Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ФБР призна за извънземните в Розуел  (Прочетена 7555 пъти)
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #30 -: Април 26, 2011, 03:26:42 »

Несериозно е и да се ограничаваме, след като отдавна земята не се смята за плоска, а хората дълго не са имали доказателство за това, че е кръгла:) Плезещ се
Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
protoplasma
Гост
« Отговор #31 -: Април 26, 2011, 03:35:16 »

Несериозно е и да се ограничаваме, след като отдавна земята не се смята за плоска, а хората дълго не са имали доказателство за това, че е кръгла:) Плезещ се
Напротив, диди, това не е несериозно. По-бих разбрал онези, които се вместват в рамките на доказуемото, отколкото онези, които са вечно извън тях и бленуват.
Разбираш ме, нали? Реално погледнато и от двете страни може да има истина, но отвъд рамките, тя е недоказуема, на този етап.
И както казах - всичко е възможно да съществува, така, както е възможно и ние да не съществуваме, колкото и да сме убедени в обратното.
Реално погледнато - несериозно би било, да се твърди каквото и да е, със 100% сигурност. Когато заявявам нещо, аз не съм го доказал, а други хора, които са описали опита си на хартия. Няма как аз да знам формата на земята, нито има ли метан на Марс или няма, а още по-малко пък извънземен живот.
Активен
Fifi
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 45

• Град: Вселената
  • Tрудно е да си скромен,когато живееш в Млечния път

« Отговор #32 -: Април 26, 2011, 10:49:25 »

Цитат на: pantera
    Задължително ли е да има вода за да има живот?
    Да  Намигване
    Както и да го сучеш гугъла, вода е равно на живот, а липсата на вода е липса на живот.

Ми не мога да се съглася, Санги.Усмивчица
    Вода е равно на живот за живите организми на планетата Земя.Усмивчица
    За тях им е нужно вода и кислород.Усмивчица
    Ами ако има организми, които виреят на другите планетарни условия?

и аз съм на това мнение Намигване
    Активен

Ако можеш да си орел, не се напъвай да си пръв сред гаргите!
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #33 -: Април 26, 2011, 12:29:53 »

Абе какво спорите със Санг? В случая е напълно прав! Случая "Розуел" е отклоняване на вниманието от летящата чиния, намерена от руснаците в Урал.
     Що се отнася до въпроса - Съществува ли живот без вода?... Ако е основан на плътната материя - няма. Най-много робот да направиш, ама той няма чувства и емоции, а само интелект. Иначе ако говорим за фината материя, която е основния двигател на по-плътната, такава вода като нашата никой няма да ще, а по-скоро ще е някаква финоенергиина плазма или нещо от тоя род.
     Според мен, на Марс има живот - и то физически. Първо - в дълбините на планетата има прясна вода и чудесни условия за живот, който би се различавал от нашия само в някои детайли - температура, атмосфера и гравитационно притегляне. Ролита на органите на тея хуманоиди ще са си същите, но ще работят по по-адаптиран начин към условията на планетата.
      Иначе си е ясно, че живот има навсякъде. И не ви визирам духовния, а чисто физическия. Ясно е, че водата, жива или не, съдържа аминокиселини, които са в основата на живота - така са се образували едноклетъчните, а оттам многоклетъчните животни и растения. Ясно е, че първите океани на Земята са се появили преди 3,5 милиарда години. Ясно е как - астероиди са се разбивали в повърхността на планетата ни, а на самите астероиди има малки капсулки, в които пък се съдържа замразена вода - е те така. Логично погледнато - Слънчевата система кипи от живот. На Меркурий, айде - водата да се е изпарила, на Венера - да е настъпил парников ефект(което не елиминира живота), на Земята и Марс - перфектни условия, от нашата гледна точка, Юпитер и Сатурн - също си имат живот, макар да са газови зверове, а на Плутон всичко е лед, но ако тази планета е планета, като хората, значи има ядро - значи не всичко е лед и значи някъде под повърхността на планетата се крие живот. Ако ли пък не такъв като нашия - поне е някакъв енергиен, духовен - и на Земята има такъв.
    Активен
    Luna:)
    Гост
    « Отговор #34 -: Април 26, 2011, 12:35:13 »

Абе какво спорите със Санг? В случая е напълно прав! Случая "Розуел" е отклоняване на вниманието от летящата чиния, намерена от руснаците в Урал.
     Що се отнася до въпроса - Съществува ли живот без вода?... Ако е основан на плътната материя - няма. Най-много робот да направиш, ама той няма чувства и емоции, а само интелект. Иначе ако говорим за фината материя, която е основния двигател на по-плътната, такава вода като нашата никой няма да ще, а по-скоро ще е някаква финоенергиина плазма или нещо от тоя род.
     Според мен, на Марс има живот - и то физически. Първо - в дълбините на планетата има прясна вода и чудесни условия за живот, който би се различавал от нашия само в някои детайли - температура, атмосфера и гравитационно притегляне. Ролита на органите на тея хуманоиди ще са си същите, но ще работят по по-адаптиран начин към условията на планетата.
      Иначе си е ясно, че живот има навсякъде. И не ви визирам духовния, а чисто физическия. Ясно е, че водата, жива или не, съдържа аминокиселини, които са в основата на живота - така са се образували едноклетъчните, а оттам многоклетъчните животни и растения. Ясно е, че първите океани на Земята са се появили преди 3,5 милиарда години. Ясно е как - астероиди са се разбивали в повърхността на планетата ни, а на самите астероиди има малки капсулки, в които пък се съдържа замразена вода - е те така. Логично погледнато - Слънчевата система кипи от живот. На Меркурий, айде - водата да се е изпарила, на Венера - да е настъпил парников ефект(което не елиминира живота), на Земята и Марс - перфектни условия, от нашата гледна точка, Юпитер и Сатурн - също си имат живот, макар да са газови зверове, а на Плутон всичко е лед, но ако тази планета е планета, като хората, значи има ядро - значи не всичко е лед и значи някъде под повърхността на планетата се крие живот. Ако ли пък не такъв като нашия - поне е някакъв енергиен, духовен - и на Земята има такъв.

Право в целта! Радвам се, че се върна, Раби!
    « Последна редакция: Април 26, 2011, 12:46:58 от Luna » Активен
    johny
    Гост
    « Отговор #35 -: Април 26, 2011, 16:16:33 »

Вселената е пълна с живот при това най-различен.

http://www.btv.bg/news/nauka-tehnologii/story/80225416-Ucheni_ot_NASA_otkriha_nova_forma_na_jivot.html

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=3OWtYdA7paQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=3OWtYdA7paQ</a>
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 240

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #36 -: Април 26, 2011, 16:26:59 »

johny къде е това?Усмивчица
    Активен
    johny
    Гост
    « Отговор #37 -: Април 26, 2011, 16:33:55 »

johny къде е това?Усмивчица

Това нещо живее в петролния разлив е Мексиканския залив и яде токсини  Шокиран Шокиран
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #38 -: Април 26, 2011, 17:50:25 »

Вселената е толкова голяма и необятна. И защо да няма форми които да живеят по съвсем друг начин от нашия. Защо всичко го свързваме с нас? Трябвало да има вода. Ако структурата им не е като нашата, че защо да не пият живак и да замезват с натрий на филийки, а във вените им да не тече сярна киселина? Примерно казвам. Какво толкова чудно има на толкова много планети-повече от песъчинките по пясъците на океаните взети заедно да има живот? Друга форма на живот, подчинена на съвсем други закони за които ние тук и хал хабер си нямаме. В сравнение с може би много по напреднали от нас, ние може да не сме достигнали развитие дори на ниво-вируси. Защо трябва да смятаме, че сме центъра на Вселената и всичко трябва да се свежда само до нашите разбирания?
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #39 -: Април 27, 2011, 05:35:49 »

Науката тепърва започва да преразглежда позициите си, по отношение на всичко, достигнато до сега от нея.
    Може би това е началото на "истинското учение", за живота, вселената и всичко останало.
    Всъщност, в подобно нещо са вярвали, през всяка епоха и... в интерес на истината, донякъде са били прави, през всяка една от тях.
    Прави, но ...до настъпването на следващата епоха.
    Сега обаче, налице са фактори, които изглеждат надеждни. Фактори, не като откриването на това, че земята е кръгла, нито каквито и да било открития, в конкретна област, а фактори, отнесени до наукато като цялостен механизъм от идеи и схващания за заобикалящия ни свят и връзката му, с нашия, вътрешен.
    Връзката на науката, с древните поверия и религиозните учения, беше абсурдна, до... преди  десетина години, докато сега са на път, даже да започнат да се допълват и да работят заедно, както би трябвало да е.
    Започват все повече да осъзнават връзката между всичко и дори вече се прокрадват теории, от рода на - Земята е жив организъм, част от цялостната хомеостаза на Слънчевата Система, която пък от своя страна е част от тази на Вселената. И всеки жив организъм е устроен на този принцип.  Разболяването на който и да е орган, от нашето тяло, би довел до цялостно нарушение на баланса.
    Всеки един орган си има собствена функция, предназначение и  екосистема и не е по-малко значим от останалите.  
    Представете си, микроорганизмите, които съставляват сърцето, как провеждат спорове, относно това, дали има живот на стомаха.
    - А бе мани го там, къв ти живот, там мандахерца се нещо, ненужен е на вселената-човек.
    - Е как бе, има, даже съм го чувал да издава разни звуци!
    И така, безброй мнения, безброй последователи на тези теории, съответно разделения, сеч и гнет.
    Съответно, резултатите са, че сърцето ще спре да функционира правилно. Следователно - дисбаланс и смърт.
    На земята има много неизвестни, не само от растителните и животинските видове, тръгнали сме да търсим из планетите,  нещо да мърда.
    Няма смисъл просто.
    Каквото и да открият, това няма да ни оправи проблемите тук.
    Я ги хубавците.
    От земни по-земни и все смятани за изчезнали, преди ехеее... милиони години.
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=mderEHfR6K4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mderEHfR6K4</a>

А и между другото. Това, че има вода на дадена планета, означава че е достатъчно далеч от слънцето, за да не се изпари и достатъчно близо до него, за да не замръзне.  На тези планети живота е предполагаем... и допустим.... засега. От там-нататък, всичко е фентъзи.
    Под жив организъм се разбира, най-малкото - организъм, който може да се възпроизвежда.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #40 -: Април 27, 2011, 11:52:48 »

Пантера, може и да си прав, но не е ли логично водата да е основоположен процес на всички живи организми от НАШЕТО ИЗМЕРЕНИЕ, след като всички планети, комети и слънца са изградени по един и същ начин и това е доказано? Откъде накъде структурата на планетата да е същата с нашата, а структурата на живота да не е? А и не е ли водата символ на мъдростта, основоположник на живота, не е ли учението на Христос космическо, но символа му е бил рибата, която плува в мъдростта.
      Те да пият живак и да им тече сярна киселина от оная работа - е от къв "матриал" ще са направени, че да не влезнат във взаимодействие със солите на киселината. Пак повтарям - няма логика, щом във Вселената на нивото на НАШЕТО ИЗМЕРЕНИЕ всички тела се подчиняват на общи физични и химични закони, то живите същества да се различават в техните си закони за живота - вода, храна, размножаване и т.н.
      В други измерения и светове има, но се съмнявам един ден да открием хуманоиди на нашето ниво на развитие, които имат непробиваема диамантена кожа, която разнася тази сярна киселина и като пръднат замирисва на двуокис, защото двуокис разрушава атмосферата, а атмосферата е задължителна за всеки живот, иначе тези извънземни ще ги хвърчат от планета на планета... 

Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #41 -: Април 27, 2011, 12:48:54 »

им тече сярна киселина от оная работа - е от къв "матриал" ще са направени, че да не влезнат във взаимодействие със солите на киселината.
    Да вземем примерно стъкло, пластмаса, а и доста метали които са доста устойчиви на киселини. Ухилен Хайде, че сега нямам време. А да не говорим, че са и по напреднали в технологиите от нас. Нали така? Помисли малко.
    Активен
    Gi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #42 -: Април 27, 2011, 15:13:48 »

им тече сярна киселина от оная работа - е от къв "матриал" ще са направени, че да не влезнат във взаимодействие със солите на киселината.
    Да вземем примерно стъкло, пластмаса, а и доста метали които са доста устойчиви на киселини. Ухилен Хайде, че сега нямам време. А да не говорим, че са и по напреднали в технологиите от нас. Нали така? Помисли малко.
    Ми пак опираш до версията на рабено за роботите,
    Без въглероден двуокис няма фотосинтеза. Без кислород няма горене. Няма вода - няма живот.
    Фантасмагориите нека ги оставим на Толкин и колегите му.
    (sanguinary)
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #43 -: Април 27, 2011, 15:40:04 »

Пантера, искаш да ми кажеш, че на други планети има живот, само ако е от стъкло или пластмаса? И друго - тъй това твърдение е безумно, ти реши, че е прекрасен аргумент да кажеш, че тези извънземни са по-напреднали от нас. И какво е условието да има живот на една планета? Да е по-напреднал от нашия т.е извънземните трябва сами да се създадат, понеже са по-напреднали, иначе не би могло да има живот, тъй като това значи чужда намеса, а тук говорим за естествени процеси.  Усмивчица

Тоест, пантера, ти подкрепяш твърдението си с аргумента, че тези извънземни са се създали сами, понеже са по-напреднали от нас, защото ако не бяха по-напреднали - аргумента щеше да ти се срине на пух и прах. Като говориш, освен да плюеш и да шибаш по клавиатурата, аджеба, помисли малко!  Ухилен
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #44 -: Април 27, 2011, 17:49:46 »

Казах го преди и пак го казвам. Защо въртите нещата все около нас, нашите организми, нашата Земя. Не може ли да го приемете, че не е задължително да се подчиняват на нашите закони. Достатъчно е планетата им да се върти по бавно или по бързо и всичко ще сдобие съвсем друг облик. Какво пречи на другите организми каквито и да са те да дишат не кислород, а нещо друго. Системата им да е по по друг начин, а и защо да дишат? Защо да не се хранят с други неща, а не само с бифтеци или луканка и да пият бира? А дори и да не се хранят по начина по който ние? Защо размножаването им да не е по друг начин, а не като нашето с див секс ?Усмивчица  Излезте от черупките си и се огледайте, помислете малко. Какво сме ние? Прашинка в огромния Космос които гъмжи от какво ли не. Защо питам пак мислите, че ние сме центъра? И всичко трябва да е като при нас? Космоса не съществува от вчера. Може да има цивилизации на милиарди години живот. Има слънца с такава големина, че нашето е като пуканка пред тях, а някъде и по две такива. Какъв ли ще е живота на техните планети които огряват?http://www.dnes.bg/science/2011/04/20/rastitelnostta-na-planeta-s-dve-slynca-shte-byde-cherna.116735  Дори и ние може да се наслаждаваме на две слънца в най-скоро време. Вариантите са като комбинациите от спорт тото- милиони.
    « Последна редакция: Април 27, 2011, 17:55:51 от pantera » Активен
    Страници:  1 2 [3] 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright