Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: принципите [главоблъсканиците на вожда]  (Прочетена 2892 пъти)
protoplasma
Гост
« -: Май 04, 2011, 22:43:09 »

Идеята на темата е – обмяна на опит, принципи и идеи, късаещи отношението ни към света и респективно към нас самите.  Нещо, което никак не е маловажно, според мен, пък и с цел - избягване на недоразумения.
Всеки от нас, има още да се учи, без изключения. Някои повече, други по-малко, но няма как да знаем това и да се класифицираме на учители и ученици. Всички сме и двете.  
Форумът е мястото, където човек може да изрази, позицията, да изкаже мнението или впечатленията си, по даден въпрос или тема.
Та...
Ако някой има проблем с нещо, което съм казал/написал, то никой не съм върнал.
Нека казва, за да се опитаме да изясним естеството на проблема и потърсим, най-рационалния начин за неговото разрешаване. В случай, че някой има проблем лично с мен, със себе си или друг, без да му е ясна причината и без, никакво адекватно обяснение, то няма как да му помогна. За тези случаи си има специалисти, практикуващи различни терапевтични методи.
Недвусмислено заявявам, за пореден път, че ни най-малко не ме вълнува това – кой стои зад никовете, аватарите или постингите. Интересува ме, само и единствено – написаното. По същия начин - не ме е грижа кой прави дадено нещо - интересуват ме единствено неговите подбуди, намерения... и разбира се резултатите.
Не страдам от абсолютно никакви пристрастия, не защитавам нито нападам някой.  Не фигурирам в списъците на никой отбор или подразделение.
Разделям хората по лични симпатии, което не е определящо за отношението ми към тях.
Това кой колко ми е приятен или неприятен, зависи само и единствено от това, което говори и прави. Нито външен вид ме вълнува, нито години, обиколка на ханша, социален статус, походка или местожителство.
Ако някой прави нещо за добро – с него съм, а ако го прави за да вреди или защото си няма друга работа – против него съм.
Може и най-симпатичния човек да ми е, ако говори или прави глупости – ще реагирам по същия начин, по който и ако най-неприятния човек ги говори или прави.
И обратното – може от някой да съм с крайно неприятни впечатления, но ако каже или направи нещо добро, бих го поздравил и подкрепил.
Мнението ми, по всеки един въпрос, подлежи на преразглеждане. Далеч съм от мисълта, че живея в абсолютната истина. Когато не разбирам нещо – питам, когато разбирам – казвам, ако някой ме пита.
При положение, че някой, някъде, забележи разминаване, между това, което казах до тук и поведението ми, нека каже, по какъвто начин прецени за добре. Нито скайп съм скрил, нито мейл, нито телефон.  Проблемите са, за да се оправят, а не за да се задълбочават.

Който иска, да изрази позициите, принципите, според които действа, а ако ще и целия си морален кодекс, ако счита това за необходимо. Единствената ми молба е да се избягват конкретни имена и отношения към определени хора.
Има си тема „Какво харесвам в теб”, мисля, че имаше и „Какво не харесвам в теб” (ако няма – нека направи), та ако някой реши, че личното му отношени към някой, трябва да придобие публичност, нека го сподели там, пък който иска да чете, да коментира и да помагас каквото може.

„Ред може да няма, но трябва да се спазва.”  
« Последна редакция: Август 16, 2011, 18:21:22 от Administrator » Активен
bars_i
Гост
« Отговор #1 -: Май 04, 2011, 23:11:26 »

Идеята на темата е – обмяна на опит, принципи и идеи, късаещи отношението ни към света и респективно към нас самите.  Нещо, което никак не е маловажно, според мен, пък и с цел - избягване на недоразумения.
Всеки от нас, има още да се учи, без изключения. Някои повече, други по-малко, но няма как да знаем това и да се класифицираме на учители и ученици. Всички сме и двете.   
Форумът е мястото, където човек може да изрази, позицията, да изкаже мнението или впечатленията си, по даден въпрос или тема.
Та...
Ако някой има проблем с нещо, което съм казал/написал, то никой не съм върнал.
Нека казва, за да се опитаме да изясним естеството на проблема и потърсим, най-рационалния начин за неговото разрешаване. В случай, че някой има проблем лично с мен, със себе си или друг, без да му е ясна причината и без, никакво адекватно обяснение, то няма как да му помогна. За тези случаи си има специалисти, практикуващи различни терапевтични методи.
Недвусмислено заявявам, за пореден път, че ни най-малко не ме вълнува това – кой стои зад никовете, аватарите или постингите. Интересува ме, само и единствено – написаното. По същия начин - не ме е грижа кой прави дадено нещо - интересуват ме единствено неговите подбуди, намерения... и разбира се резултатите.
Не страдам от абсолютно никакви пристрастия, не защитавам нито нападам някой.  Не фигурирам в списъците на никой отбор или подразделение.
Разделям хората по лични симпатии, което не е определящо за отношението ми към тях.
Това кой колко ми е приятен или неприятен, зависи само и единствено от това, което говори и прави. Нито външен вид ме вълнува, нито години, обиколка на ханша, социален статус, походка или местожителство.
Ако някой прави нещо за добро – с него съм, а ако го прави за да вреди или защото си няма друга работа – против него съм.
Може и най-симпатичния човек да ми е, ако говори или прави глупости – ще реагирам по същия начин, по който и ако най-неприятния човек ги говори или прави.
И обратното – може от някой да съм с крайно неприятни впечатления, но ако каже или направи нещо добро, бих го поздравил и подкрепил.
Мнението ми, по всеки един въпрос, подлежи на преразглеждане. Далеч съм от мисълта, че живея в абсолютната истина. Когато не разбирам нещо – питам, когато разбирам – казвам, ако някой ме пита.
При положение, че някой, някъде, забележи разминаване, между това, което казах до тук и поведението ми, нека каже, по какъвто начин прецени за добре. Нито скайп съм скрил, нито мейл, нито телефон.  Проблемите са, за да се оправят, а не за да се задълбочават.

Който иска, да изрази позициите, принципите, според които действа, а ако ще и целия си морален кодекс, ако счита това за необходимо. Единствената ми молба е да се избягват конкретни имена и отношения към определени хора.
Има си тема „Какво харесвам в теб”, мисля, че имаше и „Какво не харесвам в теб” (ако няма – нека направи), та ако някой реши, че личното му отношени към някой, трябва да придобие публичност, нека го сподели там, пък който иска да чете, да коментира и да помагас каквото може.

„Ред може да няма, но трябва да се спазва.” 
Това предполагам се отнася и за теб самия, нищо че си го написал ти. Дори ти като го искаш от нас би трябвало стриктно да го изпълняваш. Да видим.
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #2 -: Май 04, 2011, 23:13:47 »

Това предполагам се отнася и за теб самия, нищо че си го написал ти. Дори ти като го искаш от нас би трябвало стриктно да го изпълняваш. Да видим.
Ей, ама как знаех, че ще отговориш тука
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #3 -: Май 04, 2011, 23:23:15 »

Не трябваше ли? А и защо не? Аз да не съм по различен от който и да било тук? Вие да не сте от планетата СЪВЪРШЕНСТВО?
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #4 -: Май 05, 2011, 00:12:09 »

Цитат на: pantera
Това предполагам се отнася и за теб самия, нищо че си го написал ти. Дори ти като го искаш от нас би трябвало стриктно да го изпълняваш.
Старая се.
А и не са изисквания. Не съм казал - правете така, че иначе ще ви пребия. Казвам как смятам за правилно. Кажи и ти и Ихра нека каже... и всеки. Форум е. Освен това, тези неща имат отношение не само към форума, а и към нас, като индивидуално и цялостно развитие и оцеляване.
Пишете, казвайте, обсъждайте.
Понякога, дори и в самия процес на писане, човек си дава сметка за някои неща, свързани с него и с отношението му.
Писмената комуникация има много предимства. Нека ги използваме.
Ето, като за начало, подсещам се за един въпрос, късаещ комуникацията на форумно равнище.
Цитатите.
Според мен, по-удобно и по-разбираемо би било, да се цитират конкретните абзаци или изречения (нещо, към което се придържам), на които се дава отговор или се коментират.
С цел - повече удобство, точност и разбирателство.
Никъде не е наложено като правило.
Нека всеки, който смята иначе, да се обоснове. Може пък и той да е прав.
Цитат на: Ихра
Нийче, едва ли е само това, което имаш да кажеш по темата.
Считам за особено важно, твоето мнение, а и на всички онези, които ще ни заместят след време.
Не трябваше ли? А и защо не? Аз да не съм по различен от който и да било тук?
Знаеш какво имаше предвид, малката Ния. Не те напада, не се защитавай, а се опитай да й обясниш как е правилно.
А и в темата не става дума за мен, за теб, за нея или някой конкретен. Това се опитах да провокирам - неангажирането със съответни имена, образи и конкретни взаимоотношения.
Казвайте и показвайте как според вас е правилно.
Вие да не сте от планетата СЪВЪРШЕНСТВО?
Няма вие, няма аз. Има ние... нас. Условното разделяне на индивидуалности и отделни групи, отбори и клики, виждаме, че не води до друго, освен до някакви нелепи състезания, от които не излиза нищо добро. Състезания, в които печеливши няма, само губещи.
Забелязвам, че много хора, не само тук, са на принципа "Аз правя така, такъв съм, дреме ми как правят другите или как считат за правилно".
Не е добър път това. Така смятам аз... пък може и да не съм прав  Намигване
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #5 -: Май 05, 2011, 00:33:21 »

На много места си противоричиш-1 и постоянно извземаш мисълта на другите и я преиначаваш както на теб ти е угодно  и завърташ нещата в посока която едва ли е искал дадения човек. Но като се има  предвид начина ти на действие повечето избягват да ти отговарят и се получава точно предпоследното ти изречение-нищо не ме интересува нали-2 и 3-разните обръщения към хората. Мисля, че не е редно, а и човек с интелект като твоя примерно не би трябвало да допуска това-мое мнение. Мен не ме брой-аз съм неграмотен, важното е ти да си жив и здрав.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #6 -: Май 05, 2011, 01:07:39 »

На много места си противоричиш-
Чудесно, къде?
А и нали уточнихме, че това не е тема за мен. Има си тема "кое харесвам" и "кое не харесвам", в даден потребител. Оставам с впечатлението, че не четеш, преди да пишеш. Дано да греша.
постоянно извземаш мисълта на другите и я преиначаваш
Прочети пак горното.
повечето избягват да ти отговарят
Не съм забелязал, но добре, щом така виждаш нещата.
С онези, чиито мнения и отношение, са от особена важност за мен, си имаме лична кореспонденция. Темата има за цел друго.
Мен не ме брой-аз съм неграмотен
Леле. Явно и на мен ми липсва интелект, щом след толкова опити, неразбран оставам.
Добре, по друг начин ще се опитам да го кажа, но пак, без конкретни имена.
Ако даден човек, не зачита друг човек, значи не зачита себе си и цялото.
Ако една или няколко клетки, от даден организъм, кажат "не ни бройте, ние шси действаме по наше осмотрение", това означава рак.
Именно за това, все казвам, че , организма човечество е болен, защото се чудят на какви да се разделят и да се надпреварват.
Черни и бели, слаби и дебели, грозни и красиви, грамотни и неграмотни, правоверни и еретици и т.н. и т.н. Примери милиони.
Щом на някой,  грамотност не му достига, не бива да се засяга, когато тези, които имат му я дават. Той пък има друго, което те нямат и се предполага, че и той би споделил това с тях, в случай, че не им достига.
Привърженик съм на това, нещата да се правят правилно, за да бъде постигнат оптимален резултат.
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #7 -: Май 05, 2011, 01:18:40 »

На много места си противоричиш-
Чудесно, къде?
А и нали уточнихме, че това не е тема за мен. Има си тема "кое харесвам" и "кое не харесвам", в даден потребител. Оставам с впечатлението, че не четеш, преди да пишеш. Дано да греша.
постоянно извземаш мисълта на другите и я преиначаваш
Прочети пак горното.
повечето избягват да ти отговарят
Не съм забелязал, но добре, щом така виждаш нещата.
С онези, чиито мнения и отношение, са от особена важност за мен, си имаме лична кореспонденция. Темата има за цел друго.
Мен не ме брой-аз съм неграмотен
Леле. Явно и на мен ми липсва интелект, щом след толкова опити, неразбран оставам.
Добре, по друг начин ще се опитам да го кажа, но пак, без конкретни имена.
Ако даден човек, не зачита друг човек, значи не зачита себе си и цялото.
Ако една или няколко клетки, от даден организъм, кажат "не ни бройте, ние шси действаме по наше осмотрение", това означава рак.
Именно за това, все казвам, че , организма човечество е болен, защото се чудят на какви да се разделят и да се надпреварват.
Черни и бели, слаби и дебели, грозни и красиви, грамотни и неграмотни, правоверни и еретици и т.н. и т.н. Примери милиони.
Щом на някой,  грамотност не му достига, не бива да се засяга, когато тези, които имат му я дават. Той пък има друго, което те нямат и се предполага, че и той би споделил това с тях, в случай, че не им достига.
Привърженик съм на това, нещата да се правят правилно, за да бъде постигнат оптимален резултат.
Да, нещата се потвърдиха още с този ти пост. Няма какво повече да говоря-едно си знае баба едно си бае. Не смятам да ставам Дон Кихот. Жив и здрав.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #8 -: Май 05, 2011, 01:29:09 »

Няма какво повече да говоря
Много добре.
-едно си знае баба едно си бае.
Да, добре бабо. Щом ти харесва и считаш така за правилно.
Ще почакаме и други мнения. Надявам се неотнесени до мен или някой конкретен човек.
Жив и здрав
Мерси, ти също.
Активен
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #9 -: Май 05, 2011, 03:03:04 »

Ставате прекалено елементарни с тия спорове. Има куп места, като bulboard, които предлагат безплатен хостинг на форуми. Регистрирайте си един, отваряте си 100 теми там, касаещи различните ви интереси и си пишете на воля.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #10 -: Май 05, 2011, 04:47:34 »

Цитат на: Sita
Ставате прекалено елементарни с тия спорове.
Радвам се, че ги следиш, толкова зорко и детайлно, тези ...спорове, както ги нарече, че да диагностицираш поведението ни.
Интересно, какво би казал за своето? Аз няма да се ангажирам с диагнози, а с факти.
Съвсем ясно си видял, че последните няколко коментара са наши. Въпреки това си влезнал. Влезнал си с идеята - не да коментираш темата, а да коментираш коментиращите, без (сигурен съм) дори да прочетеш какво е писано. Какви ли биха могли да бъдат подбудите ти? Какъв резултат очакваш?
Не е зле да мислиш, когато правиш нещо. Явно според теб не е правилно така.
Може пък и ти да си прав.

Активен
bars_i
Гост
« Отговор #11 -: Май 05, 2011, 07:30:39 »

sanguinary, не искам да коментираш повече постовете ми, колкото и да са АПЕТИТНИ за теб, колкото и да ти е КОМПЕТЕНТНО  мнението. Не желая някой да ме ограничава ако ще той да е самия Бог, камо ли ти. Мислиш се за някой? Мисли се за който искаш и какъвто искаш-само не и в моите теми. Надявам се да съм бил конкретен и ясен.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #12 -: Май 05, 2011, 08:21:43 »

sanguinary, не искам да коментираш повече постовете ми
Който го е страх от мечки sanguinary да не ходи  в гората indigota.bg
Добре, шегата настрана.
Да речем, че е основателно искането ти.
Ти смяташ за правилно, когато някой поиска да не бъдат коментирани мненията му от друг, другия да уважи това и да спре да го прави, така ли? Внимавай с отговора, защото един положителен отговор, ще отвори вратите за подобни пожелания, от много хора, към други хора, а ...и към теб.  Намигване
Направо отделна тема правиме и всеки казва, когато не иска някой да го забелязва изобщо.
Не желая някой да ме ограничава

The choice is yours
Активен
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #13 -: Май 05, 2011, 12:13:07 »

Цитат на: Sita
Ставате прекалено елементарни с тия спорове.
Радвам се, че ги следиш, толкова зорко и детайлно, тези ...спорове, както ги нарече, че да диагностицираш поведението ни.
Интересно, какво би казал за своето? Аз няма да се ангажирам с диагнози, а с факти.
Съвсем ясно си видял, че последните няколко коментара са наши. Въпреки това си влезнал. Влезнал си с идеята - не да коментираш темата, а да коментираш коментиращите, без (сигурен съм) дори да прочетеш какво е писано. Какви ли биха могли да бъдат подбудите ти? Какъв резултат очакваш?
Не е зле да мислиш, когато правиш нещо. Явно според теб не е правилно така.
Може пък и ти да си прав.

Прочел съм всички мнения, които са над моето. Колкото до заключението, което си правиш, че съм влязъл, за да коментирам вас, съвсем не е така. Заинтригува ме заглавието на темата. И в началото бе интересно, но както сам виждаш, с всеки изминал пост я обръщате на 1 срещу друг.
Аз моето поведение си го знам по-добре и най-добрите гадатели и да, то не е перфектно, включително съм го показвал и тук, но мамка му, има си някакви граници. Това не е само мое мнение, тия ваши чепкания дразнят много хора, които не ви казват, просто защото ги е страх, че ще дръпнете и тях към "отбора".
И само те моля, не ми отговаряй в стил "като не ти харесва, недей чети". Знаеш защо.
Със здраве.
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #14 -: Май 05, 2011, 12:31:52 »

sanguinary, не искам да коментираш повече постовете ми
Който го е страх от мечки sanguinary да не ходи  в гората indigota.bg
Добре, шегата настрана.
Да речем, че е основателно искането ти.
Ти смяташ за правилно, когато някой поиска да не бъдат коментирани мненията му от друг, другия да уважи това и да спре да го прави, така ли? Внимавай с отговора, защото един положителен отговор, ще отвори вратите за подобни пожелания, от много хора, към други хора, а ...и към теб.  Намигване
Направо отделна тема правиме и всеки казва, когато не иска някой да го забелязва изобщо.
Не желая някой да ме ограничава

The choice is yours
Бъди жив и здрав.
Активен
Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright