Духовно развитие

Страници:  1 2 3 [4] 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ФБР призна за извънземните в Розуел  (Прочетена 7307 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #45 -: Април 27, 2011, 17:53:57 »

А за нещо е невъзможно да се окаже, че съществуват хора от стъкло, които хрупат гранитоподобно вещество с мирис на развален лук, докато слънцето го разтапя с темепература на 6000 по Целзий... Хм...
 Какво пречи твоите предположения да са също толкова погрешни, колкото и тези на другите?
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #46 -: Април 27, 2011, 18:01:05 »

А за нещо е невъзможно да се окаже, че съществуват хора от стъкло, които хрупат гранитоподобно вещество с мирис на развален лук, докато слънцето го разтапя с темепература на 6000 по Целзий... Хм...
 Какво пречи твоите предположения да са също толкова погрешни, колкото и тези на другите?
Дори тук на Земята едни са тревопасни, други месоядни, а такива като нас със смесено хранене. Да не говорим, че и при хората има които се хранят по различни начини та камо ли на някаква планета на светлинни години от нас.
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #47 -: Април 27, 2011, 21:35:25 »

И двамата сме прави, според мен.  Усмивчица
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #48 -: Април 28, 2011, 01:19:16 »

И двамата сме прави, според мен.  Усмивчица
Нали?
И Толкин е прав! Само където, него не го наричат учен, а фантаст. Открийте разликите.
Взирането отвъд, намирам за безмислено и никому ненужно. Явно е, че с тия ламарини, дето ги сгъват и ги пращат в космоса, скоро няма да има особен резултат, а да не говорим за принос, съотнесен към живота ни тук, на тази земя.
Парите, които отиват за изпращането на най-мижавия апарат, биха стигнали, да се направи град в пустинята Сахара. Просто пример.
Бакиите тук са ни много... Още не сме опознали собствената си планета и изумителното разнообразие от животински и растителни видове, които са в нашия двор, а сме хукнали по чуждите.
Единственото, по-нагледно доказателство за съществуване на извънземен живот, са организмите и металните сплави, дошли до тук с метеорити. Микроорганизми и дори минерали, които се намират само там, където се е пльокнал метеорит. Някои ще кажат, че и житните кръгове... Видимо е и с просто око, как всичко, което няма обяснение, го обясняват с извънземните.
Друг е въпроса, че има технологии, както и летателни апарати, още от времето на третия райх, които и сега ако ги видим в небето, ще пропищим орталъка.

Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #49 -: Април 28, 2011, 01:42:16 »

Абе четох някъде по некви си предсказание ,че силицият след време щял да бъде основното вещество в състава на тялото. Понеже хич ме няма по тези работи , можете ли да ми разясните ,какво би трябвало да значи това? Аз като лаик си го обеснявам само като някакъв вид киборг. Пълен с кварцови полупроводници. Веселяк Веселяк Веселяк
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #50 -: Април 28, 2011, 01:56:07 »

Цитат
Взирането отвъд, намирам за безмислено и никому ненужно.
Едва ли има нещо в Живота което е никому ненужно Усмивчица .

Има огромен смисъл във взирането отвъд....най-малко те кара да се вгледаш на вътре и да се запиташ много въпроси.

Но смисълът му далеч не се изчерпва само с това според мен.

Еонка преполагам за кои предсказания говориш и ако са същите там пише и,че Si ще се образува от нашите чувства....няма да може да се взима на хапчета .

От чакъл ще се превърнем в Планински кристали или Аметисти....така аз си го представам.

Както кристалите еволюират така и ние .... при тях също силиция играе,той май навсякъде е забъркан Усмивчица
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
bars_i
Гост
« Отговор #51 -: Април 28, 2011, 02:01:51 »

Много фантасти са казали неща много по рано, и са излезнали прави. Сега ги има и са реални колкото аз и ти. А това което ти намираш за ненужно си е ненужно само за теб. А тези летателни апарати дето ги правят и ти толкова се кахъриш за парите, които се дават за тях не е толкова ненужно- нямаше да знаеш дори и за Луната нищо и щеше да я гледаш като малоумник. А що се отнася до летателните апарати-тук си напълно прав, което ме връща на това, че в огромната Вселена има къде по развити технологии от колкото нашите мижави ламарини. Е, затова ми беше и мисълта, че не само има живот, но е в какви ли не си искаш форми-дишащи, недишащи, хранещи, нехранещи, пълзящи, летящи с интелект, без и т. н. Трябва да се гледа малко по напред от носа ни, а не да се занимаваме с дребнави заяждания и биене в гърдите. От това се разболява органа, от там и организма от настъпилия дисбаланс и накрая смърт. Но това се получава от други неща, които се учат още когато сме малки. Сега няма смисъл вече.
« Последна редакция: Април 28, 2011, 02:16:15 от pantera » Активен
bars_i
Гост
« Отговор #52 -: Април 28, 2011, 02:06:53 »

Абе четох някъде по некви си предсказание ,че силицият след време щял да бъде основното вещество в състава на тялото. Понеже хич ме няма по тези работи , можете ли да ми разясните ,какво би трябвало да значи това? Аз като лаик си го обеснявам само като някакъв вид киборг. Пълен с кварцови полупроводници. Веселяк Веселяк Веселяк
Питай някой слънцеед за това и той може да ти каже нещо по въпроса.
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #53 -: Април 28, 2011, 12:07:10 »

Еона, аз пък гледах, че в бъдеще силицият няма да играе никаква роля в живота на електроуредите, ама то защо пък да бъдем изградени от силиции? Нали като се претовари - избушва! И ние ще избушваме.  Ухилен

Пантера, под носа ни се намира трета световна - това не е дребнава работа.  Ухилен
Активен
Fifi
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 45

• Град: Вселената
  • Tрудно е да си скромен,когато живееш в Млечния път

« Отговор #54 -: Април 28, 2011, 12:57:49 »

Пантера, под носа ни се намира трета световна - това не е дребнава работа.  Ухилен
    Активен

Ако можеш да си орел, не се напъвай да си пръв сред гаргите!
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #55 -: Април 28, 2011, 23:39:02 »

Цитат на: pantera
    Много фантасти са казали неща много по рано, и са излезнали прави.
    Изключително много ти куца формулировката, тонто. Никой фантаст, нищо не е казвал, а е написал, описал. Никой не е излезнал прав, поради простата причина, че никой нищо не е твърдял, а просто се откриват сходства със съвременни достижения на науката и реални факти, които тогава е нямало как да се знаят.
    А това което ти намираш за ненужно си е ненужно само за теб.
    Тук вече ставаме свидели на типичен пример за самозалъгване. Това, което ни е ненужно, мозъка си го преценя и го осява като такова. Онова, което е нужно, го запазва и го трупа в харддиска. Дори и ти не си бил роден (смятай за колко отдавна говорим), когато е установено, че функцията на мозъка е елиминираща, а не продуктивна. Не всичко, което виждаме и чуваме ни е нужно и за това някои неща ги забравяме по-бързо, за разлика от други.
    Не помня точно колко, но един нормален мозък, обработва около 350 - 400 млрд. бита за секунда. От тях, възприема и обработва, изключително малка част.  Съответно си има recycle bin или подсъзнание, където изхвърля ненужната информация. Само под хипноза може да се разровят тези ..."архиви" и то съвсем не всичко. Има си темп файлове, които представляват само част от някаква информация, но не пълната.
    Веднага ти давам един бърз пример. Четеш си ти сега, всичко влиза, но обработваемост и разбиране - 0,1%. След цялата тази информация до тук, всичко просто е минало през очилата ти, директно в подсъзнанието, а  единственото, което ти е останало и витае из главата ти е "мамка му, какво беше това recycle bin?!". За радост, обаче, тук четат и други хора.
    А тези летателни апарати дето ги правят и ти толкова се кахъриш за парите, които се дават за тях не е толкова ненужно- нямаше да знаеш дори и за Луната нищо
    И тук си в грешка, тонто.
    До ден днешен, с очудване, отбелязват точността и прецизността на древните познания за космоса, а и не само за него.
    не само има живот, но е в какви ли не си искаш форми-дишащи, недишащи, хранещи, нехранещи, пълзящи, летящи с интелект, без и т. н.
    Склонността към създаване на несъществуващи реалности, обикновено бива определяна като психично отклонение. Недей да дълбаеш някъде, щом нямаш лопата.
    Трябва да се гледа малко по напред от носа ни
    Пробвай. Ще помагаме с каквото можем.
    Сега няма смисъл вече.
    Стига с това пораженческо мислене. Работи върху себе си, момче.
    Google.com
    Пантера, под носа ни се намира трета световна - това не е дребнава работа.  Ухилен

Чака се апогея
    Може би ...нападение от извънземна цивилизация?!
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #56 -: Април 29, 2011, 21:50:44 »

ПАНТЕРАТА е виновен
    Остава да пророниш малко сълзи сега
    Цитат на: Ихра
    Едни извънземни ги наредихте Ухилен

ФБР са виновни. За какво им е трябвало да признават  Ухилен
    А, между другото, не знам дали някой е разбрал, но СЕТИ, спират търсенето на извънземен живот. До колкото разбрах, става дума за изтъняване на бюджета. Това се очакваше, предвид, че основния им спонсор беше Калифорния, а Шварцнегер им разказа играта, докато беше губернатор.
    Това съм го качвал вече, но го слагам и тук, не само защото е по темата.
    Конспирацията Орион

Активен
    zaharisa
    Човек, обикновен.
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

« Отговор #57 -: Юни 03, 2011, 06:41:59 »

Цитат на: sanguinary link=topic=4166.msg47230#msg47230
    несериозно би било да се облягаме на предположения, основани на фантазия.

Санги /дано нямаш против да те наричам така?/, докато четях разговора ви ми направи впечатление, че пропускаш нещо.

фантазията е вид мисъл-> хората са сътворци на реалността=> мислите ни сътворяват реалността
    Активен

"Бъди самият ти промяната, която искаш да видиш в света. "- Ганди
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #58 -: Юни 03, 2011, 18:18:16 »

мислите ни сътворяват реалността...
    ... от части.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #59 -: Юни 06, 2011, 20:48:55 »

Цитат на: zaharisa
    Санги /дано нямаш против да те наричам така?/
    Дано.
    докато четях разговора ви ми направи впечатление, че пропускаш нещо
    Aз?! Това е невъзможно!!!
    фантазията е вид мисъл-> хората са сътворци на реалността=> мислите ни сътворяват реалността
    Какво смяташ, за теорията, че фантазия няма, а само спомени? (Бих добавил и знаци)
    Факт е, че всичко ново, преди да бъде открито или изобретено, е смятано за чудо, магия или плод на нечия фантазия.
    Факт е, също така и че нашите умове, често си играят с възприятията ни и могат да родят всякакви небивалици.
    Как би различила едното от другото?

P.S. Наричай ме, както ти е  удобно, Захариса. Разбира се, че и аз пропускам не едно, а доста неща, факти и подробности, нерядко.
    Ще се радвам да има повече такива, като теб, които да ме подсещат за това.
    Активен
    Страници:  1 2 3 [4] 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright