Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Всичко е енергия  (Прочетена 1302 пъти)
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« -: Април 10, 2011, 14:25:23 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=DzZbuuePEw0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=DzZbuuePEw0</a>

Сахаджа Йога е метод за постигане на Себереализация. Тя спонтанно актуализира вътрешното единение на нашето съзнание със Себето, което е Божественото измерение вътре във всеки от нас. Процесът на Себереализацията се състои в издигането на индивидуалната духовна енергия Кундалини от нейния дом в сакралната кост до последния енергиен център на върха на главата и над нея.

Сахаджа Йога работи на фино ниво в нашата централна нервна система. Тази вътрешна система съдържа целия човешки опит, тя обединява интелектуалните, физическите, емоционалните и духовните дейности.

Фокусът на Сахаджа Йога е върху вибрациите – първичната духовна енергия, която контролира движението на всяка жива клетка. Тези вибрации са познати като хладния полъх на Светия Дух и се наричат Чайтанйа на санскрит. Себереализацията започва със спонтанно събуждане на духовната енергия, която лежи навита в сакралната кост в основата на гръбначния стълб. Тази остатъчна енергия се нарича Кундалини на санскрит. Функцията на Кундалини е да ни дари с по-висше познание за Себето и да поддържа фината ни система в балансирано състояние. Нейната природа е тази на индивидуалната идеална Майка за всеки един от нас, която напълно познава и обича своето дете, независимо от неговите недостатъци. Тя нежно и търпеливо работи за усъвършенстването на това дете.

Когато фината ни система достигне равновесие, негативностите под формата на болести или неефективно поведение (обусловености и обвързаности) намаляват и биват елиминирана. Личността ни става по-магнетична, подобряваме взаимоотношенията си, постигаме удовлетворение и радост. Нашето истинско Аз постепенно се появява и ние се превръщаме в Духа, който на санскрит се нарича Атма. Когато постигнем връзката с нашето вътрешно Себе, откриваме, че то се свързва с космическото Себе.

За да практикуваме Сахаджа Йога е необходимо да получим Себереализация, както и да поддържаме новото състояние чрез ежедневна медитация сутрин и вечер.

Съществуват разнообразни техники за балансиране на фината  ни система, които постепенно можем да изучим, водени от желанието за чисто познание и духовна еволюция.

Тук може да направите упражнението за Сбереализация:
 http://vimeo.com/16881188
Активен

Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Април 10, 2011, 19:06:55 »

Сахаджа Йога е метод за постигане на Себереализация.

Това предполага, че човекът я няма преди да започне практиките, нали?

Цитат
    За да практикуваме Сахаджа Йога е необходимо да получим Себереализация, ...

Обаче човекът не притежава така наречената Себереализация в началото, тогава той не може да практикува този вид йога, след като това е условие за нейното прилагане.

Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #2 -: Април 10, 2011, 19:17:44 »

Аз знам един много сполучлив пример за Вибрацията и Привличането, който смятам да премълча, за да не ме погне съветската цензура във форума.

Цитат
    Да влееш мислите си в удоволствието от него... да намериш чувството и да го задържиш

Невероятна поетична хвалба за един прост и обикновен предмет, който папата не използва и затова го е нарекъл "нечестив".  Усмивчица

Цитат

Ако не е Сахаджа йога, още щяхме да живеем по пещерите, момче! Добре че нашите предци са придобили Себереализация и открили самобръсначката, че не знам...

Цитат
    Обаче човекът не притежава така наречената Себереализация в началото, тогава той не може да практикува този вид йога, след като това е условие за нейното прилагане.
       Ама човек трябва да прочете поне една книжка на Джимито - там ще постигне Себереализация, а тя е - дебилно хилене до запек!  Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица
    Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Април 10, 2011, 20:34:46 »

За да практикуваме Сахаджа Йога е необходимо да получим Себереализация, ...

Себереализацията не е пълна докато всички нишки от Кундалини не са издигнати.
    Обикновено в началото се издигат 1-2 нишки и се усеща като хладен или топъл полъх над главата.

Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #4 -: Април 11, 2011, 12:42:15 »

Всичко е намерение,мисъл,идея!
    В началото бе Словото!
    Така енергиите се насочват...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Април 11, 2011, 13:57:57 »

Словото е първичния звук ОМ-АУМ-АМИН.
    Активен

Гергана
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 23

• Град: Вселената
  • Сахаджа Йога

« Отговор #6 -: Юни 14, 2011, 17:06:41 »

Съзираш ли в зрънцето пясък Вселена

а в полския мак-Цветовете на Рая

И краткия миг става Вечност блажена

а шепата малка събираш Безкрая...

Уилям Блейк
    Активен

САХАДЖА ЙОГА
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Източници на енергия
    Езотерика
    Administrator 3 1953 Последна<br />публикация Октомври 09, 2010, 19:10:35
    от boltik
    Появата на постчовешкия геоневрон, 2012
    Великият преход
    delfin 10 6168 Последна<br />публикация Февруари 08, 2010, 09:47:46
    от otsawa
    Как ще изглежда физическия свят?
    Въпроси и отговори
    VeSsin 4 692 Последна<br />публикация Януари 05, 2011, 01:00:32
    от VeSsin
    Големият взрив не е бил началото на Вселената? « 1 2 »
    Космогенезис
    johny 15 2390 Последна<br />публикация Март 16, 2011, 23:59:20
    от lessus
    Съвременните окултни учения и конспирацията за Нов Световен Ред
    Програмиране, световен елит
    Spiritus 3 2602 Последна<br />публикация Септември 16, 2011, 18:36:33
    от ...

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright