Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: България сега  (Прочетена 5660 пъти)
fatima
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« -: Април 29, 2011, 18:08:57 »

Нашата красива страна България е преминала през много исторически събията.Интезивността никак не е малка.Световната криза и ред други обстоятелства допринесоха до редица неблагоприятни резултати.Народа се изнерви и тръгна по трънлив път на мизерия,немотия,бедност и безчовечност.Задавали ли сте си въпроса защо е така? Отговорът се крие в миналото.Агрегията и жестокостта станаха неизменна част от ежедневието ни.Водещи до нечувани трагедии.И ще става все по-зле.Това се дължи на всички онези духове на починалите които не намират покой.Те се прераждат за отмъщение.В заключеният свят в който се намират няма покой.Затова и страда целият български народ.

Хора правете добро,живейте с любов! В утрешният ден децата ни да бъдат по-добре
« Последна редакция: Април 29, 2011, 18:53:44 от fatima » Активен
onidar
Аз съм . . . и какво от това!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #1 -: Април 29, 2011, 19:05:42 »

България сега е това,което сте си мислили и направили вчера.
    България утре,ще е това,което си мислите и направите ДНЕС!!!

Съдбата е във Вашите ръце...разберете го най-накрая.
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    Me.Racle
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #2 -: Април 29, 2011, 19:43:07 »

Не ми се вярва , че ако само малкото хора като нас правят добро, положението ще се оправи. Просто има прекалено много глупци( много ме нервят :@)
    Активен

A better YOU means better YOUniverse !
    bars_i
    Гост
    « Отговор #3 -: Април 29, 2011, 20:00:54 »

Народа се изнерви и тръгна по трънлив път на мизерия,немотия,бедност и безчовечност.
    Кой народ? Този  народ ли е виновен за да се намира в мизерия, немотия и бедност? Какво е направил този народ и преди и сега за да понася това?
    Защо градушката ще бие по народа? Защо не бие в парламента- сега и преди? Всичките беди идват от там на народа, но там няма градушка- там има....няма да изброявам, вие знаете какво. Нима този търпелив народ не заслужава дори да живее по щастливо от когато и да е било, защото е изтърпял какви ли не събития както споменаваш и ти fatima. Не може да обвиняваме народа-той не е виновен. Други народи с къде по тъмно минало сега цъфтят, но имат управници, а не търгаши. Дано даде Господ да  се родят талантливи и умни деца, които да поемат нещата и да се замислят един път и за Родината си, а не само за собствените си интереси. Но пак се връщам на думи които съм казвал и преди. Това няма да стане. Системата е такава и тя всячески се старае това да е така. Така е било от край време и така ще бъде докато свят светува.               
    Активен
    fatima
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #4 -: Април 29, 2011, 20:14:37 »

Има ги тези талантливи деца.по-възрастните не им дават шанс.Единствено се стремят да ни затварят в техните обществени"кули"с разни предрасъдъци.Просто трябва да си променим светогледа! Не напразно завърших темата с думите " живейте и правете добро" Напълно споделям мнението,че градим сега своето настояще и бъдеще.
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #5 -: Април 29, 2011, 20:33:51 »

Има ги тези талантливи деца.по-възрастните не им дават шанс.Единствено се стремят да ни затварят в техните обществени"кули"с разни предрасъдъци.Просто трябва да си променим светогледа! Не напразно завърших темата с думите " живейте и правете добро" Напълно споделям мнението,че градим сега своето настояще и бъдеще.
    Тези деца няма да бъдат все деца. Един ден ще порастнат и за това време говоря аз. Тогава когато поемат отговорността в свои ръце, но лошото е, че минават през школата на същите тези родители, които сега са в основната част и ще им предадат грешната информация, а децата са като попивателна и вземат всичко. Копират почти на 100% и отново се появявава омагьосания кръг. Има и такива които преминават под този дъжд от напътствия, но те са малко и един ден биват премазвани от останалите. Както споменаваш и ти. А за последното което казваш бих искал да е така. Да се живее и прави добро, но живеейки в джунгла с маймуни, маймуна ставаш и ти.
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #6 -: Април 29, 2011, 20:34:59 »

Народа се изнерви и тръгна по трънлив път на мизерия,немотия,бедност и безчовечност.
    Кой народ? Този  народ ли е виновен за да се намира в мизерия, немотия и бедност? Какво е направил този народ и преди и сега за да понася това?
    Защо градушката ще бие по народа? Защо не бие в парламента- сега и преди? Всичките беди идват от там на народа, но там няма градушка- там има....няма да изброявам, вие знаете какво. Нима този търпелив народ не заслужава дори да живее по щастливо от когато и да е било, защото е изтърпял какви ли не събития както споменаваш и ти fatima. Не може да обвиняваме народа-той не е виновен. Други народи с къде по тъмно минало сега цъфтят, но имат управници, а не търгаши. Дано даде Господ да  се родят талантливи и умни деца, които да поемат нещата и да се замислят един път и за Родината си, а не само за собствените си интереси. Но пак се връщам на думи които съм казвал и преди. Това няма да стане. Системата е такава и тя всячески се старае това да е така. Така е било от край време и така ще бъде докато свят светува.               

Пантера, точно народа е виновен. Виновен е, че търпи и поддържа тия "управници" и цялата им неправда. И тия "управници" са шепа бандити, те няма как да съществуват и да правят това, което правят без съгласието на всички нас, на всеки 1 човек от този НАРОД. Българите сме разединени, всеки се спасява поединично. В другите държави не живеят по-добре хората, защото имат добри управници. В другите държави ХОРАТА, народа, се обединяват и стоят за правата си! Във Франция хората, студентите, излизат на улицата и казват: искаме това и това. И принуждават управниците да вършат това, за което са там!
    Но не и в България, ние не сме такива хора.Право е казал поета, че не сме народ, а мърша...
    А добрите и умни хора, за които говориш, никога няма да станат управници. Ясно е защо...

Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #7 -: Април 29, 2011, 20:52:21 »

Пантера, точно народа е виновен. Виновен е, че търпи и поддържа тия "управници" и цялата им неправда. И тия "управници" са шепа бандити, те няма как да съществуват и да правят това, което правят без съгласието на всички нас, на всеки 1 човек от този НАРОД. Българите сме разединени, всеки се спасява поединично. В другите държави не живеят по-добре хората, защото имат добри управници. В другите държави ХОРАТА, народа, се обединяват и стоят за правата си! Във Франция хората, студентите, излизат на улицата и казват: искаме това и това. И принуждават управниците да вършат това, за което са там!
    Но не и в България, ние не сме такива хора.Право е казал поета, че не сме народ, а мърша...
    А добрите и умни хора, за които говориш, никога няма да станат управници. Ясно е защо...

И какво трябва да направим, да излезем на улицата и да дюдюкаме и да палим коли? Та колко пъти се правят тия неща в държавата ни, а народа пак на същото положение? То не е работата аз да изляза на улицата и да крещя като гладен павиан, а тези вътре да знаят, че там отвън има хора които имат нужда да нахранят децата си, да ги облекат, да ги стоплят, да им купят подарък за някакъв определен ден, да ги зарадват. Тези хора работят по цял ден и логично е да получават пари за труда си, а не някакви жалки подаяния които нашите забравили се управници наричат заплати. Но това не би трябвало да става с викове по улиците. Това трябва да е в главите им като код. Това не е начина за да получиш нещо което ти се полага. Ние не сме диви зверове за да крещим и ръмжим за да ни дадат нашето. Това е диващина и от двете страни от където и да го погледнеш.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Април 29, 2011, 20:58:48 »

То сякаш повечето хора не вряскат вътрешно. Както вътрешно врат и кипят, и ги е яд, външно се усмихват,.. това ми се струва не контрол над чувствата, а чисто и просто лицемерие или страх. Скрити диваци сме, дори да не си го показваме, Панти Намигване

Не ми се вярва , че ако само малкото хора като нас правят добро, положението ще се оправи. Просто има прекалено много глупци( много ме нервят :@)
    Не можем да променим цялото, но ако не се присъединяваме към "глупците", ние ще се променяме. А ние сме някакви частички от цялото.
    « Последна редакция: Април 29, 2011, 21:07:27 от Ихра » Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1378

• Град: Варна
  • « Отговор #9 -: Април 29, 2011, 21:48:18 »

Вгледайте се в историята и ще разберете защо някои са добре,а други зле.
    Нещата са прости драги съфорумници.
    Рим е грабил стотици години.Сега е добре.
    Ватикана е там и тях някак ги подмина кризата...
    Англия системно е ограбвала десетки колонии.Сега е добре.
    Холандия и Испания също.Сега са добре.
    Германия плячкоса цяла Европа.Сега е добре.
    След тях минаха руснаците.
    Япония ограби цяла Азия...Сега е добре.
    САЩ грабят по целия свят...и света ги мрази.
    Това че мюсюлманин=терорист е пропаганда.
    Има и терористи там - спор няма.Но май се оказва че тия хора са толкова отчаяни че са стигнали до тероризъм.Това е тип партизанска война.И аз не одобрявам че загиват невинни цивилни хора...
    А всъщност на тези хора им писна от САЩ.
    Е това са днешните велики нации.
    Естествено има изключения от правилото.
    Това че нашия народ е беден е по няколко генерални причини.
    Ограбват ни системно,приватизираха стратегически направления и отрасли и е факт че сме гости в собствената си страна.
    Липса на всякаква визия за развойна научна дейност и развитие на високи технологий.
    Държавата абдикира тотално от всякакво управление и в момента само събира ефективно данъци и подържа социално слаби,пенсионери,полиция,армия,училища и администрация.
    Липса на сериозни профсъюзи които да защитават драконовски работещите.
    В момента цари пълен произвол и издевателство от работодатели към работници.
    Криза казват и ти режат заплатата.Е тя кризата свърши вече...
    Тотално изтъпяване на населението от всички прослойки.
    Загуба на ценни кадри отишли в чужбина и липса на всякаква приемственост в много от професионалните сфери.
    Всеки е вносител и търговец...
    Никой не произвежда.
    Това си е жива инвазия и ние в момента сме си едни придатъци към бюджета на ЕС.
    И много други причини още...
    Така че народа е виновен затова че е търпелив.
    Революцийте стават първо в главите на хората. - Ленин
    Бих добавил и в Душите на хората...
    Затова ви казвам че много работа ни чака...
    « Последна редакция: Април 29, 2011, 21:56:49 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    bars_i
    Гост
    « Отговор #10 -: Април 29, 2011, 22:18:40 »

Пак питам-какво да направи народа? Революцията я има във всяка душа, във всеки човек, във всяко дете, във всяко семейство, но какво да направят освен да търпят. С какво да излязат на улицата, с голия си задник ли? И като излязат какво да направят? Да покажат на шефовете си кои са следващите за съкращения ли, ако случайно не ги е видял до сега. Държавата умира от към хора. Няма нови работници, а само стари които ги чакат да се пенсионират, ако до това време не се преселят на оня свят. Каква революция, какви пет лева? Революцията трябва да стане на горните етажи. Да има чуваемост за проблемите на хората, а не пълно затъмнение и грубо погазване на всички закони. Не се знае какво да се прави ли? Много добре знаят. Но докато само за себе си мислят ще е все така.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #11 -: Април 29, 2011, 22:54:42 »

Да, докато те мислят за себе си и докато ние им се подчиняваме или бягаме, всичко ще си седи така.

Който има себеконтрол нека да търпи, още по-добре... Но като има бушуващи емоции вътре, трябва да се изразят. И те винаги се изразяват. Може да не е сега, но така или иначе се трупа.
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #12 -: Април 29, 2011, 23:01:50 »

Да, докато те мислят за себе си и докато ние им се подчиняваме или бягаме, всичко ще си седи така.
    Така е да.А какво предлагаш ти малко момиченце?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #13 -: Април 29, 2011, 23:09:36 »

Постоянно ни се откриват възможности да правим смислени неща, и мислейки за глупости, не ги виждаме. Предлагам да спрем да мислим за глупости.
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #14 -: Април 30, 2011, 01:04:56 »

Цитат
    Каквото виждаш в брат си или сестра си в това се превръщаш на мига!
    Можеш ли да видиш в тях себе си в твоето минало когато не си бил/а толкова умен/а?
    Тези който са най умни виждат навсякъде себе си!

Революцията вече е факт за много хора които я извършиха в сърцата си,за тези които разбраха,че няма виновни в тяхния свят,за тези които разбраха,че те са отговорни за всичко което преживяват,за тези които си взеха силата(отговорността)обратно.
    Те вече не сочат НАВЪН в гневен пръст,те ходят,но вече не примирени,а СМИРЕНИ приемайки всичко което за създавали в неосъзнатата си част от живота.

Те ходят изпълнени с благодарност и радост в сърцата си пръскайки тази чиста светлина и спокойствие там където са!

А те знаят,че винаги са на правилното място и в правилното време защото няма как да не бъдат.

Те сега са тук за да ви припомнятт,че вие сте като тях.
    Ние СМЕ ЕДНО цяло!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници:  [1] 2 3 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Ошо - Тук и сега
    Книги
    11WOLF11 0 1757 Последна<br />публикация Юни 18, 2009, 00:55:42
    от 11WOLF11
    А сега...накъде?
    Въпроси и отговори
    back2smile 13 773 Последна<br />публикация Ноември 06, 2010, 20:38:23
    от dak
    Нови способности отключващи се сега!
    Видео клипове
    The One 0 975 Последна<br />публикация Февруари 28, 2011, 02:49:21
    от The One
    Вече си съвършен и цялостен точно сега
    Духовни учения
    The One 9 921 Последна<br />публикация Август 27, 2011, 11:06:30
    от Sobercho
    Живот в СЕГА
    Видео клипове
    Do_It 1 699 Последна<br />публикация Октомври 01, 2011, 11:49:35
    от Уж-Ум

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright