Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво харесвам в себе си?  (Прочетена 3758 пъти)
summerwine
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 51

• Град: София
  • « -: Октомври 02, 2009, 22:44:18 »

Питам, защото ми е интересно. Как се оценяваме!? Можем ли да посочим добрите и, разбира се, лошите си черти (според нас самите)! Знаем ли ги? Даваме ли си сметка? Развиваме ли се? Растем ли? Как?
    « Последна редакция: Ноември 10, 2010, 03:37:17 от Еруин » Активен

ПРЕДАЙ НАТАТЪК
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• « Отговор #1 -: Октомври 09, 2009, 10:18:41 »

Аз лично харесвам в себе си това, че съм много добричка и много, много любознателна. Харесвам желанието си да продължавам да уча и сега ще запиша магистратура спортна психология. Харесвам и това, че с времето станах доста по-толерантна към хората. Харесва ми това, че съм пацифистка, че приемам и обичам хората, независимо от цвета им, религиозните и прочие различия. Харесвам в себе си това и, че винаги търся решение на проблемите(за мен възможности) .Харесва ми много и това ,че съм общителна и се разбирам с всички хора около мен. Това, че не се карам хората. Като цяло се харесвам много, защото съм голяма душичка, която спасява мухи и оси от удавяне и по-никакъв начин не можеш да ме накараш да убия дори и мравка умишлено.
    Дали имам лоши черти, мисля  често, че искам да спра да пуша, да отделям повече време за себе си и в същото време да правя възможно най-доброто за близките си, което неиминуемо значи да отделям много време и енергия за тях, особено за малкото си момченце.
    Благодаря ти, summerwine,че отново ме накара да си припомня, че човек, често трябва да си прави такива равносметки с цел самоусъвършенстване.
    И понеже  не се сещам за други лоши черти, реших да питам любимото си братче и го питам:"Пепи, какви са лошите ми черти?" и той каза:
    Цитат
    Ами ти нямаш.
    Страхотно удоволетворение изпитах, но знаетели, запитах се, ами върху какво ще работя сега? Определено имам доста неща да науча още.
    « Последна редакция: Октомври 09, 2009, 15:15:24 от delfin » Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    giti
    Гост
    « Отговор #2 -: Октомври 09, 2009, 11:01:16 »

Всеки ден си правя тази равносметка и сметките винаги излизат различни... Какво значи добри и лоши чертиХммм? В заобикалящата ме действителност и според моите представи това трябва да са тези черти, които влиаят на хората и околността.. .Да но в тази пъстрота това влияние за всеки и за всичко е различно... За едни една моя черта е добра, за други е лоша... И понеже аз се съобразявам първо с приемника на моите черти и качества, та затова може би сметките ми не излизат и равносметката е различна..., но тази сметка не ми е нужна, защото аз харесвам и доброто и лошото в мен... и двата полюса са ми нужни за моето духовно израстване и за мисията ми. Те дават уроци, изпълват ме с чувства и трупат опит и знание. Разбира се и аз, като всяко човешко същество се стремя да накланям везната към положителния, но не забравям да хвърлям поглед и към отрицателния, защото неговите поуки са тези, които трупат количеството в положителния...

Някой разбра ли ме въобще Затъпяване днес словата ми са доста мътни и неясни май Хммм
    « Последна редакция: Октомври 09, 2009, 15:17:23 от delfin » Активен
    summerwine
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 51

• « Отговор #3 -: Октомври 09, 2009, 13:55:59 »

Ооооо, да, разбрах перфектно за какво говориш, Гити! И ми се ще да срещам повече хора, които като теб, си правят ежедневно подобна равносметка и стигат до подобни изводи!

Темата я пуснах именно заради това - всеки сам за себе си да си даде сметка, оценка... Да се замисли дали е доволен от себе си, (защото сякаш повече се вглеждаме в другите...). Не става въпрос колко и кои са хубавите ни черти, става въпрос за това, умеем ли да гледаме в себе си, умеем ли да се обичаме такива, каквито сме...

В себе си харесвам това, че постоянно търся! Търся мъдрост, търся поуки, търся емоции, търся духовни висини..., търся учители..., търся справедливост!
    « Последна редакция: Октомври 09, 2009, 15:18:28 от delfin » Активен

ПРЕДАЙ НАТАТЪК
    dayana
    Неактивен Неактивен

Публикации: 292

« Отговор #4 -: Октомври 09, 2009, 15:56:54 »

Всеки от нас притежава положителни и отрицателни качества придобити или заложени спрямо следствето от самоизбора ни.Спямо ситуации или други индивидуалности "добрите" или "лошите" ни качества се виждат от различен градус.Като пример както се поставя дадена композиция от предмети в центъра на стаята и всеки един да я нарисува от своя градус на месторазположение в краен резултат всяка една рисунка е различна и индивидуална спямо композицията която е една и съща като цяло.За даден човек рисувал композицията в лявото местоположение от композицията, рисунката на даден човек с месторазположение от дясната страна на композицията рисунката,е не правелна и обратното.Съответно живеейки в триизмерното понятие( ляво-дясно,горе-доло,напред-назад и т.н.) съществува и понятието за добри и лоши качества и тяхното разделение като понятие които като цяло не съществуват в по високо енергийно вибрации.Същевременно тез добри и лоши качества при всеки индивидуално биват повлияни и от външни фактори с които сме взаимно сварзани,но сме същевременно идивидуално самоизбиращи се.Спрямо мен всяко качество придобито или заложено произхожда от следствения процес постояно изменящ се в следсвие и определението кои от моите качества са добри или лоши се изменят в следствения процес.Имам предвид да се изразя по простичко,че понякога лошите ми качества са добри спрямо дадена ситуация и обратно,и които пораждат в следствие следствени нови качества.Темата е доста обширна и не мога да определя точно кои качества в мен са лоши или добри спрямо другите,а спрямо мен те се променят в съотвествие от мен самата,от избора ми.Целта е да се изкачвам нагоре по стълбицата на безкраината мъдрост на самопознанието. Готин
    Активен

ИСТИНАТА семето на МЪДРОСТА- може да бъде открита къде ли не!
    Можем да посочим пътя ня другите,ала всеки трябва да го извърви сам-докато не прогледне за СВЕТЛИНАТА на неподправената МЪДРОСТ,там,в края...от където сме поели всички, някога много отдавна,в зората на ВРЕМЕТО!
    Icko
    Гост
    « Отговор #5 -: Март 28, 2010, 23:28:41 »

Аз харесвам в себе си, това че съм оптимист и се стремя да гледам на живота от по-светлата му страна Усмивчица. А вие?
    Активен
    Админ
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #6 -: Март 28, 2010, 23:40:38 »

Аз харесвам в себе си, това че съм оптимист и се стремя да гледам на живота от по-светлата му страна Усмивчица. А вие?

Щедростта е хубаво качество, не го пропускай! Дори мисля, че това е най-силно изразеното качество при теб ако питаш мен.
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #7 -: Май 16, 2010, 02:00:43 »

Харесвам може би най много,че съм честен със себе си.
    Също харесвам и това,че лесно и бързо прощавам.

Или поне така сега си мисля  Ухилен.
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Omni
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #8 -: Май 16, 2010, 12:58:37 »

Едва ли някой би отговорил напълно на този въпрос..... Според мен отговорът е в хората около вас. Зависи и до каква степен можете да ги прецените и да се огледате в тях.
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #9 -: Май 16, 2010, 13:31:58 »

Нищо ... Тъжен
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    До
    Гост
    « Отговор #10 -: Май 16, 2010, 17:52:21 »

Нищо ... Тъжен

А, ми, лъжеш се/лъжеш ни - кое от двете?  Прегръдка

ПС: Няма човек май, който да не харесва поне едно нещо в себе си.
    « Последна редакция: Май 16, 2010, 18:09:46 от Глупаче » Активен
    Ир
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 47

Всичко излишно е вредно!!!

« Отговор #11 -: Май 16, 2010, 20:21:01 »

Нищо ... Тъжен

А, ми, лъжеш се/лъжеш ни - кое от двете?  Прегръдка

ПС: Няма човек май, който да не харесва поне едно нещо в себе си.

Аз харесвам само молекулите и миризмата си другото какво е..... нищо.
    Активен

Аз съм неделима част от Силата, която ме е сътворила, и тази сила ме е дарила със способността да създавам обстоятелствата в своя живот. Наслаждавам се на знанието, че притежавам силата на ума си и мога да го използвам както пожелая.
    www.help-amelia.info
    lessus
    Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #12 -: Май 16, 2010, 21:04:10 »

хаха добре ! За да ви се подмажа ще ви кажа "Вас"  Прегръдка Всъщност сериозен съм, не се "подмазвам" Намигване
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #13 -: Юни 08, 2010, 23:06:52 »

ВСИЧКО!

ПС:Много отговорно и честно!
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Юни 13, 2010, 21:51:44 »

Нищо ... Тъжен
    100% съм сигурна, че имаш преценка за нещата. Съответно можеш да прецениш, че няма човек, който да няма добри качества(или поне 1 кач.). Съответно можеш да прецениш, че и ти имаш добри качества. Съответно, напиши нещо. И, съответно с написаното от мен до момента, се извинявам за глупавите повторения!
    П.П. Знам, че си откровен, като казваш ''нищо'', но помисли малко върху добрите си качества и бъди така откровен да ги споделиш! Или поне да кажеш, че имаш добри качества.
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright