Духовно развитие

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Хората пренебрегнаха Истината и не ги е грижа  (Прочетена 4542 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #60 -: Януари 10, 2012, 12:01:34 »

Цитат на: sanguinary
Цитат на: ariam
И ...да, както и по-горе споменах - човек осъзнал истината/единението със сърцето си, никога не би говорил с категоричност. Никога не би слагал етикети, нито пък би определял нещо като лошо или добро.
Само с това изречение ме спечелихте,като човек за цял живот, господин Сангуинари Усмивчица
Само за едно прераждане ли?
Шегувам се, разбира се!
Полъскан съм, особено много, мадам.
Много ми се иска това да го цитирам в темата за ограничеността като определение за човека, дето я направих,просто е супер добре и точно казано
Just do it, мадам Бонева. Just do it! Аз за авторски права никога не съм претендирал. Ухилен

Ухилен Ухилен Ухилен хахахахха за всички прераждания ще кажа в следващия живот..,а за цитата за другата тема ще го влюча възможно най-скоро Усмивчица ПОЗДРАВИ НА КОМПАНИЯ
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #61 -: Януари 11, 2012, 03:10:14 »

хахахахха за всички прераждания ще кажа в следващия живот..,
Не е честно, мадам! Така казвахте и в миналия си живот.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #62 -: Януари 11, 2012, 03:50:04 »

хахахахха за всички прераждания ще кажа в следващия живот..,
Не е честно, мадам! Така казвахте и в миналия си живот.
М-ммооооже нещо да съм споменала но щом не сме сключили пакт....
Активен
Harpi
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Бургас
  • « Отговор #63 -: Януари 11, 2012, 12:06:42 »

Harpi, едното се разделя на множество, а не множеството "частички" да се събират и така да се образува нещото...наистина няма как, а и не е нужно,

Ко е този закон, който казва че нещо като се е разделило няма как да се събере???
    Детето ми реди пъзели , и е много забавно да събереш картинката. Водата като пада на капки , слива ли се в морето ?
    Анализирайки дадена ситуация също правим точно това- събиране на късчета истина.
    Семейството, групата, дадена общност не е ли събиране на части в едно цяло , защо да трябва да се отрича ?
    да събереш всичките безбройни части на едното цяло - едното се разделя на всичко останало, хората са казали "познай себе си и ти ще познаеш бога и вселената".

Не отричам различните пътища за достигане на Бог. Има една приказка "никога не се знае откъде ще изкочи птичето"
    И аз за n-ти път повтарям, формите и проявите са различни, същността е една и съща навсякъде във всичко.

Добре, но дори и n- път  на n-та степен да каже  някой нещо, не е достатъчно да го приема, не казвам че не съм съгласна , а че това не е начин за убеждаване.
    Активен

Можеш да си задаваш въпроси и да си отговаряш. Отговорите на всеки един етап от твоя живот ще са различни и верни .

Най - трудни за разбиране са простите неща . Усмивчица
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #64 -: Януари 11, 2012, 13:44:19 »

Цитат на: Harpi
    Ко е този закон, който казва че нещо като се е разделило няма как да се събере???
    Принципа на Големия Взрив е именно това. Иначе да, на човек не му е дадено да може да събере каквото и да е... е... освен пъзел, който сам си е направил.
    Пробвай, иначе, да събереш пясъка и да направиш скалата, която се е разпаднала и станала на пясък.

Анализирайки дадена ситуация също правим точно това- събиране на късчета истина.
    Ако сме криминалисти - да, макар че не бих ги нарекъл истини, а очевидни факти. Евентуално те, биха могли да ни отведат до истината - кой е извършителя, а от там ще почнем да търсим другата истина - каква е причината да го извърши, а от там - какъв е източника за тази причина. Истината е като хоризонта. Колкото повече се доближаваш до нея, тя толкова повече се отдалечава.
    Семейството, групата, дадена общност не е ли събиране на части в едно цяло
    Също е условно. От друга гледна точка, те се самоизолират от останалото цяло. Семейството се затваря от илюзията си за кръвна връзка, различните общности пък се смятат за нещо повече, обединени от една кауза, идея или вероизповедание. Защото, хайде замисли се и ми кажи, ако господин Хикс е член на семейство Хиксови и е в сектата на Великия Игрек, тогава Хикс, част от кое цяло е? Или ще го разделим на две половини?
    защо да трябва да се отрича?
    Да, наистина. Защо ли? От друга страна - защо не трябва да се отрича?! Ако не излезнеш от този кръг на безсмислени въпроси, от сорта на "защо трябва и защо не трябва", ще луднеш.
    дори и n- път  на n-та степен да каже  някой нещо, не е достатъчно да го приема, не казвам че не съм съгласна , а че това не е начин за убеждаване.
    Както и да каже някой нещо, с което си съгласна, няма да го приемеш, просто защото го казва някой друг? Е така кажи де, да не се потиме.
    Сефте виждам такъв инат - да не приема някой нещо, с което иначе е съгласен. Парадокс.
    Активен
    Harpi
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #65 -: Януари 11, 2012, 15:27:15 »

Ай, пак сложихме  мерУдийка. Съвсем целенасочено не те репликирах на последния пост, защото ми преиначаваш думите  според това какво мислиш ти , че съм искала да кажа . Когато кажа - геврек , означава , че съм искала да кажа -геврек ,а когато кажа -израз , означава че не съм искала да кажа - "виц"
    Ко е този закон, който казва че нещо като се е разделило няма как да се събереХммм
    Принципа на Големия Взрив е именно това. Иначе да, на човек не му е дадено да може да събере каквото и да е... е... освен пъзел, който сам си е направил.
    Пробвай, иначе, да събереш пясъка и да направиш скалата, която се е разпаднала и станала на пясък.

Те хората цели острови изградиха от пясък, с всички свойства на скала, да не говорим , че при висока температура и той се слива.
    Пък и това , че нещо е било , съвсем неозначава , че пак няма да бъде .
    Също е условно. От друга гледна точка, те се самоизолират от останалото цяло. Семейството се затваря от илюзията си за кръвна връзка, различните общности пък се смятат за нещо повече, обединени от една кауза, идея или вероизповедание. Защото, хайде замисли се и ми кажи, ако господин Хикс е член на семейство Хиксови и е в сектата на Великия Игрек, тогава Хикс, част от кое цяло е? Или ще го разделим на две половини?
    По тази причина много секти изискват напускане на семейството от своите последователи. А пък като се замисля , що да не си го колнем човечеца/подчертавам , че си е твоя идея/
    За да се присъедини човечеца към съответната секта , означава , че нещо не му е достигало в семейството и той си го набавя от сектата. Това може да бъде и добра симбиоза , стига да не се намеси някой с томахавка  и да иска разделяне.

Ако не излезнеш от този кръг на безсмислени въпроси, от сорта на "защо трябва и защо не трябва", ще луднеш.
    Аз тъкмо се чудех ,ЗАЩО децата ми са толкова луди, пък то било защото задават въпроси .Ще им бъде забранено от днес.
    А на теб колко пъти трябва някой да ти каже нещо за да го повярваш.
    « Последна редакция: Януари 11, 2012, 15:54:04 от Harpi » Активен

Можеш да си задаваш въпроси и да си отговаряш. Отговорите на всеки един етап от твоя живот ще са различни и верни .

protoplasma
    Гост
    « Отговор #66 -: Януари 11, 2012, 22:02:01 »

Ай, пак сложихме  мерУдийка. Съвсем целенасочено не те репликирах на последния пост, защото ми преиначаваш думите  според това какво мислиш ти , че съм искала да кажа.
    Ми като искаш да ме финтираш, Харпи, пиши лс на тия, с които искаш да си обсъдиш дадена тема. Чак пък нарочно не ме репликирала. Ми аз в 60% от постовете, на които си ми отговорила, не съм те репликирал, но нямам нищо против да ми отговаряш, както и който и да било, тъй като това е форум. Нека всеки да е мерудийка. За добро, а не за лошо.
    Когато кажа - геврек , означава , че съм искала да кажа -геврек
    Прекрасно, но ако кажеш геврек, там, където не му е мястото, ще те коригирам, друже. Тук, не би трябвало да пишем, просто за да пишем, а за да се чете, евентуално от някой. Ако толкова ти се пише за гевреци, пробвай в кулинарния раздел. Пък ако няма - кажи ще направят. "Духовна кулинария".
    Добре е да се стараем повече, друже.  

когато кажа -израз , означава че не съм искала да кажа - "виц"
    Чудесно, но твърде често, когато не внимаваш, ефекта от изразите ти е точно като след виц?

Те хората цели острови изградиха от пясък, с всички свойства на скала, да не говорим , че при висока температура и той се слива.
    Нали и сама се сещаш, че това е тотална небивалица/виц, което каза, друже? Според тази теория, всички тропически плажове и всяка пустиня, трябваше да е един голям замък, а дюните - каменни пирамиди от ...слял се пясък, поради високите температури. Сега разбираш ли защо казаното от теб, понякога звучи като виц?
    Но ще ти кажа, понеже знам, че си будно момиче - точно обратното действа високата температура на пясъка и именно за това, в по-топлите места, пясъка е по-ситен. А защо става така и кое изчезва при висока температура - за домашно. И много ще ми е странно, на каква температура ще стопиш и слееш кварц (не искам да те обидя, иначе щях да ти обясня надълго какво е пясък и колко видове са?). Е, разбира се, сигурно има и такава, но тя ще да е над 1500 градуса, със сигурност... и пак няма да получиш скала, друже. Та, към  домашната работа - открий и ми кажи как се добива стъклото.
    Днес не беше подготвена, но ще проявя милосърдие, понеже си мой човек.
    Пък и това , че нещо е било , съвсем не означава , че пак няма да бъде.
    Сигурно имаше смисъл от това изречение, та нека помислим над него. Стои малко като квантов закон. Но тогава може би, би звучало така - това, което е било - може би е ...и вероятно пак ще бъде.
    Ти обаче си по абсолютизма - не та не.
    Физически не, духовно също, нито пък на ниво разум. Тогава какво правиме? Аааа, кръъъв! Яснооо... Ми да, ама не мога да се съглася.

По тази причина много секти изискват напускане на семейството от своите последователи. А пък като се замисля , що да не си го колнем човечеца/подчертавам , че си е твоя идея/
    Именно, да, много добре си ме разбрала този път. Когато цялото - колва или принудително приобщава "частите" към себе си, в което включвам и кръвната връзка - се получава качамак. Не, че и той не е едно цяло, напротив, доста добро цяло си е, но когато бива предъвкан и изплют от матрицата.
    За да се присъедини човечеца към съответната секта , означава , че нещо не му е достигало в семейството и той си го набавя от сектата.
    Ми те така стават и наркомани?! Означава ли, че наркоманите са едно голямо семейство?
    Това може да бъде и добра симбиоза , стига да не се намеси някой с томахавка  и да иска разделяне.
    Както гласи една стара поговорка: "Както и да се случат нещата, накрая винаги се появява някакъв човек с томахавка"... При една по-свободна интерпретация, може да се докара до "Човек дори добре да живее, накрая попада на вожда".
    Аз тъкмо се чудех ,ЗАЩО децата ми са толкова луди, пък то било защото задават въпроси .Ще им бъде забранено от днес.
    Ами... ако вече не е късно - въздръж се от тази крайна мярка. Просто ако продължат да задават същите въпроси след 12 годишна възраст, тогава започвай да се притесняваш. А след 20-30 години, вече ще е късно.
    А на теб колко пъти трябва някой да ти каже нещо за да го повярваш.
    Различно. Понякога и нито веднъж ми стига, а понякога се налага да проверявам по 10 пъти. Зависи кой го казва, зависи как го казва, зависи какво казва.
    Активен
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 221

« Отговор #67 -: Януари 12, 2012, 11:58:07 »

Ако толкова ти се пише за гевреци, пробвай в кулинарния раздел. Пък ако няма - кажи ще направят. "Духовна кулинария".

Както гласи една стара поговорка: "Както и да се случат нещата, накрая винаги се появява някакъв човек с томахавка"... При една по-свободна интерпретация, може да се докара до "Човек дори добре да живее, накрая попада на вожда".

Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк  Веселяк
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    Harpi
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #68 -: Януари 12, 2012, 12:28:25 »

Ай, пак сложихме  мерУдийка. Съвсем целенасочено не те репликирах на последния пост, защото ми преиначаваш думите  според това какво мислиш ти , че съм искала да кажа.
    Ми като искаш да ме финтираш, Харпи, пиши лс на тия, с които искаш да си обсъдиш дадена тема. Чак пък нарочно не ме репликирала. Ми аз в 60% от постовете, на които си ми отговорила, не съм те репликирал, но нямам нищо против да ми отговаряш, както и който и да било, тъй като това е форум. Нека всеки да е мерудийка. За добро, а не за лошо.

Мерудийка , да , но на своята си манджичка, пък кой кавото си дроби, да си го сърба. Аз лично , не папкам чужди попарики. Ще ми доставиш удоволствие , друже ,ако дадеш твоето обяснение на думичките : дребнав и буквалист
    Когато кажа - геврек , означава , че съм искала да кажа -геврек
    Прекрасно, но ако кажеш геврек, там, където не му е мястото, ще те коригирам, друже. Тук, не би трябвало да пишем, просто за да пишем, а за да се чете, евентуално от някой. Ако толкова ти се пише за гевреци, пробвай в кулинарния раздел. Пък ако няма - кажи ще направят. "Духовна кулинария".
    Добре е да се стараем повече, друже.  

Това , че нещо не си е на мястото според твоите представи , си е твой проблем, а не на целия свят. Може пък точно грешката да се окаже вярна или полезна в един момент. Понеже съм добра душа , минахме на по лесно смилаема храна "попарка".
    когато кажа -израз , означава че не съм искала да кажа - "виц"
    Чудесно, но твърде често, когато не внимаваш, ефекта от изразите ти е точно като след виц?

Добре е хората да се забавляват, и се радвам ако съм спомогнала. Но , малко се натъжавам от факта , че се радваме на такива неща /като объркана буква, някой паднал по дупе на леда и др..../

Физически не, духовно също, нито пък на ниво разум. Тогава какво правиме? Аааа, кръъъв! Яснооо... Ми да, ама не мога да се съглася.
    Не , пак не , нито пък не ,и накрая ,не мога да се съглася. Все Ваши изрази ,друже, пък  накрая аз кава съм била.
    Понеже зная , че много от нещата дето ги пишете, не ги вярвате ви пожелавам
    , живи здрави и весело посрещане на "края на света"
    Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #69 -: Януари 13, 2012, 07:40:32 »

Мерудийка , да , но на своята си манджичка
    Ама че си стисла.
    Ще ми доставиш удоволствие , друже ,ако дадеш твоето обяснение на думичките : дребнав и буквалист

Такъв ли е начина, по който може достигаш до удоволствие?! Това е извратено, друже! Харесва ми!
    Дребнав човек - човек, който вместо да се наслаждава на общия пейзаж, се взира в незначителните, дребни кривотии в щриха, които ...не само , че не са толкова фатални, ами и го допълват, правейки го още по-уникален.

буквалист - ...всъщност... сигурна ли сте, че съществува подобен термин? Добре, все пак ще опитам...
    Буквалист, това е... човек, за който метафора, е вид древен инструмент за чоплене в носа, а фантазия е име на съзвездие.
    Това , че нещо не си е на мястото според твоите представи , си е твой проблем, а не на целия свят.

Всъщност, може би ще сте изненадана, но нещо подобно е казал американския военен министър, в писмо до Айнщайн, когато му е съобщил, за ядрената програма, която би била неосъществима, без неговото откритие. Накратко "Г-н Айнщайн, милиони хора ще умрат, за което цяла Америка и нейните съюзници сме ви благодарни. Милиони врагове ще умрат, благодарение на нашите усилия, но това не е във вашата компетенция."
    Не се сещам за повода на тези, ваши изявления, от типа "ни в клин, ни в ръкав"... но вече съм приел, че са ти присъщи.  Намигване

Добре е хората да се забавляват, и се радвам ако съм спомогнала. Но , малко се натъжавам от факта , че се радваме на такива неща /като объркана буква, някой паднал по дупе на леда и др.

Е зависи от буквата... и... зависи от дупето. Не помня за коя буква или дупе съм ви се смял, ама щом пък е такъв проблем, ок, няма вече, мило дрОгарче. 

Не , пак не , нито пък не ,и накрая ,не мога да се съглася.
    Хм... ще помисля върху това.
    Все Ваши изрази ,друже, пък  накрая аз кава съм била.
    Да, наистина. Аз съм гнусен червей. Трябва да се засрамя. Как изобщо разговаряте с мен, ваше величество. Може би просто съм заслепен от вашето великолепие. 
    Понеже зная , че много от нещата дето ги пишете, не ги вярвате
    Хванахте ме на местопрестъплението.  Засрамен

живи здрави и весело посрещане на "края на света"
    Ми... мерси, друже. Весело ще е. И да паднем и да бием...
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 972

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #70 -: Юни 26, 2012, 20:39:39 »

Тука май се е изчерпало всичко по темата.
    Но нали трябва и аз да пиша.
    За истината съм бил питан , не един път.
    Мислил съм не един път.
    И за нея мога да кажа само едно ,
    истината за всеки е различна и всичко зависи от нашето(вашето) духовно развитие.
    Няма една истина или една за всички.
    Кога си мислите ,че сте открили истината ,пред вас се открива един нов свят и идва нова истина и нов път.
    Всеки разбира и усвоява светът около него според духовното си развитие в човешко тяло.
    Затова всички тука по темата са различни и всеки има различно виждане.
    За да видите нещата по-добре е нужно да видите темата като едно цяло или да я погледнете отгоре и да видите ,че всички говорим за едно но под различен ъгъл.
    Всеки може да намери неговата истина вътре в него.
    Независимо по какъв път ще стигне до нея.
    Мое лично мнение.
    Здраве на всички.
    Активен

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Истината за Орфей
    Видео клипове
    delfin 0 1140 Последна<br />публикация Ноември 21, 2009, 19:34:53
    от delfin
    Истината
    Обща тематика
    Icko 6 1108 Последна<br />публикация Юли 23, 2010, 13:31:16
    от psyhea
    Океанът на Истината « 1 2 »
    Послания
    kim 17 2521 Последна<br />публикация Юли 06, 2010, 18:19:48
    от nia.boneva6
    Експеримент с Истината
    Духовни учения
    Търсач 13 1057 Последна<br />публикация Април 23, 2011, 18:47:45
    от Търсач
    Експеримент с Истината – първи стъпки
    Йога
    Търсач 3 1607 Последна<br />публикация Януари 09, 2012, 00:26:36
    от meander

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright