Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 3 [4]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Начало и история на същността - Сътворението  (Прочетена 4155 пъти)
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #45 -: Май 14, 2011, 22:30:43 »

Ангелче, досега не се е срещнал човек, който може да отговори на всички въпроси, свързани със сътворението. Освен това нашия разум е така изграден, че не може да проумее много неща.

Ангелче, по отношение на първия ти въпрос, ако съм го разбрала добре- ако ти знаеше, че можеш да сътвориш каквото искаш и имаш възможността да го направиш, щеше ли да го сториш? Ако аз можех- бих го направила.  А смисълът за това сигурно е толкова дълбок, че цял живот размишления няма да ни стигнат, за да си отговорим на този въпрос. А какъв е смисълът от това повечето хора да искаме да сътворим деца; да ги отгледаме, да виждаме как растат, как се развиват и как един ден тръгват по своя път?

Бог може да е вседостатъчен, но въпреки всичко аз смятам, че ние като част от него го допълваме и обогатяваме. Всички ние сме негово произведение на изкуството и всеки път когато следваме нашето предназначение, ние му носим удовлетворение.

Ео, не ми се иска да отварям нова тема за солатите, защото аз реших да пиша за тях заради Соеня. Когато за първи път се срещнах с тях не знаех нищо за тях освен, че се казват солати. Соеня ми помогна да разбера кои са те всъщност.

Моля да се сложи край на пререканията. Соеня имаше да каже много неща. Тя не налага мнение, а просто споделя своя опит и своите познания. Всеки има свободен избор дали да ги приеме или да ги отхвърли.

Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #46 -: Май 14, 2011, 22:31:57 »

Питам аз-кой се осмелява да помисли че духа човешки може да обогати духът божи?
    А нима всеки човешки дух не обогатява малко божия дух и всички заедно да съставяме божия дух?
    Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #47 -: Май 14, 2011, 22:37:14 »

Браво АСИ, прекрасно казано и на 100% вярно според мен. Духа ни е този, който е носител на божественото и той може да се фрагментира. Частици от духовната ни енергия могат да са въплатени едновременно. Една част от духовната ни енергия винаги остава в Етера.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Amica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « Отговор #48 -: Май 15, 2011, 00:13:42 »

"Съществува една теория, според която ако някой някога открие точно какво представлява Вселената и защо я има, тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-странно и необяснимо.
    Съществува и една друга теория, според която това вече се е случило."
    Дъглас Адамс
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2561

NEVERENDING STORY

« Отговор #49 -: Май 15, 2011, 00:35:35 »

Слънце Слънце Слънце Слънце Слънце Слънце Слънце
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #50 -: Май 15, 2011, 02:01:55 »

Извини ме Амазонче че писах в темата ти и зададох въпроси.Моля те продължи-заради мен! Усмивчица
    Гаятри от сърце ти Благодаря  за отговора!
    Ако знаех отговорите-нямаше да задавам въпросите!
    Амазонче за мен не е проблем да се извиня публично и да поискам прошка-стига да има кой да я даде! Усмивчица

Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #51 -: Май 15, 2011, 10:25:34 »

Въпросите, свързани със Сътворението, са сложни и е нормално да предизвикват различни възгледи върху тях.
    На това мисля, че се дължи възникналият тук проблем, а не на някакви лични нападки, заяждания или провокации.

Днешната наука, в която вярват мнозина, има някакви хипотези по темата, които не винаги се покриват, а много често се разминават коренно с гледните точки на хора, които по един или друг начин са се докоснали до духовни източници като Хрониката Акаша.

Оттам произтичат и различни въпроси, свързани с Твореца, смисъла на съществуването, висшите духовни йерархии и т.н.
    Добре би било да дискутираме върху тях приятелски, без да се засягаме или конфронтираме.
    Съвсем нормално би било, ако имаме различни, често противоположни гледни точки по тези въпроси и в същото време запазим уважение, ако не приятелство, помежду си.
    Активен
    Soenya
    Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #52 -: Май 15, 2011, 13:08:16 »

Извини ме Амазонче че писах в темата ти и зададох въпроси.Моля те продължи-заради мен! Усмивчица
    Гаятри от сърце ти Благодаря  за отговора!
    Ако знаех отговорите-нямаше да задавам въпросите!
    Амазонче за мен не е проблем да се извиня публично и да поискам прошка-стига да има кой да я даде! Усмивчица

Ангелче, ти не просто си зададе въпросите- ти самичка си отговори и въпреки че те помолих да се изчакаш докато довърша,ти ме нападна и започна да критикуваш. Не се извинявай на мен,аз приех това което си,извини се на хората,които лично бяха поздразнени от отношението ти- Гаятри, Феичка,Власти,Еруин и др. ми събеседници. От самото начало казах,че никой не иска от теб да знаеш отговорите,но мисля че трябва да поработиш върху комуникацията си,тъй като изглежда много хора са засегнати от теб.
    Много съфорумци ми зададоха въпроси и на всичките ще се опитам да отговоря,според моите възгледи и това, което съм видяла и почувствала. Темата ще бъде заключена,след това всеки може да си пише и да си налага мнението Усмивчица Отоврена съм за това стига да е в рамките на доброто възпитание и без иронията,която често присъства в последните коментари.

П.С. Ани не обичам пошлостта. Ако имаше да ми казваш нещо, щеше да ми го кажеш лично на мен. Нито мисля че някой го интересуват разприте ни,нито пък смятам,че ще са полезни за нещо за да бъдат общи. Но щом избираш всичко да се случва тук,проблем за мен  няма Усмивчица Ани, прощавам ти за това,което си и те приемам - Иронията с която подходи е разбираема - необяснимото и нещата,които не знаем ни плашат и ни карат да реагираме първично и глупаво. Само едно не се разбра в този форум- възрастта за духовността значение няма. Усмивчица Рамките самички си ги поставяте и реакциите ви са в синхрон с тях..."ама как може тя да коментира тези неща?"-еми оказва се че мога Усмивчица Всеки може,но малко са тези,които ще седнат да приведат информацията в достъпен вид: по-лесното е да стоим и да чакаме наготово и да критикуваме, ако нещо се разминава с нашите възгледи. И да ние допълваме Бог,той е част от нас и ние сме част от Него. Осмелявам се да го кажа пак Усмивчица

Сега ще помоля темата да се заключи.
    Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
    Страници:  1 2 3 [4]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    за същността на лечебната педагогика
    За родителите
    dana 0 1076 Последна<br />публикация Август 05, 2009, 10:53:49
    от dana
    Начало
    Послания
    lyubomir 2 863 Последна<br />публикация Февруари 16, 2011, 02:06:39
    от Еlsha
    Начало на Прехода « 1 2 3 4 »
    Великият преход
    Kissing You Good Night 56 6409 Последна<br />публикация Май 19, 2012, 18:10:53
    от Sunshine(sun)
    Същността в кръговрата на живота и смъртта
    Великият преход
    Търсач 0 1245 Последна<br />публикация Януари 24, 2012, 22:31:32
    от Търсач
    Честито Ново Начало « 1 2 »
    Обща тематика
    Турист 28 3050 Последна<br />публикация Юли 07, 2016, 20:15:39
    от Турист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright