Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Крушата не пада по-далеч от дървото?  (Прочетена 2665 пъти)
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« -: Май 17, 2011, 20:13:09 »

Всички, които проявяват интерес на тема извънземни цивилизации, знаят(чели са или гледали) и вярват, че във вселената съществуват много видове.
Една много разпространена теория, която подкрепям и аз е, че съвременните хора сме създадени(произлезли) от "експеримент" на няколко такива цивилизации. Всичко това за добро, а не лошо. (?)

В днешно време, оглеждайки се и виждайки какво става по света, ние намираме предимно омраза, глад, войни, алчност за власт и пари и тн. За радост, все още има и милиони хора, които живеят за доброто и любовта, но знаем, че засега те не са толкова, колкото останалите.

Ако крушата сме ние, а дървото е нашия създател, приемайки факта, че "Крушата не пада по-далеч от дървото", то какъв е нашият създател? И друг под-въпрос - кой е нашият създател? Цивилизациите, от които сме произлезли или върховният създател на всичко?

* Тази тема не е, за да получа отговор за себе си, а за завържем една интересна дискусия, от която всеки може да получи по нещо.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Май 17, 2011, 22:15:00 »

Ей това е от една книжка, голям вселенски миш-маш а?

Процент на  различните  извънземни  в  човешката ДНК

В ДНК на съвременното човечество доминира приблизително 20% плеядианска конфигурация, 75% конфигурация от Орион, а останалите 5 % са смес от конфигурациите на Сириус, Дракон, Андромеда, Арктур, Венера, Лира, Кентавър и много други. Третата най-голяма група образува Сириус. Те представляват около 4%, а всички останали раси са около 1% от вашата ДНК. Алфа Дракон съставлява по-малко от 1%.

Ами това за крушата и дървото незнам , първоначалния ни вид със сигурност много се е изменил до сегашния резултат. Май още не е ясен края на експеримента този път. Заложената свободна воля е като химичен елемент с неясни свойства
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #2 -: Май 17, 2011, 23:00:36 »

Май още не е ясен края на експеримента този път. Заложената свободна воля е като химичен елемент с неясни свойства

Хмм, пропуснал съм да се замислям върху идеята, че не сме крайния резултат. Усмивчица
Иначе не, тази книга която си споменала, не съм я чел.. Усмивчица
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Май 17, 2011, 23:10:28 »

Това е Основателите от Сал Рейчъл http://www.radiounity.eu/bg/onebook/3
Активен

praiseyou
Гост
« Отговор #4 -: Май 17, 2011, 23:12:52 »

Според мен на практика няма значение дали телата ни са създадени от някой друг, след като имаме Душа и съответно сме част от Бог, който се преживява чрез нас, съответно ние сме Богове.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #5 -: Май 17, 2011, 23:18:20 »

ДНК не съдържа според мен само информация свързана с физическото тяло . Наследствената информация е и характер и дарби и тнт. Да не забравяме факта, че всички са божии създания и тела и души и да всички сме сътворци. Примерно ние като правим растителни и животински хибриди ,значи ли че не са Божиe творение?
Активен

bars_i
Гост
« Отговор #6 -: Май 17, 2011, 23:18:33 »

Според мен на практика няма значение дали телата ни са създадени от някой друг, след като имаме Душа и съответно сме част от Бог, който се преживява чрез нас, съответно ние сме Богове.
ООООООО. Ние за хора не ставаме та богове. Егати боговете.
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #7 -: Май 17, 2011, 23:21:01 »

ДНК не съдържа според мен само информация свързана с физическото тяло . Наследствената информация е и характер и дарби и тнт. Да не забравяме факта, че всички са божии създания и тела и души и да всички сме сътворци. Примерно ние като правим растителни и животински хибриди ,значи ли че не са Божиe творение?
Значи, че се бъркаме на Господ в работата.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #8 -: Май 17, 2011, 23:23:39 »

Нали не си предствяш Бог като дърводелец седнал зад тезгяха сглобявайки планетки и вселенки  Веселяк
Божествената енергия твори и се претворява ,чрез своето творчество.

Активен

bars_i
Гост
« Отговор #9 -: Май 17, 2011, 23:28:22 »

Нали не си предствяш Бог като дърводелец седнал зад тезгяха сглобявайки планетки и вселенки  Веселяк
Божествената енергия твори и се претворява ,чрез своето творчество.

Не си представям Бог да дялка планетки и вселенки защото много добре знам как става нУмера с тях. А и не вярвам малко. Неверник.
Активен
Sentinel
SentinelOfLove
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 369

• Град: Sofia
  • « Отговор #10 -: Май 18, 2011, 01:01:07 »

Абе накарали сме някои "дърводелци" да ни направят тези тела (които ние поглеждаме като коли) и ние (душите ни, аз и тн) сме дошли тука с причина да поправим нещо, да се учим, и тн.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #11 -: Май 18, 2011, 07:34:12 »

Привърженик съм, на може би най-абсурдно звучащата от всички теории, а именно, че сме направени от кал.
    В подробности няма да изпадам, но накратко казано, смятам, че от вода и земя са създадени хората, като дизайн.
    Другите три елемента, огън, въздух и етер са отделни наши обвивки...тела, но не и съставни елементи на материалните ни такива. Да речем, че древните раси, са били наясно как да ни "инсталират програмата" (душата), за да живнем. Например, според "Матрицата на живота", номера е ставал, посредством, огрмни, скални огледала. Подробното описание на самия процес може да намерите там.
    Не е тайна, че множество микроорганизми, вещества и минерали, се срещат единствено в пръстта и човешката кожа. Почти всяка древна култура, от която и да е точка на земята е използвала пръстта и калта, за лечение на различни болести, не само кожни, а дори и психични разстройства. Отделен е въпроса, че има много видове почви, с различен състав и структура, но... инфо има навсякъде из нета.
    В много митологични поверия и предания, попадаме на същества, които живеят и черпят силите си от земята. Винаги първосигнално се сещам за великана Антей, който бива много трудно победен от Херакъл, който имал огромна сила, но ощетен откъм акъл. Колкото повече го повалял на земята, толкова по-силен ставал Антей, та накрая му светнала лампичката, че не е добра идея да оставя великана на земята, та смогнал.
    Както и да е.
    Накрая, но не на последно място, обърнете внимание на засъхващата и недостатъчно хидратирана (поливана) кожа, колко е близка по вид на ненапояваната земя.
    Пръстта е кожата на Земята, а ние сме нейни деца.
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #12 -: Май 18, 2011, 09:30:07 »

Според мен сме генетично създадени от друга или други раси работещи в алианс заедно, така че да можем да се прииспособим и израстнем на тази планета но освен технологично и духовно, понеже в момента наблудаваме технологично израстнала раса която използва технологиите си за войни или целенасочено срещу здравето и просперитета на други общности от хора, животни, растения, навместо да се погрижи за гладните бедните, страдащите и да преосмисли начина по който третира истаналата част от замното кълбо... което е плод от ниско духовно развитие и неразбиране за живота като цяло.
        Когато порастнем достатъчно тези раси ще влязат в контакт с децата си и ще започне златния век на земята. Това накратко Усмивчица
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    bars_i
    Гост
    « Отговор #13 -: Май 18, 2011, 09:44:24 »

Когато порастнем достатъчно тези раси ще влязат в контакт с децата си и ще започне златния век на земята.
    Като се проследи развитието ни, ясно се вижда колко растем, а и не се вижда края на нашето порастване. И както каза преждеговорящия, че сме от кал. Може да станем само една по голяма купчина от кал, а и не само кал.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #14 -: Май 18, 2011, 13:21:06 »

По пътя на логиката е нормално ако целта е била да се създаде същество живеещо в хармония с дадената му планета да бъде изградено от същите елементи като планетата
    кал-пръст- земя. От там идва и още едно предположение ,че факторите които присъстват в нехармоничното поведение на човека спрямо планетата идват от вън.
    Може би за това и се говори за първо падение. Примерно още в първите примери след падението се наблюдава нехармонично поведение- убийство на себеподобен от завист(Каин и Авел). Другото за което си мисля ,че има раси на земята живеещи по хармонично с природата от други . Може би има връзка с количествата външно ДНК в съответната раса. Примерно имаше по Дискавъри един филм за генно пручване и изследване на общото между хората за евентуална реконструкция на първите хора. Оказа се че най-близки гени до първоначалните ,имат хората от Африка в близост до Мадагаскар и на самият остров. Факт е и че в тези райони съществуват все още племена, живеещи в синхрон с природата , който ние наричаме първобитен начин на живот.  Хммм
    Но все пак си мисля , че целта на задачата не е да подтиснем външните намеси , а да се научим да ги използваме без да нарушаваме естественият баланс между нас и дома ни в момента.
    Активен

Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Седмата посока" от Жанет Орфану
    Книги
    Бунтарката 2 2318 Последна<br />публикация Декември 10, 2009, 17:46:37
    от Инил
    Съобщение относно Коронната чакра на планетата « 1 2 »
    Обща тематика
    Spirit 15 4439 Последна<br />публикация Декември 07, 2010, 11:21:43
    от zvezdichka
    С какво Сахаджа йога е по различна от другите системи в йога ? « 1 2 ... 8 9 »
    Йога
    sahaj 123 5258 Последна<br />публикация Май 17, 2011, 02:53:02
    от mengel
    Какво означава да бъдеш човек?
    Космогенезис
    Житара 13 2579 Последна<br />публикация Март 13, 2013, 07:36:55
    от вожда

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright