Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Кой ще успее да премине в Шестата раса?  (Прочетена 7249 пъти)
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #30 -: Септември 27, 2012, 12:06:55 »

аз ще добавя - замислете се само : "децата са най-чистото" и "сексът е приет за нещо мръсно" най-чистото излиза от най-мръсното хм.. тези реплики са част от "общественото мнение"
    Човешкия свят или общество си е създало правила и норми по-които съди за добродетели или правота.
    За мен те са тотално изкривени и грешни , понеже всичко е измислено за да служи само и само на човека.
    Все пак човека е само едно зрънце от замисъла на всичко в този свят и една прашинка в замисъла на тази система и нещо за което няма дума във тази галактика и така до безкрай.
    Просто казвам ,че има закони и тайни които за отвъд разбирането на човека , понеже са измислени преди човека.
    Мета тайната е едно такова нещо и то е само малка част от всичко за което трябваше да знаем.
    Темата за това е дълга и ако започна няма да стигне и ден.
    Просто масово хората са с изкривени идеали за съществуване и те толкова вярват в тях , че са готови и живота да си жертват за нещо от преди няколко 100-тин години или дори и 1000-ди да са .
    Дори хората си мислят ,че са центъра на вселената и те са единственото разумно същество.
    Грешка правена от Атлантида и много други древни народи за които и не се знае , понеже са били затривани заедно с тяхното изкривено мислене.
    За да се премине е нужно да разберете това което е било и ще бъде на планетата , независимо какво ще стане , това което е оцеляло след потопа,след динозаврите ,след Атлантида и след всичките тези години.
    Това е Майката Природа.
    За Атлантида ,споменавам понеже има някои доказателства ,че е съществувала ,аз вярвам ,че е....
    Това е мое и лично мнение ,просто споделям.И съм наясно ,че не всеки е на това мнение.
    За мен е това начина , нещо  в което вярвам от малък и нещо на което никои не ми повлия, да вярвам.
    Понеже се отвях от цитата , но мисля ,че всичко казано е свързано с прехода и с темата , ще добавя секса за мен не лошо , той е като храната и общуването между хората.Нещо което е променено до толкова , че вече кога се каже секс хората разбират лошо.
    Пак заради замърсяването на човека и на това.
    Ще кажете как така ?
    Секса е за да се запазва даден вид ,за да се възпроизведе ,за да се създаде човешко тяло и да се започне един процес на даване на живот.
    Така е и с тялото човешко , то е за да служи на планетата не за да си правим кефа с него.
    Храната е за да ни дава енергия или тя е проводник на определени енергии чрез които живеем или поддържаме живота.Не е за да си правим удоволствието.
    Природата е за да пази равновесие , не да създава лукс и лекота на човека.
    И много други , но за всяка човешка грешка се плаща.
    Заради тези и много други грешки в момента плащат 1000-ди хора със живота си по целия свят.
    В момента докато си пишем или четем страдат 10000..... много хора.
    В България положението не е розово , дори и да не го виждаме.
    И въпреки всичко ние хората пак вървим към своята гибел.
    Това е човешкия свят и хората в него.
    Ще споделя и нещо друго , казват , че Анастасииците били луди , така казват , че селяните били не образовани.
    Дали тези хора, не живеят правилно и в хармония, а всички останали да са луди , само разсъждавам и не знам отговора. Безмълвие
    Дори съм се питал дали те не обърнаха събитията ,които предстоят за планетата .Понеже ако всичко бе ,от този човек ,които е в града и само руши , мисля нямаше да е хубаво.
    Пак мои мисли и споделяне.За мен идеята на форума е да си споделяме опит и мисли и всеки да подбира това което е нужно на него.
    Здраве на всички.
    Активен

kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #31 -: Октомври 02, 2012, 23:50:41 »

Sunshine(sun) беше ми приятно да чета
    Активен
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #32 -: Октомври 07, 2012, 01:11:13 »

Цитат
    аз ще добавя - замислете се само : "децата са най-чистото" и "сексът е приет за нещо мръсно" най-чистото излиза от най-мръсното хм.. тези реплики са част от "общественото мнение"
    Платон отбелязва - "от най-миризливата тор израства най-хубавата роза". Та ако няма миризлива тор, а само "чист пясък", ще ли израстне роза? Намигване

Цитат
    Вече идва 7 раса , но това е друга тема.
    Блаватска - първият човек, от няколко века насам, отворил темата за "расите"  във вида в който познаваме тази идея днес - сменящи се периодично човешки видове - изрично отбелязва, че по всяко едно време съществуват представители на много раси, и на много подраси, а може би дори и на всичките. Днес има и индигота, и светци, и разни първобитни племена в амазонската джунгла, и разни пигмеи в африка, и технологична цивилизация, и какво ли още не... И това че телата ни са горе-долу еднакви е нищо - разликата между расите е в съзнанието, а не в телата! Само дето подобни разговори се израждат в мерене на съзнанията. А това е безмислено, щото на всеки човек е писано да измине цееееелия път на човешкото развитие, от 1ва до 7ма раси, през всички междинни етапи... така че няма какво да го обсъждаме! Тая тема е нещо от типа - кой ще стане шестокласник... ми просто е, всички петокалсници, когато завършат пети клас, ще отидат в шести... освен ако не повтарят. Също и всички четвъртокласници, ще бъдат шестокласници след като са минали петия клас... и т.н. всеки който не е бил още, ще бъде.

И пак според Блаватска, процесът на смяна на расите е баааавеееен... отнема не векове, а хилядолетия, и дори по-големи периоди от време. Защото вътре в расите има подраси, а в подраси има народи, а в народи има етноси, и т.н. И дори техния "живот" отнема векове - ето вижда нашата Родина България, колко време вече съществува! А Българите като народ пък ги има още от преди това - Волжска Българи, а може би и още преди това в друга форма. Същото се отнася за слявани, гърци, египтяни, араби, келти, германи, индианци, индийци, .... всички тия "народи" са част от една и съща Подраса, и едва когато тя "отмре", ще дойде времето на следващата подраса, и едва след 7те такива подраси ще дойде реда на следващата Раса. И едновременно с това, ВЕЧЕ има единични представители на шеста и дори седма раса, а има и все още представители на четвърта, трета, а може би и на предишните раси - кой знае?! Например тя  посочва, че "будите" са такива хора, един вид напреднали съзнания в каквито тела са на разположения в момента... просто защото еволюциите на телата и съзнанията вървят отделно и са само донякъде свързани. Но стига толкова съм преразказвал, който иска да си прочете Тайната Доктрина.
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #33 -: Октомври 07, 2012, 08:44:29 »

Здраве на всички.
    Нямам идея кои е Блаватска , но ще проверя , а за този процес знам и е интересен , повечето хора не знаят.
    Интересно ми е как много хора цитират готова информация , на някои и не се запитват за нещата , казват там пише ,еди какво си и кво толкова.Това са много важни процеси и ако ги разберете ,ще е от голяма полза за вас.
    Не ви трябва никои , всичко е във вас , вътре ,само го поискайте. 
    Расите имат еволюция и тя е дълга , в определен момент има по-няколко такива човека и те посяват семената за другите.
    Ако се научат тези неща или се ,разберат , нещата ще са по-леки и спокойни.
    Пак казвам идеята е да си споделяме , не да казваме ,това или онова.
    Само споделяме ,нашето виждане , за да помогнем на другите които искат да разберат.
    Ако разбирате расите , ще знаете ,че след седма идва нещо различно и от нов характер.
    Сега се развива 6 но 7 е посята и тя почва да расте и дори вече има пораснали.Да има и от предишните раси ,няма начин.
    Това, кога го, видите от високо ,ще разберете един много по-висок замисъл , от човешките представи.
    Всичко е еволюция и е много по-дълбоко от нашата представа.
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #34 -: Октомври 09, 2012, 09:08:30 »

Процесът на промяна на организмите е сложен процес, който отнема милиони години еволюция. Ние едва ли сме и ще сме от преминалите в шестата раса. С каквито и знания и умения да ни е дарила природата, ние сме просто хора, а не супергерои от научнофантастичен комикс, чиито тела да претърпяват някаква трансгеномна мутация когато си поискат. Организмите на потомците ни ще продължават да се видоизменят с времето. Този процес на преминаване в шестата раса, както и в другото измерение, както всичко друго ще е бавен, постепенен и продължителен във времето. Ние сме поставили основите на началото на тази раса, но до пълната трансформация, доста поколения след нас ще минат.
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: В КЪЩИ ПРЕД КОМПА
  • индиго ама ренегат:)

« Отговор #35 -: Октомври 09, 2012, 16:28:47 »

Един малко тъп въпрос: какво е според вас e  раса и може ли да речем африканец от Нигер изведнъж да се превърне в скандинавец от Лапландия? От две различни раси може да произлезе една подраса на доминанта. Но ако си се родил да речем ескимос такъв си и оставаш. Ако смесим Блаватска и антропологията излиза че Австралопитеките са лемурийци , хомоеректус са атланти а неандерталците ранни арийци. Хомо Хабилис е спорен субект. Най вероятно това са елфи. В изграждането на расовите особености играе роля местният климат и разбира се слънцето.
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #36 -: Октомври 09, 2012, 16:48:41 »

Светлина на всички.

Мили хора , искам да знаете ,че всичко по-горе е така и всичко ще става плавно и бавно.
    Това разбира се е така за едни и не е така за други.
    Има хора които вече са в 6-та раса и които вече са в 4-то измерение.
    Те живеят там но са тук и чакат само да се разреши или да се отвори портала и ако ви звучи фантастично е така, ако ви звучи вярно е така , вие си преценете.
    Има хора които са в 7 раса и са слънчеви хора  , те не обичат навалицата и хаоса и си живет в мир и хармония далече от хората.Те са готови за 5-то измерение но и те чакат.
    Има и хора които са от 5 и по-долните раси и те не искат да минават по-нагоре , тук им си харесва и ще са си в 3-то измерение и няма лошо всеки си избира къде му е хубаво и според това ще се развият някои събития и за едните ще има определено време , за другите ще е друго.
    Но всичко се решава в главата ви.
    И ако тук ви е гот , дълго време ще сте тук.
    Но ако ви е омръзнало от парите и всичкия хаос , това значи ,че имате билет за друго място където е мирно тихо и непипнато от човешката мръсотия и леко по-леко тази реалност ще ви придърпа.
    Колкото до това за силите и способностите , разберете всички хора без изключение имат способността да бъдат каквото си поискат и ако искат да летят могат , но се иска вяра ,силна и непоколебима.
    Някои деца като тези кристали и индиго и др ., са с дар и тези способности им са дадени и те трябва да ги развият , това е.
    Пак ако не вярвате ок ,съгласен съм , ако вярвате пак , вие си изберете.Само споделям и моята истина вече сия имам.
    Сегашните процеси няма да са за милиони години , ще са много по-бързи , но това си е за мен , вие може да вярвате в друго.
    Самите цикли на планетите са в няколко 1000-ди години , не в милиони , според мен.
    И ако имате каквито и да е ограничения в главите си ,то вие сами сте си ги създали.
    Промените ще са за около 10 до 50 години и пак това зависи от хората и тяхното променящо се съзнание.
    Да допълня за расите , аз не влагам нищо от сегашните схващания за раси.Или това за което говоря за раси няма общо с цвета на кожата или района на живеене.Това е нещо по-дълбоко.
    И нещо което бях писал някъде 6-та раса почва от времето на Исус и затова вече има хора които са от тази раса.
    Не харесвам тези раси, измерения и определения ,индиго и тем подобни , това разделя хората.
    Всички сме хора , всички сме енергии и живот и е нужно да се уважаваме.Да разберем какво е да живеем.
    Друго няма , живейте така , че да се чувствате жив на 100% друго няма.
    Активен

balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: Октомври 09, 2012, 20:49:07 »

Значи се има предвид Ниво На Съществуване. Има общо дванадесет нагоре и дванадесет надолу. Този свят е в средата. Ако говорим за нива то е ясно че винаги е имало Свети Хора. Само че светеца не се ражда такъв. Другите, Нищите Духом, определят дали с постъпките си той е достоен да премине в по-висше ниво на съществуване.  Щастливко Усмивчица
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #38 -: Октомври 09, 2012, 21:28:24 »

Цитат
    Един малко тъп въпрос: какво е според вас e  раса и може ли да речем африканец от Нигер изведнъж да се превърне в скандинавец от Лапландия?

Хах, мислих да напиша същото! Ухилен Как така се преминава в раса? Все пак не мога от европеидна, да стана негроидна.. Може би след много соларни процедури, но ще е на половина, понеже не става само дума за цвят на кожата, а за всякакви физически отличителни белези- очи, нос и тнт.

Цитат
    Има и хора които са от 5 и по-долните раси и те не искат да минават по-нагоре , тук им си харесва и ще са си в 3-то измерение и няма лошо всеки си избира къде му е хубаво и според това ще се развият някои събития и за едните ще има определено време , за другите ще е друго.

Вече сме в 4-то измерение, 3-то е предимно материалното, а вече от 3 години се повишават вибрациите и сега се осъзнава духовното и се проявяват дарби и осъзнатости. Усмивчица Вече не само индиготата и кристалите живеят м/у два свята или осъзнават, че има повече от материалният свят.Усмивчица Факт е, че има още хора забити в материалното, отхвърлящи духовното, понеже така са свикнали, но това отричане не означава, че са останали в 3Д, а че им е по-угодно със старото възприемане. Същото е като консервативните родители или баби и дядовци, които живеят вече в по-либерално време, но си живеят със своите стари убеждения и разбирания и отхвърлят новото, но това не означава, че те не живеят в по-модерен и либерален свят.

Цитат
    Но ако ви е омръзнало от парите и всичкия хаос , това значи ,че имате билет за друго място където е мирно тихо и непипнато от човешката мръсотия и леко по-леко тази реалност ще ви придърпа.

То на всички си ни е най-добре в духовният свят или в други по-леки енергийно светове, но има нещо избор за реинкарнация на подобни места, с тежки уроци, с цел духовен напредък. Съвсем друго е да осъзнаваш, че парите и хауса не са истината и осъзнавайки, да се научиш да си над тях(да се откъснеш отмахалото на парите и тнт), но това няма да те пренесе в по-добър свят, а ще промени ситуациите в живота ти, понеже се променя намерението към вселената. (изключвам ситуациите, които са си избрани още преди инкарнацията)

Цитат
    Някои деца като тези кристали и индиго и др ., са с дар и тези способности им са дадени и те трябва да ги развият , това е.

Не, на никой не се дава дарба! Дарбите се развиват, индиготата и кристалите(реформаторите и ренесансовите и тнт определения през вековете) са души с развит опит и дарби.
    Няма такова нещо като "дадена ти е дарба", има развит опит и дарби, които в зависимост от уроците при преражданията на човек, или стоят заключени, или се отключват и имат достъп до тях. Например аз като душа, горе си имам една "работа", в нея съм направо спец(а като човек съм много скромна Ухилен ), даже се чудя от къде мога тези неща и си я върша работата, когато съм горе, или на Земята, но насън или ако съм будна, но се усещам, че съм в духовният свят(случи ми се веднъж) На мен не ми се дава това знание съзнателно, аз не мога да го прилагам директно, съзнателно на друг човек, защото в това си прераждане не ми е работа да действам по този начин. Дава ми се достъп до важни за сега минали прераждания, но когато тръгнаха спомени за други прераждания, които нямат значение за мен, в този живот, изпитах раздранение идващо от душата. Има нещо наречено "достъп до опитност" и "неосъзнаване на опитност" и то зависи от уроците ни или мисията ни тук.
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #39 -: Октомври 09, 2012, 22:30:03 »

Ами едно казвам и пак ще го кажа ,споделяйте , аз съм човек които споделя и не всички разбират , тези неща или тази материя и затова ,споделяйки ние си помагаме , другото , кои повече знае или каквото и да е , е безсмислено.
    Така мисля.
    Ако бях предишния , щях да отговоря или коментирам доста неща , но разбрах ,че те не са важни и всеки си има гледна точка.
    Едни споделят ,други критикуват , трети четат, пети нищо не правят , това е светат и аз си пиша вие си решавате кое е вярно и кое не.
    Аз се уча и всеки тука се учи.
    И дори да сме на високо или да сме духовни е нужно да знаем ,че този неразбиращия можеше да сме ние.
    Затова е важно да виждаме и през очите на другите.
    Абе хора споделяйте , това е и всички да си помагаме и да създадем тази реалност която искаме.
    Заедно можем. 
    За дарбата мога да поспоря но не ми се пише в тази вълна.
    Дарбата или ,както аз му викам дар се дава преди да се родиш и той е според заслуги.
    Но винаги може да постигнеш всичко , само че в този дар които ти е даден може да постигнеш висота.
    Понеже това в този живот ти е дар , не мисия , не цел а дар.Нещо което може без усилия да постигнеш , заради заслуги.Но това пак е гледна точка и няма да обсъждам тези неща.

Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #40 -: Октомври 09, 2012, 22:50:34 »

Мисля, че Елша също е споделила просто своята гледна точка Усмивчица Съни!
    И да го обсъждаме и да не го, това е това, което тя ти споделя, пък дали ти ще го приемеш или не си е твоя работа, нали така.За мен лично тя много хубаво се е изразила и е обяснила неща на които ти казваш "Неща, които много малко хора разбират".
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

• Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #41 -: Октомври 09, 2012, 23:12:23 »

Мисля, че Елша също е споделила просто своята гледна точка Усмивчица Съни!
    И да го обсъждаме и да не го, това е това, което тя ти споделя, пък дали ти ще го приемеш или не си е твоя работа, нали така.За мен лично тя много хубаво се е изразила и е обяснила неща на които ти казваш "Неща, които много малко хора разбират".
    Моите уважения, но към Еlsha  нямам нищо напротив и много от споделеното е прекрасно и аз го прочетох с удоволствие.
    Мисля към никои не съм казал нищо , ако не се бъркам това е предположение което си е личен поглед.
    Аз приемам всичко и ако искаш истината я има навсякъде , нужно е да я видиш.
    Активен

balar
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: Октомври 09, 2012, 23:24:26 »

Трябва да се съглася че има хора от пето и по-долни нива на съзнание. Но едва ли им харесва. Просто  са слаби духом, така де нищи. Всъщност често ги срещаме на улицата, и всички други публични места. Но небива да ги осъждаме. Там където има светлина има и сянка. А инъче конкретно по въпроса.. Древните елини имали поговорка " Боговете пращат изпитания на тези, които обичат".
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: Октомври 09, 2012, 23:26:54 »

Моите уважения и към теб Съни, аз отговорих давайки инфото, което осъзнавам, защото те смятам за осъзнат човек! Вярвай ми, но няма как да напиша подобен пост, към някой, който усещам, че се е закотвил в неговата си гледна точка и туй то!

За дара и аз няма да споря, понеже ще се отплеснем от темата и не става дума за "дар" да имаме възможност да се развиваме или Дар, да осъзнаваме... Това е друга тема и ако ще я обсъждаме, то да се създаде подходяща тема.

П.П- Към Куан(създателката на темата): Жена ми, нищо лично спрямо въпроса ми за расите, просто ми е странно как си се изразила. Обичам те, моята жена си ми, наясно съм, че си осъзната и действаща, просто начина на изразяване ми беше странен.
    Активен

Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #44 -: Октомври 09, 2012, 23:33:00 »

Древните елини имали поговорка " Боговете пращат изпитания на тези, които обичат".

Или за желаещите да се развиват: " Ако беше уесно, неаше да се падни на нас"  Ухилен
    Активен

Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Шестата раса - има ли бъдеще? « 1 2 3 »
    Всичко относно индиготата
    11WOLF11 31 6218 Последна<br />публикация Октомври 07, 2012, 12:37:16
    от shining_star
    Програма за Шестата раса
    Езотерика
    Инил 1 1747 Последна<br />публикация Октомври 02, 2009, 20:58:24
    от Инил
    ЦЕРН блокирал шестата раса
    Всичко относно индиготата
    Evolution 2 3087 Последна<br />публикация Февруари 15, 2011, 14:36:41
    от Дом
    Учителят за българите, славянството и Шестата раса « 1 2 »
    Духовни учения
    Georgio 15 2052 Последна<br />публикация Ноември 30, 2011, 23:14:15
    от meander
    6-та раса и храната. « 1 2 »
    Природосъобразно хранене
    Sunshine(sun) 25 5483 Последна<br />публикация Юни 11, 2012, 22:08:04
    от Sunshine(sun)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright