина от любов
    Светлина и любов равно ли е на кундалини?
    Активен

Me.Racle
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #18 -: Юни 13, 2011, 21:36:24 »

Предполагам че, ако си осъзнат, тази майчина енергия може да ти помогне, но много близо до мен има пример, който не би могъл да се справи сам.

Опитните в Сахаджа са ми казвали, че тази енергия може да ти посочи, примерно кое е истина и кое не.

п.с. според мен пристрастяването към наркотици,алкохол,хазарт и др. може да се излекува и със силна воля
    Активен

A better YOU means better YOUniverse !
    Гергана
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 23

• Град: Вселената
  • Сахаджа Йога

« Отговор #19 -: Юни 14, 2011, 10:27:04 »

Светлина и любов равно ли е на кундалини?

Шри Сада Шива-Бог се отразява в нас чрез нашия Дух/Атман/.Силата на Шри Ади Шакти-Божия Дух се отразява в нас чрез Кундалини.По пътя в Духовното развитие те се свързват/сливат/ и стават Едно.Те са Любов,Истина,Радост,Енергия,Сила,Светлина и т.н...
    Всички/о/ във Вселената сме свързани и сме Едно.Вселената е в нас и ние сме в Нея.

"Така че най-голямата работа на Ади Шакти беше да постави Кундалини в сакралната ви кост. Кундалини не е Ади Шакти. Ади Шакти е нещо много по-велико, много по-голямо, много по-обширно, много по-дълбоко, много по-силно, много по-мощно. Кундалини е отражение на Силата на Ади Шакти и когато тя се издига, вие знаете какво се случва с вас и как получавате Реализацията си."
    Шри Матаджи

Активен

САХАДЖА ЙОГА
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #20 -: Юни 14, 2011, 10:49:46 »

Привет Гергана - явно си дошла като подкрепление на Търсач.
    Според вас излиза че кундалини е всичко.
    Много е удобно това наистина.
    И много ограничаващо.
    Въобще минавало ли ви е през ума ако не можете да контролирате тази енергия какво ще се случи с вас?
    И вземете да обясните тук какво се получава ако кундалинито ви излезе от контрол като сте толкова напред.
    Или кундалинито ви и гуруто ви мълчи по този въпрос?
    Значи съзнанието и разума ви с които въобще възприемате и осмисляте всичко това е пак кундалини?

Хайде Гергана - след като Търсач не можа - ти ми отговори как конкретно си помогнала на един наркоман примерно.
    Как точно е станало това.
    И ако не ти е проблем спри да ми цитираш някакъв гуру от на майната си който си няма идея къде е свещената ни земя на картата.
    По възможност се придържай към въпросите и отговори със СВОИ думи защото Търсач не можа.
    Видяхме какво е направило кундалинито с него...
    Активен

Гергана
    *
    Неактивен Неактивен

• Сахаджа Йога

« Отговор #21 -: Юни 14, 2011, 12:23:41 »

Здравей Странник,
    Търсач няма нужда от подкрепление.
    Къде прочете,че сме написали,че Кундалини е всичко?
    Кундалини не е опасна, ако е събудена по метода на Сахаджа Йога, и не излиза от контрол.
    Ако някой се опитва да я пробуди по погрешния начин/от рода на сексуални практики/ тогава ще си има проблеми поради различни причини.
    Кундалини е Прекрасна.Както тук, така и в нета сме дали достатъчно информация относно това какво е Сахаджа Йога и ако имаш/те/ желание ще го прочетете...
    След като получат Реализация не само тези,които използват дрога и т.н., но всички се научават да бъдат свой собствени Гуру,защото Кундалини помага да опознаем Себе си и ни пречиства чакрите и каналите издигайки се докато не премине през и над Сахасрара.След като Кундалини премине през Сахасрара получаваме Реализация.В СЙ хората получават Реализация за броени минути.
    На възпитание и уважение ни учат още в ранна възраст и съответно да не даваме илюзорни коментари по адрес на който и да било.
    Всичко,което пиша е от личния ми опит в Сахаджа Йога.

Активен

САХАДЖА ЙОГА
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #22 -: Юни 14, 2011, 12:48:12 »

Еее доживях най-после да чуя ЛИЧНО мнение на някой от вас.
    Бях започнал да губя надежда вече.
    Значи горките тибетци по манастирите са пълни безхаберници щом не практикуват Сахаджа йога...?
    А те горките се бъхтят по цял живот в търсене и очакване на Просветлението.
    Казваш за броени минути ставало всичко...
    Гарантиран резултат за всеки и на момента?
    Защо ли това ми звучи като евтина реклама на поредния комерсиален продукт или секта?
    Или и двете...

Чел съм тибетски книги в своите търсения и съм практикувал някои неща и със съвсем други впечатления останах...
    Да,нямам си гуру...
    Голяма грешка нали...?
    Е няма да стане - сам съм си гуру!
    Това е моя избор!

Затова и опонирам....
    Моя опит спокойно може да се пренебрегне.
    Аз съм никой.
    Но една хилядолетна мъдрост и практика на Тибет се изправя пред вашата Сахаджа йога в явно противоречие.
    Никой от наистина просветлените духовни водачи там не е заявявал такова нещо което вие твърдите...
    Просветление тук и сега!
    За броени минути!
    Сравнявайки вашата Шри Матаджи с кой да е друг тибетски духовен водач на видеопрезентация - моя избор клони определено към тибетците!
    Не ми вдъхва доверие вашия гуру.
    Но това е лично усещане и чувство което е субективно и не е никакъв довод.
    Активен

Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 203

« Отговор #23 -: Юни 14, 2011, 12:55:47 »

Значи горките тибетци по манастирите са пълни безхаберници щом не практикуват Сахаджа йога...?

За да е нахранен човек не е нужно да ядем една и съща храна нали? Същото е и с Кундалини, тя може да бъде пробудена по всевъзможни начини. В момента масово децата се раждат с пробудено Кундалини и от начина им на живот зависи до къде ще успеят да я издигнат.

Нищо не е единствено! Енергията се видоизменя и вариациите са много! Сахаджа Йога е само една песъчинка от плажа на възможностите!

Дерзайте и ще успеете!
    Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
    Гергана
    *
    Неактивен Неактивен

• Сахаджа Йога

« Отговор #24 -: Юни 14, 2011, 13:12:46 »

Еее доживях най-после да чуя ЛИЧНО мнение на някой от вас.
    Бях започнал да губя надежда вече.
    А те горките се бъхтят по цял живот в търсене и очакване на Просветлението.
    Казваш за броени минути ставало всичко...
    Гарантиран резултат за всеки и на момента?
    Защо ли това ми звучи като евтина реклама на поредния комерсиален продукт или секта?
    Или и двете...
    Чел съм тибетски книги в своите търсения и съм практикувал някои неща и със съвсем други впечатления останах...
    Да,нямам си гуру...
    Голяма грешка нали...?
    Е няма да стане - сам съм си гуру!
    Това е моя избор!
    Затова и опонирам....
    Моя опит спокойно може да се пренебрегне.
    Аз съм никой.
    Но една хилядолетна мъдрост и практика на Тибет се изправя пред вашата Сахаджа йога в явно противоречие.
    Никой от наистина просветлените духовни водачи там не е заявявал такова нещо което вие твърдите...
    Просветление тук и сега!
    За броени минути!
    Сравнявайки вашата Шри Матаджи с кой да е друг тибетски духовен водач на видеопрезентация - моя избор клони определено към тибетците!
    Не ми вдъхва доверие вашия гуру.
    Но това е лично усещане и чувство което е субективно и не е никакъв довод.

Сахаджа означава Спонтанно.Всичко става абсолютно Спонтанно-Сахадж.Всеки,който идва за първи  път на курс,публична програма или индийска вечер организирани от Сахаджа Йога може да потвърди издигането на Кундалини над Сахасрара,усеща се като хладен полъх/вибрации/ над главата.Ако полъха е топъл означава,че човека не е простил на всички и на себе си и има чувство за вина, в този случай се слага ръка на челото/за пречистване на Агнйа чакра/ и с наведена глава се казва 7 пъти:От Сърце прощавам всичко,на всички и на себе си.
    Преди над 20 години започнах търсенето,тоест имах милиони въпроси а отговори-никъде.Четох и практикувах какво ли не,но резултат-никакъв.Преди година и половина започнах Сахаджа Йога и благодарение на Шри Матаджи опознах себе си и т.н.
    Никой не оспорва твоя избор-Свободната ти воля, за това е дадена за да може всеки сам да избира...
    Благодарение на Инкарнациите идвали на Земята по различно време за да помогнат на човечеството сме Еволюирали духовно...
    Активен

САХАДЖА ЙОГА
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 240

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #25 -: Юни 14, 2011, 13:17:13 »

ПРи мен е Кундалини  е събудена от скоро.
    Вече знам значението на сънищата си,просто ги чета и виждам.
    Също в някой моменти получавам невероятна информация,на много от въпросите ми.
    Незнам много за тази сила от книги и такива неща, просто от себе си, знам какво е.Това е свързване с цялата система,и усещане на енергията,от там прочистване и нов живот,всмисъл виждаш всичко по друг начин,разчупва всичко старо и манипулативно и неистинно.Дано някой да се докоснал по този начин на предадената информация.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #26 -: Юни 14, 2011, 13:24:36 »

Нещо не ми отговори за тибетците и това което казват те.
    Удобно го заобикаляш ми се струва.
    Сравнявам конкретно.
    Само се разминаваш с това цитирам''Преди над 20 години започнах търсенето,тоест имах милиони въпроси а отговори-никъде.Четох и практикувах какво ли не,но резултат-никакъв''
    Е аз обаче постигнах извън вашата СЙ това което търсех.
    Усещате ли се драги йоги че ви е трудно да коментирате извън СЙ нещо друго?
    Или не го правите съзнателно защото усещате че съм прав и ПРОПОВЯДВАТЕ като хора БЕЗ ВОЛЯ едно и също нещо?
    Така и не ми отговорихте ясно защо тибетците са едни заблудени душици които цял живот посвещават на Просветлението и Осъзнаването,
    а вие сте невероятните чародейци сравнени с тях и за минути го правите.
    Или не можете да отговорите или не искате?
    Активен

Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 387

« Отговор #27 -: Юни 14, 2011, 13:31:50 »

Кои са тези тибетци и каква школа следват?
    Активен

Гергана
    *
    Неактивен Неактивен

• Сахаджа Йога

« Отговор #28 -: Юни 14, 2011, 13:32:41 »

Удобно го заобикаляш ми се струва.

Извади това,което те интересува от тибетските учения и ще го обсъдим.Не изопачавай думите ни.Всички/о/ е свързано...
    Активен

САХАДЖА ЙОГА
    его екс
    Гост
    « Отговор #29 -: Юни 14, 2011, 13:48:32 »

Има ли "школа" и "последователи", не ми намирисва на ПРОсветление-;
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Граф сен Жермен-мъжът, който знае всичко и никога не умира
    Езотерика
    delfin 4 3949 Последна<br />публикация Август 22, 2010, 12:29:54
    от Isis
    Кундалини « 1 2 ... 5 6 »
    Духовни учения
    Админ 89 9457 Последна<br />публикация Октомври 08, 2012, 06:31:03
    от Свързан
    Някой да знае какво стана със Сънчо?
    Въпроси и отговори
    Scortan 1 613 Последна<br />публикация Декември 15, 2011, 20:53:39
    от Еlsha
    Чичо Гугъл, знае всичко..е една буквална фраза!!! « 1 2 »
    Програмиране, световен елит
    Ariam 16 1788 Последна<br />публикация Октомври 07, 2012, 22:31:50
    от Ariam
    Кундалини, МЕР КА БА, торсионно поле
    Обща тематика
    Harpi 14 1427 Последна<br />публикация Декември 14, 2012, 16:18:48
    от Harpi

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright