Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Анкета
Въпрос: От какво се страхувате?
От самотата - 5 (10%)
От смъртта - 1 (2%)
От неуспех - 4 (8%)
От несигурността - 3 (6%)
От нищо - 6 (12%)
От тъмнината - 2 (4%)
От филми на ужасите - 1 (2%)
От неизвестното - 9 (18%)
От Бог - 0 (0%)
От Дявола - 1 (2%)
От извънземните - 1 (2%)
Друго - 9 (18%)
От себе си - 8 (16%)
Общ брой гласове: 46

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какви са вашите най-дълбоки страхове ?  (Прочетена 2254 пъти)
taken
Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« -: Май 10, 2011, 16:41:33 »

От какво се страхувате ? Кои са вашите най-дълбоки страхове? Наистина ли съществуват и смели хора които от нищо не се страхуват? Може ли да си признаеме сами на себе си страховете си ? Как може да сме безтрашни ? А можеме ли въобще ? Аз гласувам от неизвестното.Страхувам се от това,което още не съм преживял , до момента в който не го преживея и утвърдя Усмивчица
Активен
Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #1 -: Май 10, 2011, 18:25:12 »

Писах, че имам страх от неизвестното, макар че най-големите ми страхове са от хората които всяват страхове. Ще дам един пример - напоследък масово започнаха разни журналисти да "разкриват" пред обществото заплахи от извънземни нападения  - това е идеален начин да подтикнеш някого да се страхува => да мрази някого, което не е много полезно. В крайна сметка, страданията си ги измисляме ние, както и филмите които прожектираме. Въпросът е че носим отговорност как хората ще разберат тези филми.
« Последна редакция: Май 10, 2011, 18:54:42 от Sine Wave Zero » Активен
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #2 -: Май 10, 2011, 19:48:54 »

Друго - от много дълбоко (над 3 метра)
Активен
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #3 -: Май 10, 2011, 20:15:01 »

Има още един вид страх и ще го нарека "интелигентен страх". Усеща се като хладна пелена наметната върху гърба, която търси всяка пролука в теб, всяко нещо, от което би могъл да се страхуваш, докато намери най-голямото и го преекспонира по начин да изглежда сякаш е истинско. Но разбира се всичко е плод на илюзии.
 Бих казал, че ако нещо, от което човек би се страхувал, то е неизвестното, защото тогава не се чувства в свои води и не знае какво може да се случи. Но за всичко това си има един лек и той е да се изправим срещу страховете си и да ги преодолеем Усмивчица
Активен
Edna_Razli4na
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #4 -: Май 12, 2011, 15:42:42 »

Гласувах за От неизвестното от изброените възможности, но мисля, че единственото нещо, от което трябва най-много да се страхуваме и пазим е самият страх. Това е нещото, което най-много ще ни навреди и направи "слаби".
Активен
dariomag327
Requiem
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

• Град: Sofia
  • Bless the mind too small for doubt!

« Отговор #5 -: Май 12, 2011, 15:45:39 »

страхът е ваш приятел. embrace the fear inside you and arise stronger (не превеждайте)
    Активен

Strength and Honor!
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Май 13, 2011, 22:13:41 »

Цитат
    Гласувах за От неизвестното от изброените възможности, но мисля, че единственото нещо, от което трябва най-много да се страхуваме и пазим е самият страх. Това е нещото, което най-много ще ни навреди и направи "слаби".

Дори от страха не бива да се страхуваме. А ако усетим нещо такова, да знаем, че просто страхът за известно време е в нас.. без да ни е страх Усмивчица
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #7 -: Май 18, 2011, 14:55:23 »

Като гледам резултатите, тука, сме се събрали големи смелчаци...хаха:)))
    Активен
    DanDan
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 19

« Отговор #8 -: Юни 02, 2011, 01:56:02 »

На 21 отидох на бригада в САЩ. И ми се случиха странни неща и тогава развбрах какво е адът - да спреш да вярваш. НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ми страх - да спра да вярвам и да спра да усещам Господ. Всичко друго винаги си идва на мястото.
    Активен
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #9 -: Юли 24, 2011, 18:27:39 »

страхът е ваш приятел. embrace the fear inside you and arise stronger (не превеждайте)

dariomag  да приемам ли,че ти от нищо не се страхуваш ? , а си събеседваш с него примерно ... и какъв е начина , да "arise stronger" ?

Дори от страха не бива да се страхуваме. А ако усетим нещо такова, да знаем, че просто страхът за известно време е в нас.. без да ни е страх Усмивчица

Ния много "не бива-та" са ми ясни на мене,но когато дойде момента да ги приложим нагледно,често зацикляме.Щом страха е в нас , то ние вече се страхуваме

Като гледам резултатите, тука, сме се събрали големи смелчаци...хаха:)))

Ами да , залъгвайте само себе си,че от нищо не се страхувате , защото те такова животно не съм срещал Усмивчица

На 21 отидох на бригада в САЩ. И ми се случиха странни неща и тогава развбрах какво е адът - да спреш да вярваш. НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ми страх - да спра да вярвам и да спра да усещам Господ. Всичко друго винаги си идва на мястото.

Нали и тъмните сили вярват в Сатаната ?Това е пак един вид вяра   А , как го усещаш Господ ?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #10 -: Юли 24, 2011, 18:44:17 »

Ния много "не бива-та" са ми ясни на мене,но когато дойде момента да ги приложим нагледно,често зацикляме.Щом страха е в нас , то ние вече се страхуваме
    Не винаги Усмивчица
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #11 -: Юли 24, 2011, 18:51:47 »

Страхът сковава и обсебва... ако имате потенциала да се справите с дадена ситуация.... точно страха занижава значително този потенциал.
    Не бива да се бърка страха с инстинкта за самосъхранение.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #12 -: Август 31, 2011, 14:08:38 »

Писах от себе си, защото наистина не се сещам да имам някакъв невероятен, непреодолим страх. Все някакви моментни състояния, които траят едва няколко секунди.
    Докато от мен си няма отърване...  Хммм
    Имам предвид това, че всичко случващо се с мен е следствие от моите действия, които пък представляват взетите ми решения. Съмнявам се, че някой или нещо би могло да ми навреди без да съм го предизвикала. Всички страхове към външни неща са вкоренени в нас самите, което ще рече, че по-голяма "опасност" от собствената мисъл няма как да има. Е, и обратното е в сила, но темата е за страховете все пак.  Ухилен
    Активен
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #13 -: Януари 04, 2012, 23:34:48 »

Да нямаш страхове значи да полетиш, да се разхождаш наоколо така , всякъш нищо не те застрашава и си в мир със всичко, но според мен, от това състояние нататък започва най-страшното в живота Усмивчица започва нещо като битка , пътя към душата, а колкото по-надълбоко отиваш, толкова по-страшно е. Всеки несъзнателно е затворил по нещичко в душата си Усмивчица)))
    Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #14 -: Януари 05, 2012, 00:07:12 »

Аз пък съм притеснен, някой да не ме застраши.
    Не знам защо,и не че няма такива.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright