Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Начало и история на същността - Сътворението  (Прочетена 4156 пъти)
air_fairy
Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #30 -: Май 14, 2011, 20:47:38 »

Как ще обогатите нещо което  е съвършено?
      Ангелче, ще повторя пак: Като същности, ние сме създадени, развиваме се, имаме уникални опитности и когато се върнем към источника ние вливаме всичко това в него и го обогатяваме. Като творци, всичко уникално, което създадем бива добвяно и използване.Така нашата опитност остава за да бъде и да даде основата на нови души, нови светове и реалности.
    А аз да се потретя-кому е нужно всичко това което описваш по горе Усмивчица
      В нито един момент при писането на коментарите си не използвам разкази, книги, теории, Интернет или следвам религиозни учения. Затова и представата ми за Бог не се основава на нито едно от тях. И който твърди че го е видял, най-вероятно е излъгал. Както и не можем да го почустваме с разума си. Нашата изначална връзка с него е достижима само чрез Духа ни.Кой е твоя дух-познаваш ли го,видя ли го,какво е чуството-дух,или просто по призумция знаеш че той съществува?
     И ако някой може да го опише рационално и да дисектира Бог,моля.И аз така-затова питам! Но колкото и банално да звучи всеки от нас го е усещал без да си дава сметка, ние и всичко около нас е неговата реализация.Аз не усещам! И това и отговаря на въпроса ти :" аз не питам защо всичко се възражда,ражда-а защо изобщо е създадено-какъв е смисъла". Смисъла на всичко е реализацията на БогОсвен като понятие-бог,-пак питам-кой е бог,къде е той-отговора-той е всичко и във всичко-не ме удовлетворява Усмивчица. Това е същността му. Може да се приемеш като негова функция, ако така е по-разбираемо. Когато се докоснеш до Етера и различните духовни същности, когато усетиш Любовта и съвършенството, пред теб няма да стоят тези въпроси повече. Искрено ти го пожелавам. Искрено и от сърце Благодаря!
     "нищото" е елементарен процес който не изисква-нищо,на кой и за какъв "чемер" му е притрябвало да създава всичко-а видиш ли на всичкото отгоре това всичко в един момент излиза че почва  да се обръща и да си връща-към самото изначално сътворение - нищо е състояние, константно при това. Ние не се обръщаме, ние допринасяме със своята уникалност и обогатяваме.Сериозно ли говориш-ако вземе под внимание думите-че сме създадени по негов -на бог-"образ и подобие" верно ли -се обогатяваме като се ъпгрейдваме със силикон,пейсмейкъри,правим си клонинги и още куп уникални ъпгрейдванки-щото той ни е създал-как беше-уникални и съвършени. Не мисля че трябва да имаш проблем с това.Не аз лично нямам! Ако искаш употреби свободната си воля и се отдай на "нищото". На мен лично ми е комфортно от мисълта, че бидейки незначителна част от мирозданието съм уникална и някой ден, частица от мен и опитността ми ще е основата за създаване на нова душа.

След последния ти пост, за огромно мое съжаление осъзнах, че въпросите ти не са конструктивни такива. Въпроси като КОй е БОГ, виждала ли си го, запознала ли си се с духа си са меко казано неподходящи за форум за духовно развитие. И след като говорим за духовни категории как успя да направиш връзката с пейсмейкърите и силикона? Но ти пожелавам успех.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 369

• Град: Sofia
  • « Отговор #31 -: Май 14, 2011, 21:03:00 »

Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2561

NEVERENDING STORY

« Отговор #32 -: Май 14, 2011, 21:08:11 »

А бре хора не е ли белег на някакво развитие състраданието и смиреността. Дето се казва ,пробравай да влезеш в гащите на другия , може пък и да разбереш какво го стяга.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #33 -: Май 14, 2011, 21:16:43 »

Питам аз-кой се осмелява да помисли че духа човешки може да обогати духът божи?
    Ние не обогатяваме бог,бог обогатява нас,ние сме материални-бог е дух,на нас не ни е дадено да го виждаме но той вижда нас.
    Бог е създал света за 7дни-това ли е сътворението-да,обаче вие знаещите ми отговорете кога е станало това?Приемаме теоретично преди 7млн.години.Добре!!!А,какво е имало преди това,какво е имало преди седем милиона и една години,какво ще има след седем милиона години ако приемем че бог се обогатява,някой знае ли до къде свършва познанието? Усмивчица
    Светлината материя ли е или дух,ако е материя-защо не можем да я пипнем,ако е енргия защо аз не светя?Науката е отговорила-поток от елементарни частици.
    Светлината за една секунда изминава 390хил.км.-някой стигал ли е до там?По нататък какво има-някой знае ли и ако някой твърди че знае-как ще докаже че това е така?
    Айнщайн е велик!
    Теорията на относителноста е доста тежко четиво. Усмивчица

П.п Амазонче нищо не ме мъчи ;Dмиличка,а що се отнася до отговори-ти няма как да ги дадеш защото и ти самата не ги знаеш.
    Активен
    Soenya
    Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #34 -: Май 14, 2011, 21:32:12 »

Ние не обогатяваме бог,бог обогатява нас,ние сме материални-бог е дух,на нас не ни е дадено да го виждаме но той вижда нас.
    Бог е създал света за 7дни-това ли е сътворението-да,обаче вие знаещите ми отговорете кога е станало това?Приемаме теоретично преди 7млн.години.Добре!!!А,какво е имало преди това,какво е имало преди седем милиона и една години,какво ще има след седем милиона години ако приемем че бог се обогатява,някой знае ли до къде свършва познанието? Усмивчица
    Светлината материя ли е или дух,ако е материя-защо не можем да я пипнем,ако е енргия защо аз не светя?Науката е отговорила-поток от елементарни частици.
    Светлината за една секунда изминава 390хил.км.-някой стигал ли е до там?По нататък какво има-някой знае ли и ако някой твърди че знае-как ще докаже че това е така?
    Айнщайн е велик!
    Теорията на относителноста е доста тежко четиво. Усмивчица

П.п Амазонче нищо не ме мъчи ;Dмиличка,а що се отнася до отговори-ти няма как да ги дадеш защото и ти самата не ги знаеш.

Ангелче, какви 7 дни, 7 милиона години,какъв Айнщайн? Аз да не мислиш,че се доказвам пред някой ? Усмивчица Да права си,знам че нищо не знам. Аз го казвам за себе си,но ти да го твърдиш за мен... не разбирам от къде тази злоба?

Жалко... След като си каза това за което се мъчиш от сутринта, ще ми позволиш ли да си продължа темата ? Усмивчица Отговори си сама на въпросите,мисля че е време да се успокоиш и да не забравяш че съм с колко??? 10 години -15 години по-малка от теб... Няма нужда от такова държание...знаеш обичам нещата точни и ясни,ако имаш нещо да казваш дай на лични Усмивчица ако имаш своя теория създай тема,ще я прочета с огромен интерес и ще те подкрепя...но такива вмешателства и провокацийки не на мен Усмивчица
    А бре хора не е ли белег на някакво развитие състраданието и смиреността. Дето се казва ,пробравай да влезеш в гащите на другия , може пък и да разбереш какво го стяга.

Това за кого се отнася?
    Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #35 -: Май 14, 2011, 21:35:47 »

ангелче, както и в темата на stefanica и тук ЯСНО се вижда не добре прикритата ти Злоба и ирония. Ако искаш да кажеш нещо - кажи го направо, а не чрез задаването на иронично-злобни въпроси скрити за сърчица и т.н... жалка история..
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #36 -: Май 14, 2011, 21:45:50 »

Ами за хора, които се отнасят със снизхождение към другите и тона им придобива надменна нотка.Аз лично се пазя от категоричността , по въпроси, които не могат да са категорични.
    Нямах тебе предвид, но сега също бих ти препоръчала да не наричаш негодуванието на Ангелче злоба, тя търси нейната страна на истината. Завърши си спокойно нещата, ако искаш ще ги съберем да са на едно отпред . Нормално е да се провокира дискусия. И аз имам въпросчета ама изчаквам да си завършиш и без това достатъчно те разсеяхме.

Власти ти пък ме втрещи ,наистина ли си мислите ,че Ангелче Злобее?ХмммХмммХмммХмммХммм??

Гаятри пусни тема за Солатите моля,моля моля

Активен

небесният ангел
    Гост
    « Отговор #37 -: Май 14, 2011, 21:49:10 »

Поправка-Амазонче не го твърдя само за теб-казвам го и за себе си и за всички останали.Злоба ли-нещо си объркала."Вмешателства и провокацийки"-това също не го разбирам,а иначе го пиша в темата -евентуално щото може някой и да съумее да ми отговори,така съм решила така съм го написала.Форума е публичен и всеки има право да изкаже-напише мнение-а ако ти не искаш да ти пишат и разводняват темите и да се пишат по различни мнения напиши го най отгоре в началото-обикновено го правиш-в смисъл-молиш никой да не пише докато ти не приключиш с писането. Усмивчица
    Чакай да ти се извиня-публично-сори че така си приела думите ми като злоба,провокация и вмешателство,за да не стават повече такива нередности-моля те пиши най отгоре че е най добре-никой да не пише в твоите теми-особено тези които имат по различно виждане и мнение от твоето!
    Още веднъж-сори Усмивчица
    Не отварям и не създавам теми защото никой няма да разбере това което ще пиша,както и тук стана,всяко по различно мнение едва ли не се анатемосва и е злобно и  прочие и прочие. Усмивчица
    Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #38 -: Май 14, 2011, 21:55:39 »

Искам да помоля все пак да се уважи труда на Соеня и да проявим добрите страни на характера си като търпимост и смирение. Небесен Ангел, след като знанията ти са по-подходящи за научен фен сайт на Айнщайн, не виждам защо въобще задаваш въпроси с духовна насоченост. След като дадените няколко отговора не те удоволетворяват можеше да проявиш или незаинтересованост или търпимост, а не да разводняваш темата. Не да се тръшкаш като малко дете и да сочиш с пръст. Няма да категоризирам поведението ти, но репликирането и намеците че написаното е препис от книги и прочие е обидно. И Еона, моля те без този номер с търпимостта, това е за вибриращите и кристализиращите се, не за нас. Това от мен, провокации от типа аз съм с теб и затова съм срещу другия е меко казано детинско поведение. Надявам се че този път ще ме разберете. Следващите ми отговори ще са на лични.
    Соеня, моля продължи с темата си. За много хора е интересна и полезна, и най-важното по-истинска от предположения, извадки и проучвания в Интернет.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #39 -: Май 14, 2011, 21:57:07 »

ангелче, както и в темата на stefanica и тук ЯСНО се вижда не добре прикритата ти Злоба и ирония. Ако искаш да кажеш нещо - кажи го направо, а не чрез задаването на иронично-злобни въпроси скрити за сърчица и т.н... жалка история..

Влад ти сериозно ли ми сазваш че съм злобна Шокиран,къде кога и как съм провявала злоба към който и да било-моля те отговори ми-но не тук-отговори ми в общата тема-не искам да разводняваме темата на Амазонче.Апропо аз в темата на Вал заданох елементарни въпроси-на които така или иначе не получих отговор-ни на скайп,ни на лични,ама виж имаше цял списък със зададени й въпроси от друг човек-да не би да ме бъркаш с него? Хммм
    Ако аз ще съм следващата спрягана след Гити-ви предлагам да направите тема-мистър и мисис злубюл на форума и да подкрепите номинациите със неопровержими доказателства. Усмивчица
    Амазонче сори за тоталното отклонение от темата ти!
    Активен
    Soenya
    Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #40 -: Май 14, 2011, 21:58:33 »

Поправка-Амазонче не го твърдя само за теб-казвам го и за себе си и за всички останали.Злоба ли-нещо си объркала."Вмешателства и провокацийки"-това също не го разбирам,а иначе го пиша в темата -евентуално щото може някой и да съумее да ми отговори,така съм решила така съм го написала.Форума е публичен и всеки има право да изкаже-напише мнение-а ако ти не искаш да ти пишат и разводняват темите и да се пишат по различни мнения напиши го най отгоре в началото-обикновено го правиш-в смисъл-молиш никой да не пише докато ти не приключиш с писането. Усмивчица
    Чакай да ти се извиня-публично-сори че така си приела думите ми като злоба,провокация и вмешателство,за да не стават повече такива нередности-моля те пиши най отгоре че е най добре-никой да не пише в твоите теми-особено тези които имат по различно виждане и мнение от твоето!
    Още веднъж-сори Усмивчица
    Не отварям и не създавам теми защото никой няма да разбере това което ще пиша,както и тук стана,всяко по различно мнение едва ли не се анатемосва и е злобно и  прочие и прочие. Усмивчица

Изглежда мнението не е само мое. Ти продължаваш- казах го в предишните ми отговори да изчакаш да довърша,по-просто и ясно от това не знам как да го кажа Усмивчица Ти започна с въпроси на които сама си отговори... Само не разбрах за пред кого се доказваш и защо използваш моята тема? Тази Ирония за пред кого е? Извинение ли е това или подигравка? Няма нужда от публика за извинението,пиши ми на лични,но уви ти искаш да е пищно и публично:) Браво Ангелина Усмивчица Нямам желание да си довършвам темата,който има желание нека ми пише на лични:) Много хора го направиха за което ВИ БЛАГОДАРЯ! Това са неща,които не очаквам да разбереш,нямаш знанията (и всичките томове на Айнщайн да препрочетеш няма да вникнеш в материята),но е грозно начина по който постъпи,най-малкото не ти подхожда на възрастта.
    Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #41 -: Май 14, 2011, 22:05:35 »

Направо се развибрирах и кристализирах от отношението.

Амазонче , завърши си темата спокойно .Ако искаш ще ти я заключа, докато си готова.
    На който му се спори и обижда ,ей там долу е чата има и говорилня.
    Активен

johny
    Гост
    « Отговор #42 -: Май 14, 2011, 22:07:04 »

Гаятри пусни тема за Солатите моля,моля моля

Ами то май има такава Плезещ се Усмивчица

http://indigota.com/index.php?topic=3038.0
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #43 -: Май 14, 2011, 22:09:14 »

Аз се осмелявам да си го помисля, дори го вярвам искрено. Усмивчица
    По подобната логика "Кой се осмелява да помисли, че Бог ще създаде един абсолютно му непотребен свят?"  Намигване
    Не трябва да обезсмисляме съществуването си, това не е смирение според моята призма, а неуважение към сътвореното и създателя.

И е трудно докато сме тук на Земята да имаме реална представа за всичко, затова просто излагаме картините от знания, за да споделим опита си. Споделяме, кой какво парче е намерил от житейския пъзел, за да сглобим по-бързо по-голяма част от него.

Хайде по темата, моля, че ми е интересна.   
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 116

• Град: Stara Zagora
  • Красен Пътеков
    « Отговор #44 -: Май 14, 2011, 22:25:32 »

много хора са на грешното мнение,че душата е безсмъртна...не тя,а духът е безсмъртен...душите са матрици на съзнание и те свързани с духа ни...духът може едновременно да има души в няколко тела... духът е енергията,която ни е дадена от божествения Дъх и ние винаги сме свързани с него... и така винаги сме едно цяло с Бог и той се себеопознава,със всяка същност .... това е мнението ми за душата
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    за същността на лечебната педагогика
    За родителите
    dana 0 1076 Последна<br />публикация Август 05, 2009, 10:53:49
    от dana
    Начало
    Послания
    lyubomir 2 863 Последна<br />публикация Февруари 16, 2011, 02:06:39
    от Еlsha
    Начало на Прехода « 1 2 3 4 »
    Великият преход
    Kissing You Good Night 56 6411 Последна<br />публикация Май 19, 2012, 18:10:53
    от Sunshine(sun)
    Същността в кръговрата на живота и смъртта
    Великият преход
    Търсач 0 1246 Последна<br />публикация Януари 24, 2012, 22:31:32
    от Търсач
    Честито Ново Начало « 1 2 »
    Обща тематика
    Турист 28 3051 Последна<br />публикация Юли 07, 2016, 20:15:39
    от Турист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright