Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Крушата не пада по-далеч от дървото?  (Прочетена 2826 пъти)
johny
Гост
« Отговор #15 -: Май 18, 2011, 13:57:25 »

Според мен човека и изобщо живота на Земята е сътворен от Духа,и след това моделиран от най-различни видове извънземни Усмивчица
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #16 -: Май 18, 2011, 15:23:40 »

Според мен човека и изобщо живота на Земята е сътворен от Духа,и след това моделиран от най-различни видове извънземни Усмивчица
Интересна теза. Слънце
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #17 -: Май 18, 2011, 16:45:19 »

Цитат на: Eona Lightholder
факторите които присъстват в нехармоничното поведение на човека спрямо планетата идват от вън.
Изключително находчиво предположение, Ео... но води подире си още цяла лавина от въпроси.
имаше по Дискавъри един филм за генно пручване и изследване на общото между хората за евентуална реконструкция на първите хора. Оказа се че най-близки гени до първоначалните ,имат хората от Африка в близост до Мадагаскар и на самият остров. Факт е и че в тези райони съществуват все още племена, живеещи в синхрон с природата , който ние наричаме първобитен начин на живот. 
"В търсене на Адам" май се казваше, ако е същото, за което си мисля. Едната изненада беше, когато започнаха да откриват сродни гени, между коренно различни раси и хора, а другата, че всичко водеше до Африка. Оказа се, че Адам е негър. Там е и най-стария и труден език. Райската градина се оказа африканската джунгла. Пък и никой не би се съмнявал, че те са направени от кал, имайки превид оцветяването им
Но все пак си мисля , че целта на задачата не е да подтиснем външните намеси , а да се научим да ги използваме без да нарушаваме естественият баланс между нас и дома ни в момента.

Както казваше, един любим герой, от детските ми години:
 - Огъня е даден на човека, не за да пали колибите на съседите си, а за да се топли зимата и да осветява пътя си нощем.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #18 -: Май 18, 2011, 16:51:59 »

Цитат
факторите които присъстват в нехармоничното поведение на човека спрямо планетата идват от вън.
Изключително находчиво предположение, Ео... но води подире си още цяла лавина от въпроси.

Айде давай да мъдриме въпроси и да си отговаряме.

Да точно това беше филмчето.Само се чудя на какво се учудваха. Белият човек е очевадно най-изкилиферчения(модифициран)  Веселяк Веселяк Веселяк
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
nia.boneva6
Гост
« Отговор #19 -: Май 18, 2011, 19:15:20 »

Аз за дървото не мога да говоря, но нещо ще кажа за плода.

Ако "крушата не пада по-далеч от дървото" и дървото е Създателя, то значи ние в същността си сме круши, но изобщо не се проявяваме като такива. Веселяк Веселяк Веселяк
Още докато сме на дървото се оставяме червеи да ядат от нас и изгниваме. Реално погледнато, крушите не си избират дали червеят ше си похапне, ама ако става дума за нас, ние решаваме всичко. Но полза има, все пак. Изгнилата круша се разлага в почвата и спомага за по-нататъшното развитие. Ухилен

Ако бъдем.. добри круши (Ухилен), може би ще разберем повече за Дървото.

А, между другото, някои смятат крушата за символ на мъдрост.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #20 -: Май 18, 2011, 19:26:08 »

Айде давай да мъдриме въпроси и да си отговаряме.

Със сигурност ще мъдрим доста, Ео.
А за белия човек... мани-мани. Нечовек. Денонощно мога да го хуля,

Аз за дървото не мога да говоря, но нещо ще кажа за плода.

Ако "крушата не пада по-далеч от дървото" и дървото е Създателя, то значи ние в същността си сме круши, но изобщо не се проявяваме като такива. Веселяк Веселяк Веселяк
Още докато сме на дървото се оставяме червеи да ядат от нас и изгниваме. Реално погледнато, крушите не си избират дали червеят ше си похапне, ама ако става дума за нас, ние решаваме всичко. Но полза има, все пак. Изгнилата круша се разлага в почвата и спомага за по-нататъшното развитие. Ухилен

Ако бъдем.. добри круши (Ухилен), може би ще разберем повече за Дървото.

А, между другото, някои смятат крушата за символ на мъдрост.
Шах и мат
Малкото ми останали мозъчни клетки се гледат една друга, почесвайки се и осъзнавайки, че никога не са могли да мислят.
Е такова уникумче нема
Активен
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #21 -: Май 18, 2011, 21:06:02 »

Браво бе, хора! Не очаквах такъв интерес и толкова интересни мнения! Усмивчица
Активен
...
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« Отговор #22 -: Май 19, 2011, 10:16:08 »

Всяко дете, оставено да се учи само, за да придобие опит и знания чрез собствените си усилия, рано или късно се сблъсква лице в лице с мрака - в случая: глад, войни, разяждащата ни омраза. Чрез злото разбираме кое е добро - опознаваме живота и светлината на духа чрез напиращия отвън мрак. Как ще съзреш пламъка на свещта, ако не се намираш в тъмно помещение? Как щеше да видиш красотата на звездите, ако нямаше нощ?
За да осъзнаеш, че си круша, първо трябва да видиш що е то ябълка (ако предпочитате и тиква Веселяк ), да кажеш: "Не, това не съм аз!". Пък и според мен не е толкова важно дали се смяташ за круша, "която не пада по-далеч от дървото" (и съответно да си правиш изводи за Първопричината, Твореца или както щете го/ги? наречете) или за сложена върху поднос ябълка (така и така сме на плодова тема Усмивчица ). Истински важното е, когато те опита, на малкото детенце да му е сладко. Усмивчица
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #23 -: Май 19, 2011, 11:48:24 »

Не мога да се въздържа:)

Крушке медушке
зряла , пожълтяла
зряла , пожълтяла
ще те схрускам цяла.
Друс, друс, друс
Хрус,хрус,хрус

Активен

nia.boneva6
Гост
« Отговор #24 -: Май 19, 2011, 12:26:26 »

И аз не мога да се въздържа Ухилен

Крушке медушке
зряла , пожълтяла
зряла , пожълтяла
ще те схрускам цяла.
Хрус,хрус,хрус,
Дрис, дрис, дрис

Нищо, че няма рима.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #25 -: Май 19, 2011, 13:24:50 »

Мале че сме лигли . Наказанието е един смислен пост . Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
Активен

protoplasma
Гост
« Отговор #26 -: Май 19, 2011, 14:41:45 »

Мале че сме лигли . Наказанието е един смислен пост . Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
Строга, но справедлива лигла
Трябва да издадете стихосбирка Веселяк
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #27 -: Май 19, 2011, 14:46:01 »

Като сме започнали да се лигавим предлагам да си спретнем една крушова ракия и да видим какво ще излезе!
    Наздраве!

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #28 -: Май 19, 2011, 14:50:16 »

Туку що се намери приложението на "гнилите круши". Веселяк
    Активен

Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #29 -: Май 19, 2011, 15:35:08 »

Крушата може да не пада по-далеч от дървото, но незабравяйте, че ние не сме круши и може да се търколим по хълма надолу надалеч.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Седмата посока" от Жанет Орфану
    Книги
    Бунтарката 2 2456 Последна<br />публикация Декември 10, 2009, 17:46:37
    от Инил
    Съобщение относно Коронната чакра на планетата « 1 2 »
    Обща тематика
    Spirit 15 4609 Последна<br />публикация Декември 07, 2010, 11:21:43
    от zvezdichka
    С какво Сахаджа йога е по различна от другите системи в йога ? « 1 2 ... 8 9 »
    Йога
    sahaj 123 5565 Последна<br />публикация Май 17, 2011, 02:53:02
    от mengel
    Какво означава да бъдеш човек?
    Космогенезис
    Престолски 13 2926 Последна<br />публикация Март 13, 2013, 07:36:55
    от вожда

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright