Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Моят опит в Рейки от Саартхак  (Прочетена 2125 пъти)
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« -: Април 12, 2011, 09:56:18 »

Рейки: „рей” значи живот, а „ки” значи сиПосле на човек се казва по-скоро да „извика”, отколкото да се моли, и да извика „своята” майка рейки, да извика „своя” бог Буда (който е мъртъв и идва на помощ на хората в медитация) или така наречените велики майстори на рейки, естествено мъртви. След това се набляга, че рейки работи най-добре през нощта… (ние знаем, че негативните сили са по-активни през нощта). Казва се, че това трябва да се прави преди човек да си легне. Има го и наблягането върху подсъзнателния ум… да се държат ръцете върху областта на подсъзнанието (задна Агнйа) и тогава човек да си ляга (и там се насочва задна Агнйа).

Освен това има и по-високи нива. В Ниво 2 човек се научава на символи и някои японски мантри за тези символи. Тези мантри трябва да се казват, докато се рисуват символите. За това платих 1100 рупии, след като СПЕЧЕЛИХ две години опит в Ниво 1 (ха ха!!). Във второто ниво хората се учат да лекуват от разстояние. Да лекуват човек, седейки някъде другаде… да му рисуваш символи върху него заедно с пеенето на онези японски мантри, да се „покриват” хората със „защита” и т.н.

Човек, който покрие Ниво 3, може да дава „настройки” на други хора и когато е дал повече от 100 настройки, му слагат „етикет” „велик майстор” (В момента леля ми е „велик майстор”). Само майстори/велики майстори могат да дават „настройки”. Те имат също нещо като „махало”, което държат и задават въпроси, провисвайки махалото над лист хартия с написани върху нея възможни опции/отговори. Махалото се движи и дава отговори… Обясниха ми, че цялата тази система рейки е била патентована в САЩ и всички тези пари се изпращат като такса за сертифициране на нивото…

Колкото „по-високо” отива човек в рейки, толкова повече символи научава и някой хубав ден ще бъде „благословен” от „рейки водачите”…

Има мъртви духове от колективното подсъзнание, които влизат в човека, практикуващ рейки медитация. Тъжен Човек може да си комуникира с тях и да взима помощта им за лекуването на други хора или за решаването на проблемите им… Всеки „велик майстор” вижда тези „водачи”…

Трябва да се добави и това, че в рейки се използва терминът „кармичен товар”. Например, когято А лекува Б, то Б трябва да направи нещо в замяна за дълга, който има за кармата на А – или давайки на А подаръци, или пари, по какъвто и да е начин този товар на тази добра карма ТРЯБВА да бъде изплатен.

Майка ми страдаше от мигрена, когато започнахме да практикуваме рейки, и основно това беш причината майката ми да отиде там. Леля ми веднага спечели „висота” в рейки и започна да „вижда” онези рейки водачи… Тя „оперираше” върху майка ми и познайте, кои бяха лекарите?? Рейки водачите, докато леля ми викаше рейки водачите да „оперират” върху нея. В подобни дни майка ми изпадаше в ужасно състояние… и беше утешавана с думите, че това е „лекуваща криза”!!! Бог знае какво е било!

Що се отнася до мен, тези пет години бяха време, което бих искала да забравя. Съвсем го бях закъсала – през цялото време чувство за вина, самота, съжаление, глупост… Нямаше никаква надежда… освен да продължа да ходя на рейки с надеждата някой ден да се измъкна от това емоционално тресавище…

Ще се удивите, като научите, че там ни казваха, че ако правим лечение на боговете/богините и слагаме символи върху тях, ще получим двоен лечебен ефект върху нас. И аз глупачката, лекувах … познайте кой? Шри Ханумана!!! Усмивчица С надеждата, че Той ще ми помогне да изляза от тази емоционална каша…

Негативите в рейки:

Както Божественото работи да затвърди вярата на Сахаджа йогите, т.нар. сила рейки също работи да затвърди вярата на практикуващия и да го направи зависим от рейки и когато тази вяра се установи, човек става инструмент на тези сатанински вибрации…

Въпреки че с рейки човек получава незабавно облекчение на проблема, от който е страдал, то практикуването в дълъг срок е вредно. Графиката на вашето здраве, живот, хармония, мир, радост, баланс тръгна надолу… В лекцията на хинди „Ади-девик Ади-бхаутик” от началото на 1980 Шри Матаджи обяснява за тези духовни пътеки. Тя казва, че тези водачи са бхутове от колективното подсъзнание. Тя казва че „човек трябва да бъде излекуван собствената му ШАКТИ, а НЕ от шакти на някой друг”.

Ако някой от вас е слушал тази лекция, там Тя говори за един инцидент с една жена от Института на д-р Ламбс в Лондон. Състоянието на жената, което Шри Матаджи описва, е много сходно с това на майка ми след пет години занимания с рейки.

Най-големият проблем е, че рейки ви прави толкова ориентирани към ума, че това е наистина ужасна ситуация за човека. Човек винаги е заклещен между „за” и „против” във всяко нещо, между причината и следствията за нещата. Истинско главоболие!

Да, споменах, че майки ми имаше мигрена – преди рейки имаше по една атака от мигрена седмично, а здравето й беше доста задоволително. След пет години практика в рейки и получаването на множество „лечения”, тя получаваше по две атаки от мигрена на седмица, ужасно здравословно състояние и безсънни нощи с жестоко главоболие… (естествено, имаше много лоша Лява и Дясна страна).

Ако сте чели „Пришествието”, там чичо Грегоар е писал за колективното подсъзнание. Написал е, че когато хората напредват прекалено по десностранната духовна пътека, те първо прекрачват границите на тяхното надсъзнание, т.е. на Агнйа чакра, и тогава виждат червено око – окото на Шри Исус – като първо предупреждение…

После когато навлязат в колективното подсъзнание, те виждат синьо око – окото на Шри Садашива – предупреждение, че навлизате в колективното подсъзнание, второто и последно предупреждение. Спомням си, че леля ми ни казваше, че вижда тези очи, за които нейния „велик учител” й обяснил, че е събуждането на Кундалини!!!

Ще ви е забавно да разберете, че аз също исках да получа това „видение с окото” и да получа събуждането на Кундалини, според както е в рейки. Така че един ден майка ми срещнала една Сахаджа йогини, която дойде у нас (по някаква причина) и която каза, че знае как да събуди Кундалини и ние с голямо нетърпение отидохме у тях и получихме Себереализация. Така че моята Кундалини беше събудена по начина на Сахаджа Йога Усмивчица правилният начин, докато очакването ми беше, че ще видя някакви очи! Каква замаскирана благословия…
Активен

Drakon
Гост
« Отговор #1 -: Април 12, 2011, 12:37:18 »

Човек "Търсач"
Моля,спри да пишеш глупости(непроверена информация)пиши от твоят личен опит!
Има достатъчно изписано за Рейки за ползите и опасности свързани с работата с тази  енергия.Рейки е една от многото сили(енергии),която е дадена на хората за тяхна взаимопомощ и лечение -
 Тя просто е средство(качество),Не Цел на разумния Човек.
Няма такова нещо,като масова себереализация.По време на групови практики
Кундалини енергията се активира и въздейства на цялата група.Тогава разбираш много неща,но то е временно,докато си в групата и известно време след това.Това пак е Илюзия(духовна) на Ума.След това се нуждаеш от нова практика(в случая Сахаджа йога) и от още нови хора,за да изживееш,още веднъж приятното усещане при активиране на груповата енергия и т.н.
Това не ти ли прилича на текста,който си постнал в тази тема/в този форум!
 п.с.Хора,всяка една информация,носи много последствия за всички.Моля,бъдете разумни!(поне това)
или "вижте" темата за "дядо Добри-Светецът"
Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Април 12, 2011, 12:45:04 »

Как да не е проверена.
Автора на тази статия е практикувал Рекйки и има право да бъде прочетен, защото това е негова опитност.
А каква е твоята опитност с Рейки. Откъде идва енергията за излекуването?
Активен

Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #3 -: Април 12, 2011, 12:57:10 »

Да провериш дадена информация означава сам да достигнеш до нея. Какво означава някой бил направил еди какво си? Ако същия този някой скочи в кладенец и ти каже, че е страхотно усещането, ще скочиш ли и ти?
 Една изцяло положителна енергия не може да има отрицателни последици. С Рейки не може да има дори предозиране, само тялото ти и самия ти определяш колко да получиш от нея и още повече, че тя не ходи при всеки, нужно е нещо, за да има реален резултат.
 Човек лесно отрича това, което не разбира. По-трудно е да повярваш и това не случайно е така.
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #4 -: Април 12, 2011, 14:41:28 »

Цитат
Има мъртви духове от колективното подсъзнание, които влизат в човека, практикуващ рейки медитация.
  Ухилен

Цитат
Майка ми страдаше от мигрена, когато започнахме да практикуваме рейки, и основно това беше причината майката ми да отиде там. Леля ми веднага спечели „висота” в рейки и започна да „вижда” онези рейки водачи… Тя „оперираше” върху майка ми и познайте, кои бяха лекарите?? Рейки водачите, докато леля ми викаше рейки водачите да „оперират” върху нея. В подобни дни майка ми изпадаше в ужасно състояние… и беше утешавана с думите, че това е „лекуваща криза”!!! Бог знае какво е било!
Ами лелята на майка му на този, дето е писал, не е провеждала рейки. Освен това, когато има кармични причини за някоя болка, рейки не се меси.

Цитат
Що се отнася до мен, тези пет години бяха време, което бих искала да забравя. Съвсем го бях закъсала – през цялото време чувство за вина, самота, съжаление, глупост… Нямаше никаква надежда… освен да продължа да ходя на рейки с надеждата някой ден да се измъкна от това емоционално тресавище…

Ще се удивите, като научите, че там ни казваха, че ако правим лечение на боговете/богините и слагаме символи върху тях, ще получим двоен лечебен ефект върху нас. И аз глупачката, лекувах … познайте кой? Шри Ханумана!!! Усмивчица С надеждата, че Той ще ми помогне да изляза от тази емоционална каша…
Еми човек, изпаднал в емоционална каша, би трябвало малко да се самонаблюдава.. Енергията не е достатъчна, човек трябва да вложи и от себе си нещо, за да му се помогне отвън.
И освен това, рейки не се провежда към някого с целта да ни бъде върнато обратно двойно. Това не е провеждане на Енергия, а проява на несъзнателен егоизъм. Има огромна разлика.

Цитат
рейки също работи да затвърди вярата на практикуващия и да го направи зависим от рейки и когато тази вяра се установи, човек става инструмент на тези сатанински вибрации…
Виж какво, да имаш доверие на нещо, да вярваш в нещо, не значи да си зависим от него. И това не се отнася само за рейки. Усмивчица
Сатанински вибрации.. Ухилен Не знам, хора, които пишат такива неща, може наистина да са се докоснали до сатанински вибрации, ама това не е рейки
Ухилен

Цитат
Най-големият проблем е, че рейки ви прави толкова ориентирани към ума, че това е наистина ужасна ситуация за човека. Човек винаги е заклещен между „за” и „против” във всяко нещо, между причината и следствията за нещата.
Криво разбиране на нещо прочетено и непрактикувано, или практикувано грешно.

Цитат
Да, споменах, че майки ми имаше мигрена – преди рейки имаше по една атака от мигрена седмично, а здравето й беше доста задоволително. След пет години практика в рейки и получаването на множество „лечения”, тя получаваше по две атаки от мигрена на седмица, ужасно здравословно състояние и безсънни нощи с жестоко главоболие…
Някакво доказателство, че това е заради рейки?

Цитат
отидохме у тях и получихме Себереализация.
Леле  Ухилен Отидохме у еди кого си да ни обясни нещо и за няколко часа си получихме себереализацията. То много бързо и много лесно.

Цитат
докато очакването ми беше, че ще видя някакви очи
Вижте какво, хората при издигане на някакъв вид енергия в себе си, не виждат еднакви неща. За това, някой може да види очи, друг може да не види очи, а нещо друго. Освен това, при духовна практика е крайно неправилно да очакваш какво ще видиш.

П.с. "Моят опит в Рейки от Саартхак" Чета аз заглавието и си мисля "а, ето човек, който публикува информация, която той е преживял и разбрал."
А после чета:
Цитат
Автора на тази статия е практикувал Рейки и има право да бъде прочетен, защото това е негова опитност.
Да, има право да бъде прочетен. Но никой не може да му вярва, докато сам не види.
« Последна редакция: Април 12, 2011, 15:11:59 от Ихра » Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Април 13, 2011, 10:36:19 »

Една изцяло положителна енергия не може да има отрицателни последици. С Рейки не може да има дори предозиране, само тялото ти и самия ти определяш колко да получиш от нея и още повече, че тя не ходи при всеки, нужно е нещо, за да има реален резултат.
Извисените духовно знаят, че всичко се извършва от божествената сила, а не от нас. Така , че ние нищо не определяме. Това противоречи на казаното от Шри Кришна в Гита:
„3.27. Всички действия от трите свойства – гуните природни – се извършват, ала човек, от егоизма заблуден, си мисли „действам аз“.
Това показва на каква грешна основа е изградена Рейки.

Активен

Reiki
Живота е прекрасен!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #6 -: Април 13, 2011, 11:07:42 »

Търсач  би ли споделил името на човека, който те е инициирал в Рейки и който те е обучавал как да го използваш?

Надявам се да ми отговориш, за да разбера от къде идва това изкривено разбиране за рейки от теб?
Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Април 13, 2011, 14:10:48 »

Изглежда Саартхак го е получил от леля си.
За него иде реч.

А въпроса остава-"помагат" ли мъртвите на практикуващите Рейки?
Активен

nia.boneva6
Гост
« Отговор #8 -: Април 14, 2011, 00:48:03 »

„3.27. Всички действия от трите свойства – гуните природни – се извършват, ала човек, от егоизма заблуден, си мисли „действам аз“.
Това показва на каква грешна основа е изградена Рейки.

Ами рейки не е сила, която човек създава, а космична енергия. Така че добрият проводник няма съзнанието за "аз сега правя еди какво си и съм много велик".
Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Април 14, 2011, 13:03:25 »

Ами рейки не е сила, която човек създава, а космична енергия. Така че добрият проводник няма съзнанието за "аз сега правя еди какво си и съм много велик".
Защо човек има нужда от рейки за да усети космическата енергия. Откъде идва тази енергия? От БОГ ли?
Активен

nia.boneva6
Гост
« Отговор #10 -: Април 14, 2011, 13:46:24 »

Цитат
Защо човек има нужда от рейки за да усети космическата енергия

Рейки е вид енергия... Разбира се, че има хора, усещали Енергии, без да познават рейки..
Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Април 14, 2011, 14:48:56 »

Защо енергията Рейки не се споменава в Упанишади и Пурани?
Как се усеща енергията Рейки?
Активен

nia.boneva6
Гост
« Отговор #12 -: Април 14, 2011, 15:34:16 »

"Защо енергията Рейки не се споменава в Упанишади и Пурани?"
Не съм всезнаеща.
Но това, че не пише за нещо в Упанишадите и Пураните, не значи, че то е сатанински инструмент - това мога да кажа.

"Как се усеща енергията Рейки?"
Защо искаш някой да ти го обясни, за да го разбереш? Защо сам не го почувстваш? Понеже може сатанинската енергия да те развали? Или?
Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Април 14, 2011, 16:49:42 »

Не съм всезнаеща.
Но това, че не пише за нещо в Упанишадите и Пураните, не значи, че то е сатанински инструмент - това мога да кажа.
Защо искаш някой да ти го обясни, за да го разбереш? Защо сам не го почувстваш? Понеже може сатанинската енергия да те развали? Или?
В свещените книги са описани основните енергии и Рейки не е сред тях.
В Рейки усещат топлина и боцкане по ръцете и пръстите и мислят, че това е добре. Това показва проблемите в нас и нашите чакри.
В Рейки също се опитва да се "вика" майстор и той да ти помага. Това също е грешно, защото така се влиза в контакт с мъртви духове/черна магия/ и те ти извличат енергията.
Активен

nia.boneva6
Гост
« Отговор #14 -: Април 14, 2011, 16:51:30 »

Ами от познатите ми, които практикуват понякога рейки, никой не вика духовни водачи и никой не усеща боцкане в ръцете.
Активен
Страници:  [1] 2   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Сатя Сай Баба - 108 нравствени практики
Духовни учения
delfin 1 3370 Последна<br />публикация Ноември 09, 2009, 16:39:26
от delfin
От кой квартал във вашите градове сте?
Обща тематика
Аэ съм 6 1152 Последна<br />публикация Май 02, 2010, 22:51:59
от Аэ съм
Някои митове и факти за хората левичари
Любопитни факти
pufi 12 2615 Последна<br />публикация Юни 30, 2011, 14:25:11
от Gabbie Unfaithful
Странните звуци от тибетската „Пещерата на духовете“ « 1 2 »
Любопитни факти
SOL 16 3893 Последна<br />публикация Май 17, 2011, 22:25:25
от SOL
Моята история
Лични дневници
LookingOverDHorizon 8 855 Последна<br />публикация Декември 21, 2012, 20:42:21
от LookingOverDHorizon

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright