Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Начало и история на същността - Сътворението  (Прочетена 4419 пъти)
небесният ангел
Гост
« Отговор #15 -: Май 14, 2011, 12:07:57 »

Амазонче -прекрасна тема,кара човек да се замисли не само над "същността"си ами и го кара да се замисли и над самото съществуване като цяло и към своето и към всичко останало!
Обаче аз имам друг въпрос-защо,кому е необходимо всичко това,защо съществуваме ние,защо съществува света,планетите, изобщо защо,каква е целта на заниманието-на съществуването,сега обаче съм почти на 100%сигорна че няма да разберете правилно въпроса ми-дано сега някой не се заяде с мен-моята цел не е тази Усмивчица
Тук на земята,раждаме се живеем,учим се да съществуваме и накрая умираме,след това душата ни продължавала нататък(така твърдят другите)на кой и защо му е притрябвало да сътворява каквото и да е-то това е въпрос който почти всички деца като малки задават на родителите си,ето и аз така като едно малко неопитно и незнаещо дете задавам същия въпрос-защо съществуваме-не кои сме и защо сме тук-а защо съществуваме?

П.п Амазонче сама знаеш че-това е публичен форум в който всеки има право  да чете и пише,и на мен не ми харесват някои постове и теми ама какво от това,(накажи) го с мълчание ;)накрая сам ще се откаже да писарува и да спами!
Чакам с нетърпение продължението-развитието на темата!

2П.п По моя въпрос -само да вметна че ще е полезно ако-все пак някой реши да отговори да  се постарае да не е с поучителен тон-моля и Благодаря предварително за това!
Активен
Soenya
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #16 -: Май 14, 2011, 12:41:31 »

Амазонче -прекрасна тема,кара човек да се замисли не само над "същността"си ами и го кара да се замисли и над самото съществуване като цяло и към своето и към всичко останало!
Обаче аз имам друг въпрос-защо,кому е необходимо всичко това,защо съществуваме ние,защо съществува света,планетите, изобщо защо,каква е целта на заниманието-на съществуването,сега обаче съм почти на 100%сигорна че няма да разберете правилно въпроса ми-дано сега някой не се заяде с мен-моята цел не е тази Усмивчица
Тук на земята,раждаме се живеем,учим се да съществуваме и накрая умираме,след това душата ни продължавала нататък(така твърдят другите)на кой и защо му е притрябвало да сътворява каквото и да е-то това е въпрос който почти всички деца като малки задават на родителите си,ето и аз така като едно малко неопитно и незнаещо дете задавам същия въпрос-защо съществуваме-не кои сме и защо сме тук-а защо съществуваме?

П.п Амазонче сама знаеш че-това е публичен форум в който всеки има право  да чете и пише,и на мен не ми харесват някои постове и теми ама какво от това,(накажи) го с мълчание ;)накрая сам ще се откаже да писарува и да спами!
Чакам с нетърпение продължението-развитието на темата!

2П.п По моя въпрос -само да вметна че ще е полезно ако-все пак някой реши да отговори да  се постарае да не е с поучителен тон-моля и Благодаря предварително за това!

"Същността е един фрактал и като такъв,тя се развива според идеята заради която е създадена,като чрез опита и личния избор се създават нови направления." хаха малко сложно съм го написала, но отчасти отговаря на въпроса ти. Отговорът е навсякъде около нас- да вземем за пример дървото ябълка - всяка нова пролет дървото расте и всеки път има повече цветове и ражда повече плодове. Защо? Защото така ще има повече храна,жизнена енергия, за нас съществата,които консумираме ябълката. Всеки път тя израства по-красива и силна и плодовете й стават по-големи и вкусни. За да има развитие и равновесие се създават новите същности- Ние сме част от Източника (Бог),но ни е даден Личен Избор,което ни прави творци. Ние творим и създаваме нови неща в зависимост от типа същност,която сме. Казвам равновесие,защото както същността може да бъде създадена,така тя може и да умре. Някои от новосъздадените души са енергийни структури,останали от умрели души. Ще разкажа по подробно като си допиша темата,надявам се отговора да е горе-долу задоволителен:)  
Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #17 -: Май 14, 2011, 12:59:45 »

Sine Wave Zero гледа тази тема с възхищение !

Здравейте и прощавайте за закъснението!!!

Страхотна тема ..... Целият вря и кипя от радост да чета и да се уча от познанията, които споделяте с желание - Soenya, Air_Fairy и Gayatri.

Винаги ми е било интересно да знам за душите, измеренията, но повече ми е било интересно как да наричам нещата с истинските им имена -  с понятията като "опитност", "житейска мисия" "съзнание" , "личен избор", "същности" и т.н., използвани в тази тема Усмивчица
Активен
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 613

• Град: София
  • « Отговор #18 -: Май 14, 2011, 14:28:00 »

казват,че  за българите ,петият елемент е метала... той какво качество ни дава като народ,някой знае ли... знам,че българите сме слънчевите хора... Дънов говори,че целта е да отидем на Слънцето... затова казваме УРА...У-РА...КЪМ БОГ... РА-нашето слънце Усмивчица а слънчевите същности,винаги са ми помагали,когато съм им се молил за разни неща...много ни обичат... христос е техен аватар...

Аси, българите не са идентични със слънчевите хора и обратно. Солатите са духовни същества, които имат толкова силна и интензивна вибрация, че ние "хората" дори да бягаме срещу тях трудно можем да ги настигнем. Това са същества, които са преключили с инкарнациите и работят за благото на слънчевата система, планетите, хармонизацията както и обучават определени хора.
    Активен
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 116

• Град: Stara Zagora
  • Красен Пътеков
    « Отговор #19 -: Май 14, 2011, 14:39:20 »

знам,че не сме като тях,а че целта е да станем слънчеви хора...това бил пътя на душата ни...все си мисля,че всичко живее в мислите на Бог и реално сме негово самоопознаване...какво мислите???
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #20 -: Май 14, 2011, 14:49:47 »

Страхотна тема Соеня благодаря ти, че направи темата и чета с интерес!
    Само с едно не съм съгласна, че душите умират.Усмивчица Енергията не може да изчезне, душата не може да изчезне или да умре. Енергията се трансформира.Усмивчица
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Soenya
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Май 14, 2011, 15:02:50 »

Само с едно не съм съгласна, че душите умират.Усмивчица Енергията не може да изчезне, душата не може да изчезне или да умре. Енергията се трансформира.Усмивчица

"Някои от новосъздадените души са енергийни структури,останали от умрелите души"- Така както нещо се създава,така то може да бъде и премахнато/трансформирано - не говоря за една нормална светла душа, а за астрал,демонична същност, или душа нападната енергийно от такива. Не всичко е розово,перфектно и приказно. Земята е сянка на една много по-голяма,глобална картинка. Борба за надмощие винаги е имало и винаги ще има. Понякога има жертви,но затова енергията не изчезва....тя просто променя структурата си, губи отрицателния си заряд,както и клетъчната си памет и се ражда като нова същност , за да започне от самото начало - процеса Реализиране.
    Активен

air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #22 -: Май 14, 2011, 15:03:27 »

Знам, че въпроса е отправен към Гаятри, но бих искала и аз да се включа. Не мисля, че изконната ни цел е да станем като слънчевите хора. Не бихме могле не само заради различната си енергетика и същност, но и заради мисията и ролята на Земята като цяло. Дори и след промените и трансформациите които ще претърпим и тя и ние. Но да, сред нас има същности като солатите, които са избрали да се реализират сред нас и да ни помагат със опитността си. Но и те са толкова специфични и уникални като начало.
     И ние сме божествена реализация, той съществува чрез нас и заради нас.
     Култа към Слънцето има своите корени и причини назад във времето и се предава през различните култури и поколения. Което не е без основание, но не заради солатите. Соеня има доста знания в тази насока, надявам се да сподели.
      Бих искала да се опитам да отговоря и на небесния ангел, като бягам от поучителния фон. Според мен ние съществуваме за да сме. Като същности, ние сме създадени, развиваме се, имаме уникални опитности и когато се върнем към источника ние вливаме всичко това в него и го обогатяваме. Като творци, всичко уникално, което създадем бива добвяно и използване.Така нашата опитност остава за да бъде и да даде основата на нови души, нови светове и реалности.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #23 -: Май 14, 2011, 16:01:28 »

Направо ми се наби таз сутрин един сайт пред очите-не знам ама може и да ти свърши работа-да отговори на въпроса до някаква степен. Усмивчица Намигване
    http://www.theosophy-nw.org/theosnw/death/de-jvm.htm
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #24 -: Май 14, 2011, 16:37:56 »

"Същността е един фрактал и като такъв,тя се развива според идеята заради която е създадена,като чрез опита и личния избор се създават нови направления." хаха малко сложно съм го написала, но отчасти отговаря на въпроса ти. Отговорът е навсякъде около нас- да вземем за пример дървото ябълка - всяка нова пролет дървото расте и всеки път има повече цветове и ражда повече плодове. Защо? Защото така ще има повече храна,жизнена енергия, за нас съществата,които консумираме ябълката. Всеки път тя израства по-красива и силна и плодовете й стават по-големи и вкусни. За да има развитие и равновесие се създават новите същности- Ние сме част от Източника (Бог),но ни е даден Личен Избор,което ни прави творци. Ние творим и създаваме нови неща в зависимост от типа същност,която сме. Казвам равновесие,защото както същността може да бъде създадена,така тя може и да умре. Някои от новосъздадените души са енергийни структури,останали от умрели души. Ще разкажа по подробно като си допиша темата,надявам се отговора да е горе-долу задоволителен:)  

Знаех си че няма да се разбере въпроса ми Усмивчица-аз не питам защо всичко се възражда,ражда-а защо изобщо е създадено-какъв е смисъла-"всичкото" е един сложен  процес който търпи постоянни промени,а "нищото" е елементарен процес който не изисква-нищо,на кой и за какъв "чемер" му е притрябвало да създава всичко-а видиш ли на всичкото отгоре това всичко в един момент излиза че почва  да се обръща и да си връща-към самото изначално сътворение Ухилен сега сигорно пак не ме разбрахте ама нищо.
    Не говоря-за хора,души,духове,фрактали,ченълинги,инкарнации,дървета,въздух,вода,земя и т.н,и ако вашия отговор е-за да достигне съвършенното и да се слее с всичкото-аз пак питам-кому е нужно това,видиш ли като си се напрераждаме,като си изпонаучим уроците,като изпонаучим още един куп други и какво следва-сливане с цялото Ухилен-и що след като видиш ли някой е достигнал съвършенното се слива с цялото и-какво следва от там нататък!
    Кой е бог-видяхте ли го,почуствахте ли го или знаете и чуствате за него и неговото съществуване от разказите които сте чували или книгите които сте чели за него през съзнателния си живот?
    Амазонче пак ти повтарям-темата ти е прекрасна и напълно достъпна за разбиране,няма никаква сложност в нея,просто ти разказваш на другите твоето разбиране за "същността на сътворението"! Усмивчица  
    « Последна редакция: Май 14, 2011, 16:56:23 от Еруин » Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #25 -: Май 14, 2011, 17:36:21 »

Ангелче, ще повторя пак: Като същности, ние сме създадени, развиваме се, имаме уникални опитности и когато се върнем към источника ние вливаме всичко това в него и го обогатяваме. Като творци, всичко уникално, което създадем бива добвяно и използване.Така нашата опитност остава за да бъде и да даде основата на нови души, нови светове и реалности.
      В нито един момент при писането на коментарите си не използвам разкази, книги, теории, Интернет или следвам религиозни учения. Затова и представата ми за Бог не се основава на нито едно от тях. И който твърди че го е видял, най-вероятно е излъгал. Както и не можем да го почустваме с разума си. Нашата изначална връзка с него е достижима само чрез Духа ни. И ако някой може да го опише рационално и да дисектира Бог,моля. Но колкото и банално да звучи всеки от нас го е усещал без да си дава сметка, ние и всичко около нас е неговата реализация. И това и отговаря на въпроса ти :" аз не питам защо всичко се възражда,ражда-а защо изобщо е създадено-какъв е смисъла". Смисъла на всичко е реализацията на Бог. Това е същността му. Може да се приемеш като негова функция, ако така е по-разбираемо. Когато се докоснеш до Етера и различните духовни същности, когато усетиш Любовта и съвършенството, пред теб няма да стоят тези въпроси повече. Искрено ти го пожелавам.
     "нищото" е елементарен процес който не изисква-нищо,на кой и за какъв "чемер" му е притрябвало да създава всичко-а видиш ли на всичкото отгоре това всичко в един момент излиза че почва  да се обръща и да си връща-към самото изначално сътворение - нищо е състояние, константно при това. Ние не се обръщаме, ние допринасяме със своята уникалност и обогатяваме. Не мисля че трябва да имаш проблем с това. Ако искаш употреби свободната си воля и се отдай на "нищото". На мен лично ми е комфортно от мисълта, че бидейки незначителна част от мирозданието съм уникална и някой ден, частица от мен и опитността ми ще е основата за създаване на нова душа.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #26 -: Май 14, 2011, 18:00:15 »

Ангелче с рогца, аз не се чудих:) Казвайки, че душата или енергията не умира, а се трансформира имах точно това предвид, което написа Соеня, в отговор към мнението ми.Усмивчица Само че в случая тя го каза с повече думи, които повече биха били разбрани.
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #27 -: Май 14, 2011, 18:19:49 »

Цитат

Аз ти разбрах въпросът Ангелушке ,ама то е същото като да питаме някой художник,  зaщо е използвал точно този цвят на това местенце или защо пък точно така е нарисувал картината.Mалко доста образна и плоска метафора де, като говорим за сътворчеството на неизмеримото ама горе -долу ,аз така го разбирам. Незнам ако можем да получим отговор ,дали няма да е - Защото така ми харесва , ама да ти кажа и на мен ми харесва. Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #28 -: Май 14, 2011, 18:32:22 »

Как ще обогатите нещо което  е съвършено?
      Ангелче, ще повторя пак: Като същности, ние сме създадени, развиваме се, имаме уникални опитности и когато се върнем към источника ние вливаме всичко това в него и го обогатяваме. Като творци, всичко уникално, което създадем бива добвяно и използване.Така нашата опитност остава за да бъде и да даде основата на нови души, нови светове и реалности.
    А аз да се потретя-кому е нужно всичко това което описваш по горе Усмивчица
      В нито един момент при писането на коментарите си не използвам разкази, книги, теории, Интернет или следвам религиозни учения. Затова и представата ми за Бог не се основава на нито едно от тях. И който твърди че го е видял, най-вероятно е излъгал. Както и не можем да го почустваме с разума си. Нашата изначална връзка с него е достижима само чрез Духа ни.Кой е твоя дух-познаваш ли го,видя ли го,какво е чуството-дух,или просто по призумция знаеш че той съществува?
     И ако някой може да го опише рационално и да дисектира Бог,моля.И аз така-затова питам! Но колкото и банално да звучи всеки от нас го е усещал без да си дава сметка, ние и всичко около нас е неговата реализация.Аз не усещам! И това и отговаря на въпроса ти :" аз не питам защо всичко се възражда,ражда-а защо изобщо е създадено-какъв е смисъла". Смисъла на всичко е реализацията на БогОсвен като понятие-бог,-пак питам-кой е бог,къде е той-отговора-той е всичко и във всичко-не ме удовлетворява Усмивчица. Това е същността му. Може да се приемеш като негова функция, ако така е по-разбираемо. Когато се докоснеш до Етера и различните духовни същности, когато усетиш Любовта и съвършенството, пред теб няма да стоят тези въпроси повече. Искрено ти го пожелавам. Искрено и от сърце Благодаря!
     "нищото" е елементарен процес който не изисква-нищо,на кой и за какъв "чемер" му е притрябвало да създава всичко-а видиш ли на всичкото отгоре това всичко в един момент излиза че почва  да се обръща и да си връща-към самото изначално сътворение - нищо е състояние, константно при това. Ние не се обръщаме, ние допринасяме със своята уникалност и обогатяваме.Сериозно ли говориш-ако вземе под внимание думите-че сме създадени по негов -на бог-"образ и подобие" верно ли -се обогатяваме като се ъпгрейдваме със силикон,пейсмейкъри,правим си клонинги и още куп уникални ъпгрейдванки-щото той ни е създал-как беше-уникални и съвършени. Не мисля че трябва да имаш проблем с това.Не аз лично нямам! Ако искаш употреби свободната си воля и се отдай на "нищото". На мен лично ми е комфортно от мисълта, че бидейки незначителна част от мирозданието съм уникална и някой ден, частица от мен и опитността ми ще е основата за създаване на нова душа.
    « Последна редакция: Май 14, 2011, 19:34:37 от небесният ангел » Активен
    Soenya
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Май 14, 2011, 20:29:15 »

Знаех си че няма да се разбере въпроса ми Усмивчица-аз не питам защо всичко се възражда,ражда-а защо изобщо е създадено-какъв е смисъла-"всичкото" е един сложен  процес който търпи постоянни промени,а "нищото" е елементарен процес който не изисква-нищо,на кой и за какъв "чемер" му е притрябвало да създава всичко-а видиш ли на всичкото отгоре това всичко в един момент излиза че почва  да се обръща и да си връща-към самото изначално сътворение Ухилен сега сигорно пак не ме разбрахте ама нищо.
    Не говоря-за хора,души,духове,фрактали,ченълинги,инкарнации,дървета,въздух,вода,земя и т.н,и ако вашия отговор е-за да достигне съвършенното и да се слее с всичкото-аз пак питам-кому е нужно това,видиш ли като си се напрераждаме,като си изпонаучим уроците,като изпонаучим още един куп други и какво следва-сливане с цялото Ухилен-и що след като видиш ли някой е достигнал съвършенното се слива с цялото и-какво следва от там нататък!
    Кой е бог-видяхте ли го,почуствахте ли го или знаете и чуствате за него и неговото съществуване от разказите които сте чували или книгите които сте чели за него през съзнателния си живот?
    Амазонче пак ти повтарям-темата ти е прекрасна и напълно достъпна за разбиране,няма никаква сложност в нея,просто ти разказваш на другите твоето разбиране за "същността на сътворението"! Усмивчица  

Хахаха ангелче, ами как ще се разберем като ти си задаваш реторични въпроси? Питам за да си отговоря сам Усмивчица Да,това е моята "Приказка" за сътворението.  Не крия че имам осъзната връзка с Етера и Акаша,информацията е от там мила, не от книжки. Знам, трудно е да се повярва и колкото и да говоря - малко ще ме разберат,но такъв е живота и никой не го очаква от теб или от другите.  Сърце  Затова и пиша темата. Чети и може би няма да се налага,така по детски, както самичка каза, да задаваш въпроси,защото може да се окаже че им е било отговорено, преди да са зададени. Темата не е завършена. Усмивчица  А относно Бог... той е всичко около нас и е в нас самите... Брадят дядо няма да ти излезне насреща хаха Усмивчица Не мисля,че точно аз съм човека ,който ще обяснява неговите лични причини за Сътворението ,като цяло, или защо има определени процеси. Има ги ... защото трябва, а капацитета няма да ни стигне за да ги разберем всичките...

П.С. Повечето неща,които казваш не съм ги споменала никъде,сигурна ли си че се обръщаш към мен....или просто това са неща,които те мъчат от детските ти годинки? Покажем ли търпение и постоянство,отговорите ни се пускат самички,аз не съм тук за да ги давам наготово. Успех

Цитат

Аз ти разбрах въпросът Ангелушке ,ама то е същото като да питаме някой художник,  зaщо е използвал точно този цвят на това местенце или защо пък точно така е нарисувал картината.Mалко доста образна и плоска метафора де, като говорим за сътворчеството на неизмеримото ама горе -долу ,аз така го разбирам. Незнам ако можем да получим отговор ,дали няма да е - Защото така ми харесва , ама да ти кажа и на мен ми харесва. Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк

Еона много приятно и просто го е казала - Всеки има своята Истина,защото всички виждаме "Картината" под различна призма и ъгъл Усмивчица Никой не задължавам да вярва или да признава,това което пиша,като абсолютната Истина. Усмивчица  Би било невъзпитано от моя страна.
    Активен

Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    за същността на лечебната педагогика
    За родителите
    dana 0 1148 Последна<br />публикация Август 05, 2009, 10:53:49
    от dana
    Начало
    Послания
    lyubomir 2 913 Последна<br />публикация Февруари 16, 2011, 02:06:39
    от Еlsha
    Начало на Прехода « 1 2 3 4 »
    Великият преход
    Kissing You Good Night 56 6571 Последна<br />публикация Май 19, 2012, 18:10:53
    от Sunshine(sun)
    Същността в кръговрата на живота и смъртта
    Великият преход
    Търсач 0 1328 Последна<br />публикация Януари 24, 2012, 22:31:32
    от Търсач
    Честито Ново Начало « 1 2 »
    Обща тематика
    Турист 28 3208 Последна<br />публикация Юли 07, 2016, 20:15:39
    от Турист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright