Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: След Смъртта  (Прочетена 1295 пъти)
kaloian1
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 76

• Град: Плевен
    « -: Май 13, 2011, 20:55:06 »

Има тема за Смърта но реших да направя тази тема по простата причина че според мои проучвания на голяма част от хората след Преживявания Близки до Смърта  и се отварят специялни способности.
    При мен лично това се прояви като способност да контактувам с духовни същества.Искаше ми се  тези от вас на които и се е случило нещо подобно да споделят своите преживявания и как и се е променил живота след това.
    Активен
    SOL
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 60

• Град: Тера
  • « Отговор #1 -: Май 18, 2011, 07:27:31 »

Преди 10-т години преживях тежка катастрофа на връх Кръстова гора на кръстов ден в 3.00 през ноща,бяхме 6-7 човека в джип който ни сваляше от върха,отказаха му спирачките и излетяхме в пропаста.Когато се возех усетих,че ускори и тръгнах да скачам от джипа(беше открит)но в този момент получих видение,яви ми се как на другия ден отивам в дома на момичето което беше с мен в джипа и съобщавам на майка му,че е загинала при катастрофата,това се случва мигновено,след което реших,че ще остана,момичето беше до мен,бутнах го на пода и легнах върху него за да го предпазя,в следващия момент усетих как полетяхме в пропастта,преброих 3-и преобръщания,от там нататък нищо не помня,явно съм изпаднал в безсъзнание.Събудих се лазейки по големият наклон стискайки пръста в ръцете си,чувството беше невероятно,усещах някаква добрина и любов.За съжаление едната жена загина,беше на около 70-т години,невероятното е,че пътуваше с нас майка с няколко месечно бебе и то беше абсолютно невредимо.След този инцидент животът ми се промени изцяло.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Май 18, 2011, 08:59:40 »

Преди 10-т години преживях тежка катастрофа на връх Кръстова гора на кръстов ден в 3.00 през ноща,бяхме 6-7 човека в джип който ни сваляше от върха,отказаха му спирачките и излетяхме в пропаста.Когато се возех усетих,че ускори и тръгнах да скачам от джипа(беше открит)но в този момент получих видение,яви ми се как на другия ден отивам в дома на момичето което беше с мен в джипа и съобщавам на майка му,че е загинала при катастрофата,това се случва мигновено,след което реших,че ще остана,момичето беше до мен,бутнах го на пода и легнах върху него за да го предпазя,в следващия момент усетих как полетяхме в пропастта,преброих 3-и преобръщания,от там нататък нищо не помня,явно съм изпаднал в безсъзнание.Събудих се лазейки по големият наклон стискайки пръста в ръцете си,чувството беше невероятно,усещах някаква добрина и любов.За съжаление едната жена загина,беше на около 70-т години,невероятното е,че пътуваше с нас майка с няколко месечно бебе и то беше абсолютно невредимо.След този инцидент животът ми се промени изцяло.

Много впечатляващо!

Как да не повярва човек в съществуването на висшите сили!
    Активен
    kaloian1
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Май 20, 2011, 09:08:18 »

Как ти се преобрази живота ? Продължават ли виденията? Обясни повече ,тук има мн. хора които имат подобни преживявания,разкажи повече-споко ще те разберем.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #4 -: Май 20, 2011, 09:13:16 »

SOL,ако на всеки му се случи подобно премеждие и изпитание дали света няма да бъде по-добър?
    « Последна редакция: Май 20, 2011, 09:25:01 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    SOL
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Май 20, 2011, 09:40:28 »

Определено,но не всеки получава втори шанс,а някои го получават но не го осъзнават и продължават по същият път,,преди да ми се случи това,как да се изразя-не бях човек който би доживял до спокойни старини  Ухилен и не бих се гордял с постъпките си.
    Как ти се преобрази живота ? Продължават ли виденията? Обясни повече ,тук има мн. хора които имат подобни преживявания,разкажи повече-споко ще те разберем.
    Видения повече не получих,след случая развих силна интуиция,например мога да разбера всичко за непознат човек само ако го погледна в очите Усмивчица те са огледалото на душата,започнах да виждам и оценявам неща които преди това не забелязвах,малките неща в живота като колко е красива и съвършена е нашата природа,въздухът който дишаме ,слънцето което дарява живот,водата без която не можем ,чрез нея  майката Земя дарява живот,тя е кръвта на Тера.
    « Последна редакция: Май 20, 2011, 09:53:40 от SOL » Активен
    edinica_nula
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #6 -: Май 20, 2011, 10:43:16 »

Определено,но не всеки получава втори шанс,а някои го получават но не го осъзнават и продължават по същият път,,преди да ми се случи това,как да се изразя-не бях човек който би доживял до спокойни старини  Ухилен и не бих се гордял с постъпките си.
    Видения повече не получих,след случая развих силна интуиция,например мога да разбера всичко за непознат човек само ако го погледна в очите Усмивчица те са огледалото на душата,започнах да виждам и оценявам неща които преди това не забелязвах,малките неща в живота като колко е красива и съвършена е нашата природа,въздухът който дишаме ,слънцето което дарява живот,водата без която не можем ,чрез нея  майката Земя дарява живот,тя е кръвта на Тера.
    Здравей, SOL!
    Офтопик:
    Всъщност именно предишните ни постъпки/дествия ни довеждат но днешните следствия.
    Ако ти не бе такъв, то нещата със сигурност нямаше да се развият в тази посока. Не казвам, че не биха се развили. Да, най-вероятно биха се развили, но инак, а не така, както са станали.

По темата:
    Човек може да умре и приживе. Това се изразява, чрез много наречия. Примерно "Самадхи" е една такава смърт. Не може да се навлезе в Самадхи, ако не умреш. Това е описано и в Библията и Свещения Коран и на други места - в учението на Дон Хуан, при Кастанеда, при траките и т.н.; навред.
    Всяка една опитност на прага на смъртта е нещо, което ни разкрива що е то Живот и Битие, що е то смисъл.

Във филмът "Дзен" имаше един момент, в който Доген, пред прага на смъртта си, каза:
    Цитат
    По време на живота, не съществува нищо друго освен живота. По време на смъртта, не съществува друго освен смъртта.
    http://w.vbox7.com/play:0a585974

Какво е след смъртта и какво представлява самота смърт - това е най-добре всеки сам да разбере, чрез своята лична опитност. До тогава, дори и да е чел човек за смъртта, той няма да знае нищо за нея. Ще предпалога, ще гради представи за нея, но няма да я познава, нищо ще знае със сигурност какво съществува евентуално след нея.
    Страхът от смъртта е най-голямата пречка, която седи пред възможността на човешкото сърце да изживява Любовта.
    Будистите го наричат с една дума - "вкопчване". Привързан си, не се пускаш, а щом не се пускаш следователно си напрегнат, нашрек. Щом си напрегнат, значи не си в покой, а щом не си в покой, значи не си релаксирал.
    Точно това напрежение те отдалечава от хармонията.
    Има различни напрежения/напрегнатости в човека - това как ще изглежда, това как ще го възприемат, дали ще се справи с това, или онова, дали ще бъде харесван. Човек се опитва все да се докара, тъй че да го харесват, да не го отхвърлят, да не го игнориран, а да го приемат, уважават, да го Любят.
    Цялата игра на ума е зарад нуждата от Любов. Всички тарикатщини са поради необходимост от Любов.
    Най-дълбокият и често подсъзнателен страх в човека, това е страхът от смъртта.
    Докато човек е страхлив за своето себе, той не може да Люби. Няма как да не е егоист и егоцентрик.

Сблъсъкът/срещата със смъртта преобразява коренно всеки един човек. До най-дълбоките му корени - записките в ДНК.
    След това човек е преобразен. В Християнството му казват "Новораждане" - да се родиш изново/отгоре.
    Блажен е всеки, който е го е споходило това. Такъв човек е започнал своето цялостно преобразяване, при това като съзнателен процес. Пред такъв човек има нови отговорности, нови задачи, нов смисъл, нов възглед и нови изживявания.
    Активен
    SOL
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #7 -: Май 22, 2011, 09:28:13 »

Благодарности за филма  Усмивчица
    Активен
    kaloian1
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Юни 10, 2011, 13:27:08 »

edinica_nula супер пост,напълно съм съгласен с теб и ми е интересно то теория ли го знаеш всичко това или от практика.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Съновниците??? Можем ли да им вярваме???
    Анкети
    giti 8 3695 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 23:16:26
    от nre
    Седмата посока" от Жанет Орфану
    Книги
    Бунтарката 2 2318 Последна<br />публикация Декември 10, 2009, 17:46:37
    от Инил
    Сънища, свързани с НЛО, чужди планети и др. « 1 2 3 »
    Моите сънища
    Elvira1989 32 5111 Последна<br />публикация Декември 19, 2012, 20:00:15
    от Ariam
    Светло бъдеще за България!
    За България
    Аэ съм 1 2155 Последна<br />публикация Октомври 02, 2010, 00:01:13
    от Аэ съм
    Лед Цепелин - Стълба към небето
    Музика
    nia.boneva6 3 1742 Последна<br />публикация Май 15, 2012, 14:42:56
    от Аэ съм

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright