Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Въпроси относно Сахаджа йога  (Прочетена 4872 пъти)
fatima
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #15 -: Май 22, 2011, 15:34:32 »

Няма значение в какво вярваш.Важното е какво носиш в себе си.Но...има едно но... Религията и вероизповеданието са начин на живот и разбирания.Както ни преобщава към дадена общност,така и ни разграничава от другите.Затова трябва да се внимава .
Активен
paparosko
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #16 -: Май 22, 2011, 18:20:03 »

Следващите ми въпроси са свързани със следните твърдения от статията на Архимандрит доц. Павел Стефанов:

През 1972 г. Нирмала отива в САЩ и се опитва да разпространява своето учение, но без особен успех. Тогава се преселва в Англия, а след това започва да обикаля света и да проповядва идеите си. Досега е посетила над 75 страни. Нирмала говори на последователите си, че трябва да бъдат горди, тъй като принадлежат към "великата истинска религия".

Тя обявява всички религиозни лидери за демони (ракшаса).

Към последните тя причислява и православните сърби, които според нея трябва да бъдат унищожени.

Когато основава собствена религия, Нирмала добавя към името си следните богохулни титли: "Нейно Светейшество", "Шри Матаджи" (Господарката Майка), "Деви" (Богиня).

Индийците са доказали през вековете, че са достатъчно толерантни към чуждите религии, особено последователите на Йога.
В САЩ съществуват множество Йога ашрами, които са добре приети от американците. Освен това много американци посещават Индия именно заради дейността на тези ашрами в САЩ и това са хора решили да се усъвършенстват в духовно отношение.

Според мен за този духовен обмен основните "виновници" са последователите на Крия Йога, останали от времето на Парамаханса Йогананда, а по-късно и на Маршал Говиндан.

Що се отнася до писанията на архимандрита, а и на другите християнски свещенослужители, те са все в един и същи дух: Не си ли източноправославен християнин (дори не и какъвто и да било християнин, а точно източноправославен), то ти не вървиш по правия път. Или всички други религиозни учения са от Сатана!

Така че бих се учудил, ако имаше поне искрица толерантност в думите му.

Активен

Никога не казвай никога!
paparosko
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #17 -: Май 22, 2011, 18:43:36 »

Според мен е дошло време всеки човек да разбере ,че не са необходими посредници за връзката му с Бог.
Бог е вътре в нас и за да се свържем осъзнато с него е нужно единствено да се обърнем навътре към себе си, към своята истинска душевна същност.
Така ще можем да използваме напълно осъзнато своята вътрешна духовна сила за да изживеем живота си пълноценно.

Активен

Никога не казвай никога!
mamagaya
Гост
« Отговор #18 -: Май 22, 2011, 19:35:08 »

Според мен е дошло време всеки човек да разбере ,че не са необходими посредници за връзката му с Бог.
Бог е вътре в нас и за да се свържем осъзнато с него е нужно единствено да се обърнем навътре към себе си, към своята истинска душевна същност.
Така ще можем да използваме напълно осъзнато своята вътрешна духовна сила за да изживеем живота си пълноценно.

Така е. Проблема е че много хора не осъзнават свободата си на избор в този свят
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #19 -: Май 23, 2011, 10:03:57 »

Що се отнася до писанията на архимандрита, а и на другите християнски свещенослужители, те са все в един и същи дух: Не си ли източноправославен християнин (дори не и какъвто и да било християнин, а точно източноправославен), то ти не вървиш по правия път. Или всички други религиозни учения са от Сатана!

Така че бих се учудил, ако имаше поне искрица толерантност в думите му.

Съгласен съм с оценката за мнозина от представителите и последователите на официалното християнство.
    В тази връзка една моя приятелка от форума изрази в един разговор по скайп своето съжаление, че авторът е  един християнски деятел,
    защото статията е хубава.

И именно това би трябвало да е въпросът тук: не кой я е написал, а има ли истина в нея?

Например, верни ли са твърденията на автора, че:

Нирмала предявява богохулната претенция, че е Учител и Месия, който ще спаси човечеството.
    Тя твърди, че всички богове и богини възложили това дело на нея.

Категорична е, че всички, които не станат сахаджа йоги, "ще бъдат осъдени и ще загинат". Спасението е възможно единствено в сектата. Само учението, което тя предлага, е абсолютно положително и спасително и благодарение на него хората могат да бъдат безусловно добри и истински вярващи:
    "Сахаджа йога е единственият спасителен път".
    Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 387

« Отговор #20 -: Май 23, 2011, 10:46:22 »

И именно това би трябвало да е въпросът тук: не кой я е написал, а има ли истина в нея?
    Например, верни ли са твърденията на автора, че:
    Нирмала предявява богохулната претенция, че е Учител и Месия, който ще спаси човечеството.
    Тя твърди, че всички богове и богини възложили това дело на нея.

Категорична е, че всички, които не станат сахаджа йоги, "ще бъдат осъдени и ще загинат". Спасението е възможно единствено в сектата. Само учението, което тя предлага, е абсолютно положително и спасително и благодарение на него хората могат да бъдат безусловно добри и истински вярващи:
    Исус богохулства ли като каза, че е Божия Син. Той обеща идването на Утешителя. Сега и НЕЯ ли не може да приеме вашето Его? Трябва ли да минат отново 2000г за това?
    Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #21 -: Май 23, 2011, 11:00:19 »

Нирмала ли да е "утешителят"?

А твоето его може ли да приеме различно мнение от твоето, без да се мъчи да го променя?
    Активен
    fatima
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #22 -: Май 23, 2011, 11:27:20 »

"Категорична е, че всички, които не станат сахаджа йоги, "ще бъдат осъдени и ще загинат". Спасението е възможно единствено в сектата. Само учението, което тя предлага, е абсолютно положително и спасително и благодарение на него хората могат да бъдат безусловно добри и истински вярващи:

Опасенията ми се сбъднаха.
    Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Май 23, 2011, 15:01:25 »

Нирмала ли да е "утешителят"?
    Исус обеща преди 2000г Утешител, който ще ни учи. Кое е той тогава?
    Активен

Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Май 23, 2011, 15:03:42 »

"Категорична е, че всички, които не станат сахаджа йоги, "ще бъдат осъдени и ще загинат". Спасението е възможно единствено в сектата. Само учението, което тя предлага, е абсолютно положително и спасително и благодарение на него хората могат да бъдат безусловно добри и истински вярващи:
    Посочи ми нещо по-добро от Сахаджа йога, което да дава резултати и веднага ще го последвам.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #25 -: Май 23, 2011, 15:14:52 »

Чувствам се добре и без заветната Сахаджа йога!
    Трябва явно да изживееш моя живот за да си и ти така Търсач...
    Аз бих ти предложил да изживееш своя живот с познанието което вече имаш...
    Просто продължи напред!
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #26 -: Май 23, 2011, 15:21:37 »

Посочи ми нещо по-добро от Сахаджа йога, което да дава резултати и веднага ще го последвам.

Транссърфинг на реалността Усмивчица Усмивчица
    Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Май 23, 2011, 15:26:58 »

Чувствам се добре и без заветната Сахаджа йога!
    Трябва явно да изживееш моя живот за да си и ти така Търсач...
    Всеки има свободна воля и за всеки влак си има пътници.
    Активен

Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Май 23, 2011, 15:28:18 »

Когато се практикуват неправилни неща се случват неприятни неща, като падане на зъби и т.н.
    Активен

mamagaya
    Гост
    « Отговор #29 -: Май 23, 2011, 15:31:34 »

Когато се практикуват неправилни неща се случват неприятни неща, като падане на зъби и т.н.
    Падането на зъби си е нещо нормално, също и развитието на кариеси. А оплешивяването на младите момчета - и то ли е резултат от прилагане на принципи на някакво учение.
    От Сахаджа йога научих само глупости. Ама пълни глупости.

Търсач, Светът около нас, хората, които срещаме, случките, които ни се случват в живота - те са огледален образ на това, което е вътре в нас. Ние сами, макар и несъзнателно, предизвикваме ситуациите в живота си, за да можем да си научим урока или просто да изпитаме емоция.
    « Последна редакция: Май 23, 2011, 15:43:39 от Транс » Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Съобщение относно Коронната чакра на планетата « 1 2 »
    Обща тематика
    Spirit 15 4609 Последна<br />публикация Декември 07, 2010, 11:21:43
    от zvezdichka
    Упражнения за духовно усъвършенстване « 1 2 3 »
    Духовни учения
    nia.boneva6 35 5545 Последна<br />публикация Ноември 12, 2013, 21:53:34
    от Ich
    С какво Сахаджа йога е по различна от другите системи в йога ? « 1 2 ... 8 9 »
    Йога
    sahaj 123 5565 Последна<br />публикация Май 17, 2011, 02:53:02
    от mengel
    Въпрос за една икона
    Въпроси и отговори
    Sita 2 995 Последна<br />публикация Юни 03, 2011, 20:17:50
    от Sita

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright