Духовно развитие

Анкета
Въпрос: От какво се страхувате?
От самотата - 5 (10%)
От смъртта - 1 (2%)
От неуспех - 4 (8%)
От несигурността - 3 (6%)
От нищо - 6 (12%)
От тъмнината - 2 (4%)
От филми на ужасите - 1 (2%)
От неизвестното - 9 (18%)
От Бог - 0 (0%)
От Дявола - 1 (2%)
От извънземните - 1 (2%)
Друго - 9 (18%)
От себе си - 8 (16%)
Общ брой гласове: 46

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какви са вашите най-дълбоки страхове ?  (Прочетена 2483 пъти)
Harpi
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Бургас
  • « Отговор #15 -: Януари 05, 2012, 00:39:01 »

От страданието , мое и  на любими хора .
    Активен

Можеш да си задаваш въпроси и да си отговаряш. Отговорите на всеки един етап от твоя живот ще са различни и верни .

Най - трудни за разбиране са простите неща . Усмивчица
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 221

« Отговор #16 -: Януари 05, 2012, 01:08:03 »

Не искам да се страхувам от тъмнината,но затова ще трябва да се науча да светя добре
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    ThatWoman
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 47

• Град: София
  • « Отговор #17 -: Юли 13, 2012, 21:37:18 »

Най-големият ми страх е свързан с много вода.Не мога да плувам...може би това е причината.Когато видя необятно водно пространство,усещам голямо напрежение и задух и започват да ми се привиждат акули... тогава вече става страшно Ухилен
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #18 -: Юли 14, 2012, 12:09:22 »

Това с водата и акулите е фобия.
    При мен са неизброими. То са височини, затворени пространства, многокраки насекоми и т.н.
    Страх май... от нищо нямам. Ако ме е страх от нещо, то ще идва от нас хората. Може би, най-общо казано би звучало така - страх ме е от глупостта.
    Активен
    iti2
    Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« Отговор #19 -: Юли 14, 2012, 12:26:13 »

В анкетата, която е дадена отговорих със страх от неизвестното.  
    Може би това, че не знаеш в дадена ситуация когато си на ръба какво може да се случи, застрашавайк живота ти  предизвиква страх и несигурност в мен като личност. Тогава съм забелязала, че започвам да разчитам на инстинкта си  за самосъхранение и интуицията.

Страх ме беше от високо. Иска ми се един ден да полета, но не със самолет а като птица. Винаги любимите ми животни са били птиците и някак си вътрешно ме тегли към тях. Наложи ми се да заживея на високо. Свикнах и спокойно гледам надолу вече и мога да кажа, че не ме е страх.

Остава може би да преодолея страха си от затворени пространства под земята. Това, че знаеш , че си някъде дълбоко под земята и ако стане нещо, не можеш нищо да направиш, винаги ме е карало да изпитвам страх от това,че не мога да разчитам поне малко на себе си. Затова и не пътувам с метро вече  Усмивчица Един път мотрисата спря в тунела и ни напред ни назад. Постояхме вътре без никаква информация защо така става. Много неща ти минават през главата.  Стреснах се много и тогава осъзнах безпомощното положение в което човек може да бъде на такива места .
    Активен
    never give up
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 18

• Град: Асеновград
  • « Отговор #20 -: Юли 19, 2012, 13:04:39 »

Страх ме е единствено от отхвърлянето и от самотата, като първото съм го преживявал доста пъти .
    Активен

...and the vision finally added: "Go and find the answers in yourself; and always remember: 'You're already living.' Don't let them scare you on your quest for answers and for salvation - for real salvation...
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #21 -: Юли 19, 2012, 14:39:52 »

Да си призная в мен има един единствен страх който обаче ражда всички останали.
    Този страх дори не е мой.
    Знам, че идва от личността ,която си мисля, че съм и е продукт на его-ума.
    Та тази личност в мен се страхува единствено да не умре, но това е най-хубавото в случая защото колкото повече се страхува тя толкова повече привлича собствената си смърт. Ухилен
    Умре ли тя умира и страха,а умре ли страха умира и смърта и тогава се ражда свободата.

Интересното е, че когато се опитвах да я убия сам, тя се подхранваше от само себе си и се увеличаваше правопропорционално на опитите ми.

Опитвал съм се да отрека нещо което не е реално и така съм му придавал смисъл,а това го е правило "реално", после съм се опитвал да  убия нереалното в себе си която съм мислил,че е мое и така сам съм го пораждал и преживявал отново и отново....Каква игра само какъв цирк ...  Ухилен Ухилен Ухилен

Сега чувството на СТРАХ се трансформира в СМЯХ  Веселяк Веселяк Веселяк
    Голям СМЯХ Веселяк Веселяк Веселяк

Как съм си въобразявал само невъобразимото  Веселяк Веселяк Веселяк баси и фантазиора хахахахах Веселяк Веселяк Веселяк НА всичкото отгоре и с чувство за собственост...уникална комбинация  Ухилен Ухилен Ухилен
    Сега трябва да внимавам да не си въобразя, че аз съм този който е превъзмогнал формата за да не се формирам в още по-тясна форма хахахха голям цирк ви казвам...... Ухилен Ухилен Ухилен

Накрая ще видим,че в едим цирк играем и номерата си ги знаем

Този поздрав е към най-големият "ми" страх които работи единствено и само за да преживея пълната свобода!
    Наздраве

ОБИЧАМ СВОБОДАТА, СВОБОДАТА ДА ОБИЧАШ!

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=V1bFr2SWP1I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=V1bFr2SWP1I</a>

« Последна редакция: Юли 19, 2012, 15:03:10 от The One » Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright