Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Защо сме такива.. хората?  (Прочетена 491 пъти)
Luna:)
Гост
« -: Април 10, 2011, 20:44:10 »

В главата ми кънтеше само един въпрос: Защо?!? Защо сме такива.. хората?! Защо никой нищо не разбира?! Защо боли така?! Защо само животните и малките деца могат да приемат всичко и всеки, а ние така се нараняваме взаимно?! Всеки поглед, всеки жест се забива като нож в душата?! Казват, че тя е безсмъртна защо тогава се опитват да я убият?! Говорим толкова красиви и силни думи, но защо когато стане дума за действия сме слаби?! Защо по дяволите всеки си мисли, че другия срещу него е сляп и глух??! Надяваш се на нещо, а в следващия момент се оказва лъжа, защо е необходимо това?! Прави са илюзията наистина е по-добра, но когато човек няма умението да я създава и я вижда на всяка крачка какво прави тогава?! Нима е обречен да страда до живот и да се дави в сълзи всеки път осъзнавайки това?! Защо се наказваме за неща независещи от нас?! Може би така трябва да бъде, но.. Защо?  Сълзи
Активен
air_fairy
Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #1 -: Април 10, 2011, 21:06:15 »

Здравей, виждам че си подвластна на много силни емоции, провокирани от реалността в момента. Всъщност това е подобно на моето състояние преди няколко дни, задаваща си същите въпроси и тотално неразбираща защо всъщност хората не са подобри един с друг. И споделям аз до какъв извод стигнах. Че всъщност реалността е такава каквата трябва да бъде тук и сега, и хората са такива каквито са избрали да бъдат. А въпроса в случая е не ЗАЩО, не за другите и техните реакции. Фокуса ни трябва да е обърнат към нас самите, какви сме ние в тази реалност, каква е нашата реакция, какви са нашите мисли и действия, как ние проектираме себе си и се реализираме. Съвета ми е не хаби енергията си за неща които не можеш да промениш. Вложи я в нещата, коитo биха били полезни за теб, защо не в собствената ти реализация. Най-важния ангажимент е първо към самите нас, който по естествен начин влияе на средата ни, семейство и приятели Усмивчица
    В момента периода е такъв, излива се много чиста енергия, която ни провокира да преживеем един вид катарзис. За някои положителен, за някои не-толкова. Пожелавам ти успех. Наложи свободната си воля, като естествено уважиш свободната воля на всички останали. Тогава въпроса ЗАЩО не тежи толкова.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    bars_i
    Гост
    « Отговор #2 -: Април 10, 2011, 21:12:33 »

Говорим толкова красиви и силни думи, но защо когато стане дума за действия сме слаби?!
    Отговора ти е във въпроса ти. Защото сме слаби, а  искаме да изглеждаме силни. Говорим красиво, но в душите ни тъмно и празно. А защо е сляп и глух другия? Защото е свикнал да живее в дадена рамка и не иска да я напусне. Не иска да я напусне защо? Защото отвън на него му е чуждо и за нищо на света няма да я напусне въпреки, че много добре разбира за какво става дума. А този който все още не се е научил да живее по този начин в началото страда, но след време и той влиза в ритъм. Става следващото зомби и така .......Много хора се опитват да променят нещата, но системата е такава, че налага този начин и рано или късно всички започват да действат така. Няма оправяне. Така е било и така ще бъде и занапред.
    Активен
    Luna:)
    Гост
    « Отговор #3 -: Април 11, 2011, 00:27:03 »

Цитат
    Съвета ми е не хаби енергията си за неща които не можеш да промениш. Вложи я в нещата, коитo биха били полезни за теб, защо не в собствената ти реализация.
    Да.. просто понякога е по-трудно, когато емоциите идват малко повечко, но си има приказка: "И това ще мине" всичко е възможно, когато човек има приятели до себе си. Усмивчица
    Цитат
    Защото сме слаби, а  искаме да изглеждаме силни. Говорим красиво, но в душите ни тъмно и празно.
    Определено не с всички е така, на срещата имаше прекрасни хора нямащи нищо общо с това описание! Усмивчица)
    Цитат
    Става следващото зомби и така .......Много хора се опитват да променят нещата, но системата е такава, че налага този начин и рано или късно всички започват да действат така. Няма оправяне. Така е било и така ще бъде и занапред
    Когато хората са заедно всичко е възможно. Вяра не трябва да се губи, както и надежда. Всичко се променя, навлизаме в ново време и нещата вървят напред. До миналия век хората дори не са подозирали за духовете, а камо ли да вярват в тях и когато.. усетят такъв реакцията им е била нещо от сорта на:" ", а виж сега как е.. почти всеки втори човек знае за тях. Така, че.. спокс.  Намигване

П.С. Извинявам се за първия си пост. Просто изблик на.. нерви в лош момент. И благодаря за съветите-супер сте Усмивчица
    « Последна редакция: Април 11, 2011, 00:33:14 от Luna » Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #4 -: Април 11, 2011, 12:45:11 »

Само празен съд може да се напълни.
    Luna няма как да изживееш нещо хубаво ако все още имаш в себе си старата горчилка.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Съобщение относно Коронната чакра на планетата « 1 2 »
    Обща тематика
    Spirit 15 4439 Последна<br />публикация Декември 07, 2010, 11:21:43
    от zvezdichka
    Защо съм тук? « 1 2 ... 5 6 »
    Духовни учения
    Хristo 81 2414 Последна<br />публикация Януари 30, 2011, 11:02:53
    от Петър
    Защита на тялото по време на сън « 1 2 »
    Моите сънища
    nia.boneva6 16 2646 Последна<br />публикация Април 11, 2011, 13:03:40
    от cristo777
    Закон за плавността
    Вселенски закони
    nre 0 1050 Последна<br />публикация Февруари 18, 2011, 15:50:16
    от nre
    Защо умира Рудолф Щайнер? « 1 2 »
    Езотерика
    Ich 20 6370 Последна<br />публикация Август 31, 2012, 22:25:52
    от selenita

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright